Forum
Tole je ena zgodba,ki govori o deklici,ki ima ljubezen kar na svojem podstrešju.
1.POGLAVJE=SELITEV

Jutro me ni zbudilo danes temveč Mia.Vprašala sem jo kaj je tako vzburljivo,da mi skače po postelju.Ona pa: Počitnice so mar si pozabila.Jaz: In zaradi tega mi moraš zlomiti noge?Mia: ja.Zasmejem se.Mia odide z moje sobe in jas se končno raskomotim.Potem,pa spet pride in mi naglavo položi Tamilo,da me zbudi.Potem me liže in postanem čisto polizana,kot da mi bi zlili cel moker oblak na glavo.Zato moram v kopalnico,da se umijem.Mia prižge Tv in gleda risanke.Tako glasno je,da grem k očku in ga prosim za slušalke.Vnem se v posteljo in vzamem budilko.Rečem ura je 8.23 in Še sem spala.Potem pride v sobi še mami in pravi,da moram res enkrat vstati,tako mi ne preostane nič drugega.Ko sem prišla k mizi je očka bral časopis.Poem ga odloži na mizo in pokliče še Mio.Začne govoriti,da je naša hiša malo premajhna za 3 razgrajence.Potem se začudi mama kako 3.Očka: Še Tamila.Mama: aja.Potem nadaljuje očka: Ker je hiša premajhna se bomo preselili v novo.Ravno kar sem prebral da imajo ogromno hišo,ki je po ceni.Staro bomo prodali,da bomo imeli še več denarja.Jutri že gremo na ogled in vse sem rezerviral..........(se nadaljuje)
_________________________________________________________________________________
Plis napiši 1 next rabim vaj 2nexta
12. maj 2013
u127922
u127922
kul nova bralaka takoj next
12. maj 2013
še 1
12. maj 2013
u127922
u127922
ha
12. maj 2013
ali pa nextam zdejle
12. maj 2013
2.POGLAVJE=NOVA HIŠA

Naslednji dan smo že zgodaj prišli pogledat hišo.Lastnica hiše je neka gospa Lilien.Ponudila mi je piškotke.Poskusila sem enega in skoraj bruhala.Potm si je očka ogledal pečico v kateri je Gospa Lilian pekla te piškote in rekel,da jo bo treba zamenjati.Potem gospa lilian podari očku nekaj denarja da bo lahko kupil novo pečico.Mia gleda novo sobo.In potem spet skoči za tv.Mama ogleduje kuhinjo in očka Luči.Jaz pa gledam čez balkon.VIdim neko deklico,ki je podobna moji sošolki.Čudno me gleda.Stečem ven in Jo vprašam kako ji je ime.Ona: Kaj te briga.Jas:no jas sem Jasna.Namršči se in odide.Vrnem se in mami in oči rečeta,da jo bomo kupili.Vrnemo se domov,da bi spakirali.Gospa Lilien je pomahala in odpeljali smo se.Mia se je med vožnjo igrala z barbikami in ken me je poljubil hehe.Tista lutka.Hehehe.Priši smo domov in Spakirali vse razen pohištva.Očka je Natipkal oglas in ga objavil v časopisu..........(se nadaljuje)
12. maj 2013
Bom dala ogromno ker sem se ful veliko spomnila
12. maj 2013
(1 teden pozneje)Vse je spakirano odpravimo se v naš nov dom,kjer bomo vse odpakirali.Mia bere neko revijo.Uprašam jo katero bere.Mia:Ja nevem piše da neko Hujšanje.Jas:Kje si jo pa našla:Ja tam v moji novi sobi.Potem pa mamiokaži.Mia pokaže.Mami pa reče:Tole bom kar jas obdržala.Potem pa prispemo.Mami vzame obleke.Mia in jas igrače očka pa nekaj od pohištva.Ko pridem noter me grabi občutek,da me negdo opazuje.Potem sem šla nazaj pomagat mii odnesti Barbi hišo.Ker je še tako kričala.Oh mlajše sestre.Očka pravi,da bomo danes kar tukaj prespali.Zvečer sem bila izmučena,ker smo skoraj cel dan nosili pohištvi in nevem kaj še vsega.Sredi noči me zbudi hrup v kuhinji.Pridem s svetilko v kuhinjo in opazim nekaj nenavadnega,to pomeni,da........(se nadaljuje)
12. maj 2013
Je bil hladilnik odprt in nekaj hrane je manjalo.POtem slišim tišino tudi starši in Mia se niso zbudili.Spet zaslišim šum in vidim neko bitje,ki teče na podstrešje.Grem za njim.Na podstrešju je prižgana luč,na tleh hrana in postelja na postelji pa je sedel deček.Približno tako star kot jas.Imel je blond lase in nekoliko presuh.Sirota mogoče.KO sem ga videla je vame buljil,kot da sem stara Babica.Zato stečem dol in zaspim.Naslednje jutro Mia začne Mamici govoriti,da so ji ukradli kocke.Mama pa: sigurno si jih samo založila kje ali pa smo jih pozabili doma.Mia: ne učraj so še bile tu.To maslo že vem gdo je skuhal.Tisti deček očitno.Mama vzdihne in reče,da se bodo že kje našle.Potem gre narediti zajtrg.Očka gre v službo.Dela za kuharja in dela v bližnji restavraciji.Zm Mio in mamo gremo tam gdaj na kosilo pa še k očku na obisk.Potem pomahava očku in pri stopnicah se zasliši: Zajtrg!Mia plane,kot lev in se začne basati z nutelo na kruhi.Skoraj se je zadavila.Vprašam jo zakaj hitro je? ona pa Odiram rekord o hitrem jedenju.A zato je potem pojedla pol ure prej kot jas.Mia vzame frisbi,ko pojem in greva se igrat.Vržem ji frisbi in čes okno na podstrešju vidim tistega dečka od včeraj.Potem mia zakriči pazi.Pogledam naprej in frisbi me prevrne na tla.Kar sem še lahko videlaje,da mia teče v hišo.Potem pa kar omedlim.........(se nadaljuje)
12. maj 2013
Ok tnx za slike
13. maj 2013
3.POGLAVJE=GDO JE TO?
Ko se zbudim v bolnici mi mami vse pove:Končno si se zbudila,spala si 2dneva.Rešilci so te odpeljali in zraven si padla iz vozička.Imaš hudo modrico na glavi.Ampak se je že skoraj zacelilia.Mia se mi je opravičila in mi dala košček čokoladice.Zdravniki so rekli,da lahko grem že domov.Ko smo prišli v novi dom je očka poklical sodelavec iz službe in moralje iti.Pravil je,da so imeli neko zmešnjavo v kuhinji.Mami je pozabila iti tečt,tako,da sva ostale same z Mio.Potem pa Mia praviolgčas mi je.Grem poklican Nino.Nina je njena nova rijateljica tukaj.Že zelo dobro se poznata od kar smo tu.Jas pa ta čas berem in pazim na hišo.POtem se spomnim hladilnika,manjkajoče hrane in podstrešja.Stečem v kuhinjo in spacam neke piškote vzmem še mleko in pladenj in jih nesem na podstrešja.Deček pa stradati tudi ne more.Kako sem vedela,da strada:Ker podnevi ne je nič.Ponoči gre iskat.Ko pridem gor je vse tiho,še malo prej sem slišala šumenje si rečem.Nobenega ni bilo zgoraj razenn če se je skril.Pladenj sem odložila blizu sstopnic in stekla nazaj.Še sem stala na stopnicah in gledala.Videla sem,da so neke roke vzele pladenj.Potem pa pozvoni.........(se nadaljuje)
13. maj 2013
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnext
13. maj 2013
+nova bralaka
13. maj 2013
zlo dobr pišeš
13. maj 2013
hvala noben mi tega še ni rekel tole napišem
13. maj 2013
aha men se p zdi da pišeš svetovno k se konča je tok vznemerljivo
13. maj 2013
Mama zakriči od zunaj zakaj so vrata zaklenjena.Jas pa: zaradi prepiha.(izmislila sem si,zaklenila sem,da nebi tisti deček pobegnil zanimiv se mi zdi.)Mami pa: Danes ni nobenega prepiha.Jas: A res am javremenarji so učeraj napovedali.Mami: Jas sem poslušala pa nisem slišala tega.Jas: Ja mogoče si pa pozabila.Mami za nekaj časa umolkne potem pa: Kje je pa Mia?Jas:Mislim,da je šla k Nini.Mami: Ok.Mama se odpravi na lepotni spanec jas pa odhitim na podstrešje.Aja v kuhinji vzamem še eno banano,jabolka,hruške,melone in pomaranče aja pa še jagode.Nesem jih ggor injih položim blizu njega.Umaknem se v kot.Deček se približa in začne jesti.Nekaj časa ga opazujem potem pa Mi reče:Hvala.Jas pa: Ni zakaj.Kako ti je ime?
On : Nik.Jas:koliko sin star?On:13.Jas:Jas tudi.Zasmejeva se.Vprašam ga še:Ti je kaj dolgčas tukaj?Nik:Ne no rad berem samo tu ni knjig.Jas:Jas imam knjige.Lahko jih grem iskat.Po stopnicah stečem in vidim mami.Vpraša me:Ali se poovarjaš sama?Jasefinitivno ne.Zakaj definitivno ne me vpraša.Jas:nevem kar tako...........(se nadaljuje)
u127922
zlo dobr pišeš next
13. maj 2013
tnx
13. maj 2013
Mami:Kar tako tudi ne more biti.Mami gre v kuhinjo.Jas vzamem nekaj debelih knjiig in mami pravim,da bom brala.Ona je reklarav samo v trgovino skočim.Juhu.No odidem na podstrešje in Niku pokožem knjige.O čem govori ta knjiga 100 odtenkov rdeče.Je vprašal.Jas:Ja nisem prišla dokonca ena romantična se mi zdi.Pa ta Vampirka akademija,Jas: Cool je ampak mal tut krvoločna.Pa ta somrak.Jas:Ja tale je kar dobra.Potem bom tole bral je rekel in začel brati.Jas pa sem si ogledala podstrešje.Nik je našel neke mehke igrače in odejo.Pa staro svetilko ki še dela.Potem ga vprašam:Kako to,da ti ni dolgčas.Nik vzame listek na tleh in označi kje je končal reče:Raziskujem kaj je vse tukaj zgoraj.Pa oblačila sem si našel.A prej si bil nag,vprašam?Nik:Ja malo res.Takle obras sem mela -> Samo nasmejala sem se.Nik je bral naprej.Potem ga spet zmotima rad bereš ne jas tudi?Nik: ja rad lepo da ti tudi.Potem pa se spet oglasi nik:No prosim sedaj pa malo tišine rad bi bral.Jas pa: Ok,itak moram dol ker se mami kmalu vrne.Rečem: čawči.Nik:lp.
13. maj 2013
next
prosim prosim hitro
14. maj 2013
4.POGLAVJE= ALI JE ZALJUBLJEN VAME?

Ravno dol pridem in mami že vstopi.Rekla je,da ne bo šla nikamor več.Potem se tudi očka kmalu vrne.Vprašam ga kakšno zmešnjavo so imeli.Očka: ma neka juha se je polila,pa sem moral priti pomagat počistit,da so drugi začeli kuhati novo.Jas:Aha.Grem v sobo in pogledam kašne posterje imam.Nekaj jih nalepim na sateno.Potem pride še Mia.Vpraša me če mi lahko pomaga.Jas:Ja ok.Mia gre v sobo in zbere še nekaj posterjev.Potem dobim sijajno ideo.Lahko bi se slikala in mojo sliko bi kopirali v posterski obliki.Mia:ja,ampak fotorat(mia reče nakratko fotorat)je na podstrešju in tja gor ne smeva.Potem rečem: mami in oči sta v kuhinji in stopnice na podstrešje so kakih sto kilometrov stran(ne zares,mislila sem daleč od tam.Odšla sem.Ko sem prišla gor je Nik še bral.Rekla sem če lahko vzamem fotorat(ojo od mie sem se nalezla).Nik: ja.Lica so mu malce pordečela tako kot da je vame takole->.Jas sem gotovo izgledala kot paradajs.Poslovim se.Mia mi potipa čelo in rečei bolana?Jas: Zakaj bi bila?Tam zgoraj si se pogovarjala sama s sabo!Jas: ............ in........Mia: to je ne normalno.Ko je Mia odšla sem delala test če sem všeč Niku.Vzela sem list in napisala stvari,ki jih mora storiti če sem mu všeč.Napisala sem: prijaznost,če me posluša,skrb do mene,skupnost(kaj imava skupnega) in poštenost do mene.Lahko bi dala več ampak to je dovolj.Za vsako storjeno stvar kljukica,ko zberem vse kljukice pomeni,da sem mu všeč.Danes bo prvi test.Zvečer začnem...(se nadaljuje)
nova bralka
14. maj 2013
o lepo nov bralce dobivam ok nextam..........že pišm.........
14. maj 2013
(zvečer)Ok očka in mama že spita mia pa že eno uro prej.Jas grem v kuhinjio in vzamem nekaj hrane.Ok samo še listek:

PRIJAZNOST I POSLUŠANJE I SKRB I SKUPNOST I POŠTENOST
I I I I
I I I I

Test pripravljen ok namesto kljukic bom delala raje X-e.No em da vidim 1. test je...aha PRIJAZNOST.Ok spravim se k stopnicam in kar stečem gor.Pa test skrijem.Dam mu hrano.Zahvali se.Ok tole je bila 1/5 celih v prijaznosti še 4 pa bomo videli.Vprašam ga če potrebuje kaj,nik:Ne hvala.Ok rečem.To je 2/5 samo še 3.Aja takole gre če je prijazen dobi 1no točko če zbere 5 je opravljeno,če pa ni eno točko zgubi,ko nima več točk ni opravil.Dobro sedaj ga vprašam:Mi prosim daš knjige,ki si jih prebral.Nikk.Dal jih je.Ok tole je em...3/5 ih.Še 2 testa.Mm ravno razmišljala sem aha ok dol sem šla in se našminkala.Vrnem se in nik reče,da sem lepa.Ok tole je bil 4/5.Samo še nisem vedela kaj naj še naredim potem sem vprašala: Zakaj si prijazen z mano?Nik:Ja ker si tudi ti in je natebi nekaj posebnega.Zakaj? jas:kar tako! ok tole je 5/5.
PRIJAZNOST I POSLUŠANJE I SKRB I SKUPNOST I POŠTENOST
x I I I I
Opravljeno.Jutri po pouku 2. iziv...(se nadaljuje)
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg