Forum
hay.
Tukaj nastaja še en blog o živalih. Lahko postavljate vprašanja. Če hočete vedite,kaj o kateri pasmi ali živali, pišite v komentar. Doma imamo veliko živali zato jih poznam in vem tudi kaj o zdravju in kako pozdraviti kakšne poškodbe. Tako,da pišite če vas kaj zanima.

Teme:
- o meni in mojih živalih
- nega mojih živali
- ostalo (pišite če vas kaj zanima)

bay bay in se vidimo čez tri nexte
17. julij 2017
Next

A lahko malo opišeš pomerance (Te pasme je JeffBoy)
17. julij 2017
seveda lahko
še kakšen Next ?
17. julij 2017
Next Next Next
17. julij 2017
Next, kako iti v knjigo rekordov za najlepšega psa, ne sej se hecam, nega tvojih živali
17. julij 2017
ok
zdaj bom dala Next za #PusheenTheCat.
ali bi lahko malo oglaševali to temo
17. julij 2017
Lorein M. Gray
Lorein M. Gray
Next
a lahko opišeš malo mačke? čist običajno samo nekaj osnov, ker smo dobili mucico Piko in bi malo zvedla kaj in kako.
P.S.: ni določene pasme je navadna hišna mačka
17. julij 2017
ok bom
17. julij 2017
#PusheenTheCat
pritlikavi špic ali Pomeranec. (to je dol z interneta)

Velikost: od 18 do 22 cm
Teža: od 1,5 do 2,5 kg
Življenjska doba: od 12 do 15 let

Zgodovina pasme
Njegova domovina je Nemčija. Pasma Pritlikavi špic spada med najstarejše v srednji Evropi. Njegovi predniki so nordijski vlečni psi. Obdržal je precej njihovih značilnosti, tekom razvoja in načrtne vzreje pa je postal manjši. Nastopa v vlogi družinskega psa. Uspešen je v vlogi terapevtskega psa in na različnih tekmovanjih.

Opis pasme
Po obliki je Pritlikavi špic majhen, kvadraten, skladno grajen pes. Spominja na lisičko. Dlaka je dolga, bujna, gosta, ravna in štrleča. Podlanka je kratka, gosta in vatasta. Dlaka nima vonja. Barva dlake: siva, črna, bela, rjava, oranžna, rdeča, krem. Lahko je dvobarven – bela je vedno osnovna barva, črn z ožigi, črn, oranžen, rdeč in krem s črnimi konicami. Nega obsega redno krtačenje, skrb za zobovje, čiščenje ušes in oči ter striženje krempljev.

Karakter pasme
Po naravi je Pritlikavi špic izredno inteligenten, zelo učljiv, vesel, prijazen, prijeten, umirjen, zvest, samozavesten, rahločuten. Možne negativne lastnosti: nervoznost, plašnost, napadalnost – pogojeno z neprimerno vzgojo. Na lastnika je izjemno navezan in ga navadno priznava za edinega gospodarja, ostale družinske člane ima rad. Rad ima družbo starejših otrok, mlajših se izogiba, ker še nimajo pravilnega odnosa do psa. Poleg te je pri manjših otrocih potrebna prisotnost odrasle osebe, saj bi lahko psa, ki je majhen, poškodovali. Do tujcev je zadržan in z lajanjem napove njihovo prisotnost. V odnosu do ostalih živali je prijazen, potreben pa je nadzor pri velikih živalih, da ga ne bi ogrožali. Lastnik mora biti izkušen, odločen, dosleden, prijazen, iznajdljiv, potrpežljiv, spoštljiv, pri vzgoji pa mora uporabljati izključno, pozitivno stimulacijo. Primerno bivalno okolje je stanovanje ali hiša. Ne potrebuje veliko gibanja, rad ima sprehode v naravo, igre in zanimive aktivnosti.

Zdravje pasme
Možne zdravstvene težave: izpah pogačice, težave s srcem, očmi, zobovjem kožo, nepravilno delovanje ščitnice, občutljivost na cepiva in zdravila, pri kotitvi je navadno potreben carski rez.

upam,da imaš dovolj informacij in upam,da nisem povedala preveč.

želje:
FunnyBunny : nega mojih živali
LeviOsa: hišna mačka

Teme:
- o meni
- moje živali
- ostalo
17. julij 2017
PS: 3 nexte za Next
17. julij 2017
Next
17. julij 2017
Next
17. julij 2017
še en Next
in teme prosim
17. julij 2017
Lorein M. Gray
Lorein M. Gray
Next
17. julij 2017
Next dam ob 19.00
še kakšne teme
predloge mi lahko pišete tudi v zs.
17. julij 2017
Hvala super! To bom zdaj pokazala mami da mi bo vrjela da je zame odličen pes!
Še enkrat hvala
Next
17. julij 2017
np
17. julij 2017
17. julij 2017
Blažka mi je dovolila, da na njenem blogu objavim svoj top model. Bila bi zelo vesela, če se prijavite, saj je moj prvi in rabim tekmovalce. Link top modela:
http://www.igre123.com/forum/tema/my-super-top-model/194637/
17. julij 2017
Next
17. julij 2017
Next dam jutri
17. julij 2017
NEGA MOJIH ŽIVALI

RIBE : zjutraj in zvečer jih nahranim in prižgem in ugasnem luč. skupaj: 5min. dnevno.
PES:zjutraj in zvečer ga nahranim ter ga zvečer peljem na sprehod. skupaj: 45min. dnevno
ŽELVE : zjutraj jih nahranim in prižgem pumpo: skupaj 5 min. dnevno
PTICE : zjutraj jih nahranim in jim zamenjam vodo. skupaj 30 min. dnevno
MAČKE : zjutraj in zvečer nahranim najprej male mucke,potem še velike. skupaj:30 min. dnevno.
skrb za živali skupaj dnevno: 1h 55min
18. julij 2017
želje:
LeviOsa: hišna mačka

Teme:
- o meni
- moje živali
- ostalo
18. julij 2017
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg