Forum
u137126
u137126
Dedi je na cesti našel majhnega ježka in ga pripeljal domov in mi ga pokazal in rekel da ko ga bo vrnil v naravo bo najverjetneje poginil ker ne bo imel nikogar da bi ga hranil.Saj mu je mamico nekdo povozil. Rekla sem da lahko jaz skrbim za njega. In res dal mi ga je in takoj sem poklicala vse sošolke in sošolce če mi kdo posodi kletko za ježka. Dobila sem jo in mu jo pripravila.
NO IN TUKAJ V TEJ TEMI BOM PISALA KAKO SE REDI,NJEGOVE NORČIJE IN ŠE MARSIKAJ.

Ali vam je tema všeč???

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

12. avgust 2013
ful hudo tud js mam doma ježka tko da čim prej nextej
14. avgust 2013
u137126
u137126
Teža: Ko sm ga dobila je meu 75g zdej pa že ima 670g dobila pa sm ga pa pred 1 mesecem
hrana: Je kobilice kot osnovno hrano ma pa še nadomestek za male muce+zmlete črve
norčije: Če zagrmi se skrije povsod,skače,lovi,kople in mi se mu smejimo

Če mate ježka doma mi povejte vse o njem aja mojmu ježeku pa je ime Tabooo
P.S če pa mate idejo ka bi še lahko pisala o ježku
14. avgust 2013
ja mam uprašanje: kje tvoj Tabooo spi. js sm dala v eno kartonasto škatlo mejhno dekco pe zdej gor leži.
14. avgust 2013
u137126
u137126
vešj s sm mu kletko našla od prjatelice pa sm jo potem pripravila tak da sm dala:
1. žagovino
2. sm mu dala eno skodelico za vodo
3. mu naredla iz kartona hišico v hišico sm pa dala mal sena tak da se lahk skrije
hranimga pa na vsakih 5 ur učasih pa prej al pa poznej
14. avgust 2013
u137126
u137126
tam bi mogl bit veš js
14. avgust 2013
u146858
u146858
mi smo ga imeli. Daj mo tudi sadje, saj vsi pravijo, da imajo radi hruške jabolka in podobno. Ježi so vsejedi, tako, da mu daj malce sadja. Ziher sem za jabolke in hruške, drugo si pa nismo upali mu dat. Naši je blo ime Igla. Jedo pa tudi semena. Mi smo ga hranili s sončničnimi. No skratka hočem ti povedat, da mu dej malo sadja ali pa semen.
14. avgust 2013
u146858
u146858
*Ježem lahko na vašem vrtu nastavljate hrano. Vendar POZOR:
JEŽI NE SMEJO JESTI MLEKA IN KRUHA! Kajti, ne prenašajo laktoze in zaradi mleka dobijo tako močno drisko, da v naravi posledično zaradi dehidracije poginejo v nekaj dneh!
Nastavljate jim lahko mačje konzerve ali suhe mačje brikete ter zraven OBVEZNO posodico z vodo! Kupite lahko tudi posebno hrano za ježe (Vitakraft-Igelfutter). S tem, ko ježke dohranjujete jim delate zelo veliko uslugo, saj v naravi zaradi vedno bolj izginjajočega njihovega prvobitnega okolja ne najdejo dovolj hrane (sploh pa ne jeseni in zato jih pozimi med hibernacijo velika večina pogine).
Posodice s hrano nastavite v bližini grmičevja ali žive meje. Če pa želite preprečiti, da bi na tak način hranili sosedove mačke in zares želite pomagati ježkom, lahko za vaš vrt oziroma parcelo izdelate krmilnico za ježke-lesena škatla s pokrovom in z vhodom velikim približno 10 cm.
Slika

Za več informacij o ježkih poglejte spletno stran: https://www.thehedgehog.co.uk/index.htm

Takšna je bila naša Iglica:

14. avgust 2013
u137126
u137126
Tayyylorka hvala sam naš Tabooo je bilše premajhen za hruške in jabolke ampak zdej jih bo pa že jedu
15. avgust 2013
u137126
u137126
* bil še
15. avgust 2013
u137126
u137126
še neki a vi ste Iglico spustil
15. avgust 2013
u146858
u146858
Ja. A veš. Ježeki morajo iti v naravo. Lahko ga pa tako udomačiš, da te pride pogledat. Mi smo jo spustili lani. Od hvaležnosti, da smo jo rešili pa nas pride pogeldat. Spomladi je prišla z 5 mladimi ješki po hrano.
16. avgust 2013
u137126
u137126
aha kr naš Tabooo ne gre nikamor kr so veterinarji rekl da se je preveč navadu
aja naprej pišem ko pridem iz morja
18. avgust 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg