Forum

če ste gledal to serijo vete, da Arthur na konci umre, Merlin pa čaka, da se bo zbudu. jz sm si pa zamisnla novo sezono. nextite in berite
05. november 2014
next
05. november 2014
Isabella, ali Bella, kot so jo klicali je šla na jutranji tek.
[imghttp://static.igre123.com/images/forum/posts/8/072f50a863cde6015ee12dbbbdecaf78.jpg[/img]
šla je po običajni poti okoli jezera z otočkom. kot po navadi so se okoli njega spuščale jutranje meglice. kot vedno ga je enkrat obtekla in se preden je šla nazaj domov usedla na obrežje in v vodo metala kamenčke "še dva tedna." je zamomljala. bile so poletne počitnice in ostala sta ji še dva tedna. ni hotela v šolo, saj so jo vsi imeli za čudakinjo.
po jezeru je do nje priplaval čoln. nihče ga ni veslal, na motor pa tudi ni bil. spustila se je do njega in kmalu bi jo kap, ko je v njem zagledala človeka. človeka v verižni srajci, ščitniku za roke in v železnih škornjih. nejeverno je mežiknila. imel je rdeče ogrinjalo in na njem je bilo nekaj z zlato nitjo izvezenega. hotela je bližje videti to, kar je bilo izvezeno. takrat pa jo je mrlič prijel za roko in odprl oči.
[imghttp://2.bp.blogspot.com/_PLQi85xyAac/TIYSNGEhp2I/AAAAAAAADbU/4OlQZnv731c/s1600/2.jpg[/img]
komaj se je zadržala, da ni zakričala.
05. november 2014
Bella je globoko zajela sapo, da bi se saj malo umirila. Roko je potegnila k sebi in stopila korak nazaj. Odprla je usta, da bi kaj rekla, a besede so se ji zatikale v grlu "kaj..."
Človek je stresel z glavo in poskusil vstati, a je padel nazaj. "Kje sem?" Je vprašal.
"V angliji... blizu Londona..." je odgovorila. Ni je bilo strah. Zdelo se ji je, da tujca pozna.
Mimo se je pripeljal tovornjak. Bella je zakašljala zaradi prahu ki ga je dvignil. Človek se je precej okorno postavil na noge in izvlekel meč. "Kaj za vraga pa je to?"
"Tovornjak?" Bella se je zabavala. Dobila je priložnost in zgrabila ogrinjalo in videla zlatega zmaja. "Camelot. Iz camelota si." Je zamomljala. Potegnila ga je iz čolna, da je nerodno padel. "Pridi z mano"
"Kam?" Pobral se je in ji sledil do ceste. Kar naenkrat se je ustavil "je to past?"
"Ne." Je rekla in ga potegnila s ceste, ko bi ga kmalu povozil avto "zakaj?"
"Kaj je to?" Nič mu ni bilo jasno.
"Avto." Mu je rekla in ga potegnila za sabo. "Si uporabil urok za potovanje v času?"
"Ne! Za koga me pa imaš?" Je vprašal
"Urok starosti? Da večno ostaneš mlad?" Je bella še naprej spraševala.
"Nobene magije." Je rekel "saj nisem nor!"
"Aha..." bella ga je zgrabila za roko in ga spet potegnila s ceste. "Dobro... jaz se udam!"
Šla sta za cesto in prišla do prikupne soseske. Moški je kar naprej oprezal za morebinimi nevarnostmi, kar je šlo belli pošteno na živce "nihče ti ne bo nič storil!" Je zasikala.
"Kaj pa ti veš!" Se ji je uprl.
Bella je zavila k dvonadstropni hiški. Bila je bela z rdečimi polkni in na vrtu so rasle rože in malo zelenjave. Vstopila je v hišo. "EM!" je zavpila "nekaj sem našla!" Pogledala je kje je in ugotovila, da ga je pozabila zunaj. šla je po njega in ga pripeljala noter "ga poznaš. s camelota je, pa nerazumem, kako je lahko preživel brez magije."
http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20120505121042/merlin1/images/d/df/Colin_Morgan-8.jpg
sedel je za kuhinjskim pultom in se nasmehnil prišleku "arthur, končno."
06. november 2014
"Arthur?" Se je belli povesila čeljust. "To je arthur?"
"Ja!" Merlin je stopil izza pulta in objel prišleka. "Osemsto let!" Je zmagoslavno vzkliknil
"Kaj?" Arthurju ni bilo nič jasno.
"Čakal sem, da se boš zbudil." Mu je razložil. S kotičkom očesa opazobal bello, ki mu je iz mikrovalovke ukradla vročo čokolado. Oči so se mu zasvetile in čokolada jo je poškropila po obrazu.
"Em!" Je zastokala in si z brisačo otirala obraz "vrela je!"
"em?" je vprašal arthur
"ja, merlin je predolgoooooo in malo zastarelo." je rekla bella in v merlina vrgla brisačo.
"kdo je ta?" je vprašal arthur in se vsedel za atolček za pultom
"uradno moja nečakinja," je začel merlin "v resnici pa nevem kolikokrat pra vnukinja." merlin se je spet obrnil k belli, ki je zavijala z očmi "če ti kaj ni všeč greš lahko po mojo majico in hlače"
"za..."
"arthurja." pogledal je na uro "čez pol ure gr v službo, ti pa imaš počitnice in v nakupovalno središče ne more v oklepu."
arthur je nezaupljivo pogledal po sebi "kaj mi pa manjka?"
"možgani?" se je zasmejala bella
"pojdi po to, kar sem ti rekel." je rekel merlin "pa največje vzemi."
arthur je zavil z očmi. "komu zdaj služiš?"
"nikomur." se je zasmejal merlin "delam na šoli in zaslužim."
bella je prišla nazaj in vrgla v merlina hlače, v arthurja pa majico. "em, ne bo šlo, sablanje imam. greš lahko ti z njim?"
"greš ti namesto mene delat urnik?" je rekel merlin
bella je vedela, da je premagana "posodo pomivaš ti."
11. november 2014
Next...
11. november 2014
arthur se je vsedel na tribuno športne dvorane, kamor je prišel z bello. "kaj natančno tukaj delaš?"
"treniram sabljanje." mu je razložila in iz podolgovate torbe vzela meč. izgledal je star, v večini je bil kovinske barve, le po sredini je bil zlat trak na katerem so bili vzorci, ali pa pisava, ki je bella ni poznala.
"kje si dobila to?!" arthur ji ji ga je iztrgal iz rok.
"ko sem lani zmagala na mladinskem prvenstvu mi ga je em dal." pogledala je na drugi konec dvorane, s kjer ji je že mahala trenerka. "moram it, ti pa se ne premakni!" šla je dol k trenerki. sicer so bile še počitnice, a treningi so se že začeli.
arthur se je naslonil na naslonjalo. še vedno mu ni bilo vse čisto jasno, čeprav mu je merlin že veliko razložil. najbolj pa ga je morilo vprašanje, če je on shujšal, ali pa se je merlin zredil.
mobilnik v bellini torbi je začel zvoniti. pomahal je belli, naj pride k njemu.
bella je nejevoljna prišla gor in se javila "zaenkrat je še z mano."
"kdaj prideta domov?" je z drude strani vprašal merlin "da vem, če se mi mudi."
"čez nekaj ur?" prekinila je in ko se je zasukala na petah da bi odšla se je skoraj zaletela v trenerko.
http://www.audio-kontakt.com/forum/nalozeno/AUIOOA-1386403592alicia_witt_awitt01_DdgWgxf.jpg
široko se je nasmehnila in se vsedla "kdo je tvoj prijatelj?"
arthur je prhnil v smeh "stričev cimer iz faksa"
"ni tvoj stric učitelj?" je vprašala trenerka "za biologijo, ne?" popravila si je lase in arthurju pomolila roko "gwen."
"arthur." prijel jo je za roko in ji jo poljubil.
"za kaj si pa ti diplomiral?" je vrtala gwen
"za viteze!" se je umešala bella "študiral je zgodovino, ampak najbolj viteze."
"lepo." gwen je vstala in v roke vzela svojo sabljo, ki jo je prinesla. vrgla jo je v zrak, ter jo ujela za rezilo. ponudila jo je arthurju "pa poglejva, koliko si z srcem pri delu"
"z veseljem." arthur je sprejel ponujeni ročaj in šel z njo odšel dol.
12. november 2014
Next obožujem Merlin a tko je cute
12. november 2014
gwen bi kmalu premagala arthurja. bella je seveda na tihem navijala za gwen. arthur ji ni bil najbolj všeč. prvič: ker se ji je zdel v merlinovih zgodbah ohol, zoprn in neumen. drugič pa zato, ker ni maral magije
potem sta šla v nakupovalno središče. dobila sta kar veliko oblek za arthurja in nekaj malega za bello.
nasproti jima je prišel merlin. "super, na stranišče moram!" je vzkliknila bella, mu v roke potisnila vrečke in šla na stranišče.
"daj primi še tole." na beline vrečke je dal še svoje, da je merlin pod kupom komaj lovil ravnotežje
"ne boš se spremenil, kaj" mu je rekel in s čarovnijo ujel vrečko, ki bi mu kmalu padla na tla.
arthur se je zdrznil, na to se bo moral še privaditi.

bella si je umivala roke, ko so se nenadoma ugasnile vse luči. zaprla je pipo in se odpravila ven, ko so se ji pred nosom nenadoma zaprla vrata. prpirla je oči, v temi je razločila žensko postavo.
https://telestrekoza.com/link-gallery/albums/British_shows/Merlin/Cast/Season_2/Merlin_S2_Katie_McGrath_008.jpg
"ne boj se me." je rekla postava
bella je poskusila odpreti vrata, pa so bila zaklenjena. stegnila je roko proti postavi "warbalu denu." je zamomljala in odprle so se pipe ter je iz njih začela teči voda.
"bolj sva si podobi kot misliš." je rekla
"nisva!" je zavpila bella in brskala po spominu za urokom "nisem kot ti, morgana!"
"obe imava dar, obe sva se ga prisiljeni naučiti obvladovati sami."
"ni res!" se je branila bella in že skoraj panično tolkla po kljuki vrat. "da boš vedela, em pravi, da ga bom zmožna, ko bom dovolj stara."
"nevoščljiv je." je prijazno rekla ženska. "ve, da si bolnša od njega."
"to ni res." bella je čutila, da bo zdaj, zdaj omedlela, če se ne reši.
morgana je počasi stopila do nje. "vem, kdo ti je ubil starše. če jih hočeš maščevati pridi jutri ob polnoči k jezeru z otočkom."
bella je ostala brez besed. odprla je usta, da bi nekaj rekla, pa je morgana že stegnila roko proti njej "abente becius" bella je nezavestna padla po tleh, luči in vrata pa so bila spet kot prej.
13. november 2014
Next kul zgodba!
13. november 2014
merlin je belli na glavo polagal obkladek. "bo v redu?" je vprašal arthur, ki je slonel pri vratih njene sobe.
"bo." je rekel merlin. v nakupovalnem centru se mu je zdelo, da je nekam dolgo ni in jo je šel iskat. našel jo je na tleh ženskega stranišča.
"jo je kdo udaril v glavo?"
"ne." merlin je v roke vzel šopek nekih rastlin. "magija jo je."
"tipično." je oznanil arthur
merlin je zavil z očmi. "certus barjon verto nua" je zamomljal in iz šopka se je izvil dim.
bella se je zbudila in planila po konci. "av!" prijela se je za glavo "kaj je bilo to?" vedela je, a ni hotela povedati.
"nekdo te je napadel."
"zakaj se to vedno zgodi MENI?!" je zatečnarila.
"dobro, živa je." je povzel arthur.
"se pova pozneje pomenila, kaj je bilo." je rekel merlin in vstal "si drugače v redu?"
"bolj ali manj..."
merlin je pogledal na uro in se nasmehnil "ura je dve."
"zdaj sem pa bolj!" pograbila je dalinjca in prižgala televizijo.
"njena serija." je pojasnil merlin
"psssst!" se je zaslišalo od nje
merlin je skomignil z rameni in v spodnje nadstropje potegnil še arthurja.
arthur se je vrgel na kavč. "kje bom spal?"
"V MOJI SOBI ŽE NE!" se je zaslišalo od zgoraj
"tam" merlin je iz hladilnika vzel dve pločevinki coca-cole.
arthur je potipal kavč in merlina pogledaj postrani. "na tem?"
"lahko pa v moji spalnici raztegneva rezervno posteljo."
13. november 2014
Next!!!!!
13. november 2014
bella je počakala, da sta fanta zaspala in se tiho splazila ven. šla je na jaso ne daleč od predmestja. zbrala se je in zavpila, kar je že večkrat slišala vpiti merlina. mislila je, da ji ni uspelo, ko je zaslišala prhutanje kril.
http://1.bp.blogspot.com/-vHy3wIFO2ZQ/TaxEV2edx9I/AAAAAAAABNg/PvlbhzZMVhU/s1600/merlin2x13g_thumb%255B3%255D.jpg
zmaj jo je pogledal čisto od blizu, da ji je skoraj zaledenela kri v žilah. "nisi emrys." je prhnil
"ne." je dahnila "bella sem..."
"isabella, veš, da nimam nobene dolžnosti, da se pogovarjam s tabo." obrnil se je in želel odleteti.
"ne! prosim!" je zavpila bella "mi poveš samo eno stvar? ni morgana mrtva?"
"oba veva, kaj se je zgodilo danes na stranišču." je rekel.
"kako?"
"morgana je vrhovna svečenica. ni je lahko ubiti." je rekel zmaj
"tudi z mečem skovanim v zmajevi sapi?" je bella vrtala naprej. "je možno, da se je spremenila?"
zmaj se je zasmejal "mlada si in neumna." s temi besedami je odletel.

morgana je stala do kolen v megli in opazovala krošnje dreves, ki so se kopale v svetlobi polne lune. za sabo je zaslišala korake. do nje je prišala postava. "sem mislila, da ne boš prišla." ji je rekla
bella si je snela kapuco "povej mi, kar mi imaš povedati."
"kako si nestrpna." morgana se ji je nasmehnila. "takšna si kot tvoj dedek. nevem, zakaj se obema tako mudi."
bella se je šele takrat zavedala, da stoji zraven osebe, ki je strašila po merlinovih zgodbah. "ssmo povej."
"dobro. ti boš vohunila za merlinom in arthurjem in mi vsak teden poročala njune načrte. potem bova skupaj uničili morilce tvojih staršev." ponudila ji je roko "sva ekipa?"
bella je hitro premislila in utrnila se ji je krasna idea. sprejela je roko "sva."

kar se je dalo tiho je odklenila vrata hiše in vstopila. hitro in tiho se je sezula in šla po prstih do stopnic. mislils je, da je najhujše za njo, ko se je za njenim hrbtom nenadoma prižgala luč.
"ehem!" se je nekdo odkašljal. bella se je počasi obrnila in za kuhinjskim pultom zagledala merlina. hotela je odpreti usta, da bi ven vrgla izgovor, a jo je merlin ustavil z dvigom roke "vem natančno, kje si bila."
16. november 2014
Next kul zgodba
16. november 2014
"sedi." pokazal ji je stol nasproti sebe
"veš kaj.. pozno je in..."
"SEDI!" bella je spoznala, da nima izhoda in se je obupano vsedla. "zakaj si klicala zmaja?"
"kaj?" bella je pomislila, da je mogoče varna.
"saj veš, da se lahko o vsem vedno pogovoriš z mano."
bella si je občurno oddahnila. segla je po vilice v pomivalno korito in napadla torto, ki jo je jedel merlin.
s svojimi jih je prestregel "nič, dokler mi ne odgovoriš."
bella je zajela sapo "prosila sem ga, da bi mi pomagal nadzorovati magijo."
"kaj sva rekla glede tega?" merlin je potisnil torto bliže njej. "saj jo boš kmalu imela v oblasti. sploh so pa bližnice lahko nevarne."
"zakaj ti ne spiš?" je bella hotela preusmiriti temo pogovora drugam.
"ker se arthur neprestano premetava!" zadnji stavek je povedal glasneje, ker je vedel, da bo v sobo zdaj zdaj prišel še on.
in res je "dobro budna sta." je rekel in si iz hladilnika vzel vodo.
"bi šli jutri v camelot?" je iztrelil merlin
"še stoji?" je vprašal arthur in se vsedel zraven njega.
"jap." je odsekala bella "samo, da je zdaj v njem muzej." pogledala merlina in se nasmehnila "em zna celo urok, da se prikažejo duhovi njegovih bivših prebivalcev." zadnji stavek je povedala, kot bi oponašala duha "naprimer: gaius, gwen, leon..."
merlin jo je prekinil "mislim, da razume." ni bil navajen, da bi arthur vedel za njegovo magijo.
"em zna urok" je zamomljal arthur
"če ti kaj ni všeč greš lahko spat na klop v parku." merlin ga je imel dovolj, sploh, ker je bila ura dve zjutraj.
neprihetno tišino je prekinila bella "za vaju ne vem, ampak jaz sem zaspana." vstala je in šla proti vratom "lahko noč."
17. november 2014
naslednji dan je lilo kot iz škafa in so merlin, atrhur in bella raje ostali doma. dopopdne je bila nogometna tekma po televiziji in merlin in bella sta seveda navijala kot nora in skoraj zajokala ob vsakem golu.
"res nočeš gledat tega?" je arthurja vprašala bella med reklamami.
"ne." je rekel in bral knjigo, ki jo je napisal merlin in je bila prava prodajna uspešnica. naslov je bil 'vitezi okrogle mize', napisana po merlinovih spominih.
merlinu je zazvonil telefon. "ja?a, gwen, ti si." telefon je potisnil ob vrat in stegnil roko proti televiziji "marto." je zamomljal in zvok se je ugasnil. "kaj? bella, danes trening odoade." bella je skremžila obraz in v merlina vrgla blazino "ni najbolj srečna." je prevedel njen odziv "arthurja? ja, ti ga dam takoj. ja, jaz tudi tebe ne maram." arthurju je pomolil telefon.
"halo?" se je oglasil in šel na samo.
" 'love is in the air' " sta v en glas zapela merlin in bella in se začela smejati.
"me zanima, kako mu to uspe" je zamomljala bella. sama ni nikoli imela fanta, saj so vsi trdili, da je zguba in ker ni bila zaljubljena v nobenega od frajerjev so se s časoma razvile neokusne zgodbe o njenih izkušnjah s puncami.
"noben fant iz tvoje šole te ni vreden" ji je rekel merlin in jo pobožal po laseh in jo stisnil k sebi. "saj bo prišel pravi."
"zakaj sva v sorodu?" je zamomljala
merlin se je zasmejal in jo poljubil na čelo. "konec reklam!" je naznanil in spet vključil zvok.
k njima je pridirjal arthur "pomagajta mi!"
"ja ja." sta zamahnila z rokama
"gwen me je povabila na večerjo. nimam pojma, kaj je všeč puncam tega stoletja!"
"avvvv!" drugadva sta bila z možgani čisto pri tekmi.
"kaj naj?" obupano se je vsedel zraven in glavo naslonil na roke
"kaj?" je vprašal merlin, ko se je odtrgal od tekme "bella, pomagaj mu."
18. november 2014
Next!
18. november 2014
bella je najprej obrnila okoli najprej arthurjevo omaro, potem pa še merlinovo, da je bila končno zadovoljna. merlin je seveda vse skupaj spremljal iz prve vrste in večino časa umiral od smeha. arthur je bil že utrujen od pomerjanja in bellinih preiskušanj, ona pa je še vedno komplicirala. za konec ga je še posadila na vrtljivi stol in ga spredaj ogrnila z ogrinjalom "daj mi knjigo." je prosila merlina
"ja." že je hotel iti, po kar mu je rekla, ko se je spomnil, da to ne bi bilo pametno "ne. samo spomni se, kaj si naredila meni!"
bella je prhnila v smeh.
"če pa ne obvlada pa raje ne..." arthur je že hotel vstati
bella ga je potisnila nazaj "saj bom na roke!" v roke je vzela škarje in glavnik "čeprav bi šlo hitreje z magijo..."
"da ne bi. meni si prvič in zad..." utihnil je. zdelo se mu je, da je nekaj slišal "ti kar nadaljuj, jaz grem... nekaj iskat..." vstal je in šel za zvokom. uho je prislonil na vrata v klet. znotraj se je slišalo nekaj podobnega mlaskanju in godrnjanju. hitro je odprl vrata "lero" je zamomljal in trol, ki je sedel med zaboji je zamrznil v tenutku, ko je hotel vstati. "kaj delaš tu?"
"skrivam se." je zamomljal, kolikor so mu dopuščale zmrznjene ustnice
"pred kom?" merlin je za sabo zaprl vrata, da ga zgornjadva ne bi slišala
"morgano." je rekel trol
"kaj?" merlin je bil vidno presenečen
"prosim ispusti me!" ga je prosil trol.
"da se nikoli več ne vrneš." ko ga je odmrznil je trol izginil in za njim je ostala le smešna rožnata steklenička. merlin jo je pobral in jo spravil v kuhinjsko omaro, čisto zadaj, da je bella ne bi tako hitro našla.

pri vratih je pozvonilo. merlin je odprl in tam je stala rdečelaska v smaragdno zeleni obleki do kolen. "gwen." se je nasmehnil merlin
"sem zgodna?" je vprašala.
"arthur je še v kopalnici." je povedal
"grem lahko saj naprej?" je vprašala in merlin jo je spustil naprej. gwen se je malo razgledala. "veš, kaj mi ne bo nikoli jasno?"
"kaj?" tadva se res nista ravno pretirano marala
"zakaj si sploh kupoval omare, če jih ne uporabljaš." večina stvari je res ležala po tleh. "to ni okolje za odraščujočo žensko."
"bella se ne pritožuje." merlin je skomignil z rameni. "bi kaj spila?"
preden je gwen uspela odgovoriti je k njima priskakljala bella "oj gwen! dobro zgledaš!" je mimogrede rekla "samo toliko, da veš to, kar bo prišlo dol je MOJE delo."
gwen se je nasmehnila "si bom zapomnila." pogledala je merlina "cimer s faksa, kaj?"
merlin je pogledal bello, ki je kimala "ja. da te ne bo prestrašil na trenutke je z glavo tako v delu, da misli, da je dejansko eden vitezev."
"kdo?" na stopnicah je stal arthur v črnih kavbojkah, karirasti srajci in čez črno elegantno jakno. prej čisto zmršeni 'na tarzana'-kot je rekla bella- pričeska je bila zdaj urejena.
"dobro zgledaš." gwen je šla do njega.
"ti tudi." poljubil ji je roko.
šla sta ven. preden je arthur zaprl vrata je ponežiknil belli
merlin jo je objel prek ram "moja punca."
19. november 2014
Next
19. november 2014
merlin je sedel za pultom in urejal celo goro papirjev. do šole je moral narediti še ogromno priprav.
bella si je oblekla jakno s kapuco. in šla k vratom.
"kam greš?" jo je vprašal merlin in za trenutek dvignil nos iz papirjev.
"grem..." bella je za trenutek pomislila "tečt." odprla je vrata in hotela ven.
"bella?" obrnila se je "če vidiš koga nenavadnega mi povej."
"ja, itak." je rekla in šla.
"itak." je ponovil merlin.

"isabella." je olajšano rekla morgana in jo prijela za roke "mislila sem, da te ne bo."
"jaz vedno pridem." ji je zatrdila druga "kakšen je plan?"
"najprej ti bom nekaj dala." morgana je izza drevesa privlekla žezlo. ročaj je bil lesen, vrh pa je krasil moder dragulj, velik kot pest ujet med veje.
bella je nejeverno razprla oči. "to je..."
"vem." jo je orekinila morgana. "to je bilo merlinovo. dobro ga skrij. pomagalo ti bo nadzorovati magijo."
"em me bo ubil." je zamonljala bella in si ogledovala žezlo.
morgana se ji je zadovoljno nasmehnila "ne bo imel priložnosti." pogledala je okoli "pojdi preden te začne pogrešati."

arthur in gwen sta se med večerjo izvrstno zabavala. jedla sta v eni ne tako zelo fini, ampak kar dobri rrstavraciji.
potem sta šla še na sprehod po parku. "je res, da te je merlin uporabil za model arthurja v svoji knjigi?" je vprašala gwen, ki je hodila po zidanj ograji približno pol metra od tal.
"verjetno." se je zasmejal arthur "ti je všeč?"
"jasno." gwen je to knjigo oboževala, sploh lik arthurja
"potem pa ja." je rekel arthur in jo prijel za roko, da ni padla
gwen se je zasmejala "kako, da sta z merlinom taka prijatelja? vidva se mi ne zdita človeka, ki bi se..."
arthur se je pomenljivo nasmehnil "reciva temu usoda."
"imaš kakšno sestro?" je vrtala gwen
"pol sestro." je priznal, čeprav bi veliko raje rekel, da je nima. "zakaj?"
"nekam dobro znaš s puncami." skočila je z zidu.
izgubila je ravnotežje in vrglo jo je arthurju v objem. arthur se ji je nasmehnil "se ti zdi?"
19. november 2014
arthura je takoj ko je stopil v hišo čakalo eno vprašanje iz dveh ust "kako je šlo?"
"v redu." glasno je povohal "kaj je ta vonj?"
"OPROSTI!" je zavila bella "niti malo jih nisem zažgala!" k njima je prinesla pladenj piškotkov "piškotek?"
merlin je vzel enega "saj jih ne maraš." naveličano se je pogreznil v fotelj "kaj bi rada?"
"nič." bella se je delala nedolžno, čeprav vi skoraj lahko čutila žezlo pod posteljo. pladenj je odložila na mizo in šla v svojo sobo.
"jih je ona naredila?" je vprašal arthur in si enega vzel
"ne moreš verjeti, ne?" merlin je sumničevo zacmokal "nekaj je drugače kot ponavadi."
"meni so všeč." je rekel arthur
"itak." je rekel merlin in odložil revijo "mi boš povedal kaj o zmenku?"
20. november 2014
Next
21. november 2014
"dobro jutro!" je še vsa zaspana in v jutranji halji pozdravila bella, ko se je pivlekla v kuhinjo na zajterk.
"jutro!" jo je poken življenja že čakal arthur. "kako si spala?"
"ok..." belli se je zdelo rahlo čudno, saj ji je merlin povedal, da je arthur grozno rad dolgo spal
pred bello je potisnil skledo kosmičev, točno takih, kot jih je delal merlin. "še nekaj dni, kaj?"
"ja..." nezaupljivo je nesla žlico kosmičev v usta.
"grem pod tuš." je naznanil arthur in šel v kopalnice.
potem ko je šel se je dol primajal še merlin. izgledalo je, kot bi bil pjan. vrgel se je na stol zraven bele in zamomljal "naredi mi zajterk.
bella je odprtih ust šla za pult in v roke vzela merlinove najljubše kosmiče
"ne bom tega!" se je branil
"kaj pa boš?" belli se je zdelo čudno
"tisto, kaj je že tisto od arašidev ali kaj že."
"arašidovo maslo?" bella je obstala odprtih ust "saj si alergičen."
"pa nisem." se je branil
"če vem, da sem te že enkrat vlekla na urgenco." je rekla bella.
"če sem to jedel učiraj."
"pa nisi!" bella mu je potipala čelo "da nisi spet preiskušal novih čarovnij."
"KAJ PA MISLIŠ, DA SEM?!"
"em..." preden je uspela odgovoriti se je iz kopalnice zaslišal arthurjev krik.
ven je prišel arthur ovit v brisačo in bled v obraz, kot bi videl duha. ko ga je zagledal še merlin se je komaj zadržal, da ni zavpil.
belli je bilo končno jasno, zakaj sta bila tako čudna.

fanta sta obupano sedela za mizo, medtem, ko je bella pripravljala kuli in beležko. spet se je šla detektiva. "torej, se je včeraj zgodilo kaj nenavadnega?"
oba sta začela govoriti drug čez drugega.
"takole ne bo šlo. em?"
"ja?" oglasila sta se oba
"mislila sem blondinca." belli se je s prvč zabavala, zdaj pa se ji je zdelo neumno.
"nič." metlin, ki je bil zdaj arthur je dvignil pogled "razen tistih piškotov... kaj si dala vanje?"
"običajno, moko, sladkor... za preliv pa sem uporabila neko tekočino, ki sem jo našla v omari, mislim, da je bila..."
"roza?" je dokončal merlin in si šel z roko skozi lase "ne me hecat!"
21. november 2014
Next
21. november 2014
"to se lahko zgodi samo tebi!" je vzkliknil merlin in se naveličano vrgel na kavč
"lahko bi mi povedal!" se je vprla bella "kako naj jaz vem, da jo je pustil trol?" v glavo ji je priletela blazina. "ej!" pogledala je arthurja, ki je sedel na pultu in se igral z merlinovo magijo.
"oprosti." ji je rekel in potisnil roke v žepe "to pa ni tako lahko."
"ta se že vse življenje trudi, pa nič ne zna." se je zasmejal merlin
"ti si pa trenutno nemočen." se je nazaj zasmejala bella
"zaradi koga?" merlina je imelo, da bi jo zabrisal na cesto, ampak se je potrudil in ohranil trezno glavo, kolikor je pač arthurjeva bila. "ima kdo kakšno ideo?"
"ja!" bella je s police vzela čarovniško knjigo, malo je polistala, potem pa jo je zmagoslavno odprla "bom jaz."
"ne!" jo je prekinil merlin in vstal "pretežek je zate."
"ni!"
"ti še žlice ne dvigneš." knjigo je obrnil k arthurju "samo preberi."
"ne bom." arthur se je usedel in trmasto prekrižal roke na prsih "ni šans!"
"pa bodi jaz do smrti." merlin je hotel vzeti knjigo, pa mu je to preprečil arthur.
"če že res nimam izbire..." z težavo je izgovoril "mnea brtanes voks grastrg lra..."
nič ni bilo "ti mi delaš sramoto." je naznanil merlin in dal knjigo belli. iz košare s sadjem je vzel jabolko in hruško "poskusi."
"zakaj na...?"
"če ti bo uspelo se bosta zamenjala okusa." ji je pojasnil in se vrgel za kavč zaradi vsrnostnih razlogov.
bella se je zbrala in izvedla urok. najprej se ni zgodilo nič, potem pa sta sadeža eksplodirala.
merlin je pogledal izza kavča in videl arthurja v svojem telesu in bello vsa popackana.
"hvala, da nisi šla takoj na naju." je rekel arthur in čistil ostanke sadja s sebe
merlin, ki je edini ostal čist je vstal, arthur pa je šel z roko čez črne lase "nasankala sva, ne?"
22. november 2014
Next
22. november 2014
bella si je na glavo poveznila kapuco in šla k morgani. brez pozdrava jo je vprašala "si bila ti?"
"prosim?" morgana je vprašujoče nagnila glavo
"si ti poslala trola?"
"briljantno, ne?"
"niti najmanj! veš kako težka sta?" bella je je imela dovolj "še vedno mi nisi povedala tisto zaradi česar se sploh dobivava. in veš kaj?! ne zanima me!" obrnila se je in odkorakala.
morgana je ni hotela ustaviti. nekaj časa je še gledala za njo in zamomljala "saj boš prišla nazaj, verjemi, da boš.".

ko se je zmračilo so merlin, arthur in bella šli do kraja, kjer je merlin klical zmaja. zavpil je, da bi ga priklical, a arthur tega ni bil zmožen. "daj ti." je rekel arthurju
"bom jaz." belli je uspelo v drugem poskusu.
zmaj je priletel in elegantno pristal. nejeverno je zamežikal, ko je zagledal arthurja, ki je mirno stal, merlin pa se je nemirno umikal. "kaj je danes s tabo?" merlina je pogledal čisto od blizu, da je ta odskočil "zakaj siliš isabello v nekaj zakar nima sposobnosti.
"ker jih on ne zna uporabljati" je povedal merlin, ki ga je zmaj imel za arthurja.
"kaj pa ti veš?" zmaj se je vzravnal in ga vzvišeno pogledal
"vem." mu je zatrdil ta.
"kralj arthur, komaj ste se zbudili pa že..." je začel zmaj.
"prav ima!" se je oglasil arthur, sicer z velikim cmokom v grlu, a se je.
"veš, ni ti treba prikimavati vsemu kar reče." ga je zmaj pogledal
"o dragon lord!" je zavila bella "kako ste preživeli brez mene? stvar je čisto preprosta. arthur je merlin, merlin je arthur. štekaš?"
zmaj najprej ni vedel kaj bi rekel, potem pa se je vrgel na hrbet in se začel smejati kot nor. "kako vama je pa to uspelo?"
oba sta prekrižala roke na prsih. bella pa se je komaj zadrževala, da se ni začela smejati še ona.
"bella je." je rekel arthur
"ej!" se je uprla bella "trol je pustil tisto."
"a trol!" je še v smehu izdavil zmaj in se postavil na noge "naredit bo treba..." spet je prhnil v smeh
bella je stegnila roko proti njemu "bortli!" oči so se ji zasvetile in zmaj se je v trenutku streznil
"bravo." je za sabo zaslišala arthurjev glas, a pohvalo je dejansko izrekel merlin
"pravzaprav sem mu hotela zažgati lusko ali dve." je rekla opravičujoče
"hvala." je rekel zmaj in stresel z glavo "le napoj iz vrtnice mrtvike bo pomagal."
"ampak saj raste le v jami na najvišji gori anglije!" se je oglasil merlin "pa še polno je goblinov!"
"res je." mu je pritrdil zmaj "a zavaju to ne bo prehudo." je rekel zmaj.
"naju neseš?" je vprašal merlin
"nisem konj."
"reci mu ti" je rekel arthurju
"nesi naju?" je ponovil ta
zmaj je zavzdihnil in nastavil krilo, da bi splezla nabj
"kaj pa jaz?" se je pritožila bella
"prvič je prenevarno zate, drugič mora pa nekdo čuvati hišo." je rekel merlin in se sasidral med zmajeve hrbtne bodice
"saj imam magiji!" se je vprla
"saj pravim, tvoja magija je nevarna celo zate. če naju čez tri dni ni pojdi k sosedom."
zmaj je vzletel in pustil bello samo sredi travnika.
22. november 2014
Next cool story
22. november 2014
zmaj je merlina in arthurja odložil pred jamo. "vrtnico morata izruvati s koreninami, sicer ne bo zdržala dovolj dolgo." ju je še posvaril in odletel
"greva." je rekel merlin in razprl roko, kot, da bi hotel pričarati svetlečo kroglo, ampak se je spomnil, da to ni nkegova roka. zavzdihnil je in iz nožnice potegnil meč, ki ga je vzel s sabo "naredi luč." je rekel
"kako..." arthurju se je roka začela svetiti sama od sebe "aha!"
"a ti kaj hoče?" ga je podražil merlim
"zaenkrat ne." je odgovoril arthur in roko previdno stegnil stran od sebe.
šla sta noter "tukaj je polno goblinov." je šepnil merlin in hodil kar se je dalo tiho "ne vpij."
arthur se je igral z lučjo. "iz česa je to?"
"iz čarovnije." se je zaslišalo zraven njega. ni bil njegov glas. bil je višji in imel je zloben prizvok.
"pa imava." je naznanil merlin.
napadlu ju je cel trop goblinov.

"tvoja magija je nevarna celo zate." je čivkala bella ko se je sprehajala po parku "nekdo mora paziti hišo. kolikokrat sem ti že rekla za psa?"
med stresanjem svoje jeze je pozabila, da mora gledati naprej in se je zaletela z fantom, ki je tipkal po mobilcu in to s tako silo, da sta padla po tleh. "si slep?!" je zavpila "pazi kje..." pogledala ga je v obraz "hoj."
http://25.media.tumblr.com/tumblr_mdst1cOlFa1rsjd4ho1_500.jpg
"hoj." ji je odgovoril in ji pomagal vstati. "oprosti, nisem gledal naprej."
"misliš, da sem jaz?" se je zasmejala bella.
nekaj trenutkov sta drug drugemu v oči in se smehljala "marko." je rekel in ji ponudil roko
"isabella." je rekla in jo sprejela "ampak me kličejo kar bella."
"te smem povabit na pijačo?" je vprašal "rad bi se opravičil"
"jasno." se mu je nasmehnila bella.
23. november 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg