Forum
u39380
u39380
No to je moja nova zgodbica, ki je namenjena vsem mojim zvestim bralcem in prijateljicam.
Govorila bo o Jeny princesi ki v resnici ne ve da je to, predvsem pa bo govorila o knjigi ki je srce MAGIJSKEGA SVETEGA STOLPA in ima enako ime. Zdi se da je preveč otročja knjiga sam na nek način tudi ni .

To je Jeny

Ali vam je zgodbica všeč?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

08. marec 2012
u39380
u39380
napaka: Zdi se da je preveč otročja knjiga
pravilno: Zdi se da je preveč otročja zgodbica
NEXT? za začetek rabim en next
08. marec 2012
Neeeeeeext!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nujno ......in vem da zgodba ne bo otročja!
08. marec 2012
u39380
u39380
hvala ti in next pride zdele
08. marec 2012
u39380
u39380
ta next je za mojo prvo bralko Panda2000
__________________________________________________________________________________

Bila je zima in sneg je segal skoraj do kolen. Takrat je Jeny se odločila da bo kljub globokemu snegu odšla na sprehod s maximilianom (maxi) kot je to počela vsak dan. Toda tokrat ni bila prava odločitev ki jo je naredila, saj se je magijski stolp zaščitil in je bilo mogoče iz njega priti šele ob polnoči, toda kljub temu je Jeny bila odločna da naredi ta prepovedani korak iz stolpa in se skupaj z maxijem odpravi na zasneženo pot skozi prepovedani gozd. Čuvaj jo je seveda spustil ven, ker je vedel kdo je ona v resnici, čeprav cele resnice o njej ni nikoli ne slišal in ne videl da bi jo pripovedoval kakšen duh. Ko je Jeny odšla so se v stolpu začeli pogovarjati da naj ji povedo resnico o tem stolpu in naj ji povedo da je ona ta ki naj bi morala paziti na ta sveti stolp. Ampak je kraljica se odločila da ji ne bo povedala, saj je vendar še premlada za take velike odgovornosti kot je ta. In tako so se odločili da Jeny nebo izvedela še cele resnice o sebi in tem svetem stolpu. Bila je vedno bolj prepričana da se bo to nekega dne končno končalo. Potem je začelo vedno bolj snežiti in vedno bolj je bilo težko hoditi po tej zasneženi in dolgi poti, ampak to seveda nje ni nikoli ustavilo zato je tudi nadaljevala svojo odločitev in je bila prepričana da bo v tem snegu našla tudi kakšno gobo kot jo vedno najde in jo spusti v košarico ki jo ima naj raje. Jeny vedno najde kakšno gobo v tem snegu pa čeprav nikoli ne najde takšne ki bi jo lahko pojedla, vedno po tem ko se odpravlja domov oz. v čarovniški sveti stolp pa vsako najdeno gobo spusti nazaj v sneg in tako tudi ostane do naslednjega dne če seveda ta uboga gobica ne zmrzne. Jenny je bila nenadoma prepričana da je videla nekaj kar se sveti v daljavi, ampak ni bila prepričana kaj bi lahko to bilo? Jenny se je odločila da bo odšla do tega mesta in se prepričala da ni kakšen otrok s svetilko ki je zmrznil v tej mrzli zimi. In res je odšla. Ko je prišla do tega mesta svetilke več ni bilo na tem mestu, ampak je bila enako daleč kot je preden se je odpravila pogledat kaj to je, vseeno se je odpravila odločna da izzve kdo to je, ni pa vedela kaj jo prav za prav čaka. Ko je prišla tudi do tega mesta svetilke spet ni bilo, obrnila se je da vidi če je morda šla v napačno smer, iskala je in iskala, gledala in gledala, svetilke pa nikjer. Z očmi je sledila toku reke ki je tekla skozi gozd, hodila naokrog, vedela je vsaj nekaj, kje se nahaja. Ta gozd pozna že vse življenje odkar je imela 6. let je začela hoditi v njega in zaradi tega je vedela kje je. Vedela je da mora nekaj biti hudo narobe, saj je vendar sledila svetilki ki se je vse bolj oddaljevala in nato izginila bog ve kam. Potem se je spomnila čuvajevih besed, da naj dobro gleda kod in kam hodi, da naj ne sledi nobeni napačni smeri in naj se ne izgubi v tej grozni začarani noči. Toda ni ga poslušala in vendar je sledila svetilki ki je po vsej verjetnosti napačna smer in zdaj ne ve kaj je storila narobe...................... NEXT?????????????????????????????????
08. marec 2012
Neeeeeeeeeeeeeext!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hvala za posvečen next
08. marec 2012
u39380
u39380
Hvala tebi ker bereš
08. marec 2012
u39380
u39380
še en next!!!!!!
08. marec 2012
u63871
u63871
Neeext piki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
08. marec 2012
u39380
u39380
hvalaaaaa!!!!!!!! next pride kmalu!!!!!!!!!!!!
08. marec 2012
Yeeeeeeeey!!!!!!!!!!!!!!!!
08. marec 2012
u39380
u39380
Next za mojo novo bralko evika1234 (sestro )
__________________________________________________________________________________

Maxi je zacvilil in je vedela da se mora čim prej vrniti nazaj v stolp preden se čuvaja zamenjata, saj tistega ta drugega ni marala kaj preveč, čeprav še sama ne ve zakaj, aja sam res! Spomnila se je zakaj ga nemara! Zato ker je na takšno noč kot je danes ne spusti ven! Ta prvi pa jo vedno. Ampak ona ne ve za svojo skrivnost ki jo ima, in ta čuvaj tudi ne ve za njo in misli da je navadna deklica, zato jo ni nikoli spustil ven na takšno noč, ker je imel otroke zelo rad je hotel vedno poskrbeti za njihovo varnost tako kot tudi prvi, ampak prvi je bil drugačen čuvaj saj je vedel gdo je ona in zato ji je vedno govoril naj se pazi kod hodi in kam. Maxi je postal zelo vznemirjen kar je opazila tudi Jeny in ni vedela zakaj. Nenadoma pa se je pojavil duh njenega očeta, čeprav ona tega ne ve, pa bo vendar nekega dne izvedela. “pazi se moja deklica mala” “kdo si ti?” “jaz?” “ja ti” “nekdo ki te čuva in pazi vedno kadar greš na sprehod, nočem da bi se me bala princesa moja…” “?” “nerazumem… zakaj si me poklical princesa?” “vse boš izvedela ko bo za to prišel čas… vendar vedi da sem te vedno tako klical, zato se ne sprašuj preveč” “kdo si? A si tudi ti gdaj bil človek ali pa si vedno bil duh?” “hehe… ne, nisem bil vedno duh princesa moja, bil sem čarodej, in ti si tudi čarodejka, čeprav tega nisi nikoli vedela… žal… vem da ti je mama umrla že ob tvojem rojstvu, saj sem bil zraven tebe… no… hm…” “kaj? Kako? Sem prav slišala? Zraven mene ste bili?” Jeny je bila vzgojena tako da je vedno vikala druge, toda to je v tistem trenutku bila pozabila… “nikar me ne vikaj moja princesa, nočem da me vikaš, ne svojega očeta… uuups….. neee…” “k-kaj? M-mo-moj o-oče s-si?” Jeny ni nikoli videla svojega očeta, še slišala zanj nikoli ni.. “ja moja mala princesa… žal sem ti to povedal… pa nisem hotel da bi vedela, ne, nisem hotel da bi vedela saj bi ti povedal ko bi izvedela resnico o sebi.. toda to boš izvedela šele ko boš imela dovolj odgovornosti da bi naredila to kar moraš… ah… mislim da sem ti povedal še preveč…” “ati.. a te lahko tako kličem?” je Jeny vsa vesela vprašala svojega očeta. Jenny ne bi vse do svojega 16. leta izvedela kdo je njen oče, če ne bi sam tega priznal, in to se je zgodilo prav zdaj “ja seveda moja mala princesa!” je ves zadovoljen in vesel vzkliknil Alther ja Alther mu je bilo ime “kaj si me hotela vprašati princesa moja?” “ati… sledila sem neki svetlobi ki je bila zelo daleč v snegu, in ravno takrat ko sem prišla do tam svetlobe ni bilo več, ampak je bila oddaljena enako kot prvič, in da bi se prepričala če je kakšen bolni fant ležal v snegu sem odšla do sem in je spet izginila, toda več se ni prikazala… nerazumem kaj bi lahko to bilo… ati prosim te pomagaj mi…” je rekla Jeny in potem tudi zajokala, Alther jo je objel kakor lahko objame tuh in ji je takoj postalo toplo in je nehala jokati… “vse bo vredu moja mala princesa… vse bo dobro… ta luč je bila verjetno kaka slepa pot ali kaj podobnega… toda ne razumem zakaj je izginila…” je povedal in se dobro zamislil, nato pa je sklenil da bi to mogoče lahko bila knjiga ki ščiti čarobni sveti stolp… saj se je zaradi nje zgodilo že veliko hudega in je zaradi nje tudi umrl, ampak je moral jo skriti tam kjer je nihče nemore najti, razen princese seveda, kateri se je prikazovala luč ki jo je vodila do te knjige, ta knjiga mora priti v princesine roke je pomislil še enkrat Alther ter se odločil da to zgodbo pove princesi in dobro je vedel da je zdaj pripravljena na kaj takega, saj naj bi se luč pokazala samo princesi, toda takrat ko je le ta pripravljena na tako veliko odgovornost in Alther je dobro vedel da se je luč prikazala zato ker je princesa pripravljena, saj je ta knjiga čarobna in je vedel da dobro ve zakaj je prav zdaj pokazala svojo luč ter jo poslala princesi da bi jo vodila. Tako je Alther začel pripovedovato to zgodbo njegovi mali princesi, katera bo izvedela resnico še pred svojim 16. letom “princesa moja… nekaj ti moram povedati kar te bo za vedno spremenilo v odraslo in odgovorno punco…” Jeny je to bilo ušeč, saj si je vedno želela biti odgovorna, in odkar je videla luč se je počutila tako zelo odgovorno da je tej luči sledila tako dolgo dokler ni izginila “ati veš… nekaj ti moram priznati…” “kaj ljubica?” “vedno sem si želela biti odgovorna in cello bolj kot drugi, in želja se mi je izpolnila odkar sem videla tisto luč, ko sem jo videla sem vedela da je nekaj posebnega, nekaj odgovornega, zato sem zbrala dovolj poguma da sem ji začela slediti… ampak je žal izginila…” je povedala Jeny žalostno… zelo žalostno… “ne bodi žalostna moja prinesa… saj to kar si mi povedala je še dodatno potrdilo mojo zgodbo ki ti jo moram povedati” je veselo povedal Alther, saj je zdaj vedel da je to kar sumi res “dobro me poslušaj moja princesa…” “bom ati… bom…” “to kar ti moram povedati je zelo nevarno, in nikomur nesmeš povedati da jo imaš, in nikomur nesmeš zaupati to zgodbo, saj je to skrivnost ki jo boš morala nositi v srcu in se odpraviti na dolgo pustolovščino, če se bo vse končalo dobro boš postala to kar si zdaj oz. to kar neveš da si… v stolpu kjer živiš moraš to zgodbo povedati naši dobri kraljici katera mora vedeti da jo veš, in seveda mora vedeti tudi zakaj jo veš, vse odgovore na tvoja vprašanja boš našla v tej resnični nevarni in na nek način dobri zgodbi. Zato želim da to nujno poveš kraljici… boš?” “bom…” “no dobro… začne se nekega zimskega dneva ki je bil drugačen od drugih, bil je dan takšen kot je danes, In tvoja mati je začela rojevati malo princeso, to si ti, ni vedela kaj se bo zgodilo, tvoja mati je bila kraljica, vse dokler ni umrla ob tvojem rojstvu, vedel sem da za to nisi ti kriva, saj je nevarni črni čarodej Septimus Delvis prišel in jo odnesel s sabo, potem smo svojim očem videli njeno truplo ki ga je poslal nazaj v čarovniški sveti stolp, nekateri mu rečejo celo čarobni sveti stolp, isti dan ko je prispela pošiljka oz. njeno telo smo dobili novo dobrega srca kraljico, čeprav nismo vedeli kako je to mogoče da ona ve celotno zgodbo in cello več od nas vseh, smo ji zaupali, in ji povedali kaj se dogaja in da je magijski sveti stolp pri meni..................NEEEEXT!!!!!!!!!!?????????????????????????????????
08. marec 2012
u39380
u39380
mislim da sem napisala kar velik tko da mate kej za brat
08. marec 2012
u39380
u39380
rabim tri nexta za nadaljevanje
08. marec 2012
u39380
u39380
a bo kakšen next?
09. marec 2012
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
NEXT!!!!!!!!!!!!!!!
09. marec 2012
u63871
u63871
NEEXTIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NUUUJNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
09. marec 2012
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
09. marec 2012
Neeeext!!!!!!! to je moja naj zgodbica!!!!!!!!!
10. marec 2012
Neeeext!!!!!!!!!! tudi moja zgodbica je naj naj tale!!!!!!!! (aja pa naj te ne zmede ker imava isti priimek sam sva pač sestre jaz in eva kalesić)
10. marec 2012
Ti sam nexti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10. marec 2012
u39380
u39380
Hvala za nexte ta del je namenjen mojima novima dvema bralkama Eva Kalesič in Hanifa Kalesić
NEXT:
Tako se imenuje ta knjiga, nekateri pa jo imenujejo tudi čarovniški, čarobni sveti stolp itd. ampak jaz mislim da je ta kraljica tvoja mama… tega NOBENEMU ne povej! Saj neverjamem da je to res… samo prepostavljam da je tako saj drugače ni mogla vedeti kaj se je tukaj dogajalo. Ampak pustimo to zdaj, ti si kraljica, oz. bi morala biti, pvem pa da je ta kraljica ki jo imamo tukaj prava kraljica samo zato da ta črni mag nebi nikoli izvedel da si sploh ti živa, toda enkrat bo izvedel, in to bo prav kmalu, zato nočem da bi bila moja mala princesa v nevarnosti, ampak si že cello življenje v njej, in veš kdo je maxi v resnici?” “kdo?” “tvoja bivša sestra in nekdanja princesa, preden si se ti rodila je Alexandra imela otroka, upam samo da veš da je tvoji mami bilo takšno ime, no je imela otroka po imelu Maxilija, in to je seveda zdaj maxi, in ona te tudi varuje ker ve gdo si, potem ko je imela moja Maxica 29. let je začela umirati… smrk… smrk… (začel je jokati)… a-ampak… smrk… ampak… za to je bil kriv črni mag Septimus Delvis, ki je bil v bližini moje Maxice ko je držala magijski sveti stolp v svojih rokah… in… zgodilo se je to kar se je zgodilo… (prenehal je jokati in začel veselo govoriti) moja pogumna Alexandrica je vedela urok kite spremeni v žival in reši umiranja toda na sebi tega uroka nemoreš izvesti in ta urok je vedela samo ona… ampak sem vesel da je Maxica zdaj živa in vse razume” maxi je hotel skočiti na Altherja od veselja ker je povedal to zgodbo meni in ker ga je poimenoval tako kot nekoč, ampak ga ni mogel objeti in je šel skozi njega ter padel na glavo, potem pa se je veselo zasmejal kakor se pač zasmejejo psi, vsi smo se začeli smejati saj je Maxi še enkrat isto storil oz. storila po novem  “hehe, haha, hehe, haha” smo se začeli vsi noro režati  “No, hehe dovolj režanja haha” je ves nasmejan rekel potem pa resno nadaljeval “zdaj bom povedal na kratko oz. obnovil zgodbo, seveda nebom ponavljal tega kako si se rodila in kako je Maxica umrla” “ok” “ok” ne morejo verjeti! Saj je maxi pravkar spregovorila! “kaj me tako gledate noo! Saj sem vedno znala govoriti pa si tega nisem nikolu upala… zaradi tebe Jeny” se je obrnila proti Jeny “oprosti ker sem te velikokrat kregala in ti govorila grde besede moja sestrica” in je zajokala ker ni vedela gdo je pravzaprav Maxi, in zdaj ve… “saj je vredu hehe, saj sploh nisi vedela da sem to jaz hihi” se je zasmejala kolikor je mogla tiho in v sebi, ker se ji je to zdelo zelo hecno da je bila ves čas tiho in kot pes… “res govoriš! Jeeeeeeeeeeej” “ja seveda govorim in seveda z svojim glasom, no nekaj ti bom nekega dne povedala kaj se je zgodilo z najino mamico, in gdo je sedanja kraljica, lahko ti povem da je res prijazna in je res najboljša in edina kraljica ki smo jo sploh gdaj imeli…” “no malo sem se zmotila ups… saj ni edina kraljica ki smo jo kdaj imeli, ker je bila najina mamica” in se je spet tiho zasmejala ker je vedela da Alexandra ni mrtva. Pogovarjali so se o tem kaj se v resnici dogaja in je povedal Alther svojo zgodbo “magijski sveti stolp je v resnici ta knjiga ki si jo ti maxi držala v rokah” “prosim ne kličite me maxica in ne kličite me kot ženska… ker bom govorila samo kadar je to zares nujno in potrebno ker me v drugačnem primeru lahko odkrije čarodej khm črni khm”
“ne… pozabi kaj sem rekla ker me nemore odkriti in pozabi da sem rekla da me nekliči kot ženska!” “vredu no” “magijski sveti stolp je v resnici ta knjiga ki si jo ti maxi držala v rokah, prosil sem jo (Alexandro) da naj jo dobro pazi… ampak ker sem vedel kaj se bo zgodilo sem na koncu vzel knjigo jaz in jo skril ampak to Septimus ni vedel, zato je mislil da imam knjigo jaz v svojih rokah, zato me je ubil in hotel priti do knjige kar mu ni uspelo saj sem jo preden sem umrl dobro skril. Potem se je ta knjiga vsa ta leta skrivala in čakala princeso ki je bila rojena tad an ki ga imenujejo za svetega, saj je prestol dobil naslednicoki zdaj čaka da bo prišel pravi trenutek k obo resnica pokukala ven iz skrivališča, zdaj pa res dovolj o vsem tem ker te knjiga čaka in svetlobo ki se bo prikazala po mojem izračunu se bo prikazala… tri… štiri… ZDAJ!” in res se je svetloba spet prikazala, tokrat so vsi trije odšli proti njej, in Alther je pravil in vedel da vodi proti knjigi. Hodili so skozi prepovedani gozd, reke anam, doline melt, gozda smuth, med tem ko so hodili je bila edina ovira gozd smuth kjer so mogli iti skozi jamo polno ovir ki jih je naredil Alther da bi lažje skril knjigo in jo hkrati obvaroval zato so se večinoma znali obvarovati pred sekirami ki so padale prav na določenem mestu, in skozi ozke zapiralne prostore so tudi znali, toda ko so prišli do enega zapiralnega prostora ki je potreboval in zahteval geslo da pridejo lahko ven Alther ni vedel gesla, kar je potrebovalo nekaj časa oz. skoraj 2 uri da se je Alther spomnil gesla in prebrskal po vseh spominih. Ko so končno prišli ven je bilo vse tako zelo črno in mračno da se je Alther moral preobraziti v svetilko da so lahko sploh kaj videli, toda ne malo svetilko temveč ogromno ki je letela tako kot Alther, to svetlobo so pa seveda lahko videli samo oni in nihče drug.
________________________________________________________________________________
10. marec 2012
u39380
u39380
NEXT????????????????????????????
10. marec 2012
next
10. marec 2012
u63871
u63871
next
10. marec 2012
next
10. marec 2012
next
10. marec 2012
next
10. marec 2012
u39380
u39380
Končno so dočakali ta trenutek ko bodo prišli v skrivališče in vzeli knjigo oz. ne, vzela jo je Jeny, saj če jo je lahko zaščitila jo je morala prijeti ona in noben drug, kar seveda za njo ni bil to noben problem, celo vesela je bila ko jo je prijela, toda zgodilo se je nekaj čudnega in ne pričakovanega saj ta knjiga katero naj bi lahko odprel samo s določenim in posebnim ključem se je odprla na sredini kjer z lepim rokopisom piše
>>DOBRO DOŠLA JENNYER V ČAROBNEM MAGIJSKEM SVETU, UPAM DA TE TOLE NE BO PREVEČ ZMEDLO, TODA KER VEM DA ME LAHKO ZAŠČITIJO LE PRINCESINE ROKE, SEM ŽELELA DA BI TI NAREDILA DOBRO DOŠLICO IN UVOD V TA NOVI SVET KI GA ŠE LE ZAČENJAŠ SPOZNAVATI. TO KAR TI JE POVEDAL OČE JE BILO POGUMNO TODA TO NI CELA RESNICA KI JO MORAŠ ZNATI, KER SI PRINCESA IN KER ME LAHKO SAMO TI ZAŠČITIŠ SEM SE ODLOČILA DA SE TI POKAŽEM IN DA TI RAZKRIJEM TVOJO IN MAMINO PRETEKLOST, ZATO ME BOŠ MORALA DOBRO POSLUŠATI, SAJ TI NEBOM PONAVLJALA DVAKRAT ISTE ZGODBE. TO KAR TI JE POVEDAL ALTHER JE BILO RES ZELO POGUMNO, POVEDAL TI JE DA OBSTAJAM IN DA TVOJA SESTRA NI MRTVA TEMVEČ ŽIVI V MAXIJEVEM TELESU OZ. JE TO PO NOVEM ONA IN NJENO PRAVO TELO, ČE ME BOŠ POSLUŠALA IN UBOGALA NAVODILA BO TVOJA SESTRA POSTALA TAKŠNA KOT MORE BITI, IN TVOJA MAMA BO NA VARNEM IN NEBO SE JI TREBA SKRIVATI IN ČAKATI KDAJ BO PRIŠLA RESNICA VEN IZ TEMNE ČRNE LUKNJE, IN GDAJ SE BO VSE KONČALO DOBRO, TODA VSEENO TI MORAM POKAZATI NEKAJ SLIK KATERE BOŠ RAZUMELA ŠELE TAKRAT KO BO ČAROVNIK SEPTIMUS UNIČEN,DRUGAČE BO VSEGA KONEC. JAZ SEM NA TEM SVETU ŽE SKORAJ MILION LET, IN SE NISEM NOBENEMU ODPRLA, SAMO TEBI SEM SE. KER SI TI EDINA V TEH LETIH KI ME LAHKO ZARES ZAŠČITIŠ IN OBVARUJEŠ PRED TEM ČARODEJEM SEPTIMUSOM KI ME JE NAREDIL KO JE BIL ŠE NORMALEN IN NE PREVEČ OBSEDEN Z ČRNIM ČARODEJEM KOT JE DANES. TO SE JE ZGODILO PRED 100. LETI (to da je postal hudoben se je zgodilo seveda veliko prej) ODKAR JE HUDOBEN SE NE ZANIMA VEČ ZA LJUDI IN ČARODEJE IN ČARODEJKE IN IMA SAMO EN CILJ, KATEREGA ŽELI TUDI URESNIČITI. TO PA JE DA BI V TEM SVETU ZAVLADAL MIR IN TIŠINA TODA NA POSEBEN NAČIN, POSEBEN NAČIN MIRU IN TIŠINE POMENI DA SE BO VSAKE TOLIKO ČASA NEKOMU ZGODILA NESREČA IN BO ZAVLADAL MIR IN TIŠINA, ALI PA DA SE BO ZGODILO NEKAJ NEPRIČAKOVANEGA. TO JE ZA ENKRAT VSE. ODPRLA SE TI BOM SPET ČEZ EN MESEC IN NADALJEVALA ZGODBO KI JO ŽELIŠ SLIŠATI. SAMO NEKAJ TE PROSIM, NEDOVOLI NOBENEMU DA IZVE KJE SE NAHAJA MAGIČNI IN ČAROBNI KLJUČ, POVEM PA TI DA SE NAHAJA V STOLPU V KATEREM ŽIVITE TI IN SESTRA. VELIKO SREČE TI ŽELIM IN ADIJO ZA ZDAJ!
10. marec 2012
next
10. marec 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg