Forum
Zdravo!
Opazila sem, da se na tej strani ne govori veliko o tem športu, zato sem se odločila, da bom začela z "revijo" o mojem najljubšem športu - MotoGP.
Naj se predstavim: sem Kaya, stara sem 18 let in sem največja oboževalaka Jorgeja Lorenza in Alexa Marqueza (huda kombinacija!! )

Tukaj bom objavljala vse najnovejše novičke iz sveta MotoGP-ja.

Kakor verjetno veste, je bila ta vikend prva dirka sezone 2015 - Qatar! Vsi smo jo že nestrpno čakali. Pričakovali smo ponovno prevlado Marca Marqueza, pa nas je potem presenetil s svojo napako, zaradi katere je na koncu pristal na 5. mestu, za Jorgejem Lorenzom, za katerega je kazalo, da bo prevzel zmago, preden so se pojavile težave z njegovo HJC čelado in je preostanek dirke oddirkal s samo 50% vidnostjo:

Premagala sta ga tudi oba Ducatija (Andrea Iannone in Andrea Dovizioso), zmago pa je dobil 9x svetovni prvak Valentino Rossi.
S tem je Rossi razveselil številne navijače in jim povrnil upanje na boj za naslov v letošnji sezoni.

Ta vikend se je začelo tudi govoriti o odstopu Danija Pedrose, ki je pri Hondi že kar 10 let brez lovorike. Za odstop se je odločil zaradi bolečin v roki, ki nikar ne izgine in pravi, da je že nevzdržno.

Kaj menite o tem športu? Spremljate?
Boste brali revijo?

Za koga navijaš?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

01. april 2015
u192542
u192542
Jst sm za Marca Marqueza...
Drgac bom pa jst z veseljem brala!
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeext!
15. april 2015
valentino car
01. maj 2015
u193228
u193228
Dej brz nextaaaaaaj
05. maj 2015
u193228
u193228
Mam se eno uprasanje...je bla ze kera na moto gp dirki? Ker js bi ful sla pa bi rabla kak nasvet, hvalaaa...upam da ne smetim
05. maj 2015
upam da se stoner vrne, drgač pa dovizioso pa rossi, čas je da se prevlada špancev konča
05. maj 2015
cupcake 01 js sm že bla, 4x Sachsenring, Nemčija.
No, naj dam to v next? Opis, kako it na dirko?
06. maj 2015
u192542
u192542
Ja, daj! To bi blo ful fajn kr mene tut zanima kak je bit tam ne pa sam pred TV-jem
07. maj 2015
Ok, torej, tokrat o mojih izkušnjah na dirkah
Pa malo o preteklem vikendu
*
Prvič me je obisk Sachsenringa kar precej presenetil, ker ni bil niti napovedan. Nekega dne, natančneje 3 dni pred dirko, mi je oče poslal sporočilo. Poslal mi je link za dirkališče in nisem vedela za kaj točno se gre, ampak že tisti vikend sva se odpeljala z motorjem na dolgo vožnjo do Nemčije. Prvo leto sem šla z motorjem, drugo leto z kombijem, tretje leto z avtodomom in lani z avtom, tako da je bilo vedno zanimivo : )

Naj vam malce razložim naš režim tam. Moj oče je bil mehanik pri ekipi v Sidecar prvenstvu in tako sva vsako leto dobila karte, da lahko greva za 1 uro v paddock (ali pa več, če ostaneva notri)! Drugače imava karte za v paddock Sidecarjev, kjer je sicer manj "uradno" kot pri MotoGP, ampak je vseeno enkratna izkušnja, ki jo vi na žalost ne morete ravno doživeti, ampak vseeno :$ Po navadi z očetom vzameva šotor in prespiva med drugimi prikolicami, šotori, avtodomi, vse se najde.

^To je očetov motor, zraven pa jaz pred prikolico, leta 2011^
Prvo leto sem bila seveda najbolj navdušena in nisem dala toliko na to, koga vse spoznam. Več mi je pomenila celotna izkušnja na dirki. Z očetom sva veliko hodila naokoli in veliko kaj mi je pokazal, ker je bil tam že večkrat.

^Jaz pod stolpom v Sachsenringu^

Prvo leto sem srečala samo Jorgeja Lorenza in Danija Pedroso, druge pa sem videla od daleč, ker se pač še nisem znašla, da bi ostala notri. : O Ampak vseeno, izkušnja je bila nepozabna! No, tudi Marca Marqueza v rosnih letih sem srečala - sklonila sem se, da bi pogledala v njegovo garažo, ker so bila vrata malce dvignjena, pogledala notri in se zagledala naravnost vanj. On pa vame. Mislim, da je bil ravno tako prestrašen kot jaz. Ups.

Drugo leto sem jih srečala že več, še vedno sem imela tisto karto, da sem lahko šla notri z ekipo. Ampak o tem več naslednjič!
Torej, ta vikend je bil zame precej vesel. Jorge Lorenzo je dobro povedel dirko in si pridirkal prvo zmago v letošnji sezoni ter 5. na tem dirkališču. Sledil mu je Marc Marquez, ki je kljub zlomljenemu mezincu pošteno premagal Valentina Rossija.

Moto2 in Moto3 sicer nisem gledala, ker sem bila preveč zaposlena z matematiko (oprosti, Alex), ampak rezultati so takšni: V Moto2 je zmagal Nemec Jonas Folger, sledila pa sta mu Johann Zarco in prvak Tito Rabat. Moj favorit, Alex Marquez, je končal na 9. mestu in si tako priboril zelo pomembnih 7 točk!
V Moto3 je dirko povedel Anglež Danny Kent, sledila pa sta mu Miguel Oliveira in Brad Binder na svojih KTMih.
Novica dneva: Jack Miller mi je postal simpatičen.
07. maj 2015
u192542
u192542
veš kok časa sm jst iskala neki takega da me ne bi skrbel če bi zamudila kako tekmo? neskončno
ful si fajn vse napisala
next
07. maj 2015
u193228
u193228
ful fajn pises *.* res hvala da si mi uresnicla zeljo
08. maj 2015
Res mas sreco...jes sm bla sam enkrat na dirkah...sam vazn,da je biu takrat Iannone 2 <3 <3 <3 (Mugello 31.5.15)
30. september 2015
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg