Forum
Hey hoy vsi
Ta tema je namenjena samo učencem z te šole: https://www.igre123.com/forum/tema/bradavicarka-akademija-za-carovnike-in-carovnice/66475/2

Torej.. Pozdravljeni!
Sem vaša profesorica Letenja Rebeka Swith.
Pri mojem predmetu se bomo učili marsikaj o letenju in njegovi zgodovini.

Lp
Rebeka Swith
16. januar 2014
Gdaj zacnemo
17. januar 2014
Takrat ko bo ravnateljica dala znak za začetek pouka
17. januar 2014
ja
17. januar 2014
Rad bi se prjavil gospod
20. januar 2014
*
20. januar 2014
Tarfaryen.. gospa če že moraš vikat
20. januar 2014
sorry nism vedu še tkrt
20. januar 2014
maš na sliki Harrya pa sm mislu...
20. januar 2014
Hehe Nič hudega... Lekcija pa pride jutri.. Do takrat se pa lahko še kdo prijavi
20. januar 2014
Jaz
21. januar 2014
jst bi se odjavil
21. januar 2014
Okej...
Danes resnično nisem imela časa... Jutri prisežem pri življenju, da napišem lekcijo
21. januar 2014
IN?
22. januar 2014
V roku 1/2 ur pride 1.lekcija Jo pišem v Wordu
22. januar 2014
Aha
22. januar 2014
Hey hoy
No pa je pred vami vaša prva lekcija. Pozorno jo preberite in naredite domačo nalogo!
Za začetek se bomo učili o čistem začetku letenja.
Kako je sploh nastala leteča metla, kdo jo je ustvaril?
Prva leteča metla je nastala že 16 stoletju, pred našim štetjem. Približno 2.stoletji po *nastanku* čarovnikov. Prvo letečo metlo pa je ustvarila Anabella Liza Swin.
Anabella je razmišljala o tem, kako bi bilo, če bi čarovniki imeli čarobno sredstvo s katerim bi lahko potovali po zraku. Ko je razmišljala o tem, je čisto po naključju ravno pometala po hiši. In po nekaj minutah globokega razmišljanja se je zazrla v metlo, ki jo je držala v rokah. Premišljevala je, kako bi bilo mogoče narediti letečo metlo. Nadaljnih 6 dni po tej *ugotovitvi* je bila po cele dneve zaklenjena v svojo sobo. Izdelovala je namreč pravo letečo metlo. Najprej je izdelala zapleten načrt. Ker je Anabella dala skozi veliko šolanja je te reči vsaj približno poznala. Ko je bil načrt izdelan, je razmišljala, kateri les bi bil najbolj primeren. Izbrala je hrast, zaradi njegove moči. Ščetine pa je izdelala iz brezovih vej. Imela je občutek, da bo delovalo. Ampak manjkala ji je še pika na i. Kako narediti metlo, ki jo bo letalec lahko usmerjal. Kajti uspelo ji je narediti metlo, ki leti naravnost, ne zna pa zavijati. Vseeno je to metlo pokazala svojim domačim. Ti, so naredili še točno 10 takih modelov. Ta prva metla se je imenovala Anna 100. Ko je videla, kako navdušeni so ljudje nad tem, je družino prosila, da naredi še nekaj modelov metle Anna 100. Sama, pa se je zaklenila v sobo in ugotavljala. Razmišljala je namreč o tem, kako narediti metlo, ki zavija. Razmišljala je in brskala po knjigah, za ustrezen urok. In čez nekaj dni ga je našla. Urok se je imenoval Miliska mola. Ta urok je Anabella izvedla na eni izmed že letečih metel. In uspelo ji je! Urok je deloval. In zato se je s svojo družino lotila izdelave takih metel. To novo metlo je poimenovala Anna 101. S temi metlami je zelo uspela

ANABELLA LIZA SWIN:
Anabella Liza Swin je čistokrvna čarovnica rojena 17.9. Kot vsak čarovnik je tudi ona opravila šolanje na Bradavičarki. Njena starša Milen Swin in Patrick Swin sta izjemno ponosna na svojo hčerko, saj je Anabelli pri 23 LETIH uspelo narediti prvo letečo metlo. 23 let.. To je malo, za tak uspeh, marne?
Na kratko opiši Anabello, kot si jo ti predstavljaš.
Na kratko opiši, kako misliš, da je Anabella prišla na to misel(upam, da razumeš, kaj hočem povedat)

DN mi pošlji na ZS!
No .. Za začetek, res kratka lekcija.. Kot neka uvodna.. V nadaljevanju bodo lekcije veliko daljše.

LP
Profesorica Rebeka Swith
22. januar 2014
Uh.. Pozabila sem napisat, do kdaj oddat nalogo. Nalogo lahko oddata do jutri 24.1 do 20:00.

Prijavljeni:
Andy firewolf: 3/5 točk(tri točke od petih)
Tim Potter: Naloge še ni opravil
Klicala vas bom po imenih, s katerimi ste se prijavili
23. januar 2014
1. Annabella Lisa Swin
2. Anna 1000
3. Npr. Takrat ni še bilo avtomobilov ter koles, zato bi na malo stvari lahko sedli
ter poleteli. Mogoče, kadar je pometala, je čisto po naključju postavila metlo
bolj v mednožje (OPROSTITE GOSPA, če je to napačen izraz toda ne vem drugega).
In mislim, da se je tako spomnila, da bi lahko letela z metlo.
23. januar 2014
Uups bi mogel na ZS, kajne? ****
23. januar 2014
Aha, saj ni nobenega več prijavljenega
23. januar 2014
Vredu.. Ampak če si opazil si pozabil odgovoriti na 3 vprašanje: Na kratko opiši Anabello, kot si jo ti predstavljaš.. Tako da te prosim, da dopišeš še to in mi celotno nalogo pošlješ na ZS
23. januar 2014
Ja, gospa.
23. januar 2014
u161843
u161843
jst bi se prijavla.
25. januar 2014
Nalogo pošlji učiteljici na ZS.
25. januar 2014
Prijavljeni:
Andy firewolf: 3/5 točk(tri točke od petih)
Tim Potter: 5/5 točk(vse možne točke)
Melgan Welens: Naloge še ni opravila(dam ti čas do danes ob 18:00)
Melgan, sprejeta.. Prosim, da prebereš lekcijo in mi na ZS pošlješ nalogo. Čas ti dam do danes ob 18:00, ker bo takrat kmalu prišla 2.lekcija.
Imam pa še vprašanje za vas... Bi želeli delat referate za dodatne točke?
25. januar 2014
נυѕт_мє ♥ super da si že objavla lekcijo! Ampak časa bi jim pa lahk dala mal več, če seveda ne opravijo. učenci: naloge pa pošiljajte na zs, da kdo ne prekopira od vas.
25. januar 2014
Aha... Prav..
Melgan.. Čas imaš do jutri ...
Sicer pa ravnateljica sem tokrat dala zato tako malo časa, ker naloga še ni zahtevna.. V nadaljnem bodo naloge bolj zahtevne in bodo imeli več časa
25. januar 2014
u161843
u161843
ni problema sm že nardila.
25. januar 2014
Jaz ne bi delal referatov
25. januar 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg