Forum
"tistega dne je bilo zjutraj prekrasno vreme. ptice so žvrgolele, drevesa so se bohotila v vsej svoji lepoti in veličini. ljudje so še spali. takrat pa se je zgodilo. počasi, res zelo počasi se je jutro prevrglo v noč. to je bilo čudno, saj je bila ura osem zjutraj nekaj je bilo narobe-sonce je ugasnilo. znanstveniki so hitro zbrali toliko ljudi v vsaki državi, kolikor so jih mogli in odpeljali v posebno kupolo v kateri je bilo ogromno luči. s časoma so vse rastline in živali zunaj pomrle in ljudje so osali sami na svetu. v kupolo so začeli dograjevati kupolo in tako se je dogajalo v vsaki državi na svetu. znanstveiki so sami proizvajali zrak in ljudje so se navadili. ali kdo ve kdaj je to bilo?" je vprašala učiteljica hthaway. razredu je ravno brala besedilo z neke zelo stare knjige.
v zrak se je dvignilo osem rok, le ena je ostala spodaj. "leta 200000000000000 učiteljica!" se je iz zadnje klopi zadrla lily.
"ja, bravo lily" jo je pohvalila učiteljica. takrat je zazvonil zvonec "ja, lahko greste domov in nepozabite na seminarsko nlogo!" se je za učenci zadrla učiteljica
vsi so šli le mia je ostala v razredu v svoji klopi
"mia! a spet sanjariš?!" jo je poklicala učiteljica
"a? kaj? a e žezvonilo?" se je kar naenkrat zavedla mia
"joj mia! kaj naj s tabo? pojdi!"
mia je bila 16 letna punca, ki je rada sanjarila. sploh pa o pravih živalih in raztlinah. živelaje v eni od kupol, ki je stala na kraju, kjer naj bi bile nekoč združene države amerike. kupolo so imenovali tuti paradise-raj.

na šoli so jo vsi imeli za čudakinjo, saj je pogosto zahajala v knjižnico in si izposojala knjige o drugih živih bitjih in jih je potem risala vsepovsod, bila je zelo dobra risarka. drugi so delali referate o robotih, strojih in o kupolah pa svetu, ona pa o rastlinah in glivah in vrstah živali.
ravno je hotela zapusti šolo, ko so jo na parkirišču ustavili fantje
"lej jo, naravo ljubko!" se je zadru prvi
"lej onel!" se je zadru drugi in pokazal nekam s prstom
"orel." ga je popravila mia in šla naprej do svojega avta
avto so ji vsak dan proti porisali z živalmi. tega je bila ževajena in sedla je vanj in šla.

kaka se ti zdi tema?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

29. junij 2013
u123401
u123401
next!
30. junij 2013
ko je mia prišla domov jo je za kuhnjsko mizo že čakala mama. oea ni imela, mama paji ni nikoli hotela povedati kaj se je zgodilo z njim. v rokah je imela manjši tablični računalnik. "mia. pogovorit se morava." ji je rekla. "obrnila je tablco in na njej se je prikazala slika orla "to si narisala pri likvnem!"
"in?" se ji je mia zoperstavila
"poslušaj, počasi bo dovolj tega tvojega sanjarjenja o 'naravi'. treba se bo posvetiti resničnim zadevam."
"pa saj to JE resnino! vem, da je!" se je zadrla
"mia, pomiri se! velika si in dobro veš, da je vse pomrlo, ko je ugasnilo sonce! daj, zanimaj se še za kaj drugega! naprimer za računalnike. ali pa za skutrje! greva po skutar! ali pa za kakšen šport!"
"ne, ne in ne! mami, to me nezanima!"
"počasi te bo moralo." je rekla in šla.
"ja, ja, kar misli si! je rekla za njo
30. junij 2013
u139239
u139239
next
01. julij 2013
"a ne bi raje uporabila žerjava?" je nekje daleč nek fant vprašal starejšega delavca, ko sta pred sabo potiskala veliko kovinsko škatlo
"to pa ne! a bi rad, da se vsebina uniči?!2" ga je nadru "a sploh veš, koliko je vredna notranjost?!" je začel noreti "zdaj pa utihni in mi pomagaj."
pred velikimi jelenimi vrati sta se ustavila in moški je skočil do fanta
"če komu kar koli, kadarkoli poveš, ali smo namigneš, kaj je notri, te bom ubil!" spet je pordel od razburjenja "še vso tvojo družino bom pobil!"
"pa saj nimam družine!" se je upru fant
"še toliko huje!" v neko režo je potisnil neko kartico, vtipkal dolgo kodo, pkeniral prstne ottise in oči. vrata so se počasi odprla...

"mia, pridi sem." je mii po pouku pomignila učiteljica
"ja?" je počasi vprašala mia
"kmalu bodo počitnice." je začela učiteljic "a z mamo kam gresta?"
"ne"
"super! bi šla za čez počitnice v magic?"
"magic?" je vprašala mia "ali se ni ta kupola že porušila?"
"če ne greš ne boš nikoli izvedela" se ji je nasmejala učiteljica
"kaj imate za bregom?" jo je mia sumničevo pogledala
"ne, tu. pridi k meni na čaj" je rekla učiteljica.
01. julij 2013
next
01. julij 2013
next
01. julij 2013
Next
01. julij 2013
u139239
u139239
next
01. julij 2013
"spustite me ven!!" je vpil alex in se zabijal po velikih jeklenih vratih
"ne, preveč si videl mulc, kar notri boš!" mu je nazaj zavpil moški, ki je prej vtipkal kodo
"kaj?! zato je pri vas tako malo delavcev!?" je zavpil, a ga je možic preslišal in mirno šel stran

"zakaj bi me poslali v magic?" je mia spet zatečnarila hathawayevi
"boš videla, ko boš tam" ji je spet hladnokrvno odvrnila hathawayeva pomagala ji je splezati v letalo
"kaj pa mama?" je zaskrbelo mio, vedela je, da ji mama nikakor ne bi dovolila tja
"jo bom jaz prevzela" ji je rekla in ji potisnila kovček v roke "poišči alexa, on ti bo vse razložil." ji je še zavpila, ko so se vrata zaprla in letalo je vzletelo
ta letala so bile edine stvari, ki so lahko prešle kupole in letle med njimi. to letalo ni bilo javno, je pa hathawayeva mio spravila gor, ker je bil pilot njej mož.

po kakšnih 3 urah leta je letalo pristalo v jeklenem zaklonišču. mii je pilot rekel, naj se skrije v en zaboj in počaka, da se v njem prikaže zelena luč.
mia je hitro stekla do prvega in se skrila vanj. ker je bila drobna to ni bi noben problem. imela je srečo, da je bil zaboj prazen.
delavec je potisnil zaboj skozi vrata in odšol.
ko se je prižgala luč ne mia odprla pokrov in splezala ven. osupnila je. stala je sredi.... za tisti čas je bil to čudež! tropskega gozda.
vsenaokrog so bile ptice, opice in drevesa.
kar na enkrat pa je nanjo nekaj padlo. "daj mi ključ!" se je nekaj zadrlo
"pa kakšen ključ?!" se je uprla in poskušala ustati
"kartico za ven!" se je še enkrat zadrlo
"pa nimam je!"
"res?" mio je nekaj preščipalo po vsem telesu in potem zakrakalo "noup, pa je res nimaš" alex se je spravil dol in ji pomagal vstati "jaz sem alex" je rekel in iztegnil roko
mia jo je prezrla
"ti?"
"ena, ki nemara, da ljudje skačejo po njej"
03. julij 2013
NNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
03. julij 2013
next
03. julij 2013
NEXT!!!!!!!!!!!!!!!!
04. julij 2013
u123401
u123401
next!
04. julij 2013
"kaj?!" se je nad hathawayevo drla miina mama "kako ste mogli?!" athawayeva e rišla k njej na obisk. natvezila ji je, da je mia poslala v elektronski tabor, da bi se izučila iz elektronike.
"saj bo čez en mesec že nazaj" je rekla v sproščenem tonu
"mesec?! ali se sploh zavedate, v kaj ste jo spustili?! zagotovo bo ušla, ker se ji bo zdelo, da je videla orla!" mama je s pestjo udarila po mizi.
"poslušajte! vaša hčirka je nekaj posebnega...."
"se mi zdi ja!"
"pustite, da dokončam. ima nekaj, česar nimajo njeni vrstnki niti naslednja generacija. ima vizijo...."
"ja, o zajčkih in čebelicah! o drevescih in grmičkih!" je zapela mama
"vi ste nori" je bil edini komentar hathawayeve. vstala je in šla.

"čakaj! čakaj! čakaj!" je alex tekel za mio "a sem te tako užalil?"
"ne" mia se je ustavila in obrnila "nisi meužalil. le ko sem s tabo se bojim, da bo še kaj padlo name"
"pa sem mislil, da se punce s paradisa mile in olikane" je prhnil
"ja pa ja de!" je mia vzkliknila in šla naprej. kmalu se je ustavila "kako veš s kje sem?!"
"mami mi je povedala?"
"in 'mami' je?"
"jane hathaway?"
"kaj?"
"pa kaj je? a je takooooooo slavna po celi šoli?"
"ne.....samo... čakaj! začniva od začetka: ti si alex hathaway?"
"jp"
"in sem si prišel......"
"pritihotapil sem se kot skrbnik"
04. julij 2013
next
04. julij 2013
next
05. julij 2013
u123401
u123401
next
09. julij 2013
u87744
u87744
neeext!!!
16. avgust 2013
v glavnem vojaškem štabu so oblasti imele sestanek.
"pa to ni res!" se je zgrozil predsednik "ne more biti!"
"žal je tako predsednik." mu je pritrdil neki vojaški vodja
"pa kako lahko sonce spet zagori!? mislim, zakaj rav zdaj!? ljudje mislijo, da je življenje v kupolah krasno in da nočejo spet rastlin in kaj če bodo spet ne nadzorovano tekali po zemlji in jih ne bomo mogli nadzorovati ves čas?!"
"predsednik, to so strašni časi." se je zaslišalo iz stopnišča. bil je glavni general "na sonce bomo poslali raketo, ki ga bo uničila enkrat in za vselej"
16. avgust 2013
next
16. avgust 2013
"mia, pazi" je zavpil alex
"av!" je zavpila mia
"prepozno! kolikokrat ti bom moral še povedati? vsa narava ni krasna!"
"kako pa nej jz vem, de ta... ta... ka-ktus pika?" mu je očitala
"po bodicah!"
"ja, jaz pa vem, da niso mehke"
"dej, greva naprej" je alex že šol naprej
"em... kam pa sploh greva?"
"a me zafarkavaš?"
17. avgust 2013
u87744
u87744
neeeext!
18. avgust 2013
next
19. avgust 2013
u140132
u140132
NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Super zgodba!
26. avgust 2013
"ne te ne!" mu je rekla mia
"ja v osrčje magica." ji je kot samoumevno rekel alex
"a, to je res logično"
"tam je raketa, ki bo ugasnilasonce."
"raketa, sonce?" je rekla mia in se začela smejati "sonce že nevem koliko let ne gori!"
"pa je spet začelo!"
"ja kako pa to veš?"
"če ukradeš podatkovno tablico je vse mogoče" je rekel in pomahal s neko tablico
podatkovne tablice so bile kot majhen tablični računalnik, le tanjše in imele so ogromno spomina. tako tablico je imel skoraj vsak.
"kje si jo pa dobil?"
"ja, pomaga, če si mojster preobleke"
01. september 2013
u87744
u87744
neext
01. september 2013
NEXXXT!!! pa plis če je lahko malo dalši
01. september 2013
"ja, cool. ko prideva čez pet minut tja, me boš pustil namiru, da si celo kupolo lepo gledam in me potem spet pripeljal nazaj domov." je rekla mia
"pet minut?! punca, magic je orgomen in če še na veš, bova šla peš." ji je posmehljivo odvrnil alex. "trajalo bo saj 35 ur!"
"kaj?!" je zavpila mia "to je pa še boljše!"
in sta šla. najprej sta hodila po tropskem gozdu. vse je šuštelo in se premikalo. alex je bil v magicu že kar lep čas in je bil navajen različnih podnebji.mia pa se je hitro utrudila.
"malo... počiva" je rekla in sedla na padlo drevo
"spet!?" je rekel alex "pa saj hodiva koaj 10 minut! si pa res mehkužna!"
"kdo je mehkužen!?" je rekla mia in se pognala proti njemu
"dobro, dobro!" je rekel alex "za vami vaše mehčuštvo"
mia ga je udarila v glavo in stepla sta se.
v grmovju je nekaj zašuštelo
"kaj je to!?" sta oba naenkrat izdavila
grmovje je spet zašuštelo...
01. september 2013
NEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!
01. september 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg