Forum
u105344
u105344
Hej!
Tukaj je moja prva zgodbica, ki govori o 4 najboljših prijateljicah, ki se odpravijo skupaj na morje. Pred tem pa morajo zaključiti 2 letnik gimnazije. Zgodi se jim veliko dogoudiuščin, kot so ljubezen in še kaj vmes.

Bral?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

27. avgust 2012
u105344
u105344
Začetek..
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Spet normalni bedni dan v šoli. Na urniku je bila francoščina. Bedno, kot vedno. Sedela sem v tretji vrsti, pri oknu in gledala, kako so navijačice vadile svoj nastop za jutrišnjo tekmo. Zmeraj sem hotela biti ena od njih a kaj, ko nisem zadosti lepa. »Še malo še dve uri in potem bo konec. « sem si mislila, ko je učiteljica nekaj razlagala. » Pst Gloria « mi je prišepnila moja najboljša prijateljica Alina. » m?« in jo pogledala. » Gremo danes po kopalke in vse potrebno?« , kajti načrtovale smo, da gremo letos skupaj na morje. Alina, Natalija, Karolina in jaz. Bile smo najboljše prijateljice. Spoznale smo se v osnovni šoli in se odločile, da bomo šolanje nadaljevale na isti gimnaziji. » Meni je vseeno. Itak nimam kaj za delati. Če se Nati in Lina strinjata ok. « Alina se mi je nasmehnila in pridno naprej pisala snov. Ure je nato bilo konec in učiteljica se je nekaj drla o nalogi a je nihče ni poslušal. » Hej punce! « je začela Nati. » Včeraj sem bila z mt v trgovini in, ko sve odhajale domov sem odkrila majhno trgovinico, ki vsebuje same poletne stvari. Lahko gremo tja. Pa še poceni je. « nas je prepričevala in me smo jo z zanimanjem poslušala. Preden sem se zavedala smo že hodile po hodniku, do naslednje učilnice, ko sem se zabila v enega najbolj slavnih fuzbalerjev. In ravno v tistega v katerega sem zacopana že od prvega letnika. Sedaj smo drugi letnik. Ko sem se zaletela so mi knjige padle iz rok, tako kot njemu. » Uh..am.uf..oprosti. Nisem te videla. « in začela poberati svoje knjige. » Saj je ok. « se nasmehnil pobral svoji knjigi in odšel. » Mislim, da je naša Glorija spregovorila prve besede z svojim princem. « je začela Karolina. » Daj mir. To sploh pogovor ni biu. Za njega sem samo navadna učenka. « » Nehaj! Si lepa,zabavna in pametna! « Me je tolažila Alina. » A ne dovolj za nekoga takega, kot je on.. « Nato smo pot, do učilnice nadaljevale v tišini. Predzadnja ura ni bila ničkaj posebnega. Bila je zadnja ura. Matematika. Predmet, ki mi nikoli ni šel. Ni vsak za vse pravijo. Učiteljica je bila stroga ko hudič. Če nisi imel naloge si dobil 1. Hitro smo se vsedli na svoja mesta pozdravili učiteljico in začeli z nalogami. Vsak ji je moral prinesti delavni zvezek pred kateder. Prišla sem na vrsto. »GLORIA« se je zadrla, da je odmevalo po razredu. Vstala sem in odnesla svoj dz(delovni zvezek). »Izvolite« rečem in čakam. »Dekle ali se delaš norca iz mene!? « »K..kaj?« vsa prestrašena sem. Saj imam nalogo! Vem da jo imam! » To ni tvoja knjiga! To je knjiga od Iana iz 3.B!« ne. Nemore biti. Ali sva zamešala knjigi ko sva se zaletela? Nemogoče.. »O..oprostite gospa. Verjetno sva jih zamešala, ko sva se zaletela drug v drugega. « Razred gleda. Zdaj mene zdaj njo. »Ne laži dekle!« Kaj ne vrjame! Ampak.. »Res je gospa!« Se iz klopi zadere Alina. Kako jo imam rada. » Torej..Gloria in Alina. Obe sta si zaslužili 1« ne! Nesmem dovoliti tega! Nesmem. »Gospa! Alina ni nič kriva!« Pogleda me.. »Sodeluje pri laži. Tega nebom dovolila. « »Če pa..« »TIHO!« tako se je zadrla, da sem odskočila. »V klop! Ali ti raje napiše še neopravičeno uro?« Prekipelo mi je. Nihče nebo govoril, da lažem če govorim resnico. »Veste kaj!?Prav napišite mi dve neopravičeni!« Pobrala sem torbo in dz, ter odkorakala iz razreda. Ven! Ven iz te zanikrne šole! Odprem glavna vrata in stopim na sveži vroči poletni dan. Za sabo pa slišim glas..Glas ki ga še predobro poznam..
Next?
27. avgust 2012
u50889
u50889
Next! Super pišeš! Stavim da je ta glas na koncu od kakega fanta
27. avgust 2012
u105350
u105350
Next?
30. avgust 2012
Next men se pa zdi d je glas od Aline
30. avgust 2012
u45603
u45603
next!!!
30. avgust 2012
u102390
u102390
nextiiii
30. avgust 2012
u58303
u58303
next super pišeš
30. avgust 2012
u103560
u103560
nexxt
31. avgust 2012
iiii zele prebrala, zelo mi je všeč tale zaplet z zvezkom.
next
31. avgust 2012
u105344
u105344
HVALA za vse nexte! to je za vas...
Glas ki ga še predobro poznam. Bil je naš hišnik. Z njim se precej dobro razumeva, od lanskoletnega škandala, ko se mi je zlomil stol. Bilo je sramotno. » Hoj Glorija!« prenehala sem s tekom in se vstavila na vrhu stopnišča. Obrnila sem se in se mu zazrla v oči. »Ja?« Bil je bolj okrogle postave, malo bradice in očala. Ampak je bil prijazen. Nasmehnil se je in na obrazu so se mu naredile gube. »Pridi..rad bi se pogovoril s tabo. « Mano? Zakaj? Kaj sem naredila? Njemu. »O..o..okej.« Obrnil se je in začel hoditi proti svoji delavnici. Jaz pa sem za njim hodila kot kakšna majhna izgubljena deklica. Odprl je svoja vrata in v nos mi je butnil vonj po lesu. Ja..zelo se je ukvarjal z lesarstvom. Kdo bi si mislil kajne? »T..torej. Kaj se morate pogovoriti z menoj? « Ponudil mi je stol in usedla sem se brez ugovorov. » Danes sem šel mimo, ko ste imeli matematiko. Videl sem kaj se je zgodilo. « » Ohh to..O tem ni kaj več povedati. Bilo je kar je bilo. « in pogledala v tla. » Ta fant, ki naj bi zamešala knjigi. Kako mu je ime?« bila sem šokirana. N.n..njegovo ime bi rad vedel!? Zakaj? » Zakaj hočete vedeti njegovo ime? « Zazrla sem se mu v oči on pa se je samo nasmehnil in pogledal skozi okno. » Ker me zanima..Torej?« Videla sem, da nebom smela prej oditi, če ne izve imena. » Ž..žiga.« omojbog! Zakaj je bilo tako težko izgovoriti njegovo ime? »Torej..Zabila si se v mojega nečaka. « in se začel smejati. Čakaj….nečaka? Kako prosim? »Nečak?« »Da. Ampak to je za njega velika skrivnost. Noče izpasti kot nekakšna zguba pred svojimi prijatelji. Zato je to skrivnost. In prosim obdrži jo zase.« bila sem šokirana. Zrak. Rabim zrak! » Oprostite mudi se mi. « Hitro sem vstala pograbila svojo torbo in oddrvela nazaj ven. Nisem tekla, saj se mi je vrtelo od vseh teh informacij. Žiga nečak od bogega hišnika? Kdo bi si mislil. Odšla sem po parku, saj je to najkrajša pot do moje hiše. Začela sem hoditi bol počasi in umirjeno. Zaslišala sem smeh nekaj klopc naprej. Ko so se telesa obrnila proti meni sem zagledala naše navijačice ter fuzbalerje. IN SEVEDA Žigo zraven. Nimajo pouka? Hodila sem naprej kod da nič ni. Ko sem šla mimo jih nisem pogledala, saj bi mi lahko začeli težiti. Hodi, hodi, hodi, hodi sem si govorila. » Hej ti!« Sem zaslišala Žigo, ki mi je zaklical. Obstala sem zajela zrak in se obrnila » Ja?« Vstal je in ena od navijačic me je grdo pogledala. Pogled sem vsmerila v njegove oči. Te lepe, rjave oči..v katerih se vsakič zgubim. » Kam si namenjena?« Prosim? Kaj to njega zanima!? » Domov..« » Super. Pridi pospremil te bom!« kaj?Ne! Čakaj! Kako prosim!? » Z..zakaj?« »Mislim da imam nekaj tvojega in ti imaš nekaj mojega.« DZ! Saj res! Preden sem se zavedala me je že objel okoli ramen in me vlekel stran od družbe. » Pridi. Pobegniva tem bedakom.« Mi je zašepetal na uho. Bedakom? Ko sva prišla ven iz parka je roko vtaknil v žep in me gledal postrani. »Ej ti..« nisem noben TI. Imam ime. » Imam ime.« Sem ga prekinila, ko je hotel nekaj reči. » Bi mi ga prosim zaupala?« »Glorija.« Pogled je usmeril stran od mene in se nasmehnil. » Torej Glorija..mislim, da imam nekaj tvojega in ti..« » Zakaj si svojim prijateljem rekel bedaki? Ne razumem.« sem ga SPET prekinila. » Mar niso?« Sovražim ko mi ljudje odgovarjajo z vprašanji. » No..« » Vidiš. Strinjaš se samo ne upaš si priznati.« kako je vedel kaj mislim? Ali mi bere misli? Odločila sem se da ostanem tiho. Po minutni tišini je spet spregovoril… » Kje živiš?« ustavil se je in obstal na mestu in me pogledal. » na koncu te ulice levo in tretja hiša je moja zakaj?« nasmehne se pogleda stran spet mene in nato začne hoditi. Spet tišina. Do hiše sva ostala tiho, ko pa sva prišla do naše hiše pa je spet začel. » WAAAAAAW« sramežljivo sem pogledala v tla. » S..s..s..saj ni nič.« »Se hecaš? Reci da se! Ker to je prekrasno!« Kmalu pa bi začel poskakovati na našem dvorišču. » Izvoli tvojo knjigo. « »Uh..hvala.« » Mi vrneš mojo prosim? Danes sem imela že dovolj problemov z njo. » Kakšnih problemov?« » Ni važno. Mi jo prosim vrneš?« Nisem mu hotela razlagati o mojih problemih, saj vem da bi naslednji dan vedela cela šola. Pa ne da je on čenča. Njegovi prijatelji so. » Vrnem ti jo pod pogojem, da greš z mano na kavo in mi poveš kakšne probleme si imela s to knjigo. « Preveč, preveč prelep je bil da bi mu rekla ne. » Okej. Mi jo zdaj prosim daš?« Ko mi jo je dal me je z drugo roko potegnil k sebi tako, da sva se z usti skoraj dotikala. »Torej..« je začel…
next?
01. september 2012
u105344
u105344
Aja a hočte tudi slike vseh teh v zgodbici?
01. september 2012
u102390
u102390
Nextiii
01. september 2012
next
ja slike tud prosim
01. september 2012
neeext, pa slike ja
01. september 2012
u105344
u105344
Izvolite slike in kratek next..Daljšega dobite zvečer!
»Torej..« je začel » Kako naj vem, da nisi rekla okej samo zato, da bi ti dal mir in bi se pobral domov?« nasmehnila sem se.. » Ne moreš.« Še bolj me je stisnil, toliko, da sem vonjala njegov prfum. Kako je dišal…» Izpustil te bom, ko boš pristala na kavo.« Kaj naj? » Prav! Prav! Samo izpusti me!« Prijem je popustil, tako da sem se lahko izvila iz njegovega objema. Kako je bil močan. Nisem se hotela, a če se nebi bi izpadla popolni bedak. Srce mi je še zdaj močno utripalo. » Adijo. Lep dan želim.« Obrnila sem se, da bi že odšla, ko je zaklical za mano » Jutri te bom čakal pred šolo! Nikoli več se mi ne boš mogla znebiti! »Ja ja seveda! Adijoooooo!« Kaj? Sem prav slišala? Ali to pomeni, da sem mu všeč? Ne bodi no trapa! Takim, kot je on jim nikoli ne boš všeč. Nikoli.. »TRESK.« so se zališala vrata ko sem jih na silo zaprla in stekla pogledati k oknu ali je še zmeraj tam. Odhajal je. A preden sem zagrnila zavese se je obrnil in nekomu nekaj rekel. Meni ni mogel, saj me ni mogel videti. Kdo je potem bil? Naj grem pogledati ali ne? Ja? Ne? Ja? Stekla sem nazaj k vratom in preden sem prijela za kljuko, so se odprla in notri sta vstopila…
next?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Karolina :

Natalija :

Alina :

Gloria :

Žiga :

next?
02. september 2012
u58303