Forum
u69266
u69266
Hejlaa!
Jaz in Katja (katja123X'D) sva se odločili, da skupaj napiševa zgodbico. To je njena prva zgodbica, zato bi vas prosila, da preberete še moji dve:
1.
https://www.igre123.com/forum/tema/resnicna-ljubezen-ob-polnoci-true-love-at-midnight/26699/

in 2.
https://www.igre123.com/forum/tema/srecno-ali-nesrecno-zaljubljena/26809/
Zelo bova veseli, če preberete to najino zgodbico, ki je posvečena:
- Niki (nika.nikicaX'D)
- Maji (sweetvam.love)
- Niki (Panda2000)
- Petri (psiho.rawr)
- Niki (Nika100)
- Nives (Nessy)
in vsem ostalim prijateljicam! ♥

Veseli bova komentarjev, pohval ali kritik, le žaliti ni potrebe.
In vam še povem: ta zgodbica se zelo navezuje na čarovniški svet (Harry Potter, Bradavičarka pa to ) , se pravi, da veste o čem bo šlo (:
Pa gremo :

1. Poglavje: SLOVO OD SIROTIŠNICE
Tam na igrišču sta stala, drug proti drugemu, vsa razjarjena in razburjena. Debelolični fant po vzdevku Poppy je jezno, a roteče ob enem prigovarjal fanta nasproti sebe: »Nehaj! Nehaj! bom drug-gič..d-drugič…. bolj….. pazz-zljiv, mislim…ee…….em….. NEHAJ!«
Fant nasproti njega mu je primaznil lepo klofuto za katero se je zdelo, da se bo doživljensko poznala na Poppyjevem licu. »TI SI MI UKRADEL ROČNO URO, KI JE STALA VEČ KOT 100 €! VEŠ, KAKO SEM SE TRUDIL, DA SEM SI JO KUPIL?! VEŠ, KOLIKO ČASA SEM PORABIL ZATO, DA SEM ZASLUŠIL TOLIKO DENARJA?! HA?!! Prasec-navadni-razvajeni-debeli-požeruški……« se je drl in udarci so padali za vsako besedo. Poppy se je začel cmeriti kot zmešan.
Tedaj pa se je nekaj zgodilo.
»P-p-pros-sim…ne-nne…. večč….. bom…ob-bljubim, da…..« se je cmihal Poppy.
Fant ga je tako zelo grozeče pogledal – tako zelo, da bi te lahko s pogledom ubil. Poppy ga je pogledal v oči in njuna pogleda sta se srečala….. Prijel se je za trebuh in glasno zastokal od bolečine. Po licih so se mu ulile še večje solze. Fant nasproti je bil videti zmeden. Mu je on ravnokar kaj naredil………? »Daj mi uro!« se je zadrl in skušal prekriti veliko presenečenje. Ostali, ki so se zbrali v krogu, so se preplašeno ozirali od zdaj od enega, zdaj do drugega. »-n-nisemm…jaz-z..ti uk-kradell…uurre…..« se je cmeril Poppy. Proseče je pogledal fanta.
»LAŽEŠ!« se je ta zadrl. Spet sta pogleda staknila, Poppy pa se je spet prijel za vse svoje ude, telebnil po tleh in glasno zakričal. Medtem, ko se je zvijal po travi, se je oglasila punca od zadaj ter nadrla fanta. »NEHAJ! NEHAJ! Nehaj to delat!!! Mar ne vidiš, da ZARADI TEBE umira od bolečin?!«
»Gretell, prosim nehaj, no ….. jaz mu… nisem nič naredil…« je rekel fant.
»NE, SEVEDA NE, MAR MISLIŠ, DA SMO SLEPI?! KO STA SE POGLEDALA IZ OČI V OČI, JE TA SKORAJ UMRL OD MUK!!«
»PA KAJ NAJ JAZ , ČE JE TAK DEBIL, SI PA ŽE TO ZASLUŽI, NO!! MISLIŠ DA SEM…DA SEM…. DA ZNAM ČARATI ALI KAJ?! Zgini!!« je zadrl nazaj na njo in začela sta se glasno prepirati, medtem ko se je Poppy zvijal po tleh in glasno tulil.

Kot da bi preslišala prepiranje, je mimo prišla varuška madam Waruschka.
Rekla je: »Gospodič Max Diggory, obisk imate!«
Fant, domnevno zaradi katerega se je Poppy valjal po tleh, je presenečeno zazijal. Tako kot vsi ostali. »Kaj pa se je tukaj zgodilo?« je še vprašala madam Waruschka in fant po imenu Max je hitro ucvrl v stavbo, v dnevno sobo sirotišnice.

Boste prebrali?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

14. marec 2012
u74377
u74377
želim vama velik bralcev pa nextiiiiiiiiiiiiiiiiii pa fulll dobra zgodbicaaaaa
14. marec 2012
ej kuko nardiš ta znak >> pa ta
14. marec 2012
pa un obratne puščice no kere tipke prtisneš???
14. marec 2012
aja pa next
14. marec 2012
u69266
u69266
iiiii tnx!!!! kaili hvala hvala!!
Nika100, to lahko nardiš samo v wordu. Pritisneš shift pa 2
14. marec 2012
KA PA JE WORD?
14. marec 2012
u69266
u69266
Microsoft Word... hja, hm..kako ti naj js zdej to povem...
14. marec 2012
u69266
u69266
eh, grem js kr nextat:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prišel je do dnevne sobe, v kateri je stal možakar, nekje srednjih let. »Halo?« je prestrašeno 'pozdravil' Max. »O, živijo!« ga je pozdravil moški, ki se je obrnil k njemu ter mu ponudil roko. Max je bil malce skeptičen, če mu naj pomoli roko ali ne. Navsezadnje mu je, ker je moški izgledal kar prijazne sorte. »Jaz sem Harry Potter, ravnatelj Bradavičarske akademije za…«
»Ravnatelj?« je Max prekinil možakarja ter se namrdnil. »Bom moral v šolo?« je plaho vprašal.
Gospod Potter se mu je nasmehnil in rekel: »Da, v šolo. Vendar ne kar tako v eno šolo. Šel boš v šolo, kjer sem jaz ravnatelj, na Bradavičarsko akademijo za….«
»POSEBNO ŠOLO?! Saj nisem prizadet!« ga je užaljeno prekinil Max. »Ne, seveda nisi,« ga je s smehljajem na ustih prekinil ravnatelj. »Saj ne boš odšel v šolo za otroke s posebnimi potrebami. Odšel boš…« Max ga je že mislil preglasiti,a ga je Harry Potter prehitel. »Odšel boš na Bradavičarsko akademijo za čarovnike in čarovnice. Pravilno se imenuje 'Brathwitch ark', krajše kar 'Bradavičarka'.« je povedal.
Max je okamenel. »Em…. ste rekli 'za čarovnike in čarovnice'?«
»Tako je!«
»Torej… če ste vi ravnatelj na tej.. Bardačarki…«
»Bradavičarki, ja….?«
»Torej……«
»Torej?«
»Ste potem čarovnik?!« je vprašal Max z veliko radovednostjo na obrazu.
»tako je!« mu je smehljaje pritrdil Potter. »lahko dokažete?« je veselo vprašal max.
Harry Potter se je nasmehnil, v roke vzel palico…. »Uau! Torej res imate čarovniške palice?!« je vprašal Max, ki je kar kipel od radovednosti. Harry mu je kimaje pritrdil, potrznil palico, ki jo je usmeril v bližnjo vazo. Ta se je dvignila, poletela, naredila 3 salte ter se nato postavila nazaj na svoje mesto. »ZAKON!« je dahnil Max. »ČAROBNO!« Harry se je zasmejal, nato pa mačko, ki je spala v kotu s pomočjo palice, pripravil do tega, da je začela hoditi po stropi, plesati in peti. Max je skoraj crknil od smeha. Nato se mu je nasmešek razblinil z obraza ter vprašal: »Em….zakaj pa ste sploh…sploh…. prišli? Mislim…. ste čarovnik, jaz pa ….«
»Sem vedel, da boš to vprašal,« se mu je nasmehnil Harry. »Res je, jaz sem čarovnik. In – zakaj ne bi bil tudi ti?« Max je obstal. »Mislite reči…«
»Da,« mu je pritrdil Potter. »Čarovnik si, Max, čarovnik.«
»Ampak kako…. mislim….«
»Znaš čarati. Preprosto. Povej mi, se ti je že kdaj zgodilo kaj zelo nenavadnega?«
»Em…ja, se mi je. Zazrl sem se v Gretelline kitke, te pa so se začele med sabo plesti in poplesavati, pa kar v zrak so štrlele. Pa znam premikati predmete, ne da bi se jih dotaknil. Enkrat sem se pogovarjal s kačo. Preprosto razumela me je in jaz njo. In tako kot danes – znam narediti ljudi, da jih boli.«
Harry se je zaskrbljeno ozrl v Maxa. V glavi so mu ostale njegove besede: 'Enkrat sem se pogovarjal s kačo. Preprosto razumela me je in jaz njo. In tako kot danes – znam narediti ljudi, da jih boli.' 'Enkrat sem se pogovarjal s kačo … znam narediti ljudi da jih boli … Pogovarjal sem se z kačo … znam narediti ljudi, da jih boli…. Pogovarjal s kačo…. da jih boli ….'
Harry je vedel, da to ni ravno najboljše. To so znali samo čistokrvni Spolzgadovci, čeprav se je tudi sam znal govoriti ščešnjenščino (kačji jezik) ampak samo zato, ker imel v sebi del Mrlakensteina…. »razumem,« je odgovoril profesor Potter. »Poslušaj: kot si sam ugorovil, si čarovnik. zato moraš obiskovati Bradavičarko. Jutri bova šla nakupovati šolske potrebščine, ki jih potrebuješ za v šolo, nato pa se boš z vlakom odpeljal v šolo …«
»Vi ne boste šli na vlak?« vpraša Max.
»Ne… sem profesor in ravnatelj, pa moram biti veliko prej na šoli…«
»Vendar kako pa boste potem šli?«
»Oh, ti bom drugič razložil, zdaj nimava več časa. Lepo se imej, Max in – se vidiva jutri!« »Nasvidenje, profesor Potter!«
In že je 'profesor Potter' odšel. Max je pa še nekaj časa gledal za njim.
14. marec 2012
u69266
u69266
Slike pridejo drugič....pa Katja da nasledni next...
14. marec 2012
u69266
u69266
neext?
14. marec 2012
coll
ful dorra zkodbica
14. marec 2012
u69266
u69266
ooo thnx!!
14. marec 2012
to re res najboljša! bi čahko bil del za nasledni film!
14. marec 2012
u69266
u69266
hahaha ja Harry Potter 8. del samo nwm kako bi se še imenoval
14. marec 2012
u69266
u69266
a vete kaj js bom šla krrr...nextaat...
14. marec 2012
ti kar!
14. marec 2012
aja pa pglej to: sm že naredla: http://www.igre123.com/forum/tema/hudobka/30745/1
14. marec 2012
Hvala ker je zgodba namenjena meni!
Ja sam res naslednji del Harry Potterja, ko bi Harry bil ravnatelj
Enostavno.....všeč mi je!!!!!!!
Ti pa kar idi nextat
NEXT!!!!!
14. marec 2012
next
14. marec 2012
Ej lahko bi še dala da je un Mrklensten al karkoli že je, da ga daš ane kot da se je neki spet...
14. marec 2012
u69266
u69266
kaj?
no, sicer pa bom pisala tak kak bom js hotla, noo.....
Nika (Panda2000) ii thnx!!! ahhaa ja Harry je ravnatelj, ane
14. marec 2012
Ja tak sem mislila......
14. marec 2012
u69266
u69266
pač, neki sem se mogla spomnit pa sem napisala da je harry ravnatelj..
14. marec 2012
no pač neki
14. marec 2012
Iiiii..hvala za namenjeno zgodbico !
Hhahahahahah! Ka zaaakoon! (:
Neext!
14. marec 2012
hah.....
14. marec 2012
u69266
u69266
no, js grem kar nextat.. drugič pa reees Katja nexta!!

________________________________________________________________________________
2. Poglavje: PREČNA ULICA

Max se je zbudil ves razburjen od veselja, saj danes se bo za vedno poslovil od vseh otrok tukaj. Odšel bo na Bradavičarko! Čeprav je zelo živčen, je spal odlično. Namreč ura je bila že 10.00 in …….
»Max Diggory, takoj se vstani in pridi dol pojesti zajtrk, gospod Potter je že tukaj!« se je iz spodnjega nadstropja zadrla madam Waruschka. Max je planil na noge, nase hitro vrgel nekaj oblačil, nato pa stekel po stopnicah v jedilnico. Tam je hitro zmetal vase vso hrano, ki jo je madam Waruschka postavila predenj. Nato se je vrnil v svojo sobo po svoj kovček, potem pa stekel v dnevno sobo, kjer ga je čakal Harry Potter. »Jutro!« se mu je nasmehnil. »Dobro jutro, profesor Potter!« ga je odzdravil Max. »Pridi, zamujava!« mu reče Harry. »Se ne boš poslovil od svojih …«
»Ah, zakaj neki, saj me ne bodo pogrešali!« hitro zdrdra Max in plani iz hiše. Harry mu je začudeno sledil. Ko sta bila pred hišo, mu je Harry Potter naročil: »Zdaj pa.. trdo prijemi svoj kovček in še trdneje se me oprijemi.«
»Zakaj neki pa to?«
»Udejanjila se bova« se mu nasmehne Harry. 'Oh, ko bi le vedel, kaj to pomeni..' si misli Max. In že se je trdno oprijel kovčka, še trdneje prijel Harryja pod ramo. Zajel ga je nenavaden občutek: kot bi plazil po neki ozki gumijasti cevi; vse okrog se je vrtelo v raznoraznih barvah, njega pa je vse tiščalo in mislil je, da se bo zadušil …
Potem pa se je vse umirilo in skupaj s Harryjem sta se znašla na neki samotni stranski ulici.
»Kaj pa je bilo to?!« začudeno vpraša Max.
»Udejanjila sva se. To pomeni, da prideš neposredno iz enega konca kraja na drugega.«
»Aa….. Kje pa sva zdaj?«
»V krčmi Pri počenem kotlu!« veselo pove Harry ter z Maxom vstopi v neko zapuščeno, sajasto stavbo. Od znotraj je bilo toplo in prijetno na pogled. Za točilnim pultom je stal star nagrbančen možic. »O, gospod Potter, greste na Prečno, ne?« je nasmejano pozdravil. »Da, Tom, na Prečno grem. In tega fanta peljem s sabo.« pove Harry in pokaže na Maxa. »Max Diggory je.« je še šepetaje dodal starcu po imenu Tom. »Diggory!« je dahnil Tom in se Maxu globoko priklonil. »Em….hvala« je presenečeno bleknil Max. »Pridi, Max, greva, še kar nekaj opravkov naju čaka,« reče Potter in še nekaj reče s Tomom, nato pa sta odšla naprej.
»Em…kam greva?« vpraša max
»Boš videl« odvrne Harry.
Prišla sta do konca krčme, natančneje, do nekih vrat. Harry jih je odprl in vstopila sta v prostor, velik meter krat meter, morda malo več. Harry se je Maxu nasmehnil, v roke vzel palico, potrkal po opekah na steni, te pa so se začele premikati …. in nastala je velika luknja. Max in Harry sta stopila naprej, v veliko ulico ….
»To, dragi Max, je Prečna ulica!« pove Harry. »Tukaj boš kupoval vse šolske potrebščine. Ko bova kupila, bova šla na železniško postajo King's Cross, kjer te bo do Bradavičarke odpeljal vlak. pridi, bolje, da se čim prej rešiva vsega!« Maxu je pomolil listek s šolskimi potrebščinami:
10 ZVITKOV PERGAMENTA
2-3 PERESA + črnilo
TEHTNICA
KOTEL (4-5 litrski)
METLA
ČAROBNA PALICA
ČAROVNIŠKI PLAŠČI
LJUBLJENČEK (SOVA, KRASTAČA ….)
»To potrebujem? Zakaj neki potrebujem štiri litrski kotel?!« se je začudil Max. »Kotel boš potreboval pri čarobnih napojih,« mu razloži Harry. »Najprej bova šla izbrati palico – zelo pomembno!«
»Ampak – gospod – kako neki naj bi plačeval, če pa nimam denarja?!«
»Obstaja čarovniški denar. Guldi - zlate barve, največ vredni – Srpci – srebrne barve, malo manj vredni – Firiči – najmanj vredni in bronaste barve. Hraniš jih v Gringottu – čarovniški banki – denar si podedoval od staršev. Jaz sem dvignil ta denar,« mu razloži Harry ter pomiga z veliko mošnjo zlata. »Aha… Uau!« dahne Max. »Torej – najprej po palico?«
»Tako je! Pridi, greva k Olchenbatu!«
»H komu?«
»Olchenbat – mojster čarobnih palic«
Naredila sta nekaj korakov in že sta bila pred neko stavbo, na kateri je visel izvesek: 'Olchenbat'.
Vstopila sta. »Gospod Olchenbat?« se je oglasil Harry. Zaslišala sta nagle korake in prikazal se je star moški z belimi lasmi »Ah, Potter, ste prišli! Kaj… aha! kar pridi, fant!«
14. marec 2012
u69266
u69266
thnx Nivees!!
14. marec 2012
nexttttttttttttttt
14. marec 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg