Forum
next
06. december 2015
u199826
u199826
Blog… DrUžINA
Hey! Pa sem spet nazaj… končno z novim blogom. Upam, da niste preveč nestrpno čakali hahah. V decembru imam čisto preveč dela za šolo :/ danes se bom posvetila pisanju o moji družini. Govorila bom o odnosih v naši družini, o slabih in dobrih plateh nekaterih članov družine. Upam, da vam bo všeč.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Družina ima lahko na nas dober vpliv ali pa slab. Lahko nam pomaga ali pa nas s svojo navzočnostjo le spravlja v slabo voljo. Tako kot vse na tem svetu je za nekaj dobra, za nekaj pa slaba. Že ko se rodimo postanemo del neke skupnosti, kateri se moramo od tedaj naprej prilagajati, jo upoštevati in spoštovati. Ona bi morala isto ravnati do nas. Vsaka družina se bistveno razlikuje od drugih. Ne samo po načinu delovanja (pravila, pravice, opravila, dolžnosti) ampak tudi po odnosu posameznih članov.
Moram reči, da je moja družina karseda čudna, ravno zato mi je všeč. Živim skupaj z obema staršema imam pa tudi mlajšo sestro, ki zna biti izjemno zoprna. Naj vam opišem nekaj njihovih dobrih, pa tudi slabih lastnosti.

Za mami bi lahko rekla, da je res dober človek, ki ima poseben smisel za humor, poleg tega pa ni preveč stroga in ji lahko povem skoraj vse. Mi zaupa, zato me ne omejuje preveč. Njena napaka, ki me strašno moti je to, da misli, da ima vedno prav. To enostavno sovražim. Ravno zaradi tega pade veliko najinih prepirov. Mama je imela včasih kar nekaj duševnih težav in to me je karseda pretreslo. Od takrat naprej me zanjo skrbi na vsakem koraku in ves čas me skrbi, da bom izdala njeno zaupanje.

Oči je delaven človek. Zadnje čase ga sploh ne prepoznam več. Komaj se spomnim, kako se je ko sem bila majhna igral z mano, kako je z mano preživel dneve in noči. Pogrešam to. Pogrešam njegovo bližino. Od leta ko se je rodila moja sestra še vedno neprestano dela in ga komajda vidim. Kaj me najbolj moti pri njem? Da so vedno za vse krivi drugi, on pa je vedno nedolžen in da za DOBESEDNO vse okrivi mene. Morda se vam zdi bedno, ker se obremenjujem s takimi malenkostmi, ampak če ti nekdo vsak dan za hrbtom zabrusi: »The_*death* je bila!« ni ravno prijetno.

In nazadnje še najmanjši član naše družine… moja najdražja sestrica, ki zna biti izjemno prijetna, ko me potrebuje v nasprotnem primeru pa me ubija s pogledom. Čisto nič se me ne boji in nič ji ne morem. To me najbolj jezi. Nič se ji ne da dopovedati, kaj šele, da bi se poskusil lepo pogovoriti z njo. Na splošno pa je mala polna energije in čisto razigrana… popolno nasprotje mene, ki sem bolj lene narave.
Opažam, da se družina do mene vede vedno bolj nesramno, vse odkar sem domov pripeljala devetnajst letnega fanta.

Moram omeniti, da imamo doma še dva hišna ljubljenčka, 2 mačkona. Prvi, oranžne barve je bolj terenski maček (večino časa preživi zunaj). Mrcvariti se pusti le takrat, ko to ugaja izključno njemu. Poleg tega izjemno rad je na kar kaže tudi njegova debelušna postavica.

Drugi maček, ki ga imam najraje na svetu je nadvse podoben meni. Značajsko seveda. Je črne barve, suh in izjemno lenoben. Crkljati se pusti le naši družini, drugim ne zaupa. Izjemno rad poležava na radiatorju. Njegova posebnost je, da kar naprej komunicira. Vedno, ko ima kaj pomembnega za povedati te gleda in mijavka v tri dni.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S tem bom zaključila, ker se mi že malo mudi urediti druge stvari 
Next?
17. december 2015
u192373
u192373
Next :3
17. december 2015
supr je, neext
17. december 2015
next
17. december 2015
Next <3
17. december 2015
Next!!! Supeer
18. december 2015
Next
19. december 2015
neeext :*
21. december 2015
Next(: (prej sm pozabla napisat očitn)
30. december 2015
Next!
02. januar 2016
u199826
u199826
Zdravo. Prišla je zima in v mojem mestu je zapadlo že kar nekaj snega... a kaj, ko ga ne obožujem preveč.

Kot večina ljudi tudi pri meni obstaja nekaj stvari, ki jih ne maram in tudi ne prenesem. Če sem iskrena je takih stvari kar preveč. Ne bom naredila seznama stvari, ki jih ne maram, saj se mi to zdi nesmiselno in skrajno dolgočasno. Za vsako stvar bom poskušala na zanimiv, a realen način utemeljiti zakaj je ne maram in kako je prišlo do tega. Upam, da vam bo nadaljevanje všeč, kljub temu, da je malce drugačno od prejšnjih.
​​

1. Prva stvar na katero pomislim, ko mi nekdo reče besedi NE MARAM, so rozine. Nikakor mi ni všeč njihov sladkast okus. Za povrh jih moja mama tlači povsod kjer le lahko... v štrudelj, rižev narastek, razno pecivo, kljub temu, da ve, da jih ne maram. Moja družina sem zabava ob gledanju mene, ko iz hrane jemljem rozine, vse do zadnje.
Vsi pravijo, da rozine hrani dajejo boljši okus. Ne verjemite jim!

2. Razvajenci. Sovražim jih. Vsako leto med novoletnimi počitnicami k nam pride družina mamine najboljše prijateljice. Imajo dve hčeri. Ne prenesem ju. Obe sta razvajeni in gledata le nase. Mar jima je le za darila, ne pa da sta v krogu ljudi, ki ju imajo radi. Takih ljudi ne maram in ne prenesem predvsem pa ne razumem.

3. V zimskih dneh se marsikdo razveseli snega. Včasih se ga tudi jaz. Lepo je gledati snežinke, kako prosto padajo z neba za oknom v topli sobi. Ampak samo v sobi. Nerada grem ven v mraz, ko se moram zaviti v tisoč in eno oblačilo, da mi je dovolj toplo. Kaj imam od tega? Le rdeča lica in premražene prste na nogah. Vseeno pa grem včasih rada na sneg... predvsem prvič ko zapade, ko tečem po njem z bosimi nogami.

4. Obstaja še ena od svari, ki jih sovražim in to je bila stvar, ki se je zgodila pred kratkim- referendum o pavicah istospolnih. Sovražim to, da se moramo MI odločati o pravicah DRUGIH. To ni prav. Poleg tega pa me je razočaral rezultat glasovanja. Vsi trdijo, da bi otroka vrstnika ozmerjali zaradi istosplolnih staršev. Če to mislite zakaj tega ne popravite? Zakaj VI ne učite svojih otrok, naj bodo strpni do vseh, tudi do drugačnih? Že ko pišem se me loteva jeza. Raje bom zaključila, drugače bo računalnik poneslo v zrak.

5. Na živce mi grejo tudi ljudje, ki so prijazni, ko nekaj potrebujejo, ko pa jih potrebuješ ti ti obrnejo hrbet in izginejo neznano kam. Doživela sem že veliko tako imenovanih ''prijateljev'' in nikoli več nočem spoznati niti ene take osebe, čeprav vem da je to teoretično nemogoče.

6. One direction & Justin Bieber so slavne osebnosti, ki jih ne maram. Ne maram njihove glasbe, ker se mi zdi preprehka in brez čustev. Zdi se mi, da so jo napisali, ker so jo pač morali. Upam, da s tem nisem koga od vas užalila, a to je mnoje mnenje. Glede na razne medije se mi tudi ne zdijo najbolj angelske osebe, a to so lahko le govorice. Verjamem, da so v resničnem življenju lahko prav prijetni.

7. Na vrsto pridejo knjige in filmi. Ne maram ''pocukrane'' vsebine. Gnusi se mi. Preveč je pretirana in z raznimi ostrimi izrazi skuša pritegniti bralca/gledalca. Veliko raje imam filme in knjige kot npr. Gospodar prstanov, Harry Potter itd., ki v sebi vsebujejo majhne količine ljubezni oz. bolj simpatije.

8. Predmet v šoli, ki mi najmanj leži je gotovo fizika. Ne razumem je. Oz. jo. Gre mi takrat ko jo delam sama, doma. Razumem jo, a v šoli mi čudežno ne gre več. Preveč je enačb, ki se mi v glavi čudežno pomešajo med sabo, prav tako me zmede besedilo naloge.

9. Pri tej točki se ne bom razpisala. Le ne maram, ko mi nekdo govori kaj naj počnem.

10. Stvar, ki je ne maram pri svojem videzu so moji zobje in sicer zgornji sekalci. Še vedno so čudne oblike in izjemno majhni. Če bi kdo gledal le zobe, bi gotovo menil, da pripadajo tretješolcu. Nimam več upanja, da bodo spremenili svojo obliko in ne morem se več prepričevati, da še vedno rastejo.

11. Živce mi krajšajo tudi tipične najstnice. Jaz nikoli nisem bila taka. Nikoli nisem sanjarila vsak mesec za drugim fantom. Nikoli si nisem na obraz namazala celo bogastvo kozmetike. Nikoli nisem rada hodila v trgovine z oblačili. Vedno sem bila bolj fantovske narave in s fanti tudi rada preživljala čas.

To bo vse za danes. Seveda je spisek stvari, ki jih ne maram še izjemno dolg... ampak iskreno povedano se mi ne da utemeljiti vsega. Lahko pa naštejem, da pridem vsaj so 20ih točk

12. Zahrbtnežev
13. Ohrovta- jak
14. Punce, ki mi je povzročila psihične motnje
15. Oblek
16. Nakita
17. Pet- na valeto grem v all starkah, kar sem si prisegla v 3. razredu
18. Ljudi, ki mi govorijo naj bom na realnih tleh
19. Matematike
20. Dovolj bo
Next?
03. januar 2016
u199826
u199826
http://perwolapihpuff.wix.com/myblog poleg tega je posodobljena tudi stran in zanima me vaše mnenje o njej.
03. januar 2016
1. Stran je super!!
2. Tud jz ne maram rozin
3. Ne maram razvajencev....
Marsicesa cesar ne maras ti tud jz ne maram razn One direction in snegaaa jej...
Haha Next v glavnem
03. januar 2016
Ah, you look so cool. Next, definitely! Imaš pa lep blog. Tudi jaz sem najprej uporabila Wix, pa sem se potem lotila Weebly-ja, ker mi je Wix zelo dolgo nalagalo. (:
03. januar 2016
Vidim, da sva si kr podobne po karakterju
S točkami 3,4,5,6 se povsem strinjam. 7. Sovražim tomantiko do konca...še v trilerjih je je preveč...
10. Tudi jaz mam podobne težave...končn sem se znebila tračnic...ampak je kar je...zobje so pač taki kot so...
11. Enako...zarad tega me nikol niso sprejel...zakaj bi nase dal tono pudra, če pa si s tem uničuješ kožo...povrh vsega, pa zgledaš kot lutka...brezveze...
17. Pete groza! Jes nevem kak lahk to gdo obuje...jes bi si takoj zvila noge...edin za valeto bom pa edina punca v zgodovini šole, ki bo mel gor pajkice pa bulerje...
Neeeeeeeeeeext
03. januar 2016
Uau ti res znaš pisat. In z velio točkami se popolnoma strinjam. Tudi sama sem bolj fantovska in za valeto sem hotela obut all starke in hlače ampak me je mami prepričevala potem pa sem popustila in oblekla obleko in ko je bilo konec sem jo takoj slekla - čeprav so mi vsi govorili da mi paše in da moram večkrat oblečt kaj tazga.
Čim prej nadaljuj.
Neeext!
03. januar 2016
u192373
u192373
1. Men so rozine kul 0.0 (but I'm definitely not the one to talk about food here...)
2. Nismo vsi took grozni! (Right? )
3. Dost nevtralno. Je pa zima zame definitivno boljš k poletje.
4. Se strinjam.
5. Yeah, it's shit.
6. Se strinjam.
7. Se strinjam.
8. Se ZELO strinjam.
9. Who doesn't?
10. Čak, da dam jz aparat dol ... moj nasmeh bo ljudi kr paralizirau!
11. Pa ok je če so normalne, če so pa prou afne grejo pa tud men na kurac (pardon! Eni radi preklinjamo )
17. To sm tud jz skoz mislna ampak mam ene šuhe k majo tko ful debelo pa stabilno peto in so ful badass, dajo ti par centimetrov pa nasploh confidence booster ;D
18. The dreamers club here
Sorry če je predolgo ampak men boš že odpustila ker me maš rada ane ^^
06. januar 2016
Se strinjam z 2 in 4,5 se pa ne strinjam z 7. Osebno mislim da vsakdo kdaj potrebuje pocukrane filme pa knjige. Ker k se jst slabo počutm je najbolš da vzamem komp v naročje in si pogledam kakšen res zlo pocukran film ljub temu da v normalnih okoliščinah nebi tega nikol nardila. In če ma ta film še žalosten konc je men čist uredu ker včasih se morš zjokat. Se pa popolnoma strinjam z 3. Ker je tut men ušeč če gledam sneg k pada ne maram pa bit uzun in zmrzovat.
06. januar 2016
Next Next aja sori k ne pism skos ampak blog je se zmeri super
06. januar 2016
omg!! z velikimi stvarmi se s tabo strinjam z nekterimi pa ne, ampak pišeš pa še skos super!!!! komi čakam na nov Next!!! zato Next nextt Next
10. januar 2016
u199826
u199826
Hej! Tokrat bo blog malo drugačen. Nisem razmišljala o tem kaj bi pisala, temveč je prišel dan, ko imam nekatere stvari nad glavo in me delajo stresno. Rada bi se ''očistila'' in napisala vse.

Se vam kdaj zdi, da ste izgubili nekaj, pa ne veste kaj oziroma niste vedeli? Ne mislim, da ste izgubili kovanec za en evro, gumico za lase ali pa list na katerega bi morali dati podpisati staršem. Mislim na bolj nedotakljivo izgubo. Da ste izgubili prijatelja? Veselje? Hobi? Morda tudi ljubezen? Tako se počutim jaz. Zadnje čase sem dosti pod stresom in mislila sem, da to le zaradi šole in mnogih zvezkov, ki so neodprti čakali, da se jih dotaknem. Pravzaprav ni šlo le za to. Pogrešala sem stare čase. Pogrešala sem prijatelje s katerimi smo bili prej nerazdružljivi zdaj pa se držimo vsak zase. Vse to sem ugotovila med poslušanjem pesmi, ki jo je zapel prijatelj na eni izmed spletnih strani. Šele takrat sem se zavedala kako zelo ga pogrešam. Kako pogrešam druženje in pogovarjanje z njim. Kako pogrešam dneve, ko si je vsakih pet minut zamenjal profilno sliko, vsi so jo hvalili, toda jaz sem rekla da je na njej grd. Kako sva se pogovarjala o knjigah in sem ga učila igrati kitaro (čeprav je bilo slednje dokaj neuspešno). Res da živi daleč stran in se vidiva le en krat letno. A vseeno so trenutki z njim neprecenljivi. Res, da ne ustreza merilom mojega ''najboljšega prijatelja'' ampak vseeno mi ogromno pomeni. Ker je prvi letnik gimnazije ima izjemno malo časa. Le redko si piševa SMS in si poveva kako sva. A moram priznati, da nanj mislim vsak dan. Vsak dan pomislim na to, kako je ob enajstih zvečer pod mojo prisilo v usta zbasal žlico kečapa in šel bruhat.

Ne pogrešam le njega ampak tudi mojo najboljšo prijateljico. Oddaljili sva se. Preveč. Imela je probleme in skušala sem ji pomagati. Odrivala me je od sebe da nisem mogla več priti do nje. Tudi sama sem bila prizadeta zato sem se nehala truditi. Toda pred kratkim sem spet poskusila. Takrat sem ugotovila, da se je popolnoma spremenila. Ni bila več ista, pozitivna oseba, ki ji niti najmanj ne bi pripisala lastnosti navadne najstnice. Takrat je bila prepametna in preveč razmišljujoča za tak naziv. Sedaj pa je enaka kot ostali. Ne razumem je več. Vse kar si rečeva je hej in kako si. Nobenih pogovorov več, nobenega zaupanja. Prizadela me je in mislim da sem tudi jaz prizadela njo. Lahko bi se reklo, da je najinega prijateljstva tako rekoč konec. Boli me, vsak dan ko se pogovarjam z njo. Boli me, ko se počutim kot bi se pogovarjala z robotom. Ostala sem skoraj sama. Imam le še fanta, bojim se, da bom izgubila še njega- edino osebo, ki ji še lahko zaupam in je še z mano.

Upam da vas s tem blogom nisem dolgočasila, obljubim da bo naslednji boljši, a ta je bil namenjen predvsem mojemu psihičnemu stanju.
02. februar 2016
Pa dorb kaksno dolgocasenje ti nooo??
Zlo supr...mislm supr pises ni supr vse to kar se ti dogaja...sm ze velik tega prestala tko da vem...znas pa res svoja custva zliti na papir
Next kr nadaljuj tko
Next
02. februar 2016
u192373
u192373
Kaj pa jz?! Mislm, ne morš kr pozabit name! Sicer me ne poznaš v rl ampak me vedno lohk dobiš prek interneta al pa fona ...

Pa to s prjatli ... vem :/ Though, there's not much you can do. K ti svet obrne hrbet, obrn hrbet še ti njemu, to jz pravm.
"Respect yourself enough to walk away from anything that no longer serves you,
grows you,
or makes you happy."

Next
02. februar 2016
u199826
u199826
Ti me ne spravljas v slabo voljo
02. februar 2016
u192373
u192373
Koga pa jz še spravljam v slabo voljo, prosm ... Ok razn tiste k se sekirajo k morjo vsak dan gledat tazga genija in vejo, da ne bodo nikol tolk pametni k jz... mal se mi smiljo tile smrtniki...
02. februar 2016
Neeeeeeext
Jas trenutno gledam, kako izgubljam zadnjo osebo ki mi je kaj pomenila...hmalu bom ostala sama...
02. februar 2016
Next
Next
Next
Next
Next
Next
Next
Next
Next
Next
Next