Forum
Heeei!
Odločila sem se da začnem pisat zgodbo..eno sem že začela pa sem imela malo časa sedaj pa jo nihče več ne bere no upam da bom zato imela več časa
No pa bom začela:
Hei!Moje ime je Lisa.Stara sem 15 let in imam eno sestro po imenu Ana.Jaz in moja družina živimo na ranču ki je last mojega očeta.Seveda zelo rada jaham in velikokrat zasedem prvo mesto v preskakovanju ovir k mojo kobilo Rosy.Večino časa previživim v hlevu med konji ali pa na konjih...no vedno imam kakšnega ob sebi samo v šoli ne.Bila je sobota in vstala sem ob 6:30 ter se preoblekla,pojedla zajtrk in se odpravila ven.Najprej sem pozdravila Mateja,ki skrbi za čistočo in hrano v našem hlevu nato pa sem se odpravila do boksa moje druge kobile po imenu Yessi.No v lasti nimam samo Yessi in Rosy ampak tudi nekaj ostalih konjev...ampak skrbništvo večkrat prepustim sestri.No Yessi sem odpeljala ven,vrela krtačo in jo začela krtačiti ko je mimo prišla moja sestrična Teja in mi spet začela najedati:

t-teja j-jaz
t: O poglej jo kmetico hahaha!
j: Oh daj no teja krtačenje konja ni kmetijstvo...no zate najbrž je kajne...poskrbi raje za svojega konja in se ne vmešavaj v moje delo!Okej?
tamo pomagati ti hočem!Ti vlačuga nesramna!
j:*zavila sem z očmi in se posvetila svojemu delu*Teja nimam časa zate.Z yessi sem mislila iti na ježo tako da s tabo nebom izgubljala časa...adijo!
trav imaš...imam pomembnejše stvari kot da se sramotim s tem da se pogovarjam s tabo

Končno je odšla jaz pa sem do konca prekrtačila Yessi.Dala sem ji sedlo in se potrebno ter jo zajahala.Nenadoma se je prikazal Tom ki je moj prijatelj že od otroštva...vprašal je:

t-tom j-jaz
t:Živjo Lisa!Me boš počakala greva skupaj?
j:No prav ampak res pohiti z Rosy moram kasneje vaditi tako da nesmem izgubljati časa.
t:takoj bom

Odšla sva na ježi in nato nazaj.Hitro sem odhitela v kuhinjo,spila kozarec vode in odšla po Rosy.Odpravili sva se na vajo za tekmovanje ki bo kakšen kilometer stran od našega ranča.Z Rosy sva pričeli trenirati.Priznam,šlo nama je reees dobro.Zdelo se je kot da bo tudi na tekmovanju šlo vse po maslu apmak Rosy je spodletelo!Zgrudila se je na tla jaz pa sem v paniki odhitela po očeta,ki je poklical veterinarko.Veterinarka je prišla in povedala same slabe novice......
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
najdljujem če dobim 1 next
30. januar 2014
next
30. januar 2014
Next draga to je popouno
30. januar 2014
nadaljuj
30. januar 2014
Haha...tenx I <3 PARIS <33
Next bo danes ali jutri zjutraj
01. februar 2014
Se opravičujem ampak ni bilo elektrike
04. februar 2014
Boga! Si ok? Mate zzdej elektriko? Ste na toplem
04. februar 2014
nadaljuj
05. februar 2014
A ste zdj vredu? Nadaljuj
06. februar 2014
Pišem vam preko telefona dokler mam še signal nadaljujem ko dobimo elekrtiko
07. februar 2014
Okej naslednji next:
Veterinarka je povedala:"Ni tako hudo ampak vseeno vsaj 2 meseca nesme skakati ali hoditi na dolge ježe.Vsak dan jo pelji na okrog za pol ure nič več zato da se bo noga razmigala in hitreje okrevala.Če hočeš da Rosy hitro ozdravi boš morala upoštevati vsa moja navodila."
Ojoj!To pomeni da z Rosy nemoreva na tekmovanje!Ni mi bilo hudo le zaradi tekmovanja ampak tudi zaradi Rosy!Moja uboga kobila ne sme skakati in hoditi na dolge ježe.Zelo sem bila potrta.10 minut sem še ostala pri mojem konju nato pa z povešeno glavo odšla iz hleva kjer me je pričakal Tom.Spet sva začela pogovor:
t-tom j-jaz
t:Hei Lisa!Kako je bilo na treningu?In čemu tak žalosten obraz?
j:Hei Tom.Rory se je poškodovala in 2 meseca nesme skakati ter hoditi na daljše ježe!*planila sem v jok*
t: Oh daj no Lisa.Vse bo še dobro boš videla.Poleg tega nimaš samo Rosy imaš tudi Yessi,...(našteval je imena mojih koonj,ki jih imam rada ampak nimam njihove oskrbe,samo občasno jih jaham in krtačim)Vidiš...imaš jih še veliko.
j:Apak te konji niso Rosy!Res mi nisi v tolažbo…odšla bom.Adijo,se vidiva.

Odšla sem stran.Ko sem vstopila v hišo sem zagledala očka in nekega fanta mojih let...
Zdel se mi je znan ampak nisem vedela od kje...pozdravila sem:

j-jaz o-oče f-fant
j:Heeei!Očka kdo pa je to?
o:Živjo Lisa...to je Alex.Sem je prišel za nekaj mesecev.Od ponedeljka do petka bo pri nas v sobi za goste med vikendi pa bo odšel domov.Malo bo pomagal ti pa mu boš pomagala...vredu?
jeveda!Živjo Alex me veseli da sem te spoznala.Meni je ime Lisa in lahko ti razkažem ranč in te naučim jahanja.
f:Aaammm hvala.Tudi mene veseli.Mi bi lahko najprej pokazala kje je moja soba?
j: Seveda pridi.Adijo očka.

Peljala sem ga v sobo in dogovorila sva se da ob 3h pride ven na dvorišče da mu vse razkačem...jaz sem odšla v sobo¸.Ker je bila nedelja nisem imela kaj početi zato sem malo pobrskala na internat in fb.Na fb-ju sem Alexa dodala za prijatelja.Potrdil me je. Malo sem se pogovarjala z BFF in ura je bila 3.Odšla sem na dvorišče in se pogovarjala z Matejem(oskrbnik hleva):

j-jaz m-matej
j: O živjo!Že veš kdo je novi fant na ranču?
m:Živjo Lisa.Ne kakšen nov fant?Nisem ga še videl...
j:No kmalu ga boš spoznal...moram iti adijo!

Odšla sem.Nato pa je prišel Alex in nenadoma sem opazila...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
VPRAŠANJA:
Prosim da kdo odgovori
a)Kaj je Lisa opazila?
b)Kaj mislite da se bo zgodilo:
1.Lisa in Alex bosta postala prijatelja
2.Lisa in Alex se bosta zaljubila
3.Lisa in Alex se bosta sprla

Pa še vedno nimamo elekrtike.Pišem vam pa iz računalnika od moje BFF ki ima elektriko.
07. februar 2014
3 nexti
07. februar 2014
Next! Supr pises
07. februar 2014
Tenx mkm
07. februar 2014
next
07. februar 2014
next
07. februar 2014
nadaljuj
07. februar 2014
Še en next od druge osebe...a vas lahko prosim da malo oglašujete...hvala če boste
07. februar 2014
a)Kaj je Lisa opazila? Da že zna odlično jahati
b)Kaj mislite da se bo zgodilo:

2.Lisa in Alex se bosta zaljubila
07. februar 2014
že oglašujem....kdaj bo next??
07. februar 2014
Amm...dobite ju3 aliv ponedeljek...ko bom imela čas napišem...+ elektriko smo dobil haha
08. februar 2014
Next next net next hočmo nexte next next next hočmo next next next next!!!!!!!!!!! <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
15. februar 2014
Ja sej ga ravno pišem
15. februar 2014
Next posvečen moji I 13 PARIS
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Da že zna jahati!No nebi se moral ravno hvaliti ampak znal je.Vprašala sem ga:

j-jaz a-alex
j:Kako da že znaš jahati?
a:Jaz?Saj neznam dobro.Nekjajkrat sem že jahal ampak vem da mi negre...zakaj?
j: Samo vprašam...no ti kar jahaj neprej jaz pa grem po svojega konja

Odšla sem po Runy(še en moj konj) in skupaj sva šla na ježo...malo sva se pogovarjala in smejala.Ko sva prišla nazaj je Alex rekel:
j-jaz a-alex o-očka
a: Lisa...amm nekaj te moram vprašat...
o: Liza!Pridi na večerjo!
j: Oprosti...mi boš jutri povedal jaz grem na večerjo ti pa končaj z delom.Adijo se vidiva!

Odšla sem v sobo in zaspala.

Zjutraj sem se zbudila in se oblekla za v šolo.V šoli sem z Emo(moja BFF) odšla do učilnice.Imeli smo 6 ur nato sem odšla domov.Doma me je pričakal ves vesel očka in začel je pogovor:
j-jaz o-očka
o: Imam veselo novico!Na počitnice gremo na havaje!
j: Očka kako bomo šli na havaje če imamo ranč?Treba ga je oskrbovati in konje...use
o: Najel sem nekaj delovcev za 14 dni
j: Reeees?OMG!Hvala očka...a bi lahko šla še Ema z nami?In Alex?
o: Če starši dovolijo lahko
j: OMH!Res hvala ti!*objela sem ga*
o: No pojdi vprašat Emo če lahko...Za Alexa se bom jaz zmenil

Šla sem v sobo.Poklicala sem Emo:
j- jaz e-ema
j: OJLA!Mam super novico!
e: Kaj pa je?
j: Če ti starši dovolijo lahko greš z nami na havaje za 14 dni!
e: Super!Takoj jih grem vprašat!
.....................
e: Dovolijo!Super!
j: Kuuuul!Se vidiva jutri pri meni

Začela sem pakirat kovčke.Nekdo je potrkal na mojo sobo.Rekla sem "Naprej" in vztopil je...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nadaljujem mogoče že do torka
15. februar 2014
Next next popouno OMG popouno RTm in havala za posvečen next:*
15. februar 2014
Next! Najbols pises
18. februar 2014
Napišem konec tedna
19. februar 2014
next....
20. februar 2014
Next next next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20. februar 2014
Kdaj bo next??
05. marec 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg