Forum
Tukaj bom pisala dnevnik. Za začetek potrebujem vsaj 4 nexte. pa začnimo...
11. marec 2016
u186827
u186827
Next
12. marec 2016
Še 3 Nexti
14. marec 2016
Dajmo!
15. marec 2016
Še 3!
17. marec 2016
Next
17. marec 2016
Še 2!
18. marec 2016
še 2
14. april 2016
Next
14. april 2016
Next
14. april 2016
Ok. Pa začnimo....

Sem Anastasia. Moja BFF je Zarja. Hodi v isto šolo kot jaz in radi imava enake stvari. Imam izredno tečnega brata, starega 13 let. Jaz sem stara 15 in sprejeli so me na konservatorij za glasbo in balet (kgbl). Tudi Zarjo so sprejeli na kgbl. Najina največja želja je, da bi postali znani balerini kot Ana Pavlova. Seveda je to neuresničljivo. Nekega dne v šoli:
Zarja: Anastasia, zbudi se!
Jaz: K-kaj? Aaaaaaagh. (zazeham)
Zarja: Anastasia, zbudi se, prespala si fiziko!!!
Jaz: Zarja, pusti me. Rada bi nazaj zaspala.
Zarja: Anastasia, ti si nora. Ne moreš kar v šoli spati!
Jaz: Kaj? V šoli sem? (Predramim se in se šele zdaj zavedam, da sem v šoli. )
Zarja: Hitro, pripravi si zvezke za geografijo.

Sem izredno lena, še posebno v šoli.

Nadaljujem?
15. april 2016
Seveda
15. april 2016
Jutr dobite nov del
15. april 2016
Next
15. april 2016
Prebrala sem dnevnik moje mame, ki je tudi plesalka:

V soboto sem hotela ob 12 h na avtobus. Ob 14h sem v Kp, računam, se uredim, popijem kavico in grem na vaje izraznega plesa.

Sicer imam razpored busov in vlakov nekje že ugledan, a zgleda, da ne vem še vsega voznega reda in za vse dni...čakam pri Tobačni tovarni, na Tržaški...ga ni-40 minut čakam, potem pa panično telefoniram okoli: H. bolana, Tone z drisko, sestra kuha za moža in sinka-33letnega, Maša na vajah, V. bi bil predrag...mene pa zebe, ker je deževalo in lulat me je tiščalo in mobi se mi je izpraznil. Učenka Polona mi iz Kp svetuje, probi štopat. Vsa besna grem domov, ker sem blizu, štopat v dežju in če te lulat, pa tudi ne gre...Sicer pa - Slovenci te ne vzamejo v avto, da jim ne boš zmočil lepega konjička...ja res so taki...

Doma besno brcam vse okoli sebe, ob 15h naj bi imeli vaje , ura pa je bila 5 do 13h! In jaz v Lj, s peno v ustih-že tako so busi in vlaki redki, počasni, dragi...pa še v soboto jih pol ni, kot da smo v Kongu! Še v đungli bi prej prišla kam...name se zgrinja tista zoprna teža samopomilovanja... ja, jo poznam, sluzasta in pocasta je oboje hkrati...

Potem se spomnim moje ljube Matere, ki je načrtovala Auroville, in ki je vedno govorila in pisala-treba je vzdržati, predaj vse Najvišjemu. Težav ne moreš premagati - le bolj žilava in vztrajna moraš biti kot so one, pa na koncu popustijo, ker je dobro močnejše kot slabo...Tako sem se od besnega valjanja po tleh počasi prelevila v klečečo Slovenko novega tisočletja, pomolila malo, goreče prosila za pomoč - ne dam se...ne boste me ustavili...grem štopat, pa če stojim na cesti cel dan...bom pa učenke vodila po mobiju...In grem na mestno šestico, vsa nestrpna, da mi ne bi tanartaboljši odpeljali in se postavim na stopplac. Nobenega štoparja-13h pa 15m, promet kar gost, dokaj prazni avti drvijo mimo...Potem pa niti 10 minut ne mine - zavore in hupanje, fant je malo hitro zavil, ko mi je ustavil...Grem v Izolo, pa vi? V Kp, super hvala...

Zanimiv pogovor z mladim slikarjem iz Trbovelj, pozna koreografa Kovača, pripoveduje o njihovi francoski nadlogi, ki jim zastruplja zrak, poslušava Ra Študent, povem, da sem dobila Zlato ptico v letu, ko se je on rodil, se ponudim, da mu kdaj zaplešemo, če bo imel še kako razstavo na obali...in že sva v Kp - celo zavije v center, da me odloži...deset do treh že sedim na hitrem kapučinu pod Pretorsko palačo in nato v galerijo na vaje-sonček posije, toplo je, notri pa še bolj, močne barve sijejo v nas in dekleta se poglabljajo v svoje duše in telesa in vse je lepo in prav in urejeno...dobrota je sirota: tale floskula se izkaže na drug način, sirota je ta fant, v smislu materialnega statusa. Da je vse lepo se izšlo, je zaslužen on, ki živi od socialne, ker nima statusa in službe...vsi oni, ki v dobrih avtih in službah in solidnem standardu -peljejo mimo, pa gojijo svoj zasebni svet, svoj mali vrtičkasti milje...zakaj ministrstvo za okolje ne izda nekih bonov za bencin, da bi jih štoparji dajali tistim voznikom, ki jih pobirajo in tudi tako pripomogli k zmanjšanju izpušnih plinov...Idej imam res v izobilju...

Nadaljujem?
16. april 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg