Forum
Hi!Sem Emma stara sem 13 let,moja družina vzreja Holštajnce imam dve sestri-starjši Ewo in Anno obe tekmujeta v preskakovanju ovir,obe sta pričeli ko sta bili mlajši kot jaz jaz pa pri 13 niti jahača 1 nimam,ne svojega konja ker se v 13 letih nobedn izmed tistih 500-tih knjih ni skotil da bi bil primeren zame-sem pač zadnja konjska figa.
Živim v razgibani pokrajini na jugo francije,v bližini živi veliko divjih konj,velikokrat jih vidim ko sprehajam konje,ker imamo tudi kc sem jaz ena izmed 110 konjarjev,skrbim in za konje v kc-ju in za tiste ki so za vzrejo.Aja in življenje mi greni še vžička Iris...
Jaz:

Ewa:

Anna:

________________________________________________________________________________

Boš bral/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

11. januar 2014
Vzela sem Ewinega konja Classic Toucha in šla sma na sprehod v gozd,v bližini je čreda ki šteje okoli 50 konj!Ker je pomlad je veliko žrebet ponvadi ji od kakih 30 preživi le 10 ali 15,kajti v bližini je veliko volkov in risov.Mimo je priteklo 40 konj zadaj pa še 9,tekli so v diru Touch je žel iti k njim saj so se na nek način razumeli,počasi sem se vrnila nazaj domov nisem hodila dolgo saj se mi ni ljubilo poleg tega me je čakalo še veliko dela.Počistila sem 30 boksov,26 konjev sem spustila na pašo Ewi in Anni pa osedlala konja.
Potem sem šla na sprehod zagledala sem tisto čredo,mirno so tekali in se pasli.Nekoliko v ozadju sem zagledala palomino kobilo,šepala je bila je zelo suha,vdela so se ji rebra,hrbtenica bila je obupna na njeni nogi sem opazila veliko rano,ki se je že gnojila.Vrjetno so jo napadli volkovi.Bila je mlada izgledal je stara malo več kot 1 in pol.
11. januar 2014
u157816
u157816
next
Zlo dobr začetek!
11. januar 2014
super zgodbe
11. januar 2014
Zaostajala je za ostalimi,ni morala teči.Če ji ne pomagam bo poginila!!!
Stekla sem domov!Dobesedno sem šprintala,vsa zadihana sem šla v tisto ogromno sedlarno in poiskala malo hlevsko uzdo,vzela sem neke vrste lonžo,prvo pomoč za konja in stekla nazaj,še vedno je bila tam izgledalo je kot da se bo ulegla,približala sem se ji vstala je in začela teči,tekla je zelo hitro vedela sem da če bom tekla za njo bo le še slabše,vzela sem korenček ga dala na tla in se umaknila.Čez nekaj minut se mu je približala stopila sem korak bliže in se usedla uzdo in lonžo sem dala na tla in stegnila roko,ustrašila se je in stekla stran ampak ostala je v bližini.Minilo je 10 min in se mi je približala,nežno me je povohala bila je radovedna zanimala jo je uzda in lonža,počasi mi jo je uspelo nadeti bila je mirna zaupala mi je,odprla sem prvo pomoč in ji z gazo počasi očistila rano bila je zelo gnojna,videti je bilo da jo boli,hrzala je.Videti je bila tudi lačna.Lahko bi jo odpeljala domov...raj ne bom.Spustila sem jo in šla domov po malo sen in briketov vse bi bilo super če nebi srečala Ewe in Anne...zahtevali sta pojasnilo zakaj to potrebujem...izmazala sem se tako da sem rekla da moram v zadnjih boksih nahraniti Nivaha-plemnskega žrebca.
Vrnila sem se na tisti travnik,kobila se ni niti premaknila pred njo sem postavila seno in brikete vse je pojedla sonce je zakajalo videti je bila kot zlat snčni žarek redkla sem ji "klicala te bom Sončni Žarek!".Bila je prečudovita,poplna tudi z poškodbo je bila popolna,lepa palomino kobila z belo grivo in repom ter belimi "nogavičkami"!Pri njej sem bila do večera,bila bi še ampak bi me potem iskali.Zaklicala sem ji "Se vidima jutri!!!",prijazno je zahrzala.
Domov sem prišla okoli 20.00,ravno za večerjo najedla sem se ter šla v sobo.Upam da jo bom lahko 1x zajahala,začela sem sanjarti,kako boma tekmovali,zmagovali...ves čas sem razmišljala le o njej!
11. januar 2014
u157816
u157816
next
11. januar 2014
Zončni žarek:

Mame z žrebeti:

Še nekaj črede:

11. januar 2014
nnnnnneeeeeeeeextttttttttttttt
11. januar 2014
neexxttt
11. januar 2014
Skoraj vso noč nisem morala zaspati ker sem vses čas mislila na Žarek.Jutri bom tja jahala do nje,samo izbrati si še moram konja.Izbira je ogromnnna!
Vstala sem ob 5-ih,se nazajtrkovala,oblekla potem pa mi je bilo dolgčas zato sem slenila da bom že kar zjutraj opravila vso delo,konje sem spustila na pašo,nekaj sem jih nahranila,jim počistila bokse,zamenjala steljo.
Ura je bila že 8.Anni sem pripravila konja Classic Touch je bil že pripravljen malo sem se sprehajala po hlevih kc-ja,nato sem šla hlevu z konji za vzrejo.Videla sem Apple Candy.Prijazna ujahana kobila stara 6 let.Kmalu bo primerna za preskakovanje ovir.Poiskala sem njeno sedlo(kar je bilo izjemno težko saj je sedlarna ogromna!).In uzdo-kar je bilo že lažje.Privezala sem jo zunaj,in šla poiskati svojo čelado piskala sem tudi kovček v katerem imam vse za oskrbo konja.

Zunaj sem srečala Anno:
A : Ali greš jahat?
Em : Ja.
Že sem želela iti ko sem se spomnila!Anna mi lahko pomaga!Dobra je pri oskrbi konj in zna določiti pasmo konja.Anni sem rekla : Pridi!Samo sledi mi!Ne sprašuj!"Candy sem pognala v galop.
Sledila mi je kolirko hitro je morala.Ko sma prišli na travnik je rekla,vsa zadihana,"Nikoli ampak res nikoli,ne naredi več tega!Zakaj sma sploh tukaj?!"privezali sma konja.
Zažvižgala sem,kolirko močno in glasno sem lahko.Zaslišala sem topotanje kopit.Kobila je pritekla.Anna je rekla samo eno "vaav!Čigav konj je to?""Ne vem.Zato sem te pripeljala sem da bi mi pomagala skoraj prepričana sem da ni divjakinja",šla sem do nje in ji nadela uzdo z lonžo.Anna je stegnila roko proti njej da jo je povohala.Anna je pričela razmišljati"Hm,podobna je Holštajncu,ampak ti skoraj nkoli niso palomino barve.Vrjetno je mešanka med temi divjaki in našimi Holštajncem.Kaj ima tam spodaj?!""Rana...včeraj sem jo našla"
Gazo je odlepila od noge rana je bila zelo gnojna in zelo je smrdelo od tiste rane.Bila je zelo suha imela je še 2 ugriza,"Avč!Bolje da jo odpeljema domov,imamo proste bokse,veterinar jo bo lahko pogledal.Emma,vem da bi jo rada pustila tu ampak je bolje za mjo da gre z nama.Rane niso ravno lepe in lahko se okužijo!",nisem imela izbire vzela sem lonžo in šla na Apple Candy.V eni roki sem imela vajeti v drugi pa lonžo.Sončni Žarek je zaostajala."Si jo že poimenovala?""Da,Sončni žarek""Ne,to ni primerno za tako kobilo,plemenita je in to zeloo.Boma skupaj doma našli ime za njo.""Prav ampak kaj bo rekel oče?""Ne skrbi ga boma že prepričali,sicer pa gre njmu samo za denar.Če bosta zmagovali bo vse ok."Upam da mi jo bo pustil imeti.Ampak sem skoraj 100% da ga bo očarala z šarmom.Razmišljala sem o novem imenu za njo.Sama bedasta imena so se mi vrtela po glvi.Ko sma prišli sma jo dali v zadnje bokse.
Anna,je stekla po veterinarja.Ta ji je oskrbel vse rane,imeti bi morala vsaj 250 kilogramov zraven.Rekle je naj ji 2x na 12ur dajam antibiotike naj ji vsakodnevno razkožujem rane.Anna je navdušeno priletela k meni "Kaj če bi bila Midnight Moon Star(polnočna lunina zvezda""Kako lepo ime!",Midnight sem skrtačila in jo odpeljala na travnik.Da bi se spoznala z ostalimi seveda sem jo vesčas opazovala,zunaj je bilo okrog 120 konj,njena nova čreda,ki jo vodi 19 letna dominantna kobila.Ni kazalo dobro Moon Star je hotela doseči eno izmed večjih mest v čredi-napovedoval se je prepir.ZAto sem raje sekla po njo.
V boksu sem jo skrtačila in ji spletla kitke,potem sem jo še malo lonžirala.Hitreje ko bo pripravljena na ježo tembolje bo!
11. januar 2014
Classic Touch:

11. januar 2014
u157816
u157816
next
zlo dobr pišeš
11. januar 2014
Hvala za kompliment!
11. januar 2014
u161730
u161730
Hej!
Moja sestrična mi je povedala za ta forum, in prov je imela res ful dobr pišeš!!
Tko da :
NEXT!!!
11. januar 2014
next
11. januar 2014
Hvala jessie111
12. januar 2014
Midnight,je pri meni že kakšen mesec v tem času se je zredila za 100kg,zato jo bom danes lahko jo bom prvič zajahala,obstaja nešteto možnosti,danes jo bomo prvič podkovali in prišel bo veterinar.
Veterinar je prišel ob 8.00,povedal je da je že primerna za ježo.Rane so že zaceljene-telesne,psihične pa se še niso popolno zacelile,veliko časa bom morala z njo še delati.
Najprej sem ji nadela uzdo,brez brzde,vajeti sem ji dala na vrat.Ni me ravno ubogala zato sem,dala zraven še brzdo.Na njen hrbet sem dala podsedelnico,ni bila srečna,v maneži sem ji nadela še sedlo.Pričela je divjati po maneži,hotela se ga je otresti tako je divjala 30min.Ko se je pomirila sem jo previdno zajahala.Ker me niti ni želela vreči s hrbta sem jo nagradila z jabolkom.Po kosilu sem šla do Anne in Ewe in jima predlagala "Kaj če bi šle na ježo?Na travniku bi lahko potem konjem snele sedlo in uzdo ter tako jahale!"Anna in Ea sta obe naenkrat srečno rekli da lahko.Šle smo osedlati konje Moon in jaz sma bili že pripravljeni,Classic Touch in Ewa tudi samo Anno in Mestosa Bavara smo še čakli,Annin konj je precej težaven žeko ga obvladuje.Sploh pa kdo pa sem jaz da bi tako govorila in razmišljala,Midnight Moon Star ves čas rita,zmaja z glavo in se noče premakniti.Končno sta prišla!Obedve sta hodili pred mano jaz pa sem precej zaostajala,Star je divja kobila vrjetno nikoli ne bo povsem odomačena.
Po 30 minutni ježi smo končno prišle do travnika,snele smo jim uzdo ter sedlo tako da smo imele le še podsedelnico.Šle smo se igrico katra bo dlje časa zdržala,nobena niprav dolgo...hahaha.Ko smo vse popadale smo se zavlekle nekam pod senco si razgrnile nekakšno odejo za na piknik,in jih gledale.Lepo so se ujeli.Vsi so si bili podobni-isti samo barve drugačne.Pričela sem na glas razmišljati.Obrnila sem se k Ewi in Anni ki sta se kot ponavadi zabavali ter jima rekla.
A-Anna,Ew-Ewa,Em-jaz
Em : Kaj pa če je Midnight star le Holštajnka?Enki so samo da sta Mestos in Touch večja od nje in temnejša.
A : Ampak kako bi lahko bili iste vrste,saj se ni skotila pri nas.Daleč anokrog pa ni nobenih Holštajncev.
Ew : Ali se spomnita Palome?Tiste palomino kobile?
An in Em : Ja,pred 2 letoma je breja pobegnila.In?
Ew : Lahko da je njena hčerka.Saj vesta da smo jo sedem mesecov po pobegu dobili nazaj ker se je pridružila čredi.Ampak žrebeta nismo morali dobiti nazaj ker nismo vedeli kakšen je.
Em : Kobile vedno prepoznajo svoja žrebeta tudi če se več let ne vidijo!
Poklicala sem Midnight,jo osedlala in zdrvela proti hlevom,za mano sta galopirali Anna in Ewa(bolj Ewa ker Mestos ni hotel niti kasati).
Midnight sem zaprla v manežo seveda se je ta v njej igrala,šla sem po Palomo,ta je veselo zahrzala!Njejo žrebe je!
12. januar 2014
next
12. januar 2014
kdaj daš next ?
12. januar 2014
Jutri-morda danes
12. januar 2014
u157816
u157816
next
12. januar 2014
u161730
u161730
next
full dobr pišeš
12. januar 2014
Ali bi prosim povedali se komu?
12. januar 2014
Brskala sem po dukomentaciji konjev iz naše vzreje,iskala sem pod P,na glas sem govorila "A,B,C,D,E,F,G,H......N,O,P!Koliko konjev na črko P,oki iskala bom pod PA...Pascal,Pax,Paros de la Nivah,Palinos olo Karda,Paloma di Bavera!Našla sem jo!"
Stekla sem do Ewe in Ann,Ewa mi je "kartoteko" iztrgala iz rok ter pričela brati na glas.
"Paloma Di Bavera spol samica,oče Baver mati Paloma,teža ob rojtvu 94kg,višina 98cm,datum rojstava 23.6.2008,brejost 1x,potomec X-neznan oz.mrtev!""Ni nam v veliko pomoč,našega konja so označili kot mrtvega,vemo samo to da je bila breja 1x""Kaj pa če Thoru in Palomi vzamemo kri potem pa še Midnight?Ampak nima svoje izkaznice oz.kartoteke.""Kako bomo pa veterinarjem obrzložili to da želimo da 3 konjem vzame kri in preveri DNK?!"Ann je imela prav to bi bilo zelo čudno,"Kaj pa če bi to naredile same?In potem poslale na analizo?"Ewe me je pogledala z wtf pogledmo"Ok katera gre k Tryou?Emma pozabila si da velja Tryo za njabolj divjega žrebca daleč okrog!In da mu krvi zato vrjetno ni lahko vzeti."malo sem pomisli in rekla"Vidve poskrbita za kobili jaz bom za njega,v pisarno pojdimo po tiste inekcije in flaške.Potem pa se bomo ločili.Ann?!"malo negotovo mi je rekla"Ja?""Ti si bila najboljša pri biologiji v osnovni šoli,gimnaziji in srednji?Kaj ne?"ponosno me je pogledala in rekla"Seveda!""Ti boš primerjala DKN-veterinarjev mikroskop je odličen mislim da ti ne bo težko""Emma resno...".Ni povedala do konca ker sem bila že daleč spredaj.Tryo je zeloo ne varen in...prav ne sme me biti strah vzela sem inekcijo ko sem prišla do pisarne.Hitro sem odšla.Prišla sem do drugega hleva,zajela sem sapo.Tukaj je vsaj 1000 konj!Videla sem črko T,tu nekje bo.NI trajalo dolgo,ko sem videla velikega rjavo rdečkastega konja,bil je tako plemenit,pogledala sem na njegovo tablo"Tryo,velikost 170 cm,brva:lisjak z črnimi ožigi na nogah",da to je Tryo.Vzburil se je hrzal je in bil je divji,star je 9 let,pričel bo preskakovati ovire-počasi.

Pobožala sem ga po glavi vzela sem krtačo in ga krtačila,pomiril se je,nadela sem mu hlevsko uzdo in vrv sem zavezala,inekcijo sem pripravila šepnila sem"Ne bo te preveč bolelo",na hitro sem mu inekcijo zapičila v žilo,konj je hrzal,če ne bi bil privezan bi me poteptal.To sem opravila hitro,odvezala sem ga in zaprla vrata boksa,naenkrat sem slišala glas "Je kdo tam?"bil je oče,Tryo je namreč njegov konj stopil je do njega konj je imel ušesa nazaj "Kaj se je pa tu zgodilo?Kaj je pa to?Nekdo ali nekaj te je pičil."

Ko je oče odšel sem šla na dogovorjeno mesto Ewa in Anna sta se že dolgočasili.Vprašala sem ju "Imata?",pokazali sta flaško krvi,"Dobro,Ann ti si na vrsti.Tukaj se boma počakali"...
13. januar 2014
u157816
u157816
next
full dobra zgodbica
13. januar 2014
next
sreč da sem izvedla za to zgodbo saj je best ever
13. januar 2014
Hvala obema
13. januar 2014
u161730
u161730
next
zlo dobra zgodbica
13. januar 2014
MInute so minevale kot ure...po kašni uri je končno prišla nekaj je nosi v rokah.Nekakšen papir?Bila sem že nestrpna.
Em : In?
Ew : Anna daj povej,pokaži karkoli!
Ann : No...malo sem poskušala itd.no vsi trije imajo podoben DNK.To pomeni da je čistokrvna.Ampak veterinar jo mora še pregledati in potrdit.No,prej sem ga že poklicala in je tukaj."

Veterinarka je stopila v hlev šla sem po Trya Ewa pa po Palomo.Ves tri konje smo odpeljale v majhno manežo,nekaj je gledala,poskušala skratka bila je dolgo tiho.Čez čas je rekla:"Hm,ja to sta njena starša,tudi krvna skupina štima.Jo želite registrirati?",govorila je zelo nerazločno francoščino da je skoraj nobena od nas ni razumela,potem ko smo si podatke dobesedno izmislile in ocenjevale podatke itd.ko smo prišle do rodovnika,veterinarka je oklevala na koncu pa se je odločila da bo to nekako uredila da ga bo imela.
Ura je komaj 9.00,sobota je,sončno jaz pa ne vem kaj naj počnem.Sem v svoji sobi in gledam nekam v strop-vsaj zdi se mi da.Šla sem malo ven,bilo je vse zelo glasno!Poiskala sem Anno in Ewo "Hej!Kaj se pa dogaja da je vse takoooo glasno?",Anna je bila tiho Ewa pa se ni morala zadrževati "Kc-ja ne bomo več imeli-nimam pojma zakaj ne.No zdaj so vsi prišli po svoje konje,bolje da Midnight čimprej najdeš boks ker je tukaj ne boš morala več imeti."
Kasneje sem izvedale da bomo vzrejo nekako "povečali" in vzrejali samo Holštajnce in imeli bomo svojo kobilarno...aja in v zdajšnem kc-ju bodo naredili še eno pokrito manežo,za predstave.Tisti hlev zadaj pa bomo povečali zato da bo lahko tja prišlo veliko novih boksov(okroga 40-600).Veliko se bo v glavnem dogajalo.
Midnight sem morala miriti saj se je bala pokov,odpeljala sem jo v novi večji boks,kjer se je muvala Iris nisem se zmenila za njo.Midnight sem božala po glavi,ko me je nekaj prijelo za ramo mislila sem da je morda Anna,ampak bila je Iris,ki je začela nekaj blebetati "Ne sekiraj se Emma,tako ali tako bo ta konj kmalu moj.Tvoja kobila me naravnost obožuje."Raje se nisem prepirala z njo,ker je to brezupno,šla sem do sedaj že povsem praznih boksov,pričeli so jih podirati.Ta maneža bo ogromnaaa,no zraven bodo še zgradili pisarne za oslužbence.Pričeli so podirati bokse.Neki kupec je prišel po Holštajnca.No bila sem zraven ko sta se z očetom pogovarjala-bolj pogajala za kakšno ceno ker je bil kar drag,nato se je oče obrnil proti meni in rekel "Pojdi po Midnight Son".Ustrašila sem se da borekel namesto Son,Star.Odhitela sem po tega konja.Iris se je muvala okoli Midnight ampak nisem se zmenila za njo.Predala sem konja in odšla nazaj.Iris sem odločno rekla "Ali nimaš ti svojega konja?",v smehu mi je odgovorila "seveda da ga imam,Lordom,rjavec."Pogledala sem jo in rekla,še prej sem kobili malo živčno nadela uzdo "Potem pa pojd k njemu,mislim da si se zmotila pri boksu!"Na hrbet sem ji le še dala sedlo odprla vrata in jo vodila do maneže.
Ann in Ew sta preskakovali ovire.Ko bi jih lahko tudi jaz.Ew je zaklicala "Poskusi še ti,na malo nižjih!"Privezala sem Moon,in si naredila oviro visoko okrog 70cm.Sedla sem na kobilo in jo pognala v galop.Ko sem prišla do ovire,se je konj ustavil.Skoraj bi padla.
Ann je predlagala "Sledi meni in Mestosu,mogoče bo ospelo".
Kaj menite da se bo zgodilo naprej?
Aja in prosim povejte še komu!
15. januar 2014
u157816
u157816
super zgodba
next
15. januar 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg