Forum
u78786
u78786
Z Elsie, moja najboljšo prjateljico sem sedela na avtobusni postaji pred srednjo šolo v Los Angelesu. Iztegovala sem noge pred sobo in si ogledovala zastarele all-starke. Elsie je imela polna opravka z zlomljenim nohtom, v katerega je med športno vzgojo priletela košarkaška žoga.
"Amy?" me je poklicala.
"Mhm"sem ji zamomljala.
"Bi šle danes nakupovat, pa se sproti ustaviva še na Long Beach," nehala se je ukvarjati z nohtom in me pogledala.
"Francoščina," sem rekla zdolgočaseno. Res je hodim na dodaten pouk francoščine in to le zaradi starih staršev, ki so francozi. Moja mama se je zato zelo zagrela. Zdaj trikrat na teden hodim na pouk francoščine.
"Joj, kaj nemoreš enkrat manjkati?" je rekla vprašala.
"Nevem, res"
"Poglej, ob kateri uri jo imaš?"
"Ob 4 pa do 6" in se ob tem spomnim, da bom morala dve uri poslušati piskajoči glas učiteljice Ann Margaret Wilson.
"Super. Mislim da imam zares odličen plan. Dobiva se ob pol štirih pri tisti trafiki na Long Beach. Potem sva kakšno dobro uro tam in greva potem nakupovat. Staršem rečeš da greš sama na francoščino, ampak v bistvu sploh ne greš. Potem pa jim rečeš da bi prespala pri meni, ker je danes tako ali tako petek in imamo v ponedeljek tehnični dan in se ni treba nič učit," reče precej navdušeno in me gleda z njenimi smaragdno zelenimi očmi. Še stotič ugotovim, da sva si po videzu zelo različni. Ona ima lepe zelene oči, oranžkaste lase in res lep stil oblačenja. Jaz pa sem čisto povprečno dekle z svetlo rjavimi lasmi in sivkasto modrimi očmi. Nič posebnega.
"No," me prebudi iz zasanjanosti.
"Ja, itak. To bo super" rečem in pomislim. To bo prava naložba. Če enkrat manjkam me ne bo kap pa sploh mi nebo treba poslušati gospodične Wilson.
"Hej moram it," rečem Els (skrajšano za Elsie), ko vidim da prihaja osemindvajsetka.
"Se vidiva ob pol štirih Amy" mi zakliče nazaj in se spet začne piliti zlomjen noht.
Na avtobusu sem bila skoraj sama, poleg mene je čisto zadaj sedel nek poslovni moški, nekje na sredini pa še dve starejši gospe, ki sta imeli ogromno za povedati o današnji mladini.

Ko sem končno vrtela ključ v vratih naše hiše sem bila nadvse vesela. Bil je začetek aprila in končno se bom lahko malce zaplavala v Pacifiku. Šolsko torbo sem vrgla v kot, se preoblekla, vzela kapo, v torbo pa nametala brisačo, kopalke in denarnico. Staršem sem napisala listek da sem se sama odpravila na francoščino in da bom prespala pri Els. Vzela sem še telefon in se odpravila. Odšla sem kar peš. Tam me je že čakala Els.

Amy-jaz

Els

27. maj 2012
u40877
u40877
nexty
28. maj 2012
u78786
u78786
"Greš na iceee*?" me je vprašala, ko sem pritekla do majhnega bara.
"Ne jaz bom nekaj drugega," in si v mislih že jem svoj najboljši sladoled.

Nekaj časa sva ostale na plaži in se smejale in ocenjevale fante, ki so nama prihajali nasproti. Nato sva zavili v ulico z trgovinami. Obiskale sva vse trgovine, si kupili zapestnici prijatelstva in se ob tem noro zabavali. Nekajkrat sem pomislila, da bi morala biti zdaj na francoščini, a sem takoj pregnala to misel.

Els ima res veliko sobo. Poleg tega pa še veliko posteljo. Gledale sva strastno zapravljivko pa neko grozljivko, katero sem večino premižala in komedijo.
Zgodaj zjutraj sem zaslišala, da mi zvoni telefon.
"Kaj nisem ugasnila budilke na telefonu?" sem se spraševala v polsnu. Počasi sem stegnila roko ter pogledala na telefon.
"10 neodgovorjenih klicev in en SMS" zamomljam sama sebi in se uležem nazaj, ker mi je bilo pač vseeno kdo me je klical. Poskušam zaspati nazaj, vendar me spet zmoti glasba iz mojega telefona.
"Pa kdo je no," se razjezim, pograbim telefon, ampak še vedno prepozno, da bi se oglasila.
"No pa pglejo, kdo je tako neučakan," pomislim, se vsedem na posteljo, zraven Els, ki je očitno zvonenje mojega telefona ni motilo.
DOM
DOM
DOM
MAMI
MAMI
OČI
DOM
MAMI
OČI
DOM
V hipu sem budna, ker sklepam, da je nekaj narobe. Pograbim torbo, se oblečem v kratke hlače in ohlapno majico, se obujem in Els napišem listek, da sem šla domov.

"Ne, ne no," rečem, ko mi sedemka odpelje izpred nosa. Tako sem tekla do najbližje avtobusne postaje in potem mi točni tisi bus, ki ga ta trenutek nujno potrebujem odpelje. In šofer me je jasno videl, vem samo tako nesramen je bil, da me ni počakal. Dobesedno mi je zaprl vrata pred nosom in odpeljal, kot da sem zrak.
"Grem pa peš" zajavkam, ker bom prišla domov še predem bo prišla naslednja sedemka.
Poženem se v tek, da bi bila čimprej doma. Vsa zadihana se ustavim pred šolo, kjer imam ponavadi francoščino in takrat zagledam. Velik A3 format z napisom. GOVORILNE URE--FRANCOŠČINA. In na mojo veliko grozo opazim včerajšnji datum in še: OB 18.00. Čisto sem pozabila.Nekdo od mojih predragih staršev je izvedel, da me ni bilo. Najbolje, da sploh negrem domov mi odmeva v glavi, ampak sem se vseeno primajala do mojega doma.

Počasi sem odprla vrata, in prva stvar, ki sem jo zagledala sta bila moja starša za jedilno mizo in vedela sem, da me čaka pranje možganov.
"Usedi se" je s strogim glasom rekel oče in to sem tudi storila.
"Kje si bila včeraj?" me je vprašala mama.
"S..Saj sem napisala listek," sem se branila, ampak je bilo tako ali tako brezupno.
"Ja saj si, vendar je bila na lstku napisana laž," je takoj dodal oče.
"Priznaj, da nisi bila na francoščini" se mu je pridružila še mama.
"Ja nisem bila," sem rekla.
"Kje pa si bila?" je hotel vedeti oče
"Z Els sva bile na plaži in šle sva po nakupih,"
"Včeraj sem bila na govorilnih urah veš. Izvedela sem, da te ni bilo na francoščini, kjer so jemali zelo pomembno snov in poleg vsega si se nama še zlagala," je povzela mama.
"Mhm" sem zamomljala in sklonila glavo.
"Zato boš imela jutri dodate ure, da bo gospa Wilson razložila novo snov.
"KAAAAAAAAAAAAAAAJ?" je ušlo iz mene.
"Franca** v nedeljo. Pa saj je vikend," sem se pritožila.
"Ja, če bi bila včeraj, ti jutri nebi bilo treba. Od pol deveti do pol enajstih jo imaš, glej da se boš zbudila," je še dodal oče in s tem je pil naš pogovor zaključen.
Opombe:
*zdrobljen led z okusom
**Francoščina
28. maj 2012
u47197
u47197
ƒυℓ ∂σвяα zgσ∂вα! ηєχт!
28. maj 2012
next
28. maj 2012
neextt!!!!!
28. maj 2012
u78786
u78786
Odmajala sem se v zgornje nadstropje in se zaklenila v sobo.
"Kdo bi si lahko mislil, da bo ena neka francoščina pokvarila celo nedeljo," sem si rekla in se hkrati zavihtela na okensko polico.
"To res ni fer. Moji starši so..so..saj so pač vredu, vendar vedno me silijo v nekaj kar nočem in, če jim povem, da naprimer francoščina ni moj najljubši konjiček čisto ponorijo. Začnejo o tem kako mi bo to pomagalo v prihodnosti. Elsina mama in oče, Els nikoli ne silita v nekaj kar noče," sem pomislila.
Tako sem sedela na okenski polici do večerje in se nato končno, pa še to zaradi lakote prikazala v kuhinji.
"Riž je" mi je rekla mama. Brezbrižno sem skomignila z rameni.

Pri mizi smo bili tiho. Razen enkrat, ko mi je oče rekel, da imam en teden hišnega pripora. Od takrat naprej nisem imela več apetita.
"To ni pošteno," še enkrat potarnam in se začnem vzpenjati po stopnicami. Zvalila sem se na posteljo in v hipu zaspala.
Zbudila seem se že ob 7, čeprav sem hotela francoščino prespati. Uredila sem se in odšla dol v kuhinjo. Na mizi me je čakal listek:
AMY, MIDVA SVA NA NUJNEM SESTANKU. OČE TE PRIDE ISKAT, KO BOŠ KONČALA FRANCOŠČINO. M&O.
V torbo sem vrgla puščico in učbenik ter zvzek ter se odpravila. Spotoma sem se odpravila še v Dulcis, majhno kavarno in si naročila French breakfast. Rogljiček z mrmelado in kapučino. V trafiki sem si kupila revijo Vogue in se usedla v kot kavarne. Tam sem poklicala Els.
"Hej, Els" sem rekla zdolgočaseno.
"Hej, ...kaj je narobe?" je odgovorila.
Povzela sem ji celo zgodbo.
"Res lepo kašo sem ti zakuhala," se mi je opravičila.
"Ah saj je vredu, no zdaj pa letim na franco'" ji še rečem in do konca popijem kapučino.

28. maj 2012
u47197
u47197
ηєχт!
29. maj 2012
neextt!!!!!
29. maj 2012
u84724
u84724
next!
29. maj 2012
next
29. maj 2012
u89583
u89583
next(:
29. maj 2012
u82346
u82346
Next..!!
31. maj 2012
u92210
u92210
next!
02. junij 2012
u78786
u78786
"Glagolski nakloni so v francoščini zelo pomembna in zahtevna tema," je razlagala gospodična Wilson.
"Zato te prosim da se zbereš," je še dodala in na tablo napisala GLAGOLSKI NAKLONI.
Po pravici povedano nisem imela pojma kaj piše na tablo. Med francoščino sem si urejala naslovčke in si delala sezname kaj si moram kupiti ali pa stlačim telefon v puščico in igram igrice, včasih pa si celo dopisujem z Els.
"Amy, torej povej mi kako boš v francoščini rekla: Sestra pospravi mizo in povej kateri glagolski naklon je to," me je vprašala.
"Um to je ...to je..." nisem imela pojma. niti vedela nisem tega v angleščini kaj šele v francoščini.
"Naj pogledam tvoj zvezek," je rekla. Zastal mi je dih. Prosim samo tega ne. Ampak še preden sem hotela nasprotovati je že držala zvezek v roki. Gledala sem jo iz šolske klopi in se butasto smehljala.

Nekaj časa je zmajevala z glavo nato pa rekla: "takole naprej ne bo šlo Amy. Morala bom poklicati tvoje starše in se pomeniti za dodatne ure."
V glavi mi je odmevalo dodatne ure, dodatne ure, dodatne ure...
"Ne ne ne," sem hitro rekla.
"Kako prosim?" je pisknila gospodična Wilson.
"Mislim ...no saj se bom popravila," sem dokončala svoj stavek
"No upam da res" je dodala in spet začela nakladati.
Komaj sem čakala, da bo konec. Še nikoli ni bilo tako zelo mučno. Morala sem poslušati in si zapisovati, vendar kar nisem mogla.

Ko sem končno stopila ven me je z vprašanjem že napadel oče:
"No kako je bilo?"
"Nekoristno" sem mu zabila nazaj. Vsedla sem se na sprednji sedež in vzdignila noge..

02. junij 2012
u92210
u92210
next!
02. junij 2012
neeextt!!!!!!!!!!!
02. junij 2012
next
02. junij 2012
u82346
u82346
next..!
02. junij 2012
u47197
u47197
next
02. junij 2012
u89583
u89583
next.*
02. junij 2012
u84724
u84724
next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02. junij 2012
Next
03. junij 2012
u78786
u78786
Najprej oprostite ker ste doug čakaaaaaal ampak zdej nadaljujem
"Ampak, da ne boste preveč navdušeni, to ni noben zaključni izlet ali karkoli drugega. Tja boste odšli z učiteljico fizike. Tako, da se pripravite na kakšno računanje hitrosti..." je rekla naša razredničarka.
"Ne no," sem zaslišala Els zraven mene. Fizike sploh ni znala.
"In to bo tudi ocenila," je še dodala.
"Pa toliko je to obetalo," sem pomislila.

Po pravici še nikoli nisem bila v Knots Berry Farm. Moj oče je preveč skop, da bi mi kupil eno karto. Zato sem takoj ko sem prišla skozi vrata odvihrala v mojo sobo. Prižgala sem računalnika in vpisala Knots Berry Farm. (http://www.google.si/search?q=knotts+berry+farm&hl=sl&client=firefox-a&hs=mUM&rls=org.mozillalfficial&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=XabPT_KOBYXmtQbG9tHnCg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CG0Q_AUoAQ&biw=1787&bih=810)

Uau uau in uau. Kam mi to gremo.
"Živjo," sem pozdravila, ko me je Els poklicala po telefonu.
"Amy, nekaj ti moram nujno povedati!" slišati je bila zelo vzhičena.
"Ja, poslušam,"
"Sem ti že kdaj govorila o nekem Jacku,"
"Ne ne kdo sploh je to?"
"Moj novi fant," zacvilila je.
"V petek na busu mi boš vse povedala" sem rekla in odložila slušalko. Bila sem vesela zanjo. Vznemirjenje se je še povečalo. Šola se je te dni še posebej vlekla . V četrtek zvečer pa še dolgo nisem zaspala.

"AMY , si nora zamudila boš no, danes greste tja no kam že..."
"Knotts Berry Farm..." jo je dopolnil oče
Že ko sem slišala to besedo sem bila takoj pokonci. Oblekla sem se v kratke hlače in majico ter hitro pojedla zajtrk.

"Torej ja zdaj sva par" je svojo pripoved končala Els.
"Els zakaj nisi nič povedala," sem jo vprašala. Samo skomignila je z rameni in takrat naju je prekinila učiteljica fizike.
"Zdaj smo tu, razdelila vam bom učne liste.
Elsie res ni izgledala navdušena.
"ocenite kako dolg je ena vožnja z vlakcem silver bullet. S kakšno hitrostjo potuje ta vlakec. Na poti v log ride dobro opazujte saj se na poti skriva neka enačba, izpiši jo in izračunaj. S kakšno hitrostjo se spusti supreme scream. Opiši način istrelitve Xcelerator. Mislim halo koga to zanima," je brala Els.
"Saj veš kakšni so učitelji," sem rekla in se povzpela po stopnicah avtobusa.
Z Els sva šle najprej v Fridays in si kupile Icee.

06. junij 2012
u82346
u82346
And a next pleasee < 33
06. junij 2012
next
07. junij 2012
Next
07. junij 2012
u47197
u47197
neext