Forum
u50091
u50091
My Little Pony
Friendship Is Magic
Season 4
*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#

*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Sezona 4, 1. Del
Dan Prijateljstva
»Spike, Spike, pozna bova! Si že preveril seznam? Imava vse ali še kaj manjka?« Zaskrbljeno sem tekala po knjižnici. »Daj no Twillight, saj je samo piknik,« se je pritoževal Spike. Jezno sem ga pogledala: »Ja, a ta piknik je na dan Prijateljstva! To je najpomembnejši dan v letu zame! Kajti jaz sem ustvarila novo magijo, magijo prijateljstva! Se zavedaš tega? Oh Spike, nikoli ne boš razumel!« Zavzdihnila sem, nato pa hitro spakirala do konca. »Pridi, Spike, če želiš leteti. Če se ti da hodit, pa ostani kar doma!« »Ne, Twilli, počakaj, takoj pridem!« To rekoč se mi je zavihtel na hrbet in poletela sva. Zaokrožila sem nad Ponyvillom ter se napotila proti travniku. Spodaj na travi sem zagledala prijatelje in se spustila proti njim, čeprav je Spike navijal še za en krog. »Zdravo prijatelji, kako je?« Rarity je ravno prikopitljala. Sabo je seveda privlekla cel kup »nujno potrebne« opreme. Pinky Pie je sabo prinesla kup balonov in okrasnih trakcev, Apple Jack pa se je mučila z jabolčnimi pitami. Fluttershay je sabo pripeljala nekaj zajčkov, Rainbow Dash se zabavala z oblaki. Ko sva pristala, sem iz torbe potegnila prazen list in pisalo. Mogoče se bom še kaj naučila, kdo ve. »Zdravo, Twillight, vse gre po načrtu,« mi je pomežiknila Applejack. »To bo najboljši, najzabavnejši, najnaj piknik za vedno!« se je navduševala Pinki, Rarity pa je samo pobožala Spika. Priletela je še Rainbow; »Ali smo pripravljeni? Začnimo!«
04. maj 2013
u50091
u50091
»Ah, to je prekrasno, to je res čudovito,« se je pretegovala Rarity, ko smo z polnimi želodčki poležavali na soncu. »Veš, Twillight, natanko se spolnem, kako je bilo, ko si prišla v Ponyvill,« je začela Apple Jack. »Prišla si na mojo farmo, vprašala o hrani… In potem prijateljstvo, in joj, to je bilo tako vznemirljivo!« »Ja, in kako sem bila jaz vznemirjena, ko si povedala da si iz Canterlota,« je zavzdihnila Rarity. »In jaz sem prvič v življenju videla zmaja! Čeprav je bil majhen,« tiho, komaj slišno je svoje dodala Fluttershay. Rainbow se je samo pretegnila; »In zdaj si princesa, rogpegazinja. Kako hitro mineva čas!« »Kajne, kajne! In to je takooo vznemirljivo, zanimivo in super!« se je brez potrebe razburjala Pinki. »O, kako vas imam rada! Prijatelji ste, ki mi pomenite vse!« Brez besed smo se objele. Spike pa, kot vedno, je želel doseči svoje. »Rainbow, a me lahko neseš en krog? Prosim? Prosim?« Rainbow ga je začudena pogledala. »A si to res res želiš?« »Jasno, prosim no!« »Am res?« Rainbow ni bila povsem prepričana. »Kaj pa če padeš?« »Kdo je najboljši mladi letalec leta? Poleg tega imam še Twillight. Daj no Rainbow, prosim!« »Okej,« se je vdala Rainbow. »Splezaj gor!« Odletela je navzgor, naredila nekaj krogov in se začela spuščati. Takrat pa je priletel orel od nekod in se zaletel v Rainbow. Spike je padel z njenega hrbta. Rarity je prebledela in skoraj omedlela, Fluttershay je skrila glavo med kopita, Pinki je od nekod privlekla pokovko, Apple Jack je začela pripravljati vreče moke. Toda jaz sem videla samo Spika, ne prijateljic. Hitro sem poletela k njemu in ga pravočasno dosegla. Posadila sem si ga na hrbet in odletela na tla, kjer smo si vsi oddahnili, dokler… »Kje je Rainbow Dash?« Apple Jack se je presenečeno ozirala okoli sebe. Začeli smo kričati: »Rainbow Dash! Rainbow Dash, kje si?!« Pa se ni nihče oglasil. »O ne, kaj če je strmoglavila v Zakleto jezero?« Iz razmišljanja me je predramil glas Rarity. »V zakleto jezero?« Sem jo čudno pogledala. »Ja, ali ne poznaš zgodbe o tem?« »Ne, in zakaj vas je tako strah že samo ob omembi tega imena?« »Twillight, poslušaj. Pred davnimi časi, ko je bil Ponyvill sestavljen iz par hiš, sta v tem kraju živela dva ponija, pegazinja Faster Lighting in samoroginja Magic Rose. Bili sta najboljši prijateljici! Toda nekega dne, ko sta se odpravili v gore, je Magic Rose našla krasno drago kamenje. Faster Lighting jo je prosila, da naj ji da kakšnega, saj sama ni imela magije, da bi si našla svoje. Toda Magic Rose jo je napodila, da naj si najde svoje kamne, kajti ona pač ne misli poklanjati kar tako diamantov in rubinov. Faster Lighting se je zelo razjezila, zato je z pomočjo vetra in strel zaprla Magic Rose v dolino. Toda Magic ni čakala. Z pomočjo magije je izkopala cel kup dragega kamenja, ga nasula po dolini, nato pa jo zapolnila z vodo. Ko je Lighting prišla se opravičit Magic, je zagledala kamenje in se vdala njegovemu čaru. Z Magic se je zgodilo isto, in utopili sta se. Jezero se imenuje zakleto jezero, ker že ena kaplja iz njega naredi, da se vsako prijateljstvo razdre, naj bo še tako močno. In če se kdo kopa v jezeru, nikoli več ni prijatelj. In bojimo se, da je Rainbow padla v zakleto jezero.« Je svojo pripoved zaključila Apple Jack. Ozrla sem se po prijateljih. Vse so se tresle ali pa vsaj bile blede. »Am, no, gremo po Rainbow? Kaj če si je zlomila krilo in ne more nazaj?« Vse so me pogledale, kot da sem nora. Potem pa je, za čuda, Pinki skočila po konci in na mojo iztegnjeno nogo položila svojo. »Sem za. Rainbow nas potrebuje!« Apple Jack se ni več upirala; »Vsi za enega, eden za vse.« Je še dodala Raritiy, ko je položila nogo na kup. »Fluttershay, kako dolgo te še bomo čakali? Rainbow je mogoče v nevarnosti!« »P..p..prav,« je zajecljala Fluttershay in se pridružila. »Okej, poniji, gremo! Ihaa!« Je zavriskala Apple Jack in se pognala. »Za njo!« Sem zavpila in poletela za Apple Jack.
04. maj 2013
u50091
u50091
»A je bila pametna ideja iti sem brez zemljevida?« Je po kakšni uri hoje in plezanja izjavila Rarity. Pinki, ki je ves čas poskakovala spredaj, je zavriskala. »Ja, je bilo. Tam je Rainbow!« Hitreje kot blisk smo pogledale čez rob in ostrmele. Na visoki zeleni travi ob majhnem čistem potočku je ležala Rainbow in grizljala hruško. »Zdravo prijateljice, je kaj narobe?« Pognale so se po bregu navzdol proti Rainbow, jaz pa ne. Zdelo se mi je, da je nekaj narobe z njo. Njene oči… Bile so tako čudne! Toda prijateljice so me klicale in pohitela sem proti njim. »Oh, ne, v nobeno jezero nisem padla.« Se je smejala Rainbow. »In kaj je ta prelepi kraj? In kako si se rešila? Kaj se je zgodilo?« Dobesedno zasuli so jo z vprašanji. Odločila se je, da se jih bo lotila lepo počasi. »Torej, ko se je vame zaletel orel, sem padla sem dol. Najprej sem bila nezavestna, vendar sem bila nepoškodovana. Vzela sem eno hruško in.. Potem sem nekaj časa še malo letala, potem sem še malo jedla.. Pa ste prišle.« Hm, to se mi je zdelo zelo čudno. Kako je lahko padla iz take višine nepoškodovana na tla? In zakaj se ni oglasila na naše klice? Zakaj je bila mokra? Vsa ta vprašanja sem odrinila za pozneje. »Okej, zdaj ko smo te pa našle, pa gremo lahko nazaj.« »Ne tako hitro!« Glas je prišel izza nas. »Ja, najbrž me ne poznate. Sem Faster Rose ali lepše,..« »Magic Lighting,« sem prekinila rogpegazinjo ki se je ravno prikazala. Prijateljice so me začudeno pogledale. »Vse mi je jasno. Ko sta padle v jezero, se nista utopili, temveč združili v enega ponija, pošast! Ker sta bili vidve ogoljufani za prijetno življenje in prijateljstvo, poskušata zato ogoljufati tudi druge. In orla sta poslali vidve! In Rainbow je s tem, ko je padla v jezero, postala vajin suženj!« Vse so pretreseno strmele vame. A Rainbow se je hitro zbrala. Zaklicala sem: »Rarity, Apple Jack, pošast!« In hitro odletela v zrak. Rainbow mi je sledila, in vedela sem, da je boljša letalka kot jaz, zato sem se ustavila. Njo sem ustavila z dvema urokoma, z prvim sem ji zlepila krila, z drugim pa sem jo zaprla v kletko. »Končano!« sem zavpila in poletela proti pošasti, s katero so se odslej ukvarjale moje prijateljice. Rarity je ravno nekaj čarala, ko jo je pošast z enim sunkovitim izstrelkom magije skoraj ubila! Zavpila sem in še hitreje poletela! Kaj bi dala zdajle za Elemente Harmonije!
04. maj 2013
u176560
u176560
next
23. julij 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg