Forum
Sem avtorica http://www.igre123.com/forum/tema/zivljenje-bogatasev/7006/ in napisala bom zgodbo.

UVOD

Stopala sem po temnih ulicah mesta. Ura na mojem telefonu je kazala dve minuti čez eno uro zjutraj. Bila sem popolnoma budna in premražena. Hotela sem domov v zatišje moje sobe, v toplino moje postelje, v varen objem mojega zaščitniškega brata. Ampak to ni bilo mogoče. Bila sem stara šestnajst let in ni bilo lepo odpovedati srečanja, zaradi tega butastega strahu. Prav zaradi ponosa sem odločno stopala po ulicah. Zavohala sem mešanico alkohola in bruhanja. Namrdnila sem se. Nisem prenašala takih vonjav. Vonj se mi je zažrel v nosnice in po poti se ga nisem znebila. Prišla sem do kraja srečanja in se usedla na bližno klopco.
»Torej si prišla?« se je oglasil glas za mano.
»Si mislil, da ne bom?« sem rekla in še zmeraj gledala naprej.
Za mano se je razlegal smeh in kmalu utihnil. Slišala sem korake moškega, ki se mi je približal in kmalu sem čutila njegovo sapo na vratu. Smrdel je po alkoholu.
»Spet si pijan.« sem očitajoče rekla.
»In?«
» Nič.« sem se zlgala, vede da ni dobro, če se razjezi.
»Obljuba je obljuba.« je rekel in mi pomignil naj vstanem.
Vstala sem in se zazrla okrog. Počasi sem se obrnila. S pogledom me je preletel, nato pa začel hoditi. Brez ukaza sem hodila za njim. Hodila sem za njim nevede, da mi bo uničil življenje.

Next?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

07. januar 2011
u34416
u34416
idc ampak dala sm ne ;'D
07. januar 2011
dej
07. januar 2011
plis nadaljuj
07. januar 2011
u33512
u33512
c
co
coo
cool
coo
co
c
n
ne
nex
next
nex
ne
n
07. januar 2011
u29720
u29720
neeeext!!!!
07. januar 2011
1. Nedolžno življenje

Počasi sem se pretegnila in zazehala. Kmalu se je na mojem obrazu zarisal nasmeh in hitro sem vstala. Bil je božič. Spalna srajca mi je komaj segala čez spodnje perilo. Pohitela sem v kuhinjo in objela mamo, ki je že pripravljala zajterk.
»Božič je.« sem vznemirjeno rekla.
»Seveda. Preden pa se pogovorimo o letošnjem Božiču se spravi v kopalnico in se obleči.«
Nasmehnila sem se in prikimala. Zdrvela sem v kopalnico in na poti srečala mojega dve leti starejšega brata. Utrujeno je zazehal in si šel z roko skozi lase. Vedela sem kaj nama bo mama povedela in vedela sem, da se je brat tako kot jaz tega bal. Najinega očeta za Božič ne bo domov. Vsako leto je bilo isto. V upanju da bo letos drugače sem se spravila pod tuš in poskušala obutiti moje zaspano in premraženo telo. Po tuširanju sem nase navlekla razvlečeno trenirko in staro rdečo majico. Stopila sem iz kopalnice in se pognala po stopnicah v jedilnico. Zajterk je že čakal na mizi. Mama je bil že oblečena in preveč urejena.
»Mami? Greš tudi ti v službo? Božič je!«
Zavzdihnila je in rekla: »Povedala sem ti, da se bomo o tem še pogovorili.«
Vase sem stlačila kos prepečenca in popila pomarančni sok. Nato sem zagledala brata, ki je utrujeno stopal po stopnicah. Bil je razmršen in napol gol.
»Kje imaš majico?« je mama očitajoče vprašala.
»V omari.« se je namuznil.
Zasmejala sem se on pa mi je pomežiknil. Mamo sva pogosto spravljala od živce. Večkrat je govorila, da se ob nama počuti kot srednješolka.
»Pomirita se! Danes ne bo običajen Božič.«
»Zakaj?« sem vprašala.
»Tokrat bosta sama. Sonny ima zabavo lahko gresta k njej.«
»Hči tvoje sodelovke?«
»Da.«
Zmajala sem z glavo in pogledala brata. Spračil se je in odkimal. Enkrat sva bila na njeni zabavi in lahko vam povem, da to ni zabava. To je poslovna večerja. Sonny se šola v tujini. V Angliji, natančneje v Oxford-u. Spremenila si je ime. Bilo ji je ime Sonja in bila je moja najboljša prijateljica. Nato pa sva se odtujili. Mama je opazila najine predsodke.
»Tokrat bo drugače. Pojdita!«
07. januar 2011
zanimivo,..
Next,.. pliss? ☺☻
07. januar 2011
Nexttiii n_n'
07. januar 2011
Nisem bila prepričana kaj naj si predstavljam pod besedo 'drugače'. Zavzdihnila sem in se povzpela po stopnica. Brat mi je bil za petami.
»Počakaj me Abby!«
Prišla sem na vrh stopnici in se ustavila. Povzdvignila sem obrv.
»Ne glej me tako. Darilo imam zate.« je rekel in se nasmehnil.
Sledila sem mu do sobe. Dolgo časa že nisem vstopila v sobo. Malce jo je preuredil. Prebarval jo je in na stene obesil več slik in plakatov.. Na eni sliki sem zagledala mene in njega. Učil me je bordati. Nasmehnila sem se in ga pogledala. V rokah je držal škatlo. Pa ne škatlo za čevlje, namreč darilno škatlo. Izročil mi jo je.
»Vesel Božič!« je rekel.
»Lahko odprem?«
»Ne, samo gledaš jo lahko.« se je pošalil.
Počasi sem odstranila pokrov. V škatli je ležala lepa modra obleka. Oblekala sem jo in ugotovila, da se mi poda.
»Hvala. Prekrasna je.«
»Jo boš oblekla za nocojšno zabavo?«
»Mogoče.« sem se namuznila.
Odšla sem v sobo in slekla obleko. Morala sem se še stuširati in se naličiti.
07. januar 2011
Jaz v modri obleki

07. januar 2011
next ;DD
07. januar 2011
u29720
u29720
neeext!
07. januar 2011
u27664
u27664
Nextii*
08. januar 2011
u34333
u34333
next
08. januar 2011
u33512
u33512
next
08. januar 2011
u34871
u34871
NeeexšT!!
P.S. Jaas sem: **Lari < 3**
Remember?? Dodajte ;]
08. januar 2011
next
08. januar 2011
»Končno« je zamomljal moj brat. »Bil je že čas.«
»No? Kaj misliš?« sem upajoče vprašala.
»Poda se ti in izgledaš ... hm ... izjemno.«
Zardela sem in se podala proti vratom rekoč: »Kaj še čakaš?«
Pohitel je za mano in mi med potjo podal plašč ter z drugo roko pograbil ključe. Zaklela sem, ko se stopila v zimski mraz, nato pa si nadela lažen nasmeh. Pred hišo naju je že čakal avto. Vsaj nekaj sva dobila od staršev.
»Primerno opravičilo.« se je zahihital brat. »Spravi se že notri, Abby.«
Usedla sem se v 'mini' limuzino in se razkomotila. Ozrla sem se po prostoru in pritisnila na zvočnik. Vozinku sem povedala kam greva. Rekel je le, 'Da gospa' in že smo se peljali. Pograbila sem šampanec, ki se je hladil v ledu. Pogledala sem znamko in se zahihitala.
»Vrjetno ni namenjen nama.« sem zlobno rekla.
Zaslišal se je tih pok in kmalu sva si šampanec nalivala v kozarce.
»Vesel božič, Gappe!« sem rekla bratu.
Pokimal mi je in hlastno spil kozarec šampanca.
11. januar 2011
u34333
u34333
next
11. januar 2011
u34871
u34871
neext
11. januar 2011
next
11. januar 2011
next.! n.n'
12. januar 2011
Pripeljala sva se do Sonnyne hiše in presenečeno ugotovila, da je v njej polno ljudi. Nekaj se jih je gnetlo pri vratih, nekateri so sedeli na stopnicah, drugi so plesali po vrtu – brez ritma seveda. Gappe je glasno zavzdihnil.
»Greva?« je rekel, napol upajoč, da bom rekla ne.
»Da.« sem zašepetala, neprepričana v moj odgovor.
»Si prepričana?«
Pokimala sem in ga povlekla za roko. Počasi kot polž je stopal proti hiši in si nekaj mrmral. Ujela sem besedi 'oni' in 'budala'. Začudeno sem ga pogledala, vendar je gledal v tla. Spustila sem njegovo roko in se plahko nasmehnila.
»Boš zmogel?«
»Prosim? Aja, seveda bom zmogel.«
Prhnila sem skozi nos in vstopila v hišo. Kmalu sem našla Sonny in ji zaželela vesel božič. Zahvalila se mi je in mi postregla pijačo ter hrano. Samozavestno se mi je nasmehnila in dejala naj se seznanim z ljudmi in spoznam koga. Zmajala sem z glavo in ji jasno pokazala, da nočem razmerja. Videla sem njen razočaran pogled, ki je pogledal v kot. V kotu je bil on.
12. januar 2011
next.!
12. januar 2011
next
12. januar 2011
u35107
u35107
Nextii=)
13. januar 2011
u33512
u33512
NexT