Forum
u56764
u56764
ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾

UVOD
*Layla Mortem*

25.11.2013
"Vse najboljše, Layla!" sem zaslišala svojo mamo. Jezno sem vzela svojo palico v roko in jo namerila v sredino njenih prsi. "Vsaj na moj rojstni dan me pusti SPATI!" sem zakričala. Razjarjeno me je pogledala in mi s spretnim gibom vzela palico iz roke. "MAMA!" "Samo nehaj! Dobro veš, da si danes polnoletna in s tem si odgovorna sama zase. Vsaj poskusi se obnašati lepše! Poleg tega naju čaka pomembno delo... Saj veš, kaj mislim." "V redu... Vem, mama. Zdaj tako ali tako ne bom mogla več zaspati, ker si me zbudila," sem zagodrnjala in prekrižala roke na prsih. Po nekaj trenutkih tišine sem ponižno dejala: "Mi lahko zdaj vrneš palico? Prosim?" Na ustnicah se ji je zarisal zmagoslavni nasmešek in podala mi je palico. "Accio zajtrk!" sem zaklicala, da bi preverila, če res nimam več sledilnika nad sabo. Z užitkom sem pojedla kosmiče in toast namazan z jagodno marmelado. Spila sem še kozarec bučkinega soka in stekleničko maslenuška. Nato sem si nadela svoj najljubši plašč in poslala sovo svoji najboljši prijateljici Gwen v Cheshire.

Skupaj sva lani na Bradavičarki sunili nekaj knjig o črni magiji. Četudi je imam veliko že v krvi. Kajti moj oče... je bil Lord Mrlakenstein. Tudi zdaj, ko se ne bo nikoli več prebudil od mrtvih, pa se čarovniki in čarovnice po svetu še kar bojijo njegovega imena. Zato sem pa živa jaz. Nastala sem, da bi si moj oče zagotovil NASLEDNIKA, a pri tem ni upošteval, da bi se lahko rodila NASLEDNICA. Zato je zapustil mojo mamo, čim je uvidel, da sem dekle. Hvala bogu, da naju ni ubil. To me ni čisto nič prizadelo. Mogoče malo, a sem to že zdavnaj prebolela. Huje mi je bilo, ko ga je tisti ničvredni mešanec ubil! Stara sem bila 4 leta! Sicer pa v nobenem primeru ne bi ostal živ. A zdaj se mu bom maščevala. Kajti končno sem polnoletna in kdo ve, morda pa mu ne bi povzročila fizičnih bolečin, ampak bi mu raje povzročila srčne... Kolikor vem ima tri otroke. Mala Lilly bo zagotovo potrebovala vzornico. Takšno kot sem jaz, na primer! MUAHAHAHAHA!

*Lilly Potter*
31.8.2018

Prebudila me je sova, ki je trkala na okno moje sobe. Navdušeno sem odprla okno in sovi odvezala pismo s tačke. Ko je odletela sem še nekaj trenutkov navdušeno zrla za njo nato pa sem stekla po stopnicah v kuhinjo, kriče: "Mami, MAMI!!! Prišlo je pismo iz Bradavičarke!!!" Pogledala me je in se nasmehnila. V kuhinji sta že sedela James in Albus, vsak s svojim pismom v roki. "Torej gremo danes po nakupih," je rekel očka, ko je prišel po stopnicah navzdol. Pojedli smo zajtrk in se odšli uredit. Oblekla sem rumeno poletno obleko in si nadela bele sandale. Najprej smo odšli v Gringott po gulde, nato pa smo kupili knjige zame, za Jamesa ter za Albusa. Ko smo se ustavili pri stricu Georgu, mi je podaril tri pare ušesnih podaljškov in ko sem rekla, da jih bom plačala, se je naredil gluhega! No, čeprav mi bodo še prišli prav... morda. Nato smo šli k Madame Malkin's, da nam je vzela mere za plašče. Nazadnje pa smo še šli k mojstru Olchenbatu! Nestrpno sem vstopila v trgovino. Takšna tišina je bila... Ko nas je pozdravil je pogledal mojo roko in na čelu so se mu narisale gube. "Ne, to ni mogoče... Ne, ne more biti res..." "Kaj je narobe, gospod Olchenbat?" ga je vprašal oči. "Pripada ji sama Prapalica. Žezlo usode." "Kaj?! Ampak mislil sem, da je pri Dumbledorju, v grobu!" "Minstrstvo jo je žal izročilo v mojo prodajalno. Bojim se, da gospodični Potter ne bo ustrezala nobena druga palica." Pa še res je bilo. Poskusila sem vse palice v trgovini, a mi je ustrezala le Prapalica. Zato smo jo kupili in odšli z njo domov. Oči si jo je ogledoval skoraj ves popoldan. "Lily, proti tej palici sem se bojeval pri sedemnajstih letih..." "Vem oči, ampak palica me je izbrala!" "Si prepričana, da hočeš to palico?" "Ja, oči." Zavzdihnil je in mi jo vrnil. Naslednje jutro sem nestrpno korakala gor in dol po hiši, ker od vznemirjenja nisem mogla spati. Ko so se ob osmi uri končno vsi prikazali, sem hotela že iti na postajo 9 ¾. Mami se je samo smejala in mi rekla, naj raje nekaj pojem. Od vznemirjenja nisem imela apetita, zato mi je mami naredila velik sendvič za na pot. Zraven sem si vzela tudi deset guldov za sladkarije, ki jih prodajajo na vlaku. Ko smo prispeli na peron, sem videla lepega dečka s svetlimi lasmi. Nasmehnil se mi je, zato sem mu nasmehnila nazaj in rahlo zardela. Na srečo nobeden ni ničesar opazil. Ko smo vstopili na vagon, sem na koncu zagledala Rose, Huga in tistega dečka. Zraven je bila tudi deklica s kodrastimi, skorajda belimi lasmi. Ko smo se James, Albus in jaz usedli k njim je oči zakričal: "Pozdravite profesorja Nevilla Velerita!" "Bomo, oči!" je nazaj zakričal James. "Pa srečno pot!!!" sta se v en glas zadrla mami in oči. Takrat je vlak speljal. Kot nori smo mahali staršem in ko smo se usedli nazaj na sedeže sem ugotovila, da sedim zraven deklice s kodri in dečka s svetlimi lasmi, ki se mi je prej nasmehnil. Medtem ko sva se pogovarjala, mi je povedal, da je Scorpius Malfoy. Zdel se mi je prijeten in upala sem, da bova v istem domu...

ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾ ϟ ✡ ϟ ☾

Sounds interesting? Write next! (:

Boš bral/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

24. junij 2013
neext
24. junij 2013
u56764
u56764
hvalaaa <33333333 že pišem next! (:
25. junij 2013
next
26. junij 2013
u56764
u56764

1. del

*Lily Potter*
Ko smo se ustavili, so nas s čolni peljali do Bradavičarke. V čolnu sem sedela z deklico s kodri, ki ji je ime Denise, s Scorpiusom in s Hugom. Ob pogledu na šolo mi je vzelo sapo. BIla je prelepa.

Vstopili smo v avlo, ki je bila zelo lepa, a ko smo videli Veliko dvorano smo od navdušenja vsi vzdihovali. Nad nami so lebdeli duhovi.

Ko sem pogledala strop, so bili na njem oblaki. Saj sta mi že James in Al povedala, da je strop takšen, kot je zunaj vreme, ampak vseeno se mi je to zdelo neverjetno! Kmalu se je začela Razvrstitev. Prva je bila Mya Abbot. "PIHPUFF!" je zavpil klobuk Izbiruh takoj, ko se je dotaknil njene glave. Pihpuffčani so jo sprejeli z navdušenim aplavzom. Nato jih je bilo še kar nekaj in nazadnje so prišli do Scorpiusa. "Malfoy Scorpius." Klobuk Izbiruh je nekaj časa premišljeval in nazadnje se je odločil. "Spolzgad!" Ko je šel mimo mene se mi je nasmehnil in nasmehnila sem se mu nazaj. Končno so prišli do priimkov na P. "Potter Lily." Vstala sem in odšla do stola ter si posadila klobuk na glavo. "Torej. Pogumna in trmasta. Trmasta po mami, pogumna po očetu. Vendar vidim tudi nekaj spolzgadovskih vrlin... Hm... Kam pa si želiš?" "Želim si v Gryfondom." "No potem pa greš. GRYFONDOM!!!" Navdušeno sem vstala in se usedla med Jamesa in Albusa. Ko sem pogledala proti spolzgadovskem omizju, sem videla, da me gleda Scorpius. Nasmehnila sem se mu in pomahala. Pomahal mi je nazaj in se zarežal. Nato se je obrnil naprej. Začutila sem, da me nekdo opazuje in obrnila sem se k Jamesu, ki je pomigal z obrvmi. Zagodrnjala sem in ga boksnila v ramo. "Au! Lils! Zakaj si taka?" "Če pa izzivaš!" Al se je samo smejal. "Velerit Liupka Denise." Nekaj časa tišine... In nazadnje: "Gryfondom!" Usedla se je zraven mene in Albusa. Opazila sem ga kako jo gleda in mu poslala očitajoč pogled. Zardel je in se sramežljivo nasmejal. Zavila sem z očmi. Končno je prišel na vrsto Hugo. "Weasly Hugo." "GRYFONDOM!!!" je zavpil klobuk takoj, ko se je dotaknil Hugove glave. Usedel se je zraven mene in Jamesa. Kmalu je bilo razvrstitve konec in ravnateljica Minerva McHudurra je še povedala nekaj besed, nato pa smo lahko jedli. Koliko različnih jedi je bilo! Še preveč sem se najedla. Nato so nas predstavniki študentov popeljali v naše domove in nam povedali gesla. Geslo Gryfondoma je bilo: "Krompirji!" No, ja, tega si ne bo težko zapomniti. V sobi sem bila z Denise Velerit Liupka,

s Kate Thomas,

in z Mariah Finnigan.

Zdele so se mi prijetne in upala sem, da se bomo razumele. Ko smo se predstavile druga drugi, smo se pogovarjale o naših družinah. Denise je imela eno leto mlajša bratca Daniela in sestrico Arielo, ki sta bila dvojajčna dvojčka,

Kate je imela starejšo sestro Jennifer v četrtem letniku,

Mariah pa je imela mlajšega bratca Jacoba, ki je bil star pet let

in starejšo sestro Danielle, ki je bila zadnji letnik na Bradavičarki in predsednica študentskega sveta.

Nazadnje smo odšle spat.

Next?
26. junij 2013
next
26. junij 2013
next
26. junij 2013
u56764
u56764

2. del

*Lily Potter*
Zbudil me je glasen pok. Prestrašeno sem se ozrla naokoli in videla, da punce še spijo. Ko sem pogledala navzdol je vame zrl Spack.

"Spack! Kaj delaš tukaj?" "Gospodarica, Spacku je žal, da vas moti, ampak Gospodar je Spacku naročil, naj se udejani v Vašo sobo in pogleda kako je z Vami. Gospodar je imel sanje." "Kakšne sanje?" "Ohhhh. Gospodar S-Spacku ni n-nič povedal." "Spack, kaj se je zgodilo?" "G-G-Gospodar je Spacku naročil, da ne sme n-nič povedati Gospodarici! N-N-Nič!" "Spack, prosim, povej mi. Prosim! Moram vedeti!" "Spacku je ž-ž-žal, ampak Spack ne sme nič p-povedati." "Spack, ne! POČAKAJ!" Zbudila sem dekleta in ravno so še videle, kako se je Spack izdejanil. "Kdo je bil to?" je vprašala Kate. "Naš hišni vilinec..." sem dejala. Bila sem zmedena. Zakaj je oči poslal Spacka pogledat, če sem v redu? In zakaj mu je naročil, naj mi nič ne pove? To je zelo čudno. Še danes mu bom poslala sovo, čeprav vem, da mi ne bo nič povedal. "Lily, si v redu? Izgledaš pretreseno. Ti je hišni vilinec povedal kaj takšnega?" "Hvala, Denise, v redu sem... No, Spack je prišel, da bi povedal mojemu očetu, če sem v redu, ker naj bi imel neke sanje, ampak mi Spack ni smel nič povedati." "To je čudno. Zelo čudno. Sploh pa je tvoj hišni vilinec zelo natančen. Ura je sedem zjutraj," je rekla Kate. Po nekaj trenutkih tišine, je Mariah predlagala, da se oblečemo in odpravimo na zajtrk. Ker je bila nedelja, še nismo imeli pouka, ampak smo imeli prosto. Na zajtrku sem Jamesu, Albusu, Hugu in Rose povedala za Spacka. Vsi so se strinjali, da mora to nekaj pomeniti in da morem očiju poslati sovo.

Bradavičarka, 2.9.2018

Oči!
Prosim, da na to pismo odgovoriš ČIMPREJ! Na Bradavičarki mi je zeloooo všeč in pouk se začne komaj jutri. Vseeno pa imam dve vprašanji zate. ZAKAJ se je danes zjutraj Spack udejanil na mojo posteljo in mi rekel, da se je moral zate prepričati, če sem v redu? KAJ oziroma O ČEM si sploh sanjal? ZAKAJ si Spacku prepovedal, da mi POVE o čem si sanjal? Prosim te, da ČIMPREJ odgovoriš. Poleg tega, bi mi lahko prosim poslal mojo metlo? Ker šolske 'čudežno' izginjajo. Pa še slabo delujejo. James, Albus in jaz vama pošiljamo lepe pozdrave iz Bradavičarke!

Lily

Naslovila sem pismo na očija, na Trochnmrkov trg 12 in zavezala pismo naši sovi Doris na nogo.

Ko je odletela, sem odšla na igrišče za Quidditch in se ulegla na sredino.

Gledala sem v modro nebo in razmišljala. Kaj je oči sanjal, da je Spacku prepovedal, da mi karkoli pove? Naenkrat sem zaslišala korake. Sunkovito sem vstala in videla Jamesa. Spet sem se ulegla in zavzdihnila. James se je ulegel poleg mene. "Te kaj muči, sestrica? Ali samo tuhtaš o Spacku in očiju in tistih sanjah...?" "Ah, James. Ne razumem, zakaj je oči Spacku prepovedal, da mi karkoli pove." "Ne obremenjuj se s tem, Lily. Saj ti bo oči povedal, boš videla." "Kaj pa, če mi ne bo povedal?" James je bil tiho. "Daj, pusti zdaj to. Veliko še imaš za videti." "Kaj pa to pomeni?" "Ah, daj no. Pred seboj imaš mojstra, ki pozna vse skrivne izhode in dvorane v Bradavičarki." Usedla sem se in ga pogledala. "Kako to misliš?" "Čas je, da ti malce razkažem šolo, kaj praviš?" "Ampak James, če naju zalotijo..." "Nihče naju ne bo zalotil," me je prekinil. "Zakaj pa služi plašč nevidnosti?" Zmajala sem z glavo. Nazadnje sva se odpravila na potep in s seboj vzela še Huga. Po dveh urah smo obiskali še sobo KŽTD (Kar Želite To Dobite). James si je zaželel sobo kjer je oči takrat 'učil' DA (Dumbledorjeva Armada). Ko smo vstopili, smo si lahko sneli plašč nevidnosti, ker nihče ni mogel noter. "Waw," sem dahnila. "Tukaj je torej stric... učil?" naju je vprašal Hugo. Z Jamesom sva prikimala. "Lily, vadil sem priklic varuha in..." "Ja?" "No, na nek način mi je uspelo." "Ja, pa kaj še. Daj, da vidim." "Ja, James, daj da bova videla, kakšen je tvoj varuh," je dodal še Hugo. James je zaprl oči. Mislim, da je iskal najsrečnejši spomin. Ali pa se je koncentriral. "Ave zavetnikum!" Nič. Le majhen bel snop svetlobe se je za trenutek prikazal iz njegove palice. Poskusil je še enkrat. "AVE ZAVETNIKUM!!!" Iz njegove palice je skočil lesketajoč bel jelen in zagalopiral po sobi. "Bravo, James!!!" sva s Hugom navdušeno vzkliknila v en glas. Ko je Jamesov varuh izpuhtel, se je samovšečno nasmehnil. "Sem vama rekel, da znam priklicati varuha." "Oh, Jaaaaaaaaames! Kaj moraš res vedno biti takšen samovšečnež?" sem zagodrnjala in dala roke v bok. "Če dobro pomislim, ja," se je ponorčeval. S Preroškimi novicami, ki sem jih imela pod plaščem, sem ga treščila po glavi.

(klikni, ker je gif)
Hugo se je začel smejati, a ko je videl Jamesov pogled, je v trenutku postal resen. Nato smo se spet stlačili pod plašč nevidnosti in se odpravili iz sobane KŽTD v Veliko dvorano. Prišli smo ravno na kosilo. Usedla sem se med Denise in Albusa, ker sem videla, da Al malce preveč obrača oči k njej. Za kosilo smo imeli mesno lazanjo.

Po kosilu smo še sedeli za mizo in se pogovarjali. Ravno, ko smo že hoteli oditi je priletela Doris. Nisem si mislila, da bo oči tako hitro napisal odgovor.

Trochnmrkov trg 12, 2.9.2018

Lily!
Žal mi je, da sem Spacku prepovedal, da ti karkoli pove, ampak to ti hočem povedati sam. Ne samo tebi, temveč tudi Jamesu in Albusu. No, če hočeta še slišati Hugo in Rose lahko, ampak drugim lahko poveš sama. Stvar je v tem, da so sanje povezane z Mrlakensteinom. Vse vam bom povedal in razložil danes ponoči ob 1.00, v gryfondomski dnevni sobi. Bodite tam! Jaz in mama vas pozdravljava nazaj.

Oči

"Danes ponoči, v gryfondomski dnevni sobi... Zakaj pa tam? Mar se bosta s Spackom udejanila tja?" "Ne vem, Lils," je rekel Albus. "Saj bomo videli. Prepričana sem, da bo stric našel način, da se bo nekako sestal z nami," je rekla Rose. Oči nam je tudi poslal naše metle. Res ne vem, kako je uboga Doris lahko vse to prinesla.

Next?
10. julij 2013
next
11. julij 2013
next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
27. julij 2013
next
28. julij 2013
next
28. julij 2013
u56764
u56764
nova bralca:
http://pizap_gallery.s3.amazonaws.com/users/1843760823/medium/pizap.com10.51987615367397671375020134305.jpg (drugače mi ni šlo slike objavit)
že pišem next! :Đ
28. julij 2013
omg, kera dobra zgodbica (:
nikol pa nisem razmišlala, da bi mel voldy hčerko
neeeeeeeeeeeeeeeeeext!
29. julij 2013
u56764
u56764
omg hvalaaaaa :ĐĐĐĐĐĐ eh jaz sem slučajno idejo dobla xĐ next pride zdaj nekje ok? have fun!!! <333333333333
30. julij 2013
u56764
u56764

3. del

*Lily Potter*
Odnesli smo metle v naše sobe in se sestali v dnevni sobi.

Ura je bila 16.00, kosilo pa smo imeli ob 13. uri. Pogovarjali smo se o pismu. "Lils, mislim, da je spet nekaj narobe z očijevo brazgotino." "Kako to misliš, Al?" sem ga vprašala. "No, če..." "Pri Merlinovi bradi, saj je vendar očitno! Al, genijalen si! Če so bile sanje povezane z Mrlakensteinom, ga spet muči brazgotina, kajne? Zakaj bi sicer sanjal kaj takega?" "To sem ravnokar hotel reči, James." Zavila sem z očmi in se usedla zraven Rose na kavč. "Hej, Rose." "Hej, Lils. Kaj te muči?" "Ah, ti in Hugo morata danes ob 1.00 ponoči v gryfondomsko dnevno sobo." "Zakaj?" "No, James, Albus in jaz tudi moramo, ker se bomo srečali z očijem." "Kako, če pa... No, mogoče veš, kako bo to naredil?" "Ne. Le razmišljala sem, da se bosta s Spackom udejanila sem." "Kaj?! Tega ne sme!!!" Z roko sem ji zamašila usta. "Roses, tiše! Vsi naju gledajo." "Oprosti. Malce sem se razburila." "Malce?" Začeli sva se smejati. Čez nekaj časa so se nama pridružili še James, Albus in Hugo. Kmalu je bil čas, da smo se spet odpravili v Veliko dvorano na večerjo. Postregli so nam s kosom jabolčne pite, zraven katerega je bila kepica vanilijevega sladoleda.

Večer je hitro minil in odpravili smo se v postelje. Ponoči me je zbudila Rose. "Pridi, čez deset minut bo ura ena!" je zašepetala. Prikimala sem in si čez spalno srajco oblekla plašč. Zbudili sva še Jamesa, Albusa in Huga. Ko smo prišli v dnevno sobo, tam ni bilo nikogar. "Oči?" sem prestrašeno rekla. Naenkrat je ogenj v kaminu močno zaprasketal in v plamenih se je pojavila očijeva glava. Vsi razen Rose smo začudeno pogledali in se usedli na kavč. Ker smo bili vsi preveč osupli, da bi kaj rekli je Rose vprašala: "No, kaj je zdaj s tistimi sanjami?" Oči je nekaj trenutkov molčal, nato pa povedal: "V brazgotini me ščemi že ves teden, a se nisem posebej oziral na to. Včeraj pa... Sanjalo se mi je o nekem dojenčku. Zraven je stal Mrlakenstein in neka ženska. Ko je vprašal, kako mu je ime, je ženska rekla, da je deklica. Že jo je hotel ubiti, a se je razjezila in rekla, da je sam hotel naslednika in da ni mogla vplivati na to, če bo deček ali deklica. Nato se je razjezil še sam in hotel ubiti otroka, a ga je ženska spet prestregla. Nato je od jeze zavpil in se izdejanil. Nato sem jo videl nekaj let starejšo. Imela je dolge črne lase in oči... bile so črne in ubijalske. Govorila je s kačo. Mislim, da je njegova hči. Še ena Spolzgadova potomka. Ampak tega ni nihče pričakoval od njega. Ne vem, če je deklica živa. Upam, da ni, ker... No, tega vam ne bi rad več povedal." "Oči, povej!" sem rekla. Zavzdihnil je in rekel: "Na koncu sanj sem videl še vas. Jamesa, Albusa in Lily. Lily, ne vem kaj to pomeni, ampak ti si stala v ospredju, James in Albus, vaju pa sem v sanjah komaj prepoznal, tako daleč od nje sta bila. Bojim se, da je dekle živo in da se vas poskuša znebiti. Mislim, da se bo maščevala. Ker sem ubil Mrlakensteina. Ampak... Saj so bile samo sanje, kajne?" Poskušal se je nasmehniti, a mu ni najbolj uspelo. "Oči... Kaj, če... Kaj če nam poskuša nekaj narediti?" "Ne vem, Lily. A izogibajte se vseh neznancev. Bolje rečeno neznank. Vsi! Tudi vidva, Rose in Hugo. In ne sprejemajte neznanih predmetov. Lahko so zakleti... Pazite se, velja?" Prikimali smo. "In če boste tudi sami sanjali karkoli nenavadnega, mi povejte, velja?" Spet smo prikimali. "Ampak oči. Si v sanjah slišal tudi kakšno ime?" "Morda sem," je zmajal z glavo. "No?" "Vendar se ne spomnim. Mislim, da je ženska omenila dekličino ime, a res ne vem... Morda se bom spo... Nekdo prihaja, se še slišimo!" "Oči!" Izginil je. Prišla je Denise. A začuda nas ni ogovorila. Nato smo spoznali, da hodi v spanju, zato smo odšli nazaj spat. V spanju sem imela nočne more o tem, kako neko dekle s črnimi lasmi ubije moja brata, mene pa muči, da bi povedala, kje sta oči in mami. Ko sem videla blisk zelene svetlobe sem se zbudila vsa prepotena. Med vrati je stala majhna postava. Hitro sem vzela palico in jo namerila. Ko je stopila naprej, sem videla, da je le Denise. "Lily? Si v redu?" "Ja, ja. V redu sem." "Nisem tako prepričana. Vsa prepotena si... Hej, ti je oči že povedal kaj o sanjah?" "Ja, je. Vsem vam bom povedala pri zajtrku, velja? Zdaj se moram naspati." Prikimala je in se zasanjano nasmehnila. Nato je odplesala v posteljo. Pospravila sem palico in zaspala nazaj. Zbudila sem se ob šestih zjutraj. Bila sem grozno nenaspana. Zbudila sem še ostala dekleta. Oblekle smo se in se odpravile na zajtrk. Na voljo smo imeli veliko vsega. Tudi čarovniške kosmiče.

Pri zajtrku sem povedala Kate, Mariah in Denise o očijevih sanjah in o tem, da se moramo paziti. Vse so bile osuple. "Lily... Je to popolnoma resnično?" me je vprašala Kate. Prikimala sem. "Zakaj bi potem oči to sanjal? In zakaj bi ga potem bolela brazgotina, če je bilo dvajset let vse v redu?" sem rekla. Nemočno je skomignila z rameni. Ko smo pojedle, smo se odpravile v sobo, vzele šolske torbe in se odpravile k pouku. Najprej smo imeli na urniku nego čarobnih živali z Drznvraanovci, naš učitelj pa je bil Hagrid. Naslednjo uro smo imeli spreminjanje oblike s Pihpuffčani. Profesorica Cho Chang se je spremenila v sovo. Vsi smo bili navdušeni. Prvi šolski dan je bil super. Bil bi odličen, če čarobnih napojev ne bi imeli s Spolzgadovci. No, saj Scorpius je super in tudi ostali fantje. Ampak punce so nemogoče. Najhujše so
Dianne Crabbe,

Jude Zabini

in Tracey Flint.

No, profesor Toastwamp je zamujal k prvi uri napojev in smo se zato pogovarjali. Sama sem se pogovarjala s Scorpiusom, z Denise in s Hugom, ko je prišla do mene 'vsemogočna trojica'. "Glej, glej, koga imamo tukaj. Potterjevo!" je rekla Dianne. Ker sem jo ignorirala, je začela kričati name: "Kdo pa misliš, da si?! Misliš, da boš kaj boljša, če se boš družila s Spolzgadovcem?!" "S Scorpiusom se družim zaradi njegove osebnosti, ne zato, ker je Spolzgadovec! Sploh pa, če te kaj moti, se lahko obrneš in greš!!!" "Nihče ne kriči name, Potterjeva." Izvlekla je palico in tudi sama sem jo izvlekla. Zavpila je: "Hromi!!!" Jaz pa istočasno: "Protego!" Zarenčala je in se hotela pognati nadme, a se je pred mene postavil Scorpius. "Pusti Lily pri miru," je hladno in mirno rekel. "Scorp!" je bila Dianne ogorčena. "Za to boš še plačala, Potterjeva," je rekla Jude. Tracey je prikimala in me jezno premerila s pogledom, nato pa sta z Jude zvlekli Dianne do njihove mize. Scorpius se je obrnil k meni in se nasmehnil. "Hvala ti, Scorp," sem rekla in se nasmehnila nazaj. "Ah, saj ni nič. Če mi pa gredo na živce. Dianne samo hoče, da bi bil njena igračka. Tega ne mislim prenašati." "Zdaj sem te pa spravila v težave. Saj vidiš, kako je bila šokirana." Zasmejal se je in zmajal z glavo. "Se bom že znašel." Tisti trenutek je v razred stopil profesor Toastwamp in Scorpius se je moral usesti nazaj na svoje mesto. "Dober dan, otroci, dober dan. Sedite. Sem profesor Toastwamp in bom vaš učitelj čarobnih napojev. Kdo mi zna povedati, kaj... Pri Merlinovi bradi. Gospodična Potter! Lily Potter!"

"Dober dan, profesor!" sem se nasmehnila. "Zanima me, če si tudi ti tako nadarjena pri napojih, kot so tvoj oče mati in gospodič Albus. No gospodič James se vsaj trudi..." Skomignila sem z rameni. "Ah, prepričan sem, da ste." "Pa kaj še! Potterjeva pa nadarjena! Še ritorobi zaribanci znajo več urokov, kot ona!" "Kdo je to rekel?!" se je razjezil profesor. Vsi so se obrnili k Dianne, ki si je na obraz nadela uporniški izraz. "Gospodična Crabbe! Zaradi vaše izjave, bom Spolzgadu odbil deset točk!" "Vi ste najbolj butast profesor, kar jih je svet videl!!!" se je razjezila Dianne. "Dvajset točk!" je rekel profesor. Jezno je pospravila stvari, vstala in odšla iz razreda ter zaloputnila z vrati. "TRIDESET!!!" je profesor zavpil za njo. Nato si je nekaj zamrmral v brado in na tablo napisal: 'Do petka imate za domačo nalogo esej o ljubezenskem napoju! Pričakujem vsaj dvajset strani!' V razredu je završalo, le jaz nisem rekla ničesar. "Tišina!" Nato nam je do konca ure še razlagal o različnih napojih, a smo vsi videli, da ga je Dianne razjezila. Po koncu ure sem odšla do profesorja in rekla: "Oprostite, profesor." "Zakaj, Lily? Saj nisi ničesar naredila. Gospodična Crabbe me je razjezila. Ni prav, da se tako obnaša do tebe." "Hvala, profesor. Zdaj, ko vem, da nisem kriva, da ste jezni, se počutim bolje. Veliko bolje." "Kdo bi se sploh lahko razjezil nate, Lily? ... Zelo si podobna svoji babici. Razen oči. Te so Ginnyine." Nasmehnila sem se. "No, potem bom pa šla." Pokimal je. "Na svidenje, profesor!" "Na svidenje, gospodična Lily!" Odšla sem na kosilo, kjer so me že čakali James, Al, Rose in Hugo. Drugače so me vsi v jedilnici gledali, kot, da sem šlapl.
Usedla sem se med Rose in Jamesa. "Vsi že veste, kajne?" sem vprašala. "Ja, Lils. VSI že vemo, da se je MALFOY postavil zate. MALFOY!" je začel James. "Bi lahko govoril tiše?!" sem jezno zašepetala. Obrnila sem se k Spolzgadovskem omizju. Scorpius mi je pomahal in se nasmehnil. Pomahala sem nazaj in se še sama nasmehnila. Nato sem opazila grde poglede Dianne, Jude in Tracey. Hitro sem pogledala v krožnik. "Svetujem ti, da se izogibaš teh treh, Lily. Lahko so nevarne," je zašepetal Albus, ki je sedel med Denise in Hugom. Prhnila sem in se začela basati s hrano. "Te pa nevarne. Pes, ki laja ne grize. Vedno je bilo tako in vedno tudi bo," sem momljala s polnimi usti. "Lily, razburjena si, prosim nehaj se tako basati s hrano, ker se ti bo zaletelo!" je rekel Albus. "Meni? Meni se NIKOLI ne more zale...te-e-e...t-ti," sem začela, ko se mi je zataknilo. James se je smejal, Rose me je trepljala po hrbtu, Albus je zavzdihnil, Hugo je začudeno gledal, Denise pa je tako ali tako bila v svojem svetu. Ko sem nehala kašljati in se daviti je Albus že hotel nekaj reči, a sem ga prehitela: "Samo ne začenjaj, da si mi rekel, kaj se bo zgodilo. Samo ne začenjaj, prosim!" Tudi Rose mi je poslala podoben pogled, jaz pa sem le proseče odkimala. Na hitro sem se ozrla po jedilnici, a na srečo ni nihče ničesar opazil. Spila sem še bučkin sok, nato pa hitro vstala in se odpravila v knjižnico. Poiskala sem knjige o ljubezenskih napojih, si naredila miselni vzorec eseja in začela pisati. Pisala sem in pisala. Naenkrat sem se znašla v čudnih sanjah. Tekla sem skozi Prepovedani gozd, nekdo, zamaskiran v črn plašč s kapuco na glavi in čudno masko, pa me je lovil.

Sva že tekla po ulicah Londona. Hotela sem se skriti v neki ulici, a sem ugotovila, da je slepa. Obrnila sem se in človek je že stal pred menoj in me gledal v oči. Kar zmrazilo me je. Oči so bile črne in morilske. "AVADA KEDAVRA!" Bila je ženska. Ko me je zadel zelen blisk svetlobe, sem se vsa prepotena zbudila. Pogledala sem okoli sebe, a sem zaradi teme težko razločila kje sem. Ko so se mi oči privadile na temo, sem opazila, da sem še vedno v knjižnici. Vzela sem palico in zašepetala: "Lumos!" Uperila sem jo v esej in videla, da sem končala. Pospravila sem stvari v torbo in se odpravila v dom. Naenkrat sem na hodniku zaslišala korake. Prestrašeno sem obstala, saj še vedno nisem pozabila sanj. "Lily, spusti palico, no! Svetiš mi naravnost v oči," je zagodrnjal znan glas. "James!" sem veselo zašepetala in spustila palico. Snel je plašč nevidnosti. "Pridi pod plašč, da naju ne bodo odkrili." Zagrnila sva se s plaščem in odšla do doma. "Ampak kako si vedel, kje sem?" "Denise je bila zaskrbljena, ker nisi bila v postelji, zato je povedala Rose, ki je povedala Hugu in potem sva izvedela še midva z Albusom." Po nekaj trenutkih tišine me je vprašal: "Kaj si sploh delala vso popoldne? Saj nisi bila s Scorpiusom, ne?" "Ah, James, zakaj vedno pomisliš na kaj takega?! Bila sem v knjižnici. Napisala sem esej o ljubezenskem napoju, ki smo ga danes dobili pri napojih." "Do kdaj pa bi ga morala narediti?" "Do... petka." Zavzdihnil je in rekel: "Lils, včasih si res nemogoča. In esej pisala do zdaj?" "Ne." "Ja kaj si pa potem počela ves popoldan?" "V bistvu sem zaspala..." sem rekla in mu povedala za sanje. Bil je tiho. "James? Zakaj molčiš?" "To je čudno. Najprej očijeva brazgotina in sanje, zdaj že tvoje sanje... To mi ni všeč." Zdaj sem bila jaz tiho. "Kaj če bosta še vidva z Albusom sanjala nekaj v povezavi z vsem tem?" "Ne vem. Opiši mi masko, prosim." "Zakaj?" "Prosim. Da se prepričam, če je to kar mislim." "Dobro. Bila je srebrna, imela je narisane vzorce. Bili so kot nekakšne spirale. Imela je samo luknje za oči in reže za usta." "Kaj je imela oblečeno?" Njegov glas je zvenel pretreseno in šokirano. "Črn plašč. Na glavi je imela kapuco. In najbolj se spominjam oči. Črne. Morilske." "Saj veš, da so se Mrlakensteinovi privrženci imenovali Jedci smrti, kajne?" Počasi sem prikimala. "Veš kakšne so bile njihove maske?" "Od strahu sem se ustavila. "Torej, hočeš reči, da je bila tista ženska Mrlakensteinova hči in da morda poskuša priklicati Jedce smrti, da bi ponovno zbrala vojsko in hoče umoriti... nas?" "Ja, Lily. Točno to mislim." "Ampak... Saj so bile le sanje brez kakšnega posebnega pomena, kajne?" "Nisem tako prepričan. Nekatere sanje nas poskušajo opozoriti in mislim, da sta zato z očijem imela te sanje. Ne smeš jih kar pozabiti in prepričan sem, da moraš očiju povedati za te sanje." "Velja, ampak ne preko pisma. Rada bi uporabila način s katerim je oči govoril z nami, a ne vem kako naj to naredim." "Preprosto. Glavo potisneš v kamin, uporabiš prašek frčašek in razločno poveš naslov hiše." "Tako preprosto je? Ampak... Kje naj dobim frčašek?" "Zakaj pa misliš, da obstajata plašč nevidnosti in Ravbarjeva karta...?" "James, ne moreš kar tako v Meryascoveeno." "Jaz lahko," je rekel in pomežiknil. Prispela sva v gryfondomsko dnevno sobo. Ko sem videla, da so tam Albus, Denise, Hugo, Rose, Kate, Mariah in celo njena starejša sestra Danielle, sem bila začudena, da je vse tako skrbelo. James je pospravil plašč in vsi so me olajšano pogledali. "Oprostite, bila sem v knjižnici, napisala esej ter zaspala sem in imela sem čudne sanje. Povedala vam bom jutri, ker sem preveč utrujena. Hvala za razumevanje." Vsi so se zasmejali. "Dobro, ampak... Si v redu, Lily?" me je vprašala Danielle. "V redu sem, hvala za skrb." Odpravili smo se spat.

Next?

P.S.: Upam, da mi oprostite, da zdaj tak dolgo ni blo nexta, ampak, ko so počitnice, se ti resnično še manj da nextat ampak se bom potrudla za vas. (:
31. julij 2013
neeeeeeeeeeeeeeext!
akdjxiofmvhuz
zdej 100% šipam scily... ZARAD TEBE
upam, da napišeš epilog v kermu bosta mela majhne rdečelase malfoyčke *.*
01. avgust 2013
u56764
u56764
omg hahahaha xĐ valda da bom hahahahaha xĐ
01. avgust 2013
u56764
u56764
aja še nekaj: se strinjate da zdaj objavim en next s strani layle in lily? :Đ
01. avgust 2013
u133049
u133049
★нεʟʟσ
★ƨσяı κεя σɢʟαšυנεм c;
http://www.igre123.com/forum/tema/jack-daniel-s-will-help-us-forget!/58817/1
★ρıšεм zɢσɔвıcσ ıп вı вʟα νεƨεʟα čε вı ƨı νzευ мıпυтσ čαƨα ρα ρяεвяαυ & пαρıƨαʟ пεхт!
★вαנσƨ ρяıпcεƨκα <З
01. avgust 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeext
01. avgust 2013
nexxtttt
01. avgust 2013
JAAA KOMOT TK PISIIIIII!!!!!!!!!!!!!!1
02. avgust 2013
u56764
u56764
ok (:
02. avgust 2013
pa hitr ze nAPISSSS 1 DOLGGGGGGG NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXTTTTTT
02. avgust 2013
N
NE
NEX
NEXT
NEX
NE
N
02. avgust 2013
u111868
u111868
neeeext nujno!
02. avgust 2013
u56764
u56764
ok ok pomirita živce xĐ ju3 ne bo nexta ker grem na celodnevni izlet tako da pojutrišnjem najhitreje :// have fun! <3333333333333
02. avgust 2013
u111868
u111868
škoda
02. avgust 2013
u56764
u56764
jaz bi tut raje doma bla pa napisala next samo žal ne morem :/// ampak v nedeljo pride next s strani layle in lily in bo dolg next velja? :Đ
02. avgust 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg