Forum
hey! sm maja in bom pisala zgodbo , ta zgodba je neresnična in govori o deklici miji.
_________________________________________________________________________________________
ZEČETEK:
Ime mi je Mia, stara sem 12 let. Imam starejšo sestro Niko, stara je 17, mlajšega brata Jerneja, star je 5 let in seveda mamo in očija. Živim v Kopru, preselili smo se pred tednom, tu je zame vse novo saj nisem navajena bleščečega morja, prečudovitega sončnega zahoda in seveda lesketajočega in toplega sonca. Včeraj smo se z družino odpravili na ogled mesta, tam se videla svojo novo velikansko šolo, kup trgovin( komaj čakam da jih obiščem) in še veliko drugega. Ko smo prišli nazaj sem takoj stekla na plažo, kajti zelo rada se na njej. Že od kar sem prišla raziskujem plažo a do zdaj še nisem nič našla, le kup vročega peska. Hodim in hodim po plaži in naenkrat zagledam, da se v temi nekaj premika, zdaj je bila ura že 7:40. Prestrašeno se premikam naprej, da bi izvedela kaj je tam, ko naenkrat zaslišim kako me kliče mama. Začnem teči, ko pridem nazaj domov me že na mizi čaka večerja. Hitro pojem in se odpravim v svojo sobo, tudi v njej sem rada saj je zelo velika in ima veliko prostora in lahko počnem veliko stvari. Zdaj je že ura 10:05, gledam zelo razburljiv film v svoji sobi. Naenkrat nekdo ugasne televizor, vidim da je mama.
pogovor z mamo M-mama J-jaz
M- pojdi spat zdaj, jutri je šola( reče z nekoliko jeznim glasom)
J- ampak rada bi pogledala film do konca
M- poglej na uro raje
J- okej šla bom spat( sem rekla z jeznim in z žalostnem glasom)

Nekaj časa se premikam v postelji in skozi mislim kaj bo jutri, saj bom šla prvič tu v šolo. Mislim si, kaj če me ne bo niče maral, kaj če me ne bojo sprejeli, po tej misli še spim.
Budilka je zazvonila, počasi jo ugasnem, se preoblečem in se odpravim dol pojesti zajtrk. Ko pojem zajtrk me mama odpelje................
_________________________________________________________________________________________
UPAM DA VAM JE BIL TA ZAČETEK DOBER, PROBALA SEM GA NAREDITI RAZBURLJIVEGA, NEVEM ČE MI JE USPELO......
potrebujem 5 nextow in nadaljujem zgodbo.
22. januar 2014
u28319
u28319
Neeeeeeeeext:3
22. januar 2014
tenx še 4
22. januar 2014
u155782
u155782
next
22. januar 2014
tenx še 3
22. januar 2014
u160300
u160300
neext *.*
22. januar 2014
tenx še 2 in nadaljujem
22. januar 2014
next
22. januar 2014
next
22. januar 2014
next
22. januar 2014
u145410
u145410
nextt
22. januar 2014
okej hvala za vse te nexte!! <3
nextam
v šolo. Že čez nekaj minut prispem. Zelo sem živčna in nervozna, počasi korakam proti vratom. Prispem do svoje nove omarice in vzamem zvezke, nato zaslišim da je nekdo odprl sosednjo omarico. Prestrašeno in hkrati radovedno pogledam kdo je, vidim da je dekle. Naenkrat me ogovori
P-pia(dekle pri omarici) J-jaz

P-Hay, kdo si pa ti? Nisem te še videla tu, si nova?
J- Hey, ime mi je Mija, ja in nova sem tu(rečem z nekoliko plahim glasom)
P- Lepo, meni je ime Pia, v katerem razredu si?
J- V 7.a ti?
P- Jaz tudi, očitno sva sošolki, pridi pospremila te bom( zgrabi me za roko)
J- okej!

Hodiva, iz korakov začneva teči, pravočasno prispeva, Pia se že usede in mi da znak(pokaže na stol), da se usedem zraven nje. V razred prispe učitelj, kar naenkrat nastane tišina. Pia mi na listek napiše, da je to učitelj Gorovnik in da je zelo prijazen. Takoj opazim, da me zagleda.
U- učitelj,R-razred, J-jaz

U- Ali si ti nova učenka? Mija Podgornik?
J- Ja (odgovorim z plahim glasom)
U- Pozdravite novo učenko, kot se spodobi.
R- Dobrodošla.

Kmalu je odmor za kosilo, z Pijo se odpraviva na kosilo. Usedeva se in začneva klepetati, nato opazi Pija da me vsi sošolci gledajo in pogovarjajo. Nasmehnem se, tako neopazno in hitro zamenam temo. Prišla sem domov in se vrgla na posteljo, premišljevala sem o sošolcih, naenkrat se spomnim tistega dogodka včeraj, ko sem videl nekaj v temi. Zdrvim po stopnicah navzdol in tečem na plažo. Zdaj sem na istem mestu, kot včeraj. Ogledujem si mesto, ki sem videla tisto ˝stvar˝, nič ni bilo. Tedaj sem se zavedala, da je tu nekakšna jama, šla sem pogledat in jo raziskovat. Ugotovila sem da je prečudovita in svetla saj ima na stropu nekaj večjih lukenj, tako da se vidi nebo. Ko pridem domov, me čaka presenečenje. Začudeno pogledam.......
22. januar 2014
u145410
u145410
next
22. januar 2014
še 5
22. januar 2014
u161435
u161435
next
22. januar 2014
še 4
22. januar 2014
obveščajte plis
22. januar 2014
neext
23. januar 2014
še 3
23. januar 2014
Neext
23. januar 2014
Neext NeXt
23. januar 2014
še 2
23. januar 2014
u75670
u75670
next * . *
24. januar 2014
še 1
24. januar 2014
u157816
u157816
next
24. januar 2014
kr piši
25. januar 2014
nextam in hvala za nexte <3333
na listku, ki je bilo na darilu, sem videla da piše moje ime. Nisem vedela kaj naj pričakujem, zato sem radovedno in malo prestrašeno odpirala darilo. Opazila sem da mame ni več bilo, a to me ni motilo. Končno sem odprla in bila je še ena zavito darilo, tudi tega sem odvila in spet je bilo zavito darilo, to sem počela kar nekaj časa dokler nisem prišla do zelo majhnega darila. Bila sem zmedena in začudena, a useno sem ga odprla. Zagledala sem da je prepognjen list papirja. Odprla sem ga in ga preprala, nato sem začudeno, debelo, prestrašeno pogledala v vrata. Bila sem zelo prestrašena, kajti na listku je pisalo PUSTI JAMO NA MIRU!. Nato sem bila samo še v sobi, listek pa sem skrila v moj skrivni dnevnik. Nato sem se odločila, da se ne bom predala kar tako, tista jama mi že nekaj pomeni, zato sem se odpravila obiskati jo. Tekla in tekla sem dokler nisem prišla do nje. Že sem hotela stopiti v njo ko sem zaslišala da je nekdo notri. Počasi sem se premikala nazaj a spotaknila sem se ob kamen. Tisto kar je bilo prej noter je to tudi slišalo. Zdaj sem pa res tekla kakor da mi gre za življenje, a nekdo mi je useno sledil. Na srečo sem sem ga izgubila videla sem že svoj dom. Stekla sem v svojo sobo in skočila v posteljo. takrat sem bila tako vesela da sem doba, kaj kmalu sem se umirila in sem zaspala. Naslednje jutro sem se odpravila peš v šolo. Med hojo sem razmišljala če sem prav storila sem staršem zamolčala kar se mi je zgodilo. Prišla sem do svoje omarice, začudeno sem pogledala, kajti Pije nisem videla. Ko sem pa odprla omarico sem zagledala........

1. Kakšen se vam je zdel ta next?
2. Ali je bil vsaj malo razburljiv?
3. Kaj je v omarici?
4. Next?????????
25. januar 2014
u145410
u145410
next fuul dobro
v omarici je bil listek
25. januar 2014
hvala <3 še 5 nextow
25. januar 2014