Forum
u70734
u70734
Živjo, jst bom sestaulala eno fuuulll zanimivo zgodbo.
ZGODBA NI RESNIČNA! Na to opozarjam!

Vse se bo okrog vrtelo punce Manje.

ZAČETEK:

Kot ponavadi, zatuli za zoprna reč! Budilka! Ura, ko moraš vstati! Oblekla sem se, pojedla zajtrk, si nataknila šolsko torbo in se odpravila proti hodniku. O, NE! Spet en čevelj manjka! Ponavadi, nimam nikoli oba,saj eden pristane v moji šolski torbi, drug pa v shrambi. Toda takrat je bil le eden na svojem pravem položaju......Kaj naj storim.... Vzela sem...........

NEXT?

Mislš, da bo ful zanimiva in NEXT?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

09. januar 2012
next
a lohk bereš mojo plis : Ziam forever
09. januar 2012
u70734
u70734
ok , a mi daš plis povezavo?
09. januar 2012
u70734
u70734
l
09. januar 2012
nextiii pliss???
09. januar 2012
u70734
u70734
)))) Dobr. Bom kr nextala,ker mi je dolgčas. $$

No. Vzela sem popolnoma drugačen čevelj. & Si obula tega pravega in načičkanega drugega. En je bil črn (moj pravi), drugi pa od moje sestra - roza! Ne zaslišano! Potem sem odhitela v šolo z busom. Kot ponavadi,so me fantje že takoj začeli zafrkavati. Čevljev sploh niso videli, ampak kot vedno - use sorrrteeeeeee.
Pridm DO . In pol ugotovim, da pozabm kluče za omarco. NE ŽE SPET!
09. januar 2012
u70734
u70734
sory napaka. do tm useee sort je ok.
09. januar 2012
u70734
u70734
Pridm do omarc. In pol ugotovim, da sm pozabla ključe odd omarc. NE ŽE SPEEETTTTT!
Pol morm pa u napačnih čevljih u RAZRED! OOO! .

Pol pa pač pridm. Ko se usedem, so skratka že usi opazil! Ko učiteljica stopi v razred najprej odpre okno in se usede. Sedim v prvi klopi. Takoj opazi moje čevlje." MANJA! Kakšne čevlje imaš? Kje imaš copate? Zakaj so še ČEVLJI DRUGAČNI?"
Saj sem vedela. Panika panik in še enkrat panika. "Učiteljica,a....m..am....pozabila sem,kam sem odložila drug enak čevelj, pa sem od sestre obula....."

"NEZASLIŠANO! MANJA, prinesi beležko. PODPIS STARŠEV, zahtevam jutri!"
Ojoj, spet podpis. Seveda sem ga nesla domov, staršem. Mama je opravičilo oz. podpis staršev videla,toda je rekla,da zdaj ne utegne, ter da ga bo kasneje podpisala.

Ko sem se naslednje jutro zbudila, sem ponovno odšla v šolo. Čevelj sva skupaj z očkom našla. Veste kje je bil? V OPREMAH ZA BARBIKE MOJE MLAJŠE SESTRE,ki se igra z barbikami. JOJ!

Prišla sem v razred... ONE! Beležka! Mami je pozabila! PODPIS!......

NEXT?
09. januar 2012
u71300
u71300
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
pppplllllliiiiissss
09. januar 2012
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii plisssssss????????
09. januar 2012
u70734
u70734
ok. Bo next!

..... Hotela sem stopiti v razred. Tresla so se mi kolena. Ura je bila 5 minut do 8. Upogumila sem se. Kaj mi bo? Sem sicer rekla,a bolj prestrašeno. Odprla sem vrata razreda, toda učiteljice še ni bilo. KO sem se usedla, so me spraševali, če imam podpis, saj je v tem razredu res čudna, redka in grozna svar. Na žalast ga nisem imela. Rada bi..... prosim rada bi.....Tedaj je v razred stopila ženska, z dolgim krilom rdeče barve, majico z zelenimi odtenki in čevljimi bele barve. Vsi smo jo zastmeli. To, da je druga učiteljica, nas ni preveč prestrašilo,toda kako je oblečena? Povedala je: "Učenci, danes jaz vodim pouk. Vaša učiteljica ima zobozdravnika. " najraje bi pa kar zakričala. YES!!!! Sem si mislila,tako ne bo podpisa pogledala, ter dala še enega. A druga učiteljica še NI zaključila besede: "Ampak, da se ne boste preveč ustrašili, samo prve 2. uri. 3. uro bo vaša običajna učiteljica nazaj. " JOJ, NE! Pa tako sem se veselila. ;(. Kaže, da bom vseeno kaznovana kar s 3 podpisi. V razred je ponovno stopila naša prava učiteljica, takoj je začela: "Oprostite otroci,upam da ste uživali z gospo Marleno, jaz sem bila pri zoborzdravniku. Joj, danes je nekaj pomembnega...hm...kaj že?" Je vsa zadihana prišla učiteljica. "Manjin podpis,zaradi čevljev, včeraj, učiteljica." Je rekel njen sošolec MIha, in v tistem trenutku bi ga najraje pretepla. Kako lahko? Jaz, sem se dobro izkazala,ko učiteljica je pozabila na moj podpis. Ti si jo pa še spomnil? "Točno! Hvala Miha. Manja, imaš kaj za povedati,pravkar smo govorili o tebi,če si slišala?

"Gospa učiteljica..... " sej je odkašlala.

Podpis, ki ste mi ga včeraj dali........"

NEXT?
09. januar 2012
Nexxxxt
11. januar 2012
u70734
u70734
okej bom kr nextala,ker mi je douuugčasss fuul:
Podpis ki ste mi ga včeraj dali...........Zazvonilo je. Povedala sem, da sem ga pozabila, in dobila sem še ENEGA! O groza!

Mama mi ga je podpisala in vsee je bilo v redu. Ko pa sem naslednji dan prišla iz šole,pa me je mama ustavila in povedala: " Manja! Vem, da ti je zelo grozno,vendar to ti morm povedati! 4 - krat na teden, boš hodila na tečaj angleščine. Saj veš da jo znaš,čes 2 tedna jo boš pa hudooooo veliko potrebovala." Zatresla so se mi kolena. " Zakaj pa? " sem vprašala mamo. "Oprosti,toda v Sloveniji, nimamo več kaj početi. Obe službi sta mimo. Preselili se bomo v ZDA." Pogledala sem mamo in najprej pomislila,, da se šali. Videti ni bilo tako. " AMPAK MAMA! Moji sošolci, moja šola, moje stanovanje, moji prijatelji, moj dom, MOJA SLOVENIJA! Rada imam Slovenijo! K...akkk.oo?????????? Se JECLALA. " Ampak mami ni bilo preveč do tega. Vedela je, da je to grozno,ampak službi sta izgubila z očkom. "Oprosti Manja. Nauči se čim več v 2 tednih. Ne vsega ampak vsaj nekaj. Čez 3 tedne odrinemo in se NE VRNEMO." KAJ? Ne vrnomo,sem si mislila. No to je pa lepa reč. Ko sem že vsem sošolkam to povedala so bile izredno žalostne. Mami še ni hotela povedati tega učiteljica, za to sem ji kar sama. Tudi ona je bila popolnoma razočarana,saj sem poleg kakšnega podpisa in neumnosti, zelo dobra učenka. Začela sem tečaj angleščine.
Učiteljica za angleščino mi je po 5 dneh rekla.: "Reci - Doma sem iz Slovenije".
"A..am.. aam.......... am :::::::: Home is me......." sem poizskušala,vendar dvomila, da je pravilno.
" Kakšen me is? Narobe! Oprosti, angleščina ti ne gre preveč dobro."

NEXXTT?????????????????????
11. januar 2012
NEXXXXXXXXXT
11. januar 2012
u58809
u58809
Next
12. januar 2012
u70734
u70734
OK. NEXTTTTT!

Ojojoj,kako bom čez kar 2 tedna lahko šla v ZDA? Nemogoče. Mogoče pa je to razlog, da ne bomo šli. Kaj pa vem. ...........
A dnevi so se bližali, jaz pa še vedno nisem znala niti besedice. Mensezdi pes sem vedla. "Dog." je proww? Upam. ))))))))))))))))
Prišel je en dan pred odhodom v ZDA. Ojej. Poslovila sem se od sošolk, šole ( moram reči, da mi bi bilo prijetno vseeno bolj v tej šoli kot pa v tisti v ZDA, velikol bolje. ), in od vsega kar smo pač doma imeli.Na letališče me je pospremila prijateljica. Pomahala nam je in odrinili smo iz nejlepše države - Slovenije. Peljlali z letalom smo se zelo dolgo. Toliko pa spet nisem pričakovala. Seveda sem imela poličke na sedežih polnih angleških vaj in knjig. Seveda je trajalo kar nekaj časa, toda nekaj sem se že naučila. Mama mi je povedala, da ker še skoraj nič ne znam angleško ( malo pa - ), geš v angleško šolo čez 2 tedna. TOOOOO! A vseeno se bom zelooooo zeello učila. - ANGLEŠČINO!

Zdaj po nekaj tednih sem se naučila angleško. Odšla sem v šolo. OJOJ, tresla so se mi kolena in zobje so mi škrepetali.......
( Zdaj se bo vse dogajalo v ANGLEŠČINI, le da bom JAZ pisala Slovensko,ker se mi angleško ne da..... )

Prišla sem v razred in moj oče je učiteljici razložil od kod kje in zakaj sem tukaj. Učiteljica me je posedla k nekemu fantu. Zdel se mi je čuden razred. Takoj v odmoru, pa sem že začutila VAŽIČKO Clarisso, ki se je važila pred celim razredom in učiteljico, kako doma skrbi za svojo čivavo! O dej no? A je čivava res tok pomembna? Sem si misliala.
Prišla sem do učiteljice in jo vprašala : "Me lahko malo predstavite?"
NEXT????
12. januar 2012
next ta pru je!!!!!!!!
13. januar 2012
next
13. januar 2012
u70734
u70734
Dobr. NEXT:
"Učiteljica je odgovorila "Zdaj nimam časa, Maja!"
"Gospa učiteljica. Sem Manja, in ne Maja." sem jo popravila.
Oh škoda vseeno. Vsi so bulili vame. Jaz pa sem risala svojo bivšo sobo. Ko najbrž že veste, so mi zelo priljubljeni konji. Rada bi jahala.Neznam jahati. To je največja težava. Drugače bi se v našo vas preselilo mnogo veliko konjev, ki bi jih jahala. JAZ PA NE ZNAM, ojoj! Imela sem šolske torbe,plašče in portrete vseh konjev tega sveta. Kar naenkrat pa je prišla do mene neka Chrina, in mi rekla:
" Ti si pa nova tukaj, a ne? Učiteljica nam je povedala, da si iz Slovenije. Kje to pravzaprav je? Nekje v Europi, to veeemmm. Mimogrede, vidim , da obožuješ jahanje. Mislim, da znaš bolje jahati kot jaz. Hodim v jahalno šolo / jahalni klub. Prideš z mano in se prijaviš? "
Cmok se mi je naredil v grlu. JAZ NEZNAM JAHATI! Sem si mislila. Vedela pa sem,da bo tam tudi "važička" Clarissa. Ona ZNA jahati. Hotela sem ji dokazati, kdo sem jaz,za to sem odšla s Chrino.

Prišli sva do velikega hleva, rjave barve, vrata umazana in okoli njega polno konjiskih iztrebkov. Ojoj, sem si mislila. Tam sem zagledala Clarisso in trenerko Leni. Vprašala me je:
" Znaš jahati? Pf. Komaj čakam, da te vidim." mi je nagajala Clarissa.
" No nekdo se nam je pridružil. Bi pogledali kaj znaš? " me ej trenerka Leni prijazno pogledala.

"Dobro. Kaj naj storim?" sem jo vprašala.
"Hm... vidim, da te tolele malo preveč ovira. Ne vem če si ravno prfektna v jahanju. A ker si nova in ne veš kje so sedla ti bom povedala. " Je še povedala Leni.

"Poglej Manja. Tam so sedla in uzde. ( pokazala je na veliko veliko sedel ) Prej imaš krtačo tam in ga lepo očedi. Aja imaš pa tegale konja. " je povedala Leni.

Pokazala je na prekrasnega belega konja s košato grivo in repom. Glava se mu je bleščala v sončnih žarkih. Njegova kopita so bila iz čistega srebra. Dvignila sem glavo in odšla po krtačo. Šla sem v njegov boks in ga začela krtačiti.

" Ja, Manja za.....kaj pa počneš? V NASPROTNO SMER ga moraš! Te tega v Sloveniji niso naučili? Takolele poglej." ( čisto drugače je delala in krtačila kot jaz. )
NEXT ??? Plis povabte prijatelje nej berejo,ker bo fulll zanimiva.
13. januar 2012
u70734
u70734
nexttttttt??????
25. januar 2012
Horse_Rider
Horse_Rider
:::::::::::ja next nujno! pa sporoč po ZS!!!!:::::::::::
03. april 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg