Forum
Danes bom pisala zgodbo.
Začetek- Življenje je polno skrivnosti in avantur.Tu je še ena...
Pa prijetno branje!

Rabim vsaj 1 next ,da začnem!
04. september 2017
Next
04. september 2017
Že pišem!

Te veseli,ker bom pisala novo zgodbo?
04. september 2017
Jp, ker rada berem fantasy oziroma avanture godbe
04. september 2017
zgodbe*
04. september 2017
Jap tudi jaz in tudi zelo rada pišem in berem( vsi v našem razredu pravijo ,da pretiravavam )

Vzela sem si odmor da popijem nekaj
04. september 2017
Ti kar saj bodo tudi bralci prišli Jaz sem resnično amaterska pisateljica in tudi nisem ravno uspela vse se začne in verjetno tudi konča!
Pa še en debel Next od mene
04. september 2017
Oh hvala ti ker me spodbujaš

Pa še hvala ti za komentar na mojem profilu!
04. september 2017
Bolj hvala tebi, ker ti mene spodbujaš (na moji zgodbici pač)!

np

Next

04. september 2017
Ja ampak me res spodmujaš

Hvala ti zares!!!

Nobeden drugi me ne spodbuja s pisanjem zgodb ,edino ti!
04. september 2017
Np resnično rada spoznavam ljudi, ki imajo enake interese!

Next

04. september 2017
1.poglavje . Gracce! sem zavpila.Njej se ni niti sanjalo ,kaj se bo ji zgodilo.Le stala je pred našo hišo in strmela v hlev.Ko me je zaslišala,je stekla proti mojemu psu.Zavpila sem še enkat " Gracce!" .Še jaz sem za njo tekla.Ležala je ob mojem psu.Gracce pač ima zelo rada živali.Kako si otročja,Gracce ,sem ji rekla.Imaš že 16 let ,tako kot jaz.Ona je samo tekla in jokala...
P.s.. Potem bo bolj zanimivo,zdaj je samo tako)

Prosim nexte ,mnenja..

Za nadaljevanje rabim vsaj 1 Next
04. september 2017
Next
Okej to je bilo res prekratko, prosila bi, da pišeš daljše nexte, saj se to ne more primerjati z prvim poglavjem.
In malo bolj pazi na slovnico. Napake so dokaj pogoste in ne moreš si jih dovoliti.
... to je samo moje mnenje ...
05. september 2017
Ok ampak če misliš da je napaka ta Gracce ni , ker tako ji je ime( dva cc)
Drugace pa Next in bom spremenila za drugo poglavje.

Vidla sem nekaj odraslih knjig ,ka majo 1.poglavje zares majhno.
05. september 2017
Ne Gracce ampak napake pri slovnici (vejice, narekovaji pri dialogih, presledki,...).
Glede prvega poglavja je čisto možno, da imajo kratko, vendar res piši daljše dele (potem recimo ne napiši 1. Poglavje ampak recimo 1. Del).
05. september 2017
A lahko začnem pisat
05. september 2017
o tem ne odločam jaz temveč pisatelj sam
05. september 2017
Ja vem samo,da ne bo ku učeri ,ka nisi vidla.
05. september 2017
morala sem dol z interneta zato nisem videla

Next

05. september 2017
Ok zdaj bom pisala naprej
05. september 2017
Pa dobro Next( ja pa oprosti zarad napak,telefon slabo reagira,pa zato so napake)
05. september 2017
Zdaj je vse drugače.Pomislila sem na Gracce in se spomnila ,da so starši omenili, da gremo v Nemčijo k sorodnikom. Prijela sem svojo potovalko,noter zložila spodnje perilo,majice,hlače,krilo in elegantno črno obleko. Poleg tega sem še vzela kozmetične izdelke,svinčnik in blok,telefon in polnilnik,ključe,denarnico ,zdravila in knjigo. Zajahala sem konja in odjahala proti gozdu.Tam se je Gracce rada skrivala že kot otrok. Ampak je ni bilo lahko poiskati.Kar naenkrat sem zaslišala šum." Mogoče je to Gracce." Zaslišala sem še enkrat isti šum.Odšla sem pogledat. Za grmom je bil zajček.
Potrepljala sem ga po glavi in mu ponudila korenček. Z veseljem ga je pojedel. Odskakljal je naprej proti njivi,jaz pa sem odjahala po poti ,ki vodi do Smrekovega jezera.Prispela sem do potoka ,kjer je z vedrom sedel fant ob potoku.Gledal je v mene,jaz sem ga pa samo pozdravila
in odjezdila naprej.Ob smrekovem jezeru sem zagledala vodnjak.Konju sem natočila v vedru vodo ,sama sem se pa slekla in se odšla kopat v jezero.Ko sem se vrnila ,sem v vedru zagledala pismo ....Odprla sem ga in ga začela brati. V njem je pisalo:
Pozdravljena, Mellanie! Ko si včeraj rekla ,da sem otročja, sem bila užaljena in pobegnila. Žal sem se izgubila v Hrastovem gozdu. To je približno eno uro in pol ,če greš peš,če greš s konjem je 1 uro od tega jezera.
Upam ,da si dobila to pismo.
Vem da bi danes morale iti s starši v Nemčijo.

Tvoja sestra Gracce
Odjahala sem naprej. Učila sem se v osnovni šoli ,kje je Hrastov gozd. Še 1 uro pa bomo tam ,Liska. Ob drevesu bil privezan starček. Zakričal je : Mladenka na belem konju, reši me! Jaz sem kot vkopana malo razmislila,a kasneje sem pograbila nož iz torbice in znjim oslobodila starca. Vprašal je le: Kaj bi rada tu ,mladenka ? Bila sem tiho ,a le na koncu sem odgovorila : Odpravljam se v Hrastov gozd ,tam se je izgubila moja sestra Gracce.
Starec je zakričal: Kaj tista mala smrkljica Gracce,16 letna smrklja?!?! Pa še ne hodi tja ,tam živi Bedanec,mene je privezal ,reši si življenje... Pa zbogom , Mellanie!

Jaz sem odjahala in zraven Bukove ceste zakričala: Kako veste ,kako mi je ime !??!?! , a starček me ni slišal...
Ta Next je res daljši.
Opozorila bi te samo na to, da mogoče raje namesto ?!?!?!? daš samo ?! . Potem zgleda bolj profesionalno in uporabljaj narekovaje pri dialogih - " "
Drugače pa je kul
05. september 2017
Jaz sem mislila dat narekovanje ,samo nism mela dovolj časa
Pa hvala in Next
05. september 2017
Narekovaje *
05. september 2017
Next
Ko sem jahala po Bukovi poti ,sem se zamislila.Čudno,ker nisem nikjer zagledala Bedanca. Pot se vila po gori pa do skalovja. Ko sem prispela na skalovje, sem zagledala jamo. Tam verjetno živi Bedanec ,ker se nekdo glasno smeji . Odjezdila sem po kamniti poti vse do jezera. Slekla sem se ,vse dala v vrečko ter vrgla na drugo stran gozda.Jaz in konj sva odplavala na drugo stran. Nato sem pobrala ,se preoblekla in odjezdila naprej. Prišla sem v Hrastov gozd. Zaslišala sem jok. Ko me je zagledala Gracce ,me je objela. Potem sva se povspeli na konja ter odjahali. V smrekovem jezeru sva pojedli malico in konj je pasel travo. Končno smo prišle v gozd ter se tam zraven vodnjaka odpočile. Potem smo kar v galopu odjezdile do doma.Ko smo prišle domov je Gracce pripravila stvari za v Nemčijo.Kar naenkrat smo obe potonile v miren spanec.
se strinjam z Lori.
meni se zdi zgodba nekako nepovezana. nikjer nisi napisala kdo so glavne osebe samo,zdi se kot,da si začela pisati na sredini knjige. drugače je vredu,res poskusi dodati narekovaje.
05. september 2017
Če te zanima kdo so glavne osebe so - Mellanie
- Gracce

Pa to ni sredina zgodbe,jaz pišem po delih
05. september 2017
4.del- 17.rojstni dan!

Gracce in jaz smo se zbudile ob 2.zjutraj. Pojedle smo zajtrk ,naredile svoje treninge in se umile. V avto smo naložile svojo ' tonsko' prtljago in se usedle v avto. Jaz sem sedela na desni , Gracce pa na levi . Starši so bili na prednjem sedežu. Vozili smo se 5 ur. Gracce je za zaspala ,jaz pa sem brala knjigo " Luna na Zemlji". Zares zanimiva knjiga. Ko smo prišli smo se pogovarjali in jedli okusno babičino domačo juho. Bil je tudi naporen dan. Jaz ,Gracce in najina sestrična Teodhora smo molzile krave in koze ,pobrale s sadovnjaka sadje ,s polja pobrale pridelke,krave ,koze in ovce spustile na pašo, jahale konje ,pobrale jajca s kokošnjaka in nahranile vse živali.

Zvečer sem imela rojstnodnevno zabavo za 17 let. Dali so mi darila in čestitke. Pojedli smo torto ,se zabavali in odšli spat. Jaz in Gracce v isti sobi ,Teodhora pa v drugi sobi.

" Tega dne ne bom nikoli pozabila " sem si rekla.

Kot vedno smo se zbudile točno ob 7,danes pa celo ob 4 zjutraj. To je vse zato,ker Gracce praznuje 17.rojstni - 1 dan kasneje kot jaz.

Počasi smo stopale po stopnicah in opazovale. Nobenega ni bilo nikjer. Kar naenkrat ,ko smo prestopile predpražnik se je zaslišalo : Vse najboljše,Gracce !

Tudi ona je dobila veliko daril in čestitk. Zabavali smo se in jedli torto.

Malo kasneje okoli 8 . zjutraj je zakikirikal petelin. Takrat smo se pognali v akcijo:
Jaz, Gracce in Teodhora smo nahranile živali ,jih spustile na pašo in 30 urice jahale konje.
Oče in dedek sta popravljala vozila .
Babica in mama so kuhale kosilo.

Popoldne ,ko smo pojedle kosilo ,smo si oblekle kopalke in se odšle kopat v najbolj lepo jezero v tej vasi.

Ko sem se potopila,sem začutila nekaj lepega. Videla sem tistega fanta ,ki je bil takrat pri nas doma zraven potoka. Nekako sem se zaljubila v njega. Ampak sem morala na njega pozabit,ker jaz imam že fanta. No ,Gracce bi prišel prav ,ker ona nima fanta. Ta fant jo je pozdravil in sta se pogovarjala.Jaz sem odšla s Teodhoro v vodo. Ko smo se vrnile jih ni bilo več. Vrnile smo se domov. Moja mama je zaskrbljeno vprašala : " Kje je Gracce? " Odgovorila sem le ,da nevem kje je in nevem kdaj se bo vrnila.

Gracce je prišla ob 8. zvečer. Moja mama jo je zaprla v sobo in ne bo smela več na kopanje.
05. september 2017
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg