Forum
Heii, to pišem ker mi je dolgčas, pa tudi ker so mi všeč same serije, a moja zgodba bo govorila o izmišljenem poniju, a uporabila bom tudi druge like upam da vam bo všeč
_______________________________________________________________________________________
Twilight Sparkle je stala na terasi svoje hiše in gledala v sončni zahod. Solze so ji tiho polzele po licih. Po ulicah je videla druge, kako so se ji pridružili v žalovanju. Pred uro so prišle novice; princesa Luna je bila ugrabljena, princesa Celestija, ki pa je bila ugrabitvi priča pa na srečo ni bila huje poškodovana. Pred uro je prišlo sporočilo v katerem je princesa Twilight sporočala da jo bo obiskala da ji pojasni nekaj stvari. Pričakovali so jo vsak hip. Twilight je morala za ugrabitev sporočiti vsem ponijem in žalovati z njimi. Z Luno si nista bili posebno blizu, a vendar ji je princesa noči nekajkrat rešila življenje (in nekajkrat poskušala odvzeti). Ozrla se je k prijateljicami. Tudi one so jokale, (razen Rainbow Dash, ona je le sklanjala glavo) verjetno misleč isto kot ona. Vedela je, da se lahko zanese nanje. Ni več prenesla pogleda na žalujočo množico in odšla noter. Prijateljice so se spogledale in ji sledile. Rainbow Dash in Apple Jack sta jo poskušali potolažiti, Pinky pa je že poskakovala naokrog. Zamahnila je z glavo da bi rada bila sama. Z žalostnimi in zaskrbljenimi pogledi sta jo pustili oditi.
Celestia je prišla pol ure kasneje. S Twilight sta se pozdravili, a bolj zadržano kot drugače. Princesa je bila žalostna. Pomignila ji je da bi šle v hišo in Twilight jo je odpeljala v svojo sobo. Na njeno veliko presenečenje so tam bile že Rarity, Futtershy. Pinky, Rainbow Dash in Apple Jack. Toda Celestia ni imela nič proti. "Na misiji na katero te bom poslala ti bodo prijatelji koristili, zato je dobro da tudi oni izvejo navodila". Usedla se je na posteljo in začela s tihim glasom pripovedovati: "Kakor ste izvedele je moja sestra ugrabljena, toda v sporočilu nisem omenjala da se mi dozdeva kdo stoji za tem. Vendar vam moram najprej povedati celotno zgodbo. Namestite se, to bo še trajalo." Premolknila je in nato nadaljevala "Okoli tisoč dvesto let nazaj, je Luna imela zaročenca. Kolikor vem sta se spoznala v knjižnici, družilo pa ju je skupno zanimanje za temno magijo. Ime mu je bilo Lord Bardbas Luni je bil zelo všeč, skupaj sta prebijala cele ure, se celo zaročila. Šele po zaroki se mu je popolnoma odprla in mu povedala vse o zakladih palače. Naslednji dan je izginil skupaj z krono najinega očeta. Lunu je to popolnoma potrlo, ni mogla verjeti, dokler ni prišlo na dan, da je že imel ženo in se je le hotel dokopati do krone. Ko je postalo očitno da je to on, ko je poskušal zavladati Equestiji s pomočjo krone se je skrila in se na dan pokazala šele po nekaj letih. S seboj je pripeljala hčerko. Ustavila se je le toliko da je napadla Lorda Bardbasa nato pa spet izginila in postala Nightmare Moon. Njena hči ni nikoli odpustila očetu ker je tako zlomil njeno mamo. Mala trmasta stvarca je bila. Ko je dobila še krila je tudi ona odšla. Toda prav njo morate poiskati, da boste našli Luno, kajti ni je bolj talentirane kobile v deželi, žal pa je zanemarila svoj talent in se zaprla vase." Ko je končala je lahko le zrla v osuple obraze druščine. "Luna je imela hčerko?" je vprašala Twilight "Kako bomo našli to hči?" je zanimalo Apple Jacka
"Oh to ne bo težko, ima grad nedaleč od tu" ji je odgovorila Celestia. "Kako pa ji je ime?" je zanimalo Rarity. "Njeno ime je Midnight Fire, nekateri pa jo kličejo tudi Aquamarine, pomagala vam bo rešiti svojo mater, toda pazite da jo ne razjezite, saj svojih moči ne nadzoruje najbolje" je še rekla Celestia nato pa brez besed odšla.
______________________________________________________________________________________
Kako se vam zdi?

Boš bral/a

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

29. maj 2014

To je Midnight Fire
29. maj 2014
To pa Lord Bardbas:

(lahko naredi iluzijo da je videti drugačen)
30. maj 2014
Na pot so odrinile takoj. Rainbow Dash je sovražila hoditi ali pa leteti počasi. Rojena je bila za hitrost, tu pa je morala čakati na druge. Pot jih je vodila skozi temen gozd. Drevesa so bila skrivenčena in senčnata, prežeta z zlom, prav taka pa je bila tudi njihova pot. Bila je utrujena, prav tako kot ostale, a Twilight ni dovolila postanka. Na grad je hotela priti čimprej. Tako so vztrajale s povešenimi glavami. Niso govorile, preveč utrujene pa so bile tudi za strah. PLOP. Zaropotalo je ko je Pinky smrčeča padla na tla in žagala drva. V tihem gozdu se je ta zvok zdel glasen kot fanfare. Sove so jih očitajoče premerile s svojimi rumenimi očmi in odletele proč da bi si poiskale mirnejši kotiček. Ostale niso pomišljale. Ulegle so se poleg nje in tudi one zaspale. Rainbow Dash se še slišala kako jih Twilight priganja naprej z utrujenim glasom, nato pa je tudi ona zaspala. Zjutraj so jih zbudili nenavadni glasovi. Vse so skočile pokonci, a so bile le sove ki so se vračale iz lova. No, resnici na ljubo se čisto vse niso zbudile. Twilight je še naprej smrčala. Rainbow Dash se je namuznila in prijateljico dregnila s kopitom. Ta se je zbudila in zmedeno vzkliknila "Ne ubijajte paradižnikov!" Pinky se je začela smejati, za njo pa še vse ostale. Na koncu se je začela smejati tudi Twilight. Krohot je odmeval po tihem gozdu nenavadno glasno. Smeh je še dolgo odmeval v njeni glavi. Sredi popoldneva, ravno ko so namesto kosila pojedle vsa Apple Jackove jabolka se je prikazala svetloba. Temnega gozda je bilo konec. Namesto tega so bila tam skalovja in veliko megle. Na vzpetini je stal grad, visok in temačen, prerasel s trnjem in na videz že dolgo zapuščen. Za trenutek so postale, nato pa nadaljevale pot. Niso napravile še niti koraka ko je ed meglo zadonel glas. Raibow Dash je streslo, čeprav ni vedela zakaj. V megli se je pojavil obris konja.
30. maj 2014
next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
31. maj 2014
"Dobrodošle, gospodarice elementov harmonije. Dolgo sem vas čakal, a sem vas končno videl" Iz megle je stopil star a velik konj, narejen iz kamna. Oči je zlobno priprl in se smejal. Udaril je s kopitom in okoli vsake izmed njih je nastala majhna kamnita kletka. Rarity se je zdrznila ob misli na to koliko umazanije je na njenih laseh. "Ne bi smele stopiti na mojo deželo." Kot britev ostri kristali so pognali in vseh sten, Futtershy in Rainbow Dash sta vzleteli in se rešili, a ostale so še vedno bile ujete in Rarity je vedela da ne pegazinji ne moreta storiti ničesar da bi jih rešili. Tik pred njihovim vratom so se kristali ustavili. "In zdaj se začne" je napovedal kamniti konj. Kristali so hitro trznili in Rarity je zamižala in začutila ostro bolečino. A se vedno se je zavedala sebe, zato je pomislila da ne more biti mrtva. Odprla je oči. Zdelo se je da se je svet upočasnil. Kristali so se drobili in senca za konjem je žalostno rekla: "Ne, zdaj se konča" Kamniti konj je s prestrašenim pogledom začel bežati, nato pa se je preprosto razdrobil, kakor kamniti kristali malo prej. Iz megle je stopila kobila. Bila je bela s sivo valujočo grivo, njen cutie mark pa so bili sivkasti valujoči trakovi za njo pa je na plan stopila še ena, temna s živo modro grivo katere rog je žarel zaradi uroka drobljenja. Njen cutie mark je bil majhen floruscenten ogenj. Obe sta bili alicorniki a temna je nosila veliko svetlo modrih kosov blaga zavezanih na nogah in nekaj zapestnic iste barve, medtem ko svetla ni imela ničesar. Svetla kobila je bila starejša in večja. Ko je spregovorila je bil njen glas ukazovalen: "Oprostiti morate Geosu. Star je že in pogosto pozabi preveriti misli tistih ki vstopajo na posestvo in samo napade. Moje ime je Morning Mist kličejo pa me tudi Shadow Bird, to pa je Midnight Fire, znana tudi kot War Diamond in Aquamarine. Sva varuhinji nasprotij. Dobrodošli v najinem gradu. Kaj vas je prineslo?" Rarity je presenetilo ko je videla da se ji drobna praska na vratu celi. Pogledala je prijateljice ki niso letele in videla da se zdravijo tudi njihove, nekatere so to opazile, druge pa ne. Pogledala je v varuhinji in videla da rog Midnight še vedno žari. Rainbow Dash in Futtershy sta se spustili z neba. "Ste v redu?" jih je napadla Rainbow Dash, Futtershy pa je le zaskrbljeno gledala. Prikimale so, še vedno v šoku. Prva se je zbrala Twilight. "Morate nam pomagati. Pošilja nas princesa Celestia, princesa Luna je bila ugrabljena in rabimo vajino pomoč." Morning Mist je sklonila glavo in tiho zamrmrala: "Tega ne bi smela reči mala." Midnight je priprla oči, koščki zemlje pa so poleteli po zraku zaradi nenadzorovane magije. "Obe od naju, ali samo jaz? Če Celestia hoče rešiti Luno naj jo reši sama. Mene sta oba dovolj prizadela za naslednjih tisoč let. Odidite zdaj!" Obrnila se je stran. "Ne počakaj, moraš nam pomagati!" je Twilight klicala za njo, "Mar se hočeš na tisoče let zavedati da si svojo mater pustila ujeto zaradi trme?" Megla se je razkadila in posijalo je sonce, a učinek spremembe vremena ni bil prijazno topel ampak je pokrajina Kljub sončnim žarkom delovala ledeno kakor Midnightin glas ko je rekla: "Nočem, a to je pač stranski učinek. Sploh pa je to moja mati, kaj to briga tebe, Twilight Sparkle?" Njen glas ni bil ukazovalen kakor Mistin, bil je obvladan do skrajnega končka, a vseeno ni bila tako samozavestna. "Zbogom Twilight Sparke" je rekla Morning Mist in se obrnila, Midnight pa je ponovno priklicala meglo.
31. maj 2014
Morning Mist:

01. junij 2014
next
03. avgust 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg