Forum
u111868
u111868
Midve z mini izica123 bova pisale zgodbico
ona bo v zgodbici Taylor, jaz pa Julija. Pa tam v uvodu, pr opisu Taylor sm zanalašč tko pisala. Pač ker to se bo (kao) sproti dogajal in to na nek način ko bi pisali dnevnik al kako. Štekaš? Lepo.

c:
**************************************************************************************
UVOD (I. del) (vključuje naslov-naslednji nexti ga ne bojo)
**************************************************************************************

MOJA NOVA PRIJATELJICA NA MORJU
Ammm.... ja, tale bo dobra, če bo kakšen disco...

Torej: sem Julija, z družino gremo jutri na morje. Seveda imam veliko lepih oblek, a nismo bogataši! Živimo v bloku, tudi sosedi imajo prikupno kužko, ki jo lahko občasno peljem na sprehod.
V šoli imam res zelo dobre ocene: same 5 in 4. Ja, nekateri me zafrkavajo da sem piflarka. Pa nisem. Res je da imam očala, a nisem kriva da sem to podedovala po mami! Vseeno imam prijateljice. A z vsako se občasno skregam. Želim si pravo prijateljico;tako, ki bo za vedno moja prijateljica. Tudi ko bova odrasli. A vrnimo se k mojemu pakiranju.
Torej: imam veliko lepih oblek, pa ne da smo bogataši. Ampak ker imam tako beden stil, da mi ne pašejo nobeni čevlji, ki so v resnici „modni“ med dekleti, tudi „stila“ za nekatere nimam. Niso mi všeč novi čevlji piščančki, ali podobno. Pa še ne pašejo mi. A so mi všeč ostale obleke, ki so lepe.
Zdaj pakiram za jutri: gremo na slovensko obalo v Ankaran. Tam so odlične mobilne hiške, jaz pa res obožujem, da sem na morju v mobilnih hiškah. Tam imajo zelo lepo plažo in pokopališče školjk! In tudi ni ravno drago. Morje pa ni umazana slana voda, v kateri „crkujejo“ morske živali. Se že veselim, če odštejemo, da jutri zgodaj vstanemo.
A se mi niti sanjalo ni, da na drugem koncu mesta isto dela neka deklica mojih let: Taylor. Tudi ona bo odpotovala jutri: v Ankaran. Taylor ima res podoben značaj kot Julija. Bila je pametna: tudi ona je imela petice v šoli. In tudi njej so pravili piflarka! A ona ni imela očal. Živela je v bloku in tudi njeni sosedi (kakšen slučaj!) so imeli psičko. Res zanimivo, tudi ona jo je lahko včasih peljala na sprehod. Taylor je imela rada modo, a ni imela posebnega „stila“, kot tudi Julija ne. Nobeni se ni sanjalo, da obstajata dve tako podobni osebi v enem mestu.
Taylor je bila iz povprečno bogate družine in tudi ona ni bila „stilska“ (kot je že omenjeno) a je imela, že spet kot Julija, veliko lepih oblek. Pa ne takih „lepih, lepih-manekenskih“ ampak take ki so bile pač lepe. Naprimer majica z zebro na sebi. Taka lepa, ja. In razmišlali sta zelo podobno: tudi Taylor je bila mnenja, da v Ankaranu ni navadna slana voda ker „crkujejo“ morske živali, ampak čisto morje. Tudi ona je rada na morju prebivala na morju v mobilnih hiškah. In seveda bi tudi ona dala vse za najboljšo prijateljico. BFF-best frien forever. A da bi ta „forever“ res držal! To pomeni tudi ko bosta odrasli. Morda pa se želja uresniči.
*************************************************************************************
za nadaljevanje rabva ene 4 nexte c:
************************************************************************************

Boš bral(a)? Če boš bova zelo hvaležni c:

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

22. januar 2013
u111868
u111868
sori za nekej napakic c:
vsak se kdaj zmoti c:
22. januar 2013
u113820
u113820
ja sej je ok
23. januar 2013
next!!!!
23. januar 2013
u113820
u113820
še 3 nexte
23. januar 2013
u98059
u98059
next
23. januar 2013
next
23. januar 2013
u111868
u111868
no bo počas next pomoje c: sam ga bo mini izica123 napisala pa se morva tut zment kaj c:
23. januar 2013
nnneeeeeeeeextttttttt
24. januar 2013
u98059
u98059
next!
24. januar 2013
next
24. januar 2013
u111868
u111868
ok kmalu pride next =D

nisem si misla da bo najina zgodbica tk uspešna =)
24. januar 2013
u113820
u113820
eko next
Zjutraj je Julija dala v toaletno torbico še krtačo za zobe in tako cello toaletno torbico v pototvalko. Taylor je naredila isto, samo da je bila ona na drugem koncu mesta in je to naredila nekoliko prej (prej je vstala). Čez nekaj časa so bili sosedje na avtocesti. Avtomobila njunih družin sta peljala čisto skupaj. Po uri in pol vožnje so prispeli. Tudi na recepcijo so šli skoraj hkrati, Taylor in njena družina je bila le za trenutek prej. Julija je bila na skrivaj navdušena, saj je slišala da Taylorina starša govorita slovensko, torej vrjetno slovensko govori tudi Taylor (le da Julija ni vedela da ji je ime Taylor). Čez pol ure se je Julija odpravila pogledat oz. poslušat kako govorijo sosedje. Pri sosednji mobilni hiški je ravno šla ven Taylor. Takoj sta se zapletli v prijeten pogovor.
Prvo v angleščini, ko pa sta že vedeli da sta obe slovensko je njun pogovor prešel v slovenščino.
njun pogovor:

j-julija
t-taylor

j: hello
t: hello
j: what's your name?
t: taylor. and what's your name?
j: julija. how are you?
t: fine. and how are you?
j: fine. where are you from?
t: i come from Slovenia.
j: I'm from Slovenia!
t: So we speak Slovenian?
j: yes. No živjo. Mi smo se ravnokar vselili. Pa vi?
t: ja tudi mi! In tukaj bomo 14 dni. Pa vi?
j: ja, tudi mi smo se odločili, da si privoščimo počitnice za 14 dni. A ni to super? Aja, na recepciji sem te videla z družino.
t: jaz tudi. Ko smo odhajali sem te s kotičkom očesa dobro premerila.
j: kaj ko bi šle najine družine skupaj na plažo? Vprašajva!
***********************************************************************************+++
rabiva 5 nextov
24. januar 2013
neeeeexxxxxxtttttttttt
24. januar 2013
u111868
u111868
še 4 =)
24. januar 2013
u113820
u113820
hvala prosm da oglašuješ
24. januar 2013
u111868
u111868
jaaa
24. januar 2013
next
24. januar 2013
u113820
u113820
hvala oglašuj
24. januar 2013
u111868
u111868
pa še 3 nexte
24. januar 2013
u100920
u100920
nextii
25. januar 2013
u113820
u113820
še 2 nexta
25. januar 2013
u98059
u98059
next
25. januar 2013
u111868
u111868
še 1 next+jutr bo tut če jih dans še 100000 dobiva
25. januar 2013
u111868
u111868
3. del
Skupaj so odšli na plažo kjer je bilo polno školjk.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTg74lHEHizkTIO1BRTPX8xlW87zwS3W1Ru8Mbib7ctmxhFSMFvsQ
Taylor in Julija sta našli eno veliko, ampak res veliko. Nikjer na plaži ni bilo tako velike in lepe, zato se jima je zdela posebna. Nesli sta jo domov oz. v mobilno hiško kjer je prebivala Taylorina družina. Ležali sta na njeni postelji in govorili, da bota školjko dali v akvarij, ki ga je imela Julija (še sama ni vedela zakaj) s seboj.
Potem sta skočili v bazen. Ko sta šli nazaj, vsaka v svojo mobilno hiško, sta se čez natanko 0,5 minute skoraj zaleteli z glavama. Obedve sta bili tako presenečeni, da sta kar jecljali:
Julija-j
Taylor-t

J: M-m-moja p-po-po-postelja! Č-č-čisto p-p-pre-prenovljena je! K-kot v k-k-knjigi!
T: T-t-t-tudi m-m-mo-moja!
hitro sta stekli k Taylor in pogledali, kaj je v školjki. Seveda prvo ni bilo nič, a drugič se je nekaj močno zableščalo. V školjki sta videli škrate in vile! Malo sta povprašali bitja iz školjke, če si slučajno nista vse le domišljali.

Julija: Ammmm.... a ste čisto zares prave vile in škrati?
Neka vila: Seveda! Ampak so tudi vilinci in škratinje. Jaz sem predstavnica vil in vilincev, Letty.
Nek škrat: Jaz sem predstavnik škratov in škratinj. Sem Špichy. In Letty je pozabila: res, tukaj smo večinoma mi, a občasno pridejo na obisk še ostali. Oni živijo v drugih školjkah na tej plaži. Tudi njihove so edinstvene. A trenutno see že dolgo niso oglasili. Na sumu imamo hudobca Zliya. On ima služabnike gobline, ki seveda nimajo imen in so zelo neumni. Sam je neko edinstveno čarobno bitje. Sploh se ne ve kaj je, če seveda odštejemo, da se v vsem čarobnem svetu ve, da je hudobec.
Taylor: Wooow!!! A vam lahko pomagva pri reševanju prijateljev?
Letty: Seveda! Zelo smo vama hvaležni. A kako vama je sploh ime?

Taylor: Jaz sem Taylor, to pa je moja nova prijateljica Julija.
Julija: Tako je.
27. januar 2013
Next
27. januar 2013
u98059
u98059
next
27. januar 2013
nexxt
22. februar 2013
u113820
u113820