Forum
u62497
u62497
To je še ena moja zgodbica.
Pisala bom v prvi osebi ednine.
Torej, zgodba govori o dekletu, ki sloh ni priljubljeno na šoli. Nihče je ne mara, nihče se ne pogovarja z njo, nekateri jo žalijo, nekateri jo ignoriajo... Z eno besedo povedano: to dekle je piflar. Ampak tudi ona je človek in tudi ona ima čustva. Tudi ona je lahko žalostna, tudi ona lahko koga ljubi. In v tem je težava. Tudi ona ima čustva!
Se bo lahko izvlekla iz te hude godlje in postala vsaj malo priljubljena? Bo dobila prijatelje? Je ne bodo več žalili?
Da bi lahko odgovorili na ta vprašanja, boste morali pa zgodbo prebrati!
Želim vam obilo zabave!
xoxo
02. december 2011
u62497
u62497
Živijo! Moje ime je Chelsy. Stara sem 13 let in hodim v 8.A razred. Nevem kako naj vam to povem, ampak nisem priljubljena. Vi tega ne boste razumeli, ampak mene nihče ne mara! Nimam niti enega prijatelja ali prijateljice! Nikogar! Čisto sama sem.

Jaz:

02. december 2011
next
02. december 2011
u62497
u62497
Vsak normalen delavnik najstnikov se začne z zvonenjem budilke. Vsakega normalnega najstnika v šoli sprejmejo s pozdravom. Vsak normalen najstnik ima prijatelje. Vsak normalen najstnik sme biti zaljubljen. Vendar ne jaz! Jaz nisem normalen najstnik! Jaz sem izmeček!
Moj delavnik se začne z zvonenjem budilke, to pa še ne pomeni, da je normalen. Mene v šoli ne sprejmejo s pozdravom, mene zaničujejo. Jaz nimam prijateljev, jaz imam sovražnike. Jaz bi rada bila zaljubljena. Vendar ne morem. Ne morem! Če bi se zaljubila, bi mi fant samo strl srce. Če bi mu namreč svojo ljubezen priznala, bi me zaničeval in me še bolj sovražil. Zato se moram v življenju potuhniti, da nisem ljudem, ki so na višjem nivoju od mene v napoto.

*************************************MY TWO SIDES OF LIFE***********************************************
04. december 2011
u62497
u62497
Bil je moj najslabši dan-ponedeljek! Na avtobusni postaji je čakalo veliko otrok. Ti so se pogovarjali, se smejali, se pritoževali nad učiteljemi itd. Le jaz sem bila tiho. Z nikomer nisem mogla klepetati. Končno je pripeljal avtobus. Vanj sem vstopila zadnja, da me ne bi kdo opazil in me začel zmerjati. Ozrla sem se po avtobusu. Nisem našla nobenega prostega mesta več. Le v zadnjih vrstah so še bili, vendar tam so sami starejši učenci in bi me spet zmerjali. Stala sem toliko časa, da se je naš butast voznik razjezil: "Ja, punca! Se misliš vsesti?" Ogorčeno sem prikimala, potem ko je nekaj učencev planilo v zaničljiv smeh. Napotila sem se proti zadnjim sedežem. Očitno so bili devetošolci vneto zapleteni v pogovor, tako zelo, da so me zaničljivo pogledali, ko sem si drznila priti proti njim. Eden od njih je celo rekel: "Kaj je špeglarka? Si upaš usesti se poleg mene?" Povesila sem glavo in se obrnila. Takrat je voznik močno pritisnil na plin in mene je vrglo na enega od sedežev, ki je bil še prazen v predzadnji vrsti na levi zunanji strani. Ozrla sem se, da bi videla kdo sedi poleg mene. Bil je neki devetošolec. Mislim, da mu je ime Alex. No, takrat se je tudi Alex začudeno obrnil...
04. december 2011
u62497
u62497
Alex:

04. december 2011
neeext < 3
05. december 2011
u62497
u62497
Samo pogledal me je. Jaz pa se nisem pričela opravičevati kot sem mislila, da se bo najprej zgodilo. Namesto tega sem ostala tiho, kot vkopana sem sedela na sedežu in strmela vanj. "Halo? A sem padu z Marsa? Kva tkoo buliš?" me je nenadoma vprašal. Te besede so me vrnile iz nekakšnega transa na realna tla. "Ups, oprosti. Malo sem se zmedla... Am... In oprosti, da sedim tuki poleg tebe, ampak... Ni nobenega prostega mesta več." sem mu rekla v opravičilo. Prvič v svojem življenju se mi je zazdelo, da sem se z nekim fantom (ki ni moj očka) pogovarjala vsaj malo trezno. Če sem se sploh kdaj, s katerim pogovarjala, sem jecljala kot nora. Alex pa ni zgledal tako navdušen kot jaz. Samo prikimal je in dodal: "Ti kar sedi tu. Samo ne težit ok?" S temi besedami 'ne težit' me je malo zmedel, saj nisem popolnoma razumela njihovega pomena. Kdaj pa komu kaj težim, saj se nikoli z nikomer ne pogovarjam. Očitno je opazil moj zmeden izraz na obrazu, zato je hitel razlagati: "Am... Mislil sem, hotel sem reči... Veš, punce so včasih tečne in... No, ne včasih, nekatere so vedno... No, saj razumeš, a?" Nisem razumela niti besedice, kar je rekel. Le to, da smo punce tečne. "Aha. Ampak, zakaj bi ti katerakoli punca sploh težila?" me je zanimalo. "Phja. Ali nisi še nikoli videla? Ali res ne veš? Saj se vedno in vsak trenutek mečejo za mano! In to je hudo, hudo tečno!" je razlagal. Sedaj mi je postajalo jasno. Puncam je všeč in zato hočejo vedno biti v njegovi bližini. To pa gre Alexu na živce. "Ja, razumem..." Alex pa je nadaljeval: "Hej, nisva se še spoznala! Ampak jaz pa te mislim, da poznam! Chelsy si ne?" Prikimala sem. Bila sem res vesela, da tako kul fant ve moje ime. "No, jaz sem Alex." se je zasmejal. Potem pa smo prispeli. Prvič v življenju, mi je vožnja z avtobusom minila strašansko hitro! In bila sem neznansko vesela, da priljubljen fant iz 9. razrda ve moje ime...
05. december 2011
neeext:3
06. december 2011
u62497
u62497
Takoj, ko je Alex iztopil iz avtobusa, se je pomešal med množico učencev, zato ga nisem mogla več videti. Vseeno sem odšla naprej. Pri vratih sta stala moja dva sošolca in se pogovarjala. Povesila sem glavo, da me ne bi prepoznala, pa sta me že prej opazila. Levi (ki mu je bilo ime Rocky) je desnemu (njegovo ime je Bernard-John, vendar ga vsi kličemo kar BJ, saj se mu njegovo polno ime zdi bedno in se razjezi, če ga ne pokličeš s kraticama) nekaj zašepetal na uho in pokazal name. BJ je samo poklimal, nato pa se je odpravil proti meni. Dokaj hitro me je dohitel in me potegnil za neko drevo. "Hej, špeglarka!" me je že takoj pričel zmerjati. "Kaj bi rad?!" sem mu zabrusila. "Se greva stavit? Samo ena uboga bo." je rekel. BJ je že zelo rad stavil. Zmagal je že veliko stav, ko pa je izgubil se je dogovora držal in ga res izpolnil. Nisem imela izbire: "Kaj predlagaš?" "No... Grem stavit, da ne boš do jutri poljubila nobenega fanta. Ni važno, ali ga poljubiš na silo ali pa iz ljubezni. Kdor zgubi, bo moral v sredo v pižami v centralni park in to sredi belega dne." je izjavil. Bila sem začudena, na koncu sem pa le pristala na to. BJ se je samo zarežal, mi še enkrat rekel špeglarka in piflarka, ter zadovoljen odšel k Rockyu.
Vedela sem, da je velika oz. zelooo velika možnost, da BJ zmaga, ampak vedela sem, da obstaja tudi možnost, da zmagam jaz. Samo nekega fanta moram na silo poljubiti, ni važno ali na lice ali na usta. Potem se bo moral BJ kar lepo sprehoditi v pižami po centralnem parku...
06. december 2011
neeext:3
06. december 2011
u62497
u62497
Med poukom sem razmišljala, da bi se morala na poti proti domu spet vsesti zraven Alexa. Potem bi ga nagovorila in ga pogledala globoko v oči, pa bi se lahko kaj zgodilo. Nekje sem prebrala, da če fanta gledaš globoko v oči, pritegneš pozornost. Saj ne da bi mi bil Alex všeč, le edini fant je, ki me ne zafrkava. (No, mogoče pa je res vsaj malo lep) Ta ideja se mi je zdela precej dobra in sklenila sem, da bom res sklenila tako...
Po pouku sem šla na avtobus in čeprav sem bila zgodnja in je zato bilo praznih še veliko sedežev, sem šla prav do tiste vrste, v kateri sem sedela zjutraj. Tam Alexa še ne bilo, saj je zunaj klepetal s svojimi sošolci in sošolkami. Je pa bila njegova šolska torba že na sedežu. Tudi jaz sem jo odložila na sedež poleg njegovega in se odpravila ven. Tam sem se usedla na pločnik in gledala učence kako se pogovarjajo (učenci iz 6. razredov pa so se tudi lovili). Alex in njegovi prijatelji so se mi približali. No vsaj mislila sem, da so se približali meni. V resnici so se samo vsedli na pločnik nekaj metrov stran od mene in nekaj tipkali po telefonih. Na mojo veliko žalost pa je šel mimo tudi BJ. Ko me je opazil mi ji zaklical: "Hej, sovica, čaz se izteka!" In jaz sem to dobro vedela. Ni mi pa bilo všeč, da me je poklical sovica. (Tako me kliče zaradi svojih očal) Tam je namreč bikl tudi Alex, ki bi vse lahko slišal. Potem pa je šofer vžgal avtobus. Alex se je poslovil od dvojih prijateljev, BJ je tudi stekel na avtobus in jaz za njima. Večina ostalih že sedela. O ne! Bližal se je trenutek usode. Trenutek, ki bo odločal ali naj grem v centralni park v pižami. Trenutek, ki bo odločal ali me bo Alex zaradi poljuba presneto zasovražil...
06. december 2011
u62497
u62497
............................
. Ups! Malo napak! .
............................
06. december 2011
u62497
u62497
Rocky:

BJ:

06. december 2011
u20423
u20423
Nexxt fuul coool zgodbica takoj next
06. december 2011
neeeeeeeeeext:3
07. december 2011
u62497
u62497
tnx obema
................................................................................................................
Vendar sem naredila po načrtu. Z Alexom sem se res začela pogovarjati. Vprašala sem ga kako je bilo danes v šoli in ali je dobil kakšno oceno. On mi je na vprašanja odgovarjal brez daljšega premora in razločno. Tako sva se zapletla že v bolj oseben pogovor: "Chelsy, ne poznam te prav dobro. Povej mi kaj o sebi." "Am, no... Kaj naj ti povem? Da sem edinka in, da mi je ime Chelsy. Moje življenje je dolgočasno Alex! Nimam ti kaj povedati." sem zastokala. "Jaz pa mislim, da mi imaš ogromno za povedati! Premisli malo Kely! Na, tu imaš mojo številko. Če se boš slučajno odločila mi povedati kaj več, me pokliči." je dejal. Potem sem ga pogledala globoko v oči in mu rekla: "Nič nimam za povedati. Zakaj mi to delaš?" "Mislim, da potrebuješ prijatelja. Ali misliš, da te niti pikice ne poznam? Vsaj malo, toliko, da vem kaj se ti dogaja v šoli. Tega ne smeš držati v sebi Chesy. Premisli!" mi je odvrnil in odmaknil pogled. Potem sva bila večino poti tiho. Nekajkrat sta se najina pogleda srečala, pa ga je Alex hitro odmaknil. Mogoče pa mi le ne bo vspelo poljubiti Alexa. Nenadoma pa sem se domislila nečesa briljantnega...
07. december 2011
nexttt :3
i love your story < 3
07. december 2011
u62497
u62497
Odločila sem se, da bom Alexu povedala za svoje probleme. Le stavo z BJ-jem mu bom zamolčala. In mogoče bom imela priložnost, da fanta spet pogledam v oči! In poljubil me bo. In potem... No saj veste. Pustimo zdaj to.
Ko sem rišla domov, sem napisala nalogo (vsaj kar sem razumela). Potem sem se res lepo oblekla in počesala. Očal pa si vseeno nisem snela, saj hočem, da se mi čim prej izboljša vid, hkrati pa imam kmalu spet okulista. Toda bila sem prav tako lepa do določene mere. Potem sem poklicala Alexa. Pogovor je potekal zeloo hitro. "Ja?"se je oglasil. "Alex! Mhm, jaz sem..." sem zmedeno odgovorila. "Kdo je jaz? A je to Kely?" "Ne! Kdo je Kely?" sem postala nekoliko žalostna. Ali ima punco? Že na avtobusu je rekel nekaj kar je zvenelo nekako tako: Jaz pa mislim, da imaš ogromno za povedati. Premisli malo Kely!. Na to mi je odvrnil: "Never mind! Torej, kdo je, če ne ona?" "Mm, Chelsy..." sem zamrmrala. "Saj sem vedel! Zakaj si rekla, da to nisi ti?" "Saj az nisem Kely!" sem zakričala. Jooj, ali niti mojega imena več ne ve? "Oo, oprosti! Ali te moti, če te kličem Kely? Chelsy je malce dolgo in sem mislil, da bi ti bilo lepše, če te kličem Kely..." je bil vžaljen. "Ooo, to je pa druga zgodba. Mislila sem, da ne poznap mojega imena. No, kličem te... Veš, rada bi da..." "Rada bi da pridem k tebi? Ni problema, takoj bom tam!" me je dopolnil. Potem je prekinil. Oo, kaj naj to pomeni? Ali je Alexu res kaj več do mene?...
07. december 2011
neext :$
07. december 2011
u20423
u20423
NEXT
07. december 2011
u62497
u62497
In res je bil takoj tu. Ko sem mu odprla vrata je najprej zazvižgal, potem pa dodal: "Waa! Zakaj si pa tako lepo oblečena?" "Ali je to čudno? Ali ne bi smela biti? Počakaj, sploh pa nisem lepo oblečena!" sem bila sramežljiva. "Ja pa si! Ali greš s kom ven?" je vztrajal Alex. "Ne, ne grem. Samo moja oblačila malo pomerjam. No, kaj bova sedaj?" sem se zlagala. Alex me je postrani pogledal, ter dodal: "Ja, ok! Oblačila pomerjaš ha? Boš zdaj zaključila s pomerjanjem in pustila, da te povabim na pijačo?" Bila sem presenečena. Ampak ideja mi je bila všeč. Tako bom lahko Alexa gledala v oči, ko bom pila svežo limonado ali pa vroč kakav. Hkrati pa bova v javnosti in možnost bo tudi, da naju vidi BJ. Potem bom jaz zmagala in BJ bo moral v centralni park v pižami! "Ja, zamisel ni slaba. Pa pojdiva." sem smeje rekla. In sva res šla. Imela sva se super! Pogovarjala sva se o učiteljih, o filmih, o glasbi... Potem pa me je Alex pospremil do doma in sva se poslovila. Bila sem tako očarana, saj sem mu kolikor se je dalo gledala v oči. Bil je nekoliko sramežljiv in je pogled ves čas odmikal, vendar se nisem dala. Kamlu sem vzbudila pozornost in prepustil se je, da ga gledam v oči kolikor hočem. Ima tiste tako lepe modre oči! ...
09. december 2011
u62497
u62497
Naslednji dan sem veselo vstopila v avtobus. Moje veselje pa se je razblinilo, ko sem opazila, da Alex ne sedi na tistem sedežu kot učiraj. Ne, sedaj je sedel v čisto zadnji vrsti s svojimi prijatelji. In jaz sem si maloprej mislila, da mu je všeč ker sedi zraven mene? Še huje pa je bilo, ko sem poleg svojega sedeža zagledala BJ-ja. Sedel je kjer je prejšnji dan sedel Alex. "Hej piflarka, kako kaj s stavo?" To vprašanje me je še posebno zaskrbelo. Čisto sem pozabila na stavo! Naj si izmislim, da sem poljubila fanta, ali naj povem resnico? "Ee, pravzaprav sem poskušala in..." "In nisi naredila? Super, jutri mi torej dolguješ sprehod v pižami po centralnem parku!" je soraj zakričal. Ampak povedal je dovolj glasno, da je to slišal tudi Alex. "Si tudi ti žrtev BJ-ja?" mi je zaklical z zadnje vrste. Jezno sem prikimala. Alex pa je nadaljeval: "Jaz sem bil tudi enkrat. Šla sva stavit, katero moštvo bo zmagalo na nogometni tekmi. In seveda je zmagal BJ. Za plačilo sem mu pri kosilu moral dati svojo palačinko." "Tvoja sploh ni tako huda kazen, kot je piflarkina! Ona bo morala jutri v pižami v središče mesta!" je zaklical BJ nazaj proti Alexu. "Počakaj. Ali Chelsy kličeš piflarka? Kakšna **** pa si šele ti!" je zaklel Alex. BJ je na to psovko utihnil. Alexa se ni splačalo zmerjati, ker je starejši in močnejši od njega. O ne, upam samo, da me Alex ne pride gledat v centralni park! To bi bila zame največja sramota!...
09. december 2011
u20423
u20423
Next
09. december 2011
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXTTTTTTT!!!!! KA ZAKON ZACETEK!!!!
09. december 2011
Haha isti cakt smo dale koment
09. december 2011
neeeext:3
09. december 2011
u37905
u37905
next!!!
10. december 2011
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexti pls!!!
10. december 2011
Pa sori k sm rekl d je zacetk.. vse sm skup prebrala pa.se mi je zdel da je tak doooolg uvod...
10. december 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg