Forum
u70306
u70306
Ta zgodba bo posvečena usem ljubiteljem Volkov. Ker sem tudi sama ljubiteljica Volkov sem se odločila da bom napisala zgodbo katera govori o prijateljstvu med živaljo in človekom!

Glavni igralci:

Roses Snow(jaz):

Nicky Lock:

Jacob Delton:

1. Nextt!

]Torej bil je čisto navaden dan ko sem se odpravljala v šolo, vsako jutro je bilo mučno vstati ter cel dan samo sedeti in poslušati učitelje kako nam razlagajo snov. V razredu nas je bilo približno okoli 15 kar še ni veliko, na šoli so bili skoraj vsi »tipčki« lepi . Moj najboljši prijatelj Jacob je bil starješi za 2 leto od mene a sva se kot prijatelja zelo dobro razumela. Po pouku smo jaz, Jacob in Nicky odšli peš proti domu, danes smo odšli k meni pisati domačo nalogo in se učiti saj se ponavadi menjavamo čez teden. Jacob: Hey dekleta ali bi danes odšli mogoče v kavarno? Roses: Dober predlog Jacob, kaj ti misliš Nicky? Nicky: Mogoče ampak moram mami doma pomagati pri delu v skednju. J: vredu Nicky, kdaj drugič, ane? N: upam Jacob poleg tega pa se imejta lepo sama! R: Niky ali še vedno misliš da sem pač zaljubljena v njega? J: čakaj malo kaj se zdaj pogovarjata? N: nič zate Jake , ne Rose ne mislim da si v njega, ker vem da nisi. J: alo dekleta kaj se zdaj gresta tukaj, za oseben pogovore bosta še imele časa! R: čisto prav imaš Jacob! Po poti v kavarno sva se z Jacobom poslovila od Nicky , v kavarni sva naročila kavo ter rogljiček. Kmalu sem se poslovila od Jacoba saj je moral oditi domov, jaz pa sem se morala odpraviti k mojemu dedku saj mora nekdo poskrbeti za njegovega psa Bucka. Na steni sem zagledala prekrasne slike Nekakšnih psov ampak niso bili podobni psom. Roses: dedek kaj so tile psi na sliki? Dedek : tole niso psi ampak volkovi Rose! R: Prekrasni so dedek! D: torej naj ti povem nekaj, tile volkovi so posebni, tukaj na Alaski so volkovi zelo posebne živali saj prenesejo zelo niske temperature, volkovi imajo tukaj za preživetje malo hrane zato z »Divjim Willom« vsak dan odideva v gozd ter jima nastaviva hrano. Tukaj je volkove prepovedano streljati! R: torej praviš, da lahko volkovi usak dan poginejo če ti ali Will umreta. D: zato imam zate posebno nalogo, jaz in Will sva že stara in ko bova umrla boš ti nadeljevala najino poslanstvo, Izbral pa sem te ker si odločna ter pametna punca. Vendar hrano poleti nosi vsak teden po enkrat saj si lahko tudi sami vlovijo kaj! R: da dedek ampak ti še ne boš tako hitro umrl prav! D: da punca moja! Hehehehe! Kmalu sem se napotila proti Jacobu da se bova šla malo metati po snegu. Kepala sva se in se ometavala s snegom bilo je res zabavno dokler naju ni moja mama nakričala ker sva bila vsa premočena Očka je Jacoba odpeljal domov jaz pa sem se preoblekla ter odšla na večerjo. Po večerji sem se odpravila na »Facebook« Kmalu pa sem se odpravila spat saj sem morala zjutraj zgodaj vstati za v šolo! Nextt!!!

Buck:

Ali imaš rad/a Volkove???

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

11. avgust 2012
netx
11. avgust 2012
NEXT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11. avgust 2012
next
11. avgust 2012
nextt
11. avgust 2012
u76361
u76361
neeeeeeext!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12. avgust 2012
u70306
u70306
Zjutraj sem skoraj zamudila prvo uro ampak ni bilo ravno grozno saj smo imeli angleščino.
med malico:
Nicky: hey, zakaj danes naša Roses sedi sama pri malici?
Jacob: Veliko me vprašaš?
Samuel: Huh danes je nekam čudna že vsak odmor do sedaj bere tisto knjigo, celo pri malici!
Isa: vem ampak dajmo ji malo miru. če to želi, seveda!
J: prav imaš Isa!
N: kdaj pa ona nima prav Jake?
I: tako pametna pa že nisem!
S: tako kot Jake že ne?
J: kaj misliš s tem Sam?
S: bol si pameten kot naša Isa!
I: kaj? zdaj pa že pretiravate! jaz sem najpametnejša?
N: ni res! naš Jcob je najpametnejši, ane?
J: misliš?
S: o jaaa!
po malici ko sem porebrala že skoraj vso knjigo katero sem našla pri dedku naslov me je mikal že od daleč zato pa sem jo tudi želela prebrati naslov je The legend of Wolves.
v njej je pisala zgodovina volkov ter kakšni so, kakšno je nihovo vedenje ravno sredi stavka me je zmotil Jacob:
Jacob: hey Rose, kaj že cel dan gledaš tole knjigo?
Roses: ah Jake, veš zelo je zanimiva, v nej piše vse od razvoja volkov v čash do danes, v knjigi piše veliko besed katerih ne poznam.
J: od kdaj si pa navdušena nad volkovi?
R: skoraj od negdaj, takšne očarljive in posebne živali so!
J: res so, aliu bi danes odšla v gozd zmenoj, malo opazovati?
R: lahko!
In res popoldne sem z Jacobom odšla opazovati okolico. V gozdu sva videla veliko raznoraznih živali razen volkov nisva našla odpravla sva se v mojo sobo domov mama je naredila okusno vročo čokolado, ležala sva na postelji ter gledala v strop na katerem sem skoraj prvič v življenju zagledala da je na njem narisan volk kateri tuli v luno.
Jacob: hm, ali ni tisto na stropu volk?
Roses: pa res, kako da nisem tega prej opazila?
J: hočeš reči da tega nisi nikoli opazila?
R: ja!
J: hahahahaha!! že toliko let živiš tukaj pa nisi opazila!
R: ni smešno Jake!
J: o pa je Rose!
R: hehehehe!
in tako sva se đe dolgo smejala kamalu je moral Jacob domov.
Zjutraj sem se zbudila in odšla v kopalnico malo se osvežiti. V kuhinji sem pojedla zajterk ter odšla ven, v gozd.
V gozdu sem zagledala stopinje in to niso bile navadne stopinje temveč volčje.
Odšla sem po stopinjah in zagledala volkove kateri so cenjali srnje meso. Takrat se mi je srčni utrip pospešil in nisem znala razložiti svojega upravičenega strahu, volkovi so me opazili, kaj zdaj, me bodo pojedli?
Počasi so stopali do mene ko sem hodila vzvratno sem se spotaknila in padla na rit.
V tem trenutku je eden od volkov prišel čisto do mene ter me povohal po obrazu zamižala sem ko me je začel lizati po obrazu nasmehnila sem se sebi v obraz saj sem bila srečna da me ni ugriznil. V tem trenutku sem zaslišala glas kateri je ploskal in se smejal.
Bil je neki postaven fant, ponudil mi je roko da sem ustala.
Fant: Torej pogosto prihajaš sem da te psi napadajo?
Roses: am, aa, ne?
F: torej nisem se predstavil, ime mi je Paul!
Roses: o, meni je ime Roses.
Paul: me veseli, torej kaj počneš tu?
R: tebe bi morala vprašati?
P: jaz hodim sem vsak dan, obiskujem moje prijatelje.
R: hočeš reči da so to psi?
P: da, če hočeš videti prave volkove, te pomojem nebi polizal ampak kaj odgriznil!
R: so tvoji?
P: da, moji so.
R: in kar sami so tukaj?
P: ne usak dan pridem sem in jim prinesem hrane ter vode, spijo pa v skednju.
R: zanimivo, za trenutek so takšni kot volkovi potem pa ugotoviš da so psi!
P: ja res so podobni volkovom...
R: Torej so Aljaški Malamuti?
P: da , in če se ne motim sem dal enega tvojemu dedu?
R: res ima psa po imenu Buck!
P: da bil je moj, dal sem mu ga ker je stari Tom potreboval čuvaja, kako je Tom?
R: drži se, Koliko je ura?
P: 16:30, Te spremem domov?
R: o, hvala !
Doma sem se poslovila od Pula in se mu zahvalila, za kratko razlago, mami sem use pobvedala, ter stekla še k Jacobu ter mu spet use razložila.
Pri Jacobu sem odtala do devetih ko je rekel naj prespim, ampak sem res potrebovala svojo posteljo!

Next!

Paul:

12. avgust 2012
NEXT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12. avgust 2012
u95154
u95154
next nujno+nova bralka+na moji igri lahko oglašuješ
13. avgust 2012
u50889
u50889
Ooo next! Svetovno pišeš!
13. avgust 2012
u76361
u76361
neeeeeeeeeeeeeeeeext!!! I YOUR STORY
13. avgust 2012
u50889
u50889
kdaj boš nextala?
13. avgust 2012
u70306
u70306
kmal!
13. avgust 2012
next
13. avgust 2012
u70306
u70306
Doma sem se ulegla na posteljo ter v trenutku zaspala v mislih sem imela Paula, res je srčkan!
Zjutraj sem ustala in se odpravila k Paulu počakala sem nekaj časa ko sem skoraj obupala da ga ne bo se je prikazal.

Paul: glej no glej, koga vidim!
Roses: glej, glej gdo se je prikazal izza grma!
P: koliko časa si me čakala?
R: kar nekaj časa.
P: koliko?
R: sto miljard let!
P: TOLIKO! koliko pa si stara sedaj??
R: hm če prištejem točno sto miljard in 19 let!
P: ho ho, kakšna napaka, ojoja!
R: kaj pa je?
P: družim se s staro coprnico!
R: ej coprnica pa nisem!!
P: he he he samo šalim se!
počasi sva odšla po gozdni poti s psičko po imenu River. Na poti sem videla velik kupec snega in Paula porinila v Sneg začel me je loviti ter me obmetavati s snegom začel se je " Snow Fight" River je poskakovala po snegu in ljala na mene naj Paula pustim nameru, Spotaknila sem se ob neki zasnežen kamen in padla na hrbet Paul pa name smejala sva se in bila seveda usa premočena od snega, River me je začela lizati po obrazu Paul je River umaknil ter mi obrisal obraz seveda me je še dvignil odšla sva naprej in zagledala na tleh nekaj kar me je prestrašilo!

Roses: je to???
Paul: da je !
R: o moj bog morava mu pomagati!
P: volku, čakaj, imaš kakšno cunjo ali majico?
R: da imam dala bom svojo bundo!
P: pa saj si nora zmrznila boš!
R: me ne zanima važno da mu pomagava!
P: zame pa je važno!
Useno sem dala bundo Paul je ranjenega volka zavil vanjo, stekla sva domov k njemu volku je dal anestetik tako da je zaspal med tem pa mu je razkužil rano iin mu jo zašl ter ovil. Volka sva postavila na kavč da je počival sedel asem zraven njega ter ga gledala v njegov prekrasen kožuh in mehke tačke, božala sem ga po glavi.
Volk se je kmalu zbudil a je bil čisto mil in prijazenn, gledal me je z modrimi učkami preplašeno a use eno ponosno.
Paul: mu boš dala ime, samček je?
Roses: hm, ime, naj bo Blue Spirit.
P: lepo ime, kje jih najdeš?
R: nevem, pač skočilo mi je v glavo!
P: aha.
po pogovoru sem odšla domov saj sem imela mokre nogavice in rokavice, doma sem povedala očku kaj sem našla s Paulom. Tekla sem k Jacobu in Ga odpeljala k Paulu, Jacob je videl volka, in bil je zelo vesel.
Odšla sem k njemu saj je imel neko novo igrico, katera je zelo zabavna naredila sva še nalogo za v šolo.
Domov sem prišla ob 5h popoldne, mami je prakar naredila večerjo.
mama: hej, Rose, ali se nisi ti zaljubila v tistega fanta, tako ko si zasanjana ta 2 dneva?
Roses: am, ne nisem se zaljubila v njega, kje pa, samo ušeč mi je ker veliko ve o psih in volkovih!
ati: jah pa Jacob, dober fant je?
R: če ima dobre igrice še ne pomeni da sem zaljubljena v njega!
m: no no, saj ni nič takega misli, samo ali nič ne razmišljaš o fantih?
R: kdaj že, ampak tole lahko še počaka!
a: torej mami ali bo večerja na mizi?
m: tako ješč si!
a: tako je pogledal :
z mami sva se smejali na ves glas in kmalu smo začeli z večlerjo!

Next!

River:

Blue Spirit:

13. avgust 2012
u70306
u70306
Doma sem se ulegla na posteljo ter v trenutku zaspala v mislih sem imela Paula, res je srčkan!
Zjutraj sem ustala in se odpravila k Paulu počakala sem nekaj časa ko sem skoraj obupala da ga ne bo se je prikazal.

Paul: glej no glej, koga vidim!
Roses: glej, glej gdo se je prikazal izza grma!
P: koliko časa si me čakala?
R: kar nekaj časa.
P: koliko?
R: sto miljard let!
P: TOLIKO! koliko pa si stara sedaj??
R: hm če prištejem točno sto miljard in 19 let!
P: ho ho, kakšna napaka, ojoja!
R: kaj pa je?
P: družim se s staro coprnico!
R: ej coprnica pa nisem!!
P: he he he samo šalim se!
počasi sva odšla po gozdni poti s psičko po imenu River. Na poti sem videla velik kupec snega in Paula porinila v Sneg začel me je loviti ter me obmetavati s snegom začel se je " Snow Fight" River je poskakovala po snegu in ljala na mene naj Paula pustim nameru, Spotaknila sem se ob neki zasnežen kamen in padla na hrbet Paul pa name smejala sva se in bila seveda usa premočena od snega, River me je začela lizati po obrazu Paul je River umaknil ter mi obrisal obraz seveda me je še dvignil odšla sva naprej in zagledala na tleh nekaj kar me je prestrašilo!

Roses: je to???
Paul: da je !
R: o moj bog morava mu pomagati!
P: volku, čakaj, imaš kakšno cunjo ali majico?
R: da imam dala bom svojo bundo!
P: pa saj si nora zmrznila boš!
R: me ne zanima važno da mu pomagava!
P: zame pa je važno!
Useno sem dala bundo Paul je ranjenega volka zavil vanjo, stekla sva domov k njemu volku je dal anestetik tako da je zaspal med tem pa mu je razkužil rano iin mu jo zašl ter ovil. Volka sva postavila na kavč da je počival sedel asem zraven njega ter ga gledala v njegov prekrasen kožuh in mehke tačke, božala sem ga po glavi.
Volk se je kmalu zbudil a je bil čisto mil in prijazenn, gledal me je z modrimi učkami preplašeno a use eno ponosno.
Paul: mu boš dala ime, samček je?
Roses: hm, ime, naj bo Blue Spirit.
P: lepo ime, kje jih najdeš?
R: nevem, pač skočilo mi je v glavo!
P: aha.
po pogovoru sem odšla domov saj sem imela mokre nogavice in rokavice, doma sem povedala očku kaj sem našla s Paulom. Tekla sem k Jacobu in Ga odpeljala k Paulu, Jacob je videl volka, in bil je zelo vesel.
Odšla sem k njemu saj je imel neko novo igrico, katera je zelo zabavna naredila sva še nalogo za v šolo.
Domov sem prišla ob 5h popoldne, mami je prakar naredila večerjo.
mama: hej, Rose, ali se nisi ti zaljubila v tistega fanta, tako ko si zasanjana ta 2 dneva?
Roses: am, ne nisem se zaljubila v njega, kje pa, samo ušeč mi je ker veliko ve o psih in volkovih!
ati: jah pa Jacob, dober fant je?
R: če ima dobre igrice še ne pomeni da sem zaljubljena v njega!
m: no no, saj ni nič takega misli, samo ali nič ne razmišljaš o fantih?
R: kdaj že, ampak tole lahko še počaka!
a: torej mami ali bo večerja na mizi?
m: tako ješč si!
a: tako je pogledal :
z mami sva se smejali na ves glas in kmalu smo začeli z večlerjo!

Next!

River:

Blue Spirit:

13. avgust 2012
u39129
u39129
next
13. avgust 2012
u70306
u70306
opllala se opravičujem mi je 2x objavilo isto!
13. avgust 2012
u76361
u76361
neeeeeeeeeeeeeeext!!!
13. avgust 2012
u50889
u50889
Neeeeeext čimprej prosim!!! Ljubim to zgodbico!!!
13. avgust 2012
NEXT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14. avgust 2012
u50889
u50889
Kdaj nextaš???
14. avgust 2012
nxt
14. avgust 2012
u70306
u70306
Kmalu po filmu ko je bial skoraj 11 ura zvečer sem odšla spati. zjutraj sem odšla k Jacobu, skupaj sva odšla v šolo, v šoli so se množile govorice da je neki nov fant prišel na šolo.
Nisem ga vedela do fraj ure, ko pa sem videla gdo je to, sem se prijela samo za glavo!
Bil je Paul.
Jacob: KAJ PA TAKO ČUIDAŠKO GLEDAŠ V NOVEGA NA ŠOLI?
Roses: am, pa sej ne gledam tok čuden vanj samo malo čudno se mi zdi no, ej morem iti nekaj naredit!
J: ja ja kar vzemi si čas!
tekla sem počasi do naslednjih klopi za malico in počasi sem se bližala Paulu, Ko sem bila kao zadaj sem stekla do njega in ga objela.
Paul: ohoho, Rose!
Roses. Paul! kaj pa počneš tukaj na šoli?
P: ja no hotel sem ti poročati o Blue Spirit in videl bi te v razredu ane.
R: vesela sem da si prišel sem!
Objela sem ga še enkrat in ošla nazaj k Jacobu katerega sploh ni bilo več na tistem mestu kot je bil.
Odšla sem iz šole ven na vogalu sem ga videla kateri se je jezno in žalostno držal ter sedel na tleh.
Roses: Jacob, kaj pa počneš tu zunaj?
Jacob: ne razumeš? k si videla tistega tgipa si morala iti k jemu ali sta punca in fant!
R: ne, Jake poslušaj me nisva....
J: kaj mi lažeš, saj te vidim kako ga gledaš? ali rtes ne razumeš kaj čutim do tebe, kako te gledam?? aa ali se samo delaš??
R: ne Jake prosim naj ti povem, nisva fant in punca!
J: ja verejl ti bom!
R: prosim te no, saj si ga že videl v koči nisva fant in punca, prijatelja sva, on mi pomaga jast pa njemu!
J: ph, vrjel ti bom, ampak amo ko se bom prepričal na lastne oči!
Ko je odvihral noter sem se počutila kot da sem izdajalka, Paula sem res imela rada oz. mi je bil všeč. Jacob je moj najbolši prijatelj, razume me, pošten je z menoj ampak tega nisem morala vrjeti da bo misli da sva fant in punca!
Po pouku sem odšla s Paulom v kočo da sem pogledala Blue Spirita kateri je prelepi volk,, videti je bil zadovoljen.
Po tem sem odšla domov in mami sempovedala svojo težavo.
rekla mi je naj se potrudim in dokažem a na preprost in nežen ter odločen način, ni mi pa povedala kak je ta način, menda ga moram najti in se ga domisliti kar sama.
Po večerji sem odšla K Paulu saj sem pogrešala mojega volka.

Doma sem se ulegla na posteljo in razmišlajala o Jacobu in Paulu nikako0r mi nista šla iz glave.
sanjala sem:

Ko bi le lahko še enkrat uzrla njegove prelepe modre oči katere gledajo milo, preplašeno a ponosno. Vidim kako je njegova dlaka plapola v vetriču, vidim kako njegova duša trpi, vidmi njegovo trpljenje katerega sama sedaj prenašam, vidmi svetlo luč katera me nese po poti edinosti, pravice, ljubezni in radodarnosti.
Vidim kako se mu duša lomi kako trpi in živi, kako se na pogled čez dolino iz skale modrosti in upa smeji nam v obraz.
Vidim kako mu iskrice v očeh poskakujejo od veselja da se bo še lahko vrnil med svoje in užival v življenju kateri mu je še ostal.
Čutim njegovo dihanje in pihanje toplega zraku skozi nosnice, čutim mokroto bisernih solz katere lezejo preko lica in sprva padejo na trda tla življenja in ne pravice ter trpljenja in ne poštenosti, zlobe ter groze.
Čutim mehkobo dlake katera je ob meni toploto ter bitje srca ki ugaša s sekundo, minuto, uro, dnevom, tednom, mesecem in letom.

Slišim njegov glas kateri mi znova in znova pravi naj razumem tegobe, slišim korake kateri hodijo po umazani zemlji prepojeno z krvjo nedložnih. slišim njegov dih, telo ki se lomi srce ki bije.
slišim svobodo in resnico katera mu vlivajo upanje v življenje katero mu je še ostalo.

Bodi pravičen in vesel da živiš na tem svetu polnem laži in krivice ter krikov nedolžnih ljudi!
Next!

Ta next je poln mojih besed katere sem izlila ob žalostni pesmi in mojem mišljenju!

upam da so moje zadnje besede čemu pripomorala in da vrjamete da so to moje besede iz mojih misli in ust!
Hvala, še vedno pogrešam svojega Dedka kateri me je zapustil preden sem se rodila!
Next!!!

14. avgust 2012
14. avgust 2012
u50889
u50889
Next hudoo!!!!
14. avgust 2012
u95154
u95154
next
oprosti da smetim
prosim oglej si to temo:
http://www.igre123.com/forum/tema/ribice/39991/
14. avgust 2012
u70306
u70306
Zjutraj sem se zbudila s solzami v očeh k sebi sem stisnila igračko volka z solzami v očeh sem zagledala da je ura šele pol 6h zjutraj.
oblekla sem se in odšla kar z igračo v rokah k Jacobu.
V okno sem vrgla kamenček in kmalu je iz okna pogledal Jacob, prišel je odpreti vrata.
Roses: am Jacob am...
Jacob: ah ne stokaj ustopi, če parv prihodnjič pridi bolj kasno!
-------
J: kaj pa je?
R: ah, čudne sanje sem imela skozi je bil v njih volk.
J: aha, nevem kaj se s teboj dogaja zadne čase si čudna!
R: bi rekla ja.
Objela sem Jacoba ter ga tesno stisnila k sebi.
Bila sem oblečena za v šolo in na ramah sem imela torbo.
ob 7h sem počakala Jacoba pred hišo in skupaj sva odšla v šolo, igračko sem pustila kar na Jake-jevi postelji.
po poti sem srečala Paula kateri me je hotel zaplejati do šole a sem odklonila in raje odšla peš z Jacobom.
Med poukom se ni zgodilo nič zanimivega razen tega da sem dobila 5 pri angleščini.
Po pouku sem odšla k Jacobu po mojega Plišastega volkca, odšla sem domov.
Doma sem se usedla pred televizor in gledala dukomentarec o volkovih.
Odšla sem k Paulu pogledati mojega Bluea na kratko.
Po tem sem se odpravila v gozd sama bližala se je noč in vedno bolj je bilo mrzlo, hodila sem po potki dokler se nisem odločila da uberem po strani potke.
znašla sem se pri potoku kateri je mrzel kot hudič. skočila sem čez potoček ter odšla naprej.
Zaslišala sem kako nekaj pada in pristalo je čez nekaj sekund, prestrašila sem se in nisem videla pečine, visela sem iz nje ter na enkrat padla.....
Vprašanja za Odgovore.
Kaj menite je preživela? Kaj se ji je zgodilo, v vašem komentarju lahko odgovorite
Igračka volkca:

15. avgust 2012
u50889
u50889
Zakon!!! Po moje bo padla in jo bo nekdo potem rešu al pa j bo rešu med padcem al pa bo umrla in jo bo nekdo obudu od mrtvih!
NEEEEEEEEEXTT!!!!
15. avgust 2012
u50889
u50889
Next hočemm!
16. avgust 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg