Forum
u135164
u135164
Tu bom pisala o mačjih mladičkih.Pisala bom kako skrbeti zanje in jih malo bolje opisala.Najprej pride poglavje PRIJATELJSTVO, nato bi rada vsaj en next da vidim če sploh kdo bere ;D

Boš bral/a? :$

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

18. maj 2013
u135164
u135164
PRIJATELJSTVO.
Prijateljstvo je trdna vez,ki združuje in osrečuje.A pravih prijateljev v življenju navadno ni veliko.Tako kot se trdna vez splete med ljudmi, se lahko splete tudi med lastnikom in njegovo štirinožno ljubljenko.
Mačke so zelo nežna bitja, ki vas znajo z drgnjenjem ob noge in prijetnim predenjem vedno pomiriti.Ker so zelo samostojne, je trdno prijateljstvo z njimi težko vzpostaviti.Zanj potrebujete čas in potrpežljivost, ko pa vas vzamejo za svoje, njihovim norčijam in zvijačam zagotovo ne uidete.Razen vsakodnevnih božanj in hranjenja muce ne potrebujete veliko.Po crkljanje in prijateljsko druženje pridejo vedno same.Tako kot psi pa tudi one komaj čakajo, da se vrnete domov, za nagrado pa boste včasih pred vrati dobili tudi kakšen pravi mačji plen.

PLEN:

https://www.whiskas.si/userfiles/images/en/adults/insight/04.jpg

NexT? ;D
18. maj 2013
next P.S. jast mam tud mladička punčko ful je nagajiva
18. maj 2013
u135164
u135164
:$ Jas mam 4 mačje mladičke doma pa zdaj zunaj skačejo po travi pa se igrajo hihihi

ZA ZDRAVJE
Za zdravje vaših ljubljenčkov je potrebna redna skrb.Da bi bili zdravi, veseli in razigrani, potrebujejo vsakodnevno nego kožuščka, veliko vode ter dobro in uravnoteženo prehrano, polno beljakovin, vitaminov in mineralov.Tako kot mi imajo tudi vaše štirinožne prijateljice rade crkljanje in čohanje, saj jih to pomirja in jim daje vedeti, da jih imate radi.Tiste z bolj košatimi kožuščki morate tudi razčesavati.Mačke so po naravi zelo čiste, saj redno prav vzgledno skrbijo za umivanje svojega kožuščka in tačk, za kar uporabljajo kar svoj hrapavi jeziček.Zelo nerade se zato kopajo in zelo dobro znajo povedati, da ste se še kako zmotili, če mislite da je kopel potrebna.

Pa še ena tako za hec :

NeXt?
18. maj 2013
next P.S.pa mačke porabijo za umivanje na dan 3 ure in 40 minut.
pa jas mam eno muciko stara mal več kot pol meseca.pa se velikokrat pari ampak je nesmemo ven spustit ker jo lahko avto povozi ker pač ne živimo v hiši in nimamo travnika.če jo damo na povodec pa noče hodit.meni se smili ker jo mama hoče kastrirat jaz pa si želim mladičke.a bi jo lahko vn spustila ?ker je že pobegnila po stopnicah enkrat.komaj smo jo ulovili.če jo vn spustim evem če bi prišla nazaj,avto bi jo povozil al pa pes napadu.a ne?
18. maj 2013
u135164
u135164
Zdaj, če je stara že več kot pol meseca jo ne dajte več kastrirat! To je samo škoda denarja, saj bi mucko morali dati kastrirat ko je bila stara nekje tam 5 mesecev.Zdaj so ji že začeli delovati hormoni in kastracija nebo nič pomagala...Zato jo poskusite naučiti hoditi na povodec, VEN PA JE NE SPUSTIT SAME IN BREZ POVODCA! Edino če hočete da vam pobegne.Upam da sem ti pomagala
18. maj 2013
ja ampak svoje mame nemorem prepričati
18. maj 2013
u135164
u135164
Povej ji, da bo s tem samo "vrgla denar vstran". Muci so že začeli delovati hormoni in zdaj se bo hotela muca pariti pa če ji je všeč ali ne.Morate jo naučiti hoditi na povodcu ven pa je same ne spustit.Povej ji:" Mama, muca je stara že več kot 5 mesecev.Zdaj so ji že začeli delovati hormoni in s tem če jo boš dala kastrirati boš samo vrgla kakšnih 60 eurov stran!"
18. maj 2013
ona jo hoče kastrirati za 20 evrov pri nekem upokojenem veterinarju.tam je kastrirala že 2 mački.bom ji poskusla rečt
18. maj 2013
u135164
u135164
Aha...Upam da ti bo uspelo Zdaj pa bom kar napisala naslednji del :*
18. maj 2013
u135164
u135164
MUCE
Muce so zelo igrive živali. Ko so še mlade, je njihova najbolj priljubljena igra lovljenje migetajoče vrvice, skokoviti napadi iz zasede, pihanje na vse gibajoče stvari in brusenje krempeljčkov ob vaše najljubše pohištvo.Lastnika mačk je tako lahko spoznati, saj so njegove roke vedno polne malih mačjih prask.A ko je igre konec, izmučene obležijo v lastnikovem naročju in zadovoljno predejo, tako da so praske,nastale v igri, z lahkoto pozabljene.Mačke zelo rade plezajo po drevju, v stanovanjih pa za svojo igro najraje uporabijo zavese in omare.Pri vseh norčavih igrah pa so najbolj vesele družbe otrok, ki se v domišljiji za snovanje iger dobro kosajo z njimi.

NeXt?
18. maj 2013
next
ta mala mucka je ful luštna.pa moja muca tudi krampa po postelji zadnjič pa je cele zavese dol vrgla.ampak zadnje čase se skriva pred mano.a ti je všeč moja mucka?(prej sem dala sliko)
18. maj 2013
u135164
u135164
Ja Meni so vse mucke všeč tudi tiste brez dlake, ko eni pravijo da so grde

18. maj 2013
u127447
u127447
jaz mam linota ki je snežno bel pa je mešanček med to brezdlakavo mucko....
19. maj 2013
u127447
u127447
next
19. maj 2013
u135164
u135164
iii No, ali nadaljujem?
19. maj 2013
Mucke brez dlake so še boljše kot mucke z dlako,ker ne puščajo dlake

Next
19. maj 2013
u135164
u135164
Od zdaj naprej, bo nekako zgodba.
Predstavila vam bom naše male zvezde:

La Bomba:

Sirena:
[img]https://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS16M7GQuK67WcOTSN9-Cs7dUDZWNo7qu1a-wR_U2vgs4b-w9pdvg[/img]

Flori:

Silvester:

Frederik:

Zdaj pride en del zgodbe...To so bile samo slike
19. maj 2013
u135164
u135164
Februarja je bila moja mačka Izabela nora od zaljubljenosti, kar se imenuje gonjenje.
Izabela:

Od poželenja se je valjala po tleh, pri božanju se je iztegovala in koprneče klicala nekega mačka.Običajno bolj tiha, zadržana mačka je zdaj tako glasno mijavkala, da nismo mogli spati.Za enoletno Izabelo sem sicer načrtovala naraščaj, a sem želela še nekaj mesecev počakati in jo zavarovati pred mačkom.Vendar je se Izabeli mudilo.In tako jo je, medtem ko sem nič hudega sluteča pisala v svoji delovni sobi, na podstrešju zapeljal moj edini nekastrirani maček Dolittle.

Pri slabih sedmih mesecih se mi je zdel Dolittle veliko preveč nezrel za spolnost in zato >>nenevaren<<.Vendarle v naši prisotnosti nikoli ni pokazal niti najmanjšega zanimanja za valjajočo se muco.Ta lisjak! Izabelin trebuh je bil po petih tednih že zelo okrogel in veterinar je končno ugotovil, česar ni bilo več mogoče spregledati.S svojimi dvajsetletnimi izkušnjami z mačkami sem v prijateljskem krogu porogljivo pripomnila:"Mačku nikoli ne zaupaj!" Kako resnično!

NeXt?
19. maj 2013
u127447
u127447
next
19. maj 2013
next
19. maj 2013
u135164
u135164
Hvala ;3...Nekstam<3
19. maj 2013
u135164
u135164
Odločila sem se, da kotitve in odraščanja mačjih mladičkov ne bom samo posnela s fotoaparatom,temveč bom tudi opisala.Tako mi je nastala zamisel za temo Mačji mladički odkrivajo svet.Medtem se je začela goniti tudi moja mačka Serafina, pasme maine coon, in nesla sem jo njenemu najljubšemu mačku.S svojo barvo je poskrbel za pisano leglo mojih malih fotomodelov z mehkimi tačkami.Brejost mačke traja praviloma od 62 do 65 dni, tako lahko izračunate približen čas kotitve.Poudarek je na >>približno<<, kajti,prvič, skoraj nikoli ne poznamo časa oploditve do dneva natančno, in drugič, obstajajo tudi mačke, ki ne upoštevajo pravil.Tako ostaja čas kotitve vse do zadnjega neznan in do tega trenutka lahko mine tudi 70 dni.
Serafina in Izabela sta zdaj še posebej scrkljani in ju razvajamo z nežno krožno masažo trebuha.Prve tedne nismo veliko videli od dojenčkov v trebuhu.Samo seski so bili na otip bolj trdi in postali so lepo močno rožnati.Od petega tedna smo obema mamama mucama ponudili štiri manjše obroke namesto dveh, ki sta jih dobili doslej. To je pomembno, saj se zaradi brejosti želodec zoži in muce ne morejo več pojesti toliko naenkrat.Da jih razvajamo še bolj kot sicer, je samo po sebi razumljivo.Obe muci dobivata poleg kakovostne hrane in konzerv in suhe hrane dodatno večkrat na teden; kuhanega piščanca,ribo,jagnjetino,smetanovo skuto z rumenjakom in dve do tri žličke njunega najljubšega jogurta.Oba sladkosneda smrčka dajeta prednost vrsti, ki jo imam najraje tudi jaz: probiotičnemu jogurtu z okusom vanilje.

NexT?
19. maj 2013
u127447
u127447
next
19. maj 2013
Joj sory k smetim samo me kdo nauči lepit slikice gor ne linkov?
19. maj 2013
http://www.igre123.com/forum/tema/my-beautiful-life/55460/1 sory k oglašujem ampak res moram ...
19. maj 2013
u127447
u127447
ja odvisno na čem si...al si na fonu,navadnem compu,tabličnem,...
19. maj 2013
na računalniku
19. maj 2013
u127447
u127447
pol morš it na google pa nekaj napišeš. ko si stisni slike! izberi izbrano sliko in jo klikni. pol pa stisni prikaži sliko. ko se ti bo prikazala kopiraj link. pol pa greš sam na igre in ti tu ko piše spodi piše DODAJ SLIKO. no..to pol stisneš pa se ti bo prikazal neki okvirček. noter prileti link in to je to....sorry neznam najbolš razlagat
19. maj 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg