Forum
u113670
u113670
Hejla. Sem Kate Jenn Rider Parelli.

Stara sem 16 let (kmalu bom 17) in živim v luštni družini s krasno mamo in tremi brati. en je 17 let star, druga dva pa 18 (dvojčka). Moj oče veliko potuje, a pride vsak mesec domov za en teden. moj dedek in babi živita ob morju, na lepi samotni obali. Imela sta konja, ki sem ga jahala, a je umrl.

POZOR: TISTI KI STE PREBRALI KNJIGE HIŠA NOČI ta zgodbica bo verjetno zelo podobna.

Boš bral/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

13. december 2012
u113670
u113670
Živim v Londonu. Nekaj kilometrov stran je Vampirska gimnazija. Vsi vemo za vampirje. Okoli 16 leta te sledilec lahko zaznamuje, in greš v tretji letnik Vampirske Gimnazije, ali mi bomo rekli po domače V.G.
_______
_______

Ravno sem bila pri pouku in poslušala sem, kako se izračuna relativni masni pospešek. Fizika. Ne prenesem je. Veliko znam, saj sem se pridružila mnogim tečajem, za razne stvari. Tudi fiziko znam, vendar je ne prenesem. Po koncu ure sem šla do učiteljice, da bi jo vprašala, koliko sem pisala test. Pisala sem 5. Vesela sem se odpravila na stranišče, da bi pogledala če se je tam odpravila moja najboljša prijateljica Lina Pircing. Ampak pred tem sem šla do garderobe, saj nisem našla svoje verižice in sem jo mogoče tam pustila. Ko pa pridem v prazno garderobo tam zagledam človeka.
'' Kate Jenn Rider Parelli, Nyx te je izbrala za svojo! Opusti sonce in njegovo svetlobo, skozi obok luči, se predaj zapeljivi temi. Noč te želi! Svoje življenje nadaljuj v Gimnaziji Noči! Prava usoda te čaka tam!'' z roko je pokazal name. Bela svetloba. Bolečina v čelu. Oh ne! Postala sem vampirska vajenka! Takrat sem zagledala svojo verižico. Pograbila sem jo, ter stekla v stranišče. Pogledala sem v ogledalo. Vsak vampisrki vajenec (samo vajenec) dobi na čelu obris tatooja v obliki polmeseca. Problem je bil, da moj tatoo ni zgledal kakor polmesec,
13. december 2012
u113670
u113670
vendarle takole :

____
____
noben nima na polmesecu rožic in mačka!!
Hitro sem si dala lase čez čelo in stekla ven. Takrat sem zagledala Lino. Pa ne zdaj! Potegnila me je za roko, da so mi lasje šli z obraza.
''Ah!!! Ne Katey! Nee, ne smeš me še ti zapustit.'' (Lina je imela dva brata, ki sta postala vampirja in sta se odselila v Azijo, zelo ju pogreša) Prisolila mi je klofuto, ki me je ponižala pred vsemi in odvihrala stran. Sedaj so me sošolci dobro pogledali.
'' Vajenka je postala! Izdajalka človeštva! Gnusoba! Spaka! Izmeček! Izloček!'' vse živo so mi kričali v obraz. Jaz sem pa hitro odšla na parkirišče, kjer me je čakal brat z svojim srebrnim športnim avtom. '' Hej Mark.'' Sem rekla tiho
''Hej Katey Jenn, slab glas imaš'' nenadoma je premolknil in se zazrl v mojo tetovažo.
'' moja mala sestrica je postala vampirka! Ha, mi boš zrihtala kakšno vampirsko punco, pravijo da so zelo lepe!'' razmršil mi je lase in me spravil u boljšo voljo. Vsaj on me ima rad.
13. december 2012
u113670
u113670
DOMA
Mama: Ojoj! Moja edina punčka bo šla od doma!!
Mama je planila u jok in me objemala kot da bo konec sveta. Poljubljala me je pol licih in me objemala in me držala, ko sem jo odrinila:'' mama! Ne bom umrla veš, vsak mesec je srečanje s starši in lahko me boš prišla obiskat''
Mama: ne, že tvoj oče prihaja samo enkrat na mesec! Joj, sama s tremi sinovi! Če jim ti kaj rečeš ubogajo, ker te imajo za svojo mlajšo princesko. Mene veliko manj ubogajo. O nesrečnica jaz, ko gre moja edina punčka stran!!
Zavila sem z očmi, in jo končno pomirila. Rekla sem ji, da moram na V. Gimnazijo, saj bom če tega ne naredimo jaz zbolela in umrla. Mama se je končno zbrala. Vse svoje stvari sem dala v eno veliko potovalko. In mama me je pripeljala pred stavbo. Poljubila me je v slovo in mi še sto let mahala, kot da grem na Mars. Vstopila sem skozi lepa železna trdna vrata na velikansko dvorišče. Z velikanskim mislim res veliko. Petnajst minut hitre hoje sem potrebovala, da sem le prišla do glavnih vhodnih vrat. Ko pa sem jih želela odpreti, so se odprla kar sama in z nasmeškom me je pozdravila zelo lepa in postavna vampirka, dolgih črnih las in zelenih oči. Oblečena je bila v jahalne hlače ki so zgledale, kakor da bi stale 2000 evrov. In v srajco iz svile Oblečena je bila preprosto ampak popolno. Izžarevala je moč in energijo..'' Dobrodošla na Vampirski gimnaziji ali nočni šoli draga Kate Jenn Rider Parelli. S tem ko si postala vajenka, vstopiš v novo življenje in si lahko spremeniš ime, če si poželiš.''
Pozorno me je pogledala. ''ne, ni potrebe. Nočem si spremeniti imena. ''
''Krasno. Sem tvoja mentorica, drugače pa sem učiteljica konjeništva Elizabeth Medea. Danes imam nekolikšne težave v hlevu, zato te prosim, da greš v svojo sobo, ki si jo deliš s Julijo Happynes, ona ti bo razložila osnove, zvečet ob sedmih pa pridi k meni. Dekliške sobe so na levi strani, tretje nadstropje.'' Objela me je zelo materinsko in vrnila sem ji objem. Bila je res krasna!
13. december 2012
u113670
u113670
Ko sem hodila po starodavnih hodnikih, sem se bala, kaj mi bo prišlo naproti. Morda netopirji? Ali pajki? Velika vrata so se znašla pred mano. Lepa velika lesena in starinska. Odprla sem jih. Takoj je vame udaril hrup in glasovi. Pred mano je bila jedilnica. Vajenci so hodili mimo mene. Vsi so imeli skoraj navadne polmesece na čelu. Le da je kakšen polmesec bil večji, kakšen manjši, kakšen bolj zasukan u levo, kakšen pa je imel v notranjosti pikice. Ampak noben ni imel takega znamenja kakor jaz! Nenadoma se je pred mano ustavilo dekle moje starosti, mogoče malo starejša, z črnimi lepimi ravnimi lasmi in z lepim znakom na čelu.

tudi ona je imela poseben znak!! Tak glasbeni. ''Hejla. Si ti mogoče nova vajenka, po imenu Jenn??''
''ja, ja. Sem. Samo ime mi je Kate Jenn Rider Parelli. Ti pa si?''
'' Kate Jenn, ne vem kaj. Jaz pa sem Lucija Happynes! Tvoja cimra!!!''
''a, torej me boš ti odpeljala v mojo, ups, v najino sobo?''
''ja, itak da. Tvoje znamenje je posebno. Predvidevam da boš imela kakšen dar.''
''nevem. Čudno je. Ampak tudi tvoje znamenje je posebno.''
MOJA CIMRA:

14. december 2012
u113670
u113670
kakšen next?
14. december 2012
u113670
u113670
''je, je. In imam tudi dar. Dar za glasbo. Pridi, odpeljala te bom v sobo, da lahko odložiš te stvari'' pomignila je na mojo potovalko. Hvaležno sem se ji nasmehnila in se odpravila za njo.

V SOBI: '' torej, Kate. Jaz bom s tabo tu do šestega letnika. Sedaj sva v prvem letniku. Mene so zaznamovali pred tremi meseci. Vsak razred ima svojo oznako. Mi tretji razredi imamo Nyxin Labirint noči. Pomeni, da stopamo na vampirsko pot, da iščemo svojo pot, svojo smer, kakor v labirintu iščeš pravo pot. Imamo uniforme, ampak so zelo preproste. Dobila si kar nekaj oblek na ta znak. Važno je, da imaš ta znak na sebi.'' Na stežaj je odprla vrata moje omare. Not je bila črna usnjena jakna (iz umetnega usnja) na ta znak, 2 črna puloverja na ta znak, 3 majice z dolgimi rokavi na ta znak, 3 majice s kratkimi rokavi na ta znak, kapo na ta znaka, čepico na ta znak in še črn plašč na ta znak. Vse je bilo lepe črne barve. ''No, znak četrtošolcev so zlata Erosova krila, ki je otrok Nyxinega semena. Predstavlja Nyxino sposobnost za ljubezen, krila pa pomenijo naš napredek. Znak petošolcev je Nyxina zlata kočija, ki vleče tančico zvezd. Kočija pomeni, da sledimo Nyxini poti, zvezdice, se pa res noro bleščijo, in so res carske, pa pomenijo čarobnost prvih dveh let. Znak šestošolcev pa so Boginje Usode Nyxine hčere in Atropos, ki nosi škarje, kar pomeni, da se spremenimo v vampirja. Za nekatere je pa tudi konec življenja.''
Velik premor.
''no, dobila si tudi svoj urnik.'' Podala mi je list papirja.
14. december 2012
u113670
u113670
1. URA – Vampirska sociologija, učilnica 213, prof. Lenarisa
2. URA – Drama učilnica 134, prof. Nolan.
Ali
Risanje, učilnica 198 prof. Doner
Ali
Glasba, učilnica 322, prof. Vento
3. URA - Književnost, učilnica 214, prof. Penthesilea
4. URA – Mečevanje, telovadnica, prof. D. Lankford

---------ODMOR ZA KOSILO---------

5. URA – Francoščina, učilnica 255, prof. Garmy
6. URA – Uvod v konjeništvo, športna dvorana, prof. Medea
''nobene fizike??''
'' na srečo ne!''
''uvod v konjeništvo? Mečevanje?''
''skrbijo za našo dobro formo in zdravje. Da, saj veš'' dobro sem vedela. Da slučajno naše telo ne zavrne spremembe.
'' Mene so dali v razred tekvondoja. Prav všeč mi je. Saj se konjev nekoliko bojim.''
''o, jaz imam pa rada konje. Vesela sem, da so me dali v ta razred.''
''no Kate. Kam boš šla, na dramo, glasbo ali risanje?''
''nevem. Risanje me veseli. Kam si ti šla?
'' jaz sem šla na glasbo. Moj mentor je profesor Vento veš. Pa še'' pokazala je na svoj glasbeni polmesec.
''nevem. Risanje je kar vredu, ampak ti bolj priporočam dramo. Kaj rada delaš?''
''Jaz rada igram klavir, in nastopam.''
''no, potem pa se vpiši na dramo. Za učne ure klavirja se lahko zmeniš z dodatnim učiteljem Lorenom Blakom, ki je dvorski pesnik. Nekaj te bo že naučil''
''hmm, prav. Pa se bom na dramo vpisala''
''pravzaprav, Kate, kdo je tvoj mentor?''
''mentorica. Elizabeth Medea''
''OOO, krasno. Ona ima velik sloves. Skoraj so jo izbrali za svečenico vseh svečenic, ampak je zavrnila, ker je želela ostati s konji. Vsi cenijo njeno mnenje, še bolj kakor mnenje naše visoke svečenice Lenarise. In pod svečenice Anastasie, ki uči uroke in je žena Dragona Lankforda. Lahko si srečna, da imaš njo za mentorico. ''
Res sem bila vesela
14. december 2012
u113670
u113670
. ''O, ura je že sedem zvečer. Ob kateri uri moramo spat?''
''Katey! Mi smo vampirji!!! Ob osmih in pol zvečer se šele začne pouk! Konča nekje okoli treje ure, in spat moramo najkasneje do devetih.''
''O!''
''ja, kate, res si smešna, včasih. Pa se šele poznava. Upam da boova še dobri prijateljici''
''jaz tudi upam
Ojoj, sedaj sem se spomnila. Ob sedmih zvečer motam k svoji mentorici!''
''Kate!! Prof. Medea ne smeš pustit čakati!!'' peljala te bom do športne dvorane.''

Prijela me je za roko in me odpeljala do vrat športne dvorane.
''no, tu te bom pustila. Potem se boš že znašla.''
Odšla je na 'zajtrk' in me pustila samo. Na srečo me je rešila moja mentorica prof. Medea.
''Kate! Prišla si, kako se počutiš?''
''Ja, prišla sem. Počutim pa se slabo. Lucija je res zelo prijazna in povedala mi je o razrednih oznakah in dala mi je svoj urnik in rekla je, da se bova danes 'zvečer' še pogovarjali, ker se ji je mudilo na zajtrk, da ne bi zamudila ure. A še zmeraj se počutim čudno, ko sem se še maloprej pogovarjala z Lino in bila doma z mamo. Tu je vse čisto drugače. Pa še vem, da me mama zelo pogreša.''
''no, no. Tako hudo pa spet ni. Veš, če želiš greš lahko obiskat mamo, če se boš držala pravil. Zakriti si moraš znamenje in ne smeš nositi razredne oznake. In nikomur ne razkrij, da si postala vajenka. Ampak prosila bi te, da greš na obisk med vikendom. Ta teden se raje privajaj in ne manjkaj od pouka. Dobila boš ključ športne dvorane, saj ima vsak vajenec svoj prostor v mentorjevem prostoru. Moja mala 'pisarna' je takoj za hlevi. Imaš že pripravljeno omarico, pisalno mizo in udoben stol. Danes imaš oproščen dan od pouka, da se sprehodiš po šoli in se razgledaš, da si urediš svojo potovalko in se malo spoznaš z gimnazijo. In ker sem v tebi takoj začutila dar, dar za naravo/živali, sem ti posebej nekaj pripravila za presenečenje. Kakor veš, lahko vsak mentor svojemu učencu podari kaj ob prihodu. Pridi z mano v manežo za hlevi.''

Njene besede so me potolažila. In imela bom prost dan. Ko sva pa prišli do maneže….
''Joj! Kako lep konj!!''
'' no, običajno si učenci 'sposodijo' konja v času na gimnaziji, vendar sem tebi tega kar kupila. Je konj pasme arabec, ki je zelo spoštovana pasma in je polnoma bel. Redki arabci so popolnoma beli. Običajno so bolj sive barve. Star je tri leta in je kar divji. Sicer pozna osnove kot so kas, galop, stop in hod, vendar je zelo mlad žrebec in zelo živahne narave. Ne bi ti ga podarila, če ne bi menila, da ga boš obvladala. Odločila sem se, za tega konja, ker k tvojim temno rdečim lasem paše temno modra barva, ki pa se čudovito sklada z belo. Ker si moja sedma vajenka v 100 letih, sem ti že kupila prave trdožive jahalne črne škornje in jahalne rokavice ter jahalne hlače v temno modri barvi ter ene jahalne hlače v svetlo rjavi barvi.
14. december 2012
u113670
u113670
moji jahalni škornji:

14. december 2012
u114004
u114004
omg kk carsko
to MORŠ pisat naprej, prosim te neeeeeeeeeeeeeeeeeeeextiiiiiii
14. december 2012
u113670
u113670
vsaj en! hvala lana
14. december 2012
u114004
u114004
haha p sam že odnekdaj so mi všeč take teme, pa mela sn občutek da boš vsaj ti nextala kaj
14. december 2012
u113670
u113670
. Tako že imaš svojo, kvalitetno jahalno opremo in celo svojega konja. NO res je poseben, toliko energije ima ta žrebec! Zelo je vihrav in živahen in izjemen v vseh pogledih. Če želiš da ti namignem, stal je več kakor 50.000 evrov, ker je njegov oče en izmed konjev, ki imajo najvišji genetski potencial. Res zelo vreden in neprecenljiv konj…..''
Nakladala je o dobrih lastnostih konja še, pa še in ga je hvalila in govorila o njem kakor o bogu. Saj je bil res tak kakor bog. Toliko energije! Vzpenjal s je na zadnje noge in hrzal, galopiral je v krogu in skakal v zrak. ''no Kate, kako mu boš dala ime?''
''hmm, naj mu bo ime Wild''
''dobro ime. Res je divji!'' pomežiknila mi je. Pogledala sem Wilda.
Wild:

14. december 2012
u113670
u113670
''NO, se boš spoznala z njim?'' me je pričakujoče vprašala.
Veselo sem stopila v manežo, saj je veselo vedenje konja pomirilo. Konj takoj opazi kako se počutiš, ali si jezen, utrujen, vesel. In tak bo tudi konj. Če si ti jezen, je konj trmast. NO šla sem naravnost k njemu in mu pokazala, da se ga ne bojim. Dvignila sem roko. Nekaj trenutkov čiste tišine. Začutila sem dar. Lahko sem se povezala z dušo bitja! Vlivala sem mu zaupanje in prijaznost. Wild je stopil naprej, ter mi potisnil svoj mehak smrček v roko. Pogladila sem ga po čelu, ter ga objela. Med nama se je stekla nekakšna elektrika in nenadoma, sva se počutila, kakor da sva že več let skupaj. Kar brez sedla sem ga zajahala in ga z mislijo pognala v kas. Uživala sem v vetru, ki mi je mršil lase. Nato sem ga z mislijo upočasnila in na koncu sem skočila z njega. ''Bravo kate!! Res imaš dar za živali!'' Stisnila me je v nežen a topel objem.

''Kate, če boš imela kadarkoli kakršnokoli vprašanje, pridi in me vprašaj. Tvoja mentorica sem. Vedno ti bom na razpolago.''
Že zdaj sem jo vzljubila, tako je bila prijazna!! ''Imam eno vprašanje že sedaj. Po šoli sem opazila, da se sprehaja veliko mačk. Bi lahko še jaz imela eno?''
''aha, dobro vprašanje. Mačke so že od pradavnine povezane z vampirji. Ampak ne moreš je kar imet. Mora te izbrat. Ne vprašaj me kako, ampak tako je. Če ti je dodeljena mačka, bo sama prišla k tebi., no sedaj pa pojdi v jedilnico in si vzemi kaj za jest. Zdaj imam pouk. Lepo se imej moja vajenka in upam da te bodo vsi dobro sprejeli.'' Obrnila se je in izginila v enem izmed hlevov.
14. december 2012
Oprosti ker oglašujemh ttp://www.igre123.com/forum/tema/ljubezen-in-kri/46835/1 še ena zgodba o vampirjih
14. december 2012
u113670
u113670
Sedaj sem že hitreje našla pot do moje sobe. Pospravila sem stvari iz potovalke v mojo omaro in v mojo nočno omarico. Ker sem bila zelo utrujena, sem se kar ulegla na mojo posteljo, ter zaspala. Sanjala sem, da hodim po visokem zidu, ki je ograjeval šolo. Nenadoma je zid izginil in padla sem na travo. Tam sem zagledala mačka. Pravilno povedano, sem se zagledala v zelene mačje oči. Zbudila sem se. Pogledala sem na uro. Bilo je 11.30 ponoči. Tako čudno se mi je zdelo. Ob tej uri bi se doma odpravljala spat, tu pa sem se odpravljala pod tuš. Bila sem utrujena od spremembe urnika. Večer je jutro in jutro je večer. Noč je dan in dan je noč. Umila sem si lase in si jih razčesala. Pustila sem jih spuščene, saj so se mi tako najlepše prilegali. Nisem marala ličil, kot so barvica, rdeče šminke in živobarvna senčila za oči. Dala sem si le nekaj maskare, ki je poudarila moje že tako goste in dolge trepalnice, ter si namazala ustnice s prozornim, a bleščečim glossom. Oblekla sem se v moje najljubše kavbojke in

lepe škornje
Oblekla sem si navadno majico, čez pa sem si oblekla črn pulover na razredno oznako. Odšla sem v jedilnico in si pogledala izbiro hrane. Čokolino! Obožujem čokolino, čeprav bom kmalu stara 17 let. Zmetala sem vase nekaj žlic čokolina, nato pa sem šla ven na sprehod. Odločila sem se, da bom pogledala kakšen je razgled z visokega zidu. Sezula sem si moje hude škornje, saj v njih nisem mogla plezati, in splezala sem na vrh. Kar lep razgled. Hodila sem po zidu, ko se mi je kamen pod nogo izmaknil in padla sem z vsaj tri metre visokega zidu. Na tleh sem obležala, lotevala se me je omedlevica. Preden me je zagrnila tema sem zagledala mačka. Tistega mačka iz mojih sanj!
''Moj muc si, kajne?'' sem ga vprašala, potem pa zaprla oči.
14. december 2012
u113670
u113670
Ney Naya, ni problema, samo nextaj
14. december 2012
u114004
u114004
yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeey carsko si napisala ponovno
next
14. december 2012
u113670
u113670
ja hvala
14. december 2012
next
14. december 2012
u113670
u113670
Odprla sem oči. '' Ha?''
''padla si z zidu katey! Kaj si le delala na njem?!''
''moja mačka!!''
''ja, izbral se te je muc. Fant. Če ga ne bi bilo, te nebi našli. Padla si za grmovje. Verjetno bi zmrznila, preden bi prišli do tebe.
. Tako naglas je mnjavkal, da sta ga slišali Julya Nice :

In Ella Light

Tako sta te našli in poklicali Lucijo, ki je poklicala mene.'' Nasmehnila se mi je. ''NO, kako bo ime mucu?''
''naj mu bo ime Flynn'' moj muc:

14. december 2012
u113670
u113670
hvalaa!
14. december 2012
u113670
u113670
''NO, jaz sem Julya Nice!'' je rekla rjavolaska prijazno.
''Jaz pa sem Ella Light '' je rekla blondinka živahno.
''Midve sva iz četrtega letnika in sva prijateljici tvoje cimre Lucije. Če nima nič proti, bomo pri kosilu sedeli skupaj za mizo.''
''ne, nič nimam proti. Jaz sem pa Kate Jenn Rider Parelli, a nismo vesela druščina? Jaz rdečelasa, Lucija, ti črnolasa, ti Ella blond in ti Julya rjavolasa.''
Zasmejale smo se. '' NO Kate, vesela sem, da si si tako hitro našla prijateljice. Počakaj še pet minut in spij kozarec vode, pa greš lahko na kosilo. Potem imate prosto in lahko greste kamor hočete. Kate, veš, pošteno si nas prestrašila. Še posebej mene''. Pogledala me je kakor mamica, in odšla
14. december 2012
next
14. december 2012
u113670
u113670
hvalči!
14. december 2012
u114004
u114004
next
14. december 2012
u113670
u113670
ja, ja, ne morm si tko hitr pisat!!
14. december 2012
u113670
u113670
tačas, ko čakate, glasujte: http://www.igre123.com/forum/tema/what-is-more-cute/45784/13
14. december 2012
u113670
u113670
Naredila sem kakor je naročila. Nato pa smo šle v menzo. Špageti bolognese. Mnjam! K nam je prisedel

''Hejla, jaz sem Max Roberto, ti pa si Kate?''
''ja, jaz sem Kate, ja.''
14. december 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg