Forum
u59711
u59711
Zgodba ni resnična... uživajte!

"Vem, ja... Sofia ne nakladaj, prosim te.... am... ne vem še. Ja, bom. V redu," rečem in prekinem. Klicala me je teta iz Londona. Preseliti se bom morala k njej, saj me moji starši nočejo več 'trpeti'. Pa mi je prav vseeno za njih! Tudi za mojo mlajšo zlobno sestrico Erico. Vsi po vrsti me sovražijo, pa ne vem zakaj. Morda zato ker so me posvojili?! Ah, sprijaznila sem se že, da moje živjenje ne bo nikdar boljše in lepše. Še teta me komaj da vzame, saj me tudi ona sovraži. Najrajši bi me poslali nazaj v sirotišnico. In najbrž bi bilo to celo boljše. Zleknem se na svojo posteljo, ki še komaj zdrži pritisk, saj je le še ena stara 'kripa', ki so mi jo 'podarili' moji 'starši'.

Ozrem se po majhnem starem ogledalcu, ki je sameval na oguljeni pisalni mizi. Čez eno leto, ko bom polnoletna me bo tudi teta z veseljem vrgla iz njene barake. Znajti se bom morala sama. Tudi prav... Globoko vdihnem, zaprem oči, ter si pogladim veke. Morala bom dobiti študij in najeti stanovanje, da bom sploh preživela. Raje pustim skrbi...
"Miley!" z gnusom v glasu zakriči mačeha in plane v sobo. "Spokaj stvari, ob 12.oo pride Sofia pote," zakriči in zaloputne vrata, da se luč na stropu zamaje. Znova zavdihnem, pripravim stari prašni kovček in notri zdevam oblačila, par čevljev in copate. Vzamem še nahrbtnik, vanj dam uro, prihranjen denar-služila sem ga pri sosedi, kot služinčad. Prihranila sem 374 Eurov. Pobrskam po predalu in tako najdem še telefon in ga vržem v nahrbtnik. "Urejeno," počistim z rokami, in se zopet zleknem na posteljo, da zaškripa.
"MILEY! SEM!" zaslišim kričanje Sofie, ki razbija po vratih sobe. Utrujena vstanem, vzamem kovček ter nahrbtnik, se obrnem na petah in odklenem vrata sobe. "KDO SE TI JE SPLOH DOVOLIL ZAKLEPATI?!" me nahruli in prisoli zaušnico. "Tega pri meni ne boš počela, če pa boš, lahko greš kar pod most," zakriči in me s svojo hrapavo mrzlo dlanjo zgrabi za roko, ter povleče v taksi. "Do letališča," zarenči Sofia in sede na sprednji sedež.

"Tukaj sva!" me zbudi iz prijetnega dremeža. "DVIGNI RIT IN SE SPRAVI NA LETALO!" zavpije in me porine proti njem, sama pa caplja za mano. Po licu mi spolzijo drobne tople solze, ki kapnejo na vlažna umazana betonska tla.

Sedem na mehki sedež in se ozrem okoli sebe. Bila sem v drugem razredu, teta Sofia pa se je mastila s slaščicami v prvem. Značilno. Logično. Zakaj bi zame plačevala več? Iz žepa potegnem telefon in se spomnim na Williama, mojega edinega prijatelja, krajše Willa. Ob tem mi po licu zopet spolzi drobna solzica. Pogledam zadnje sporočilo, ki mi ga je poslal...

'ν ოօʝεო ʂɾƈմ ჩօš zმ νεძղօ օʂէმlმ. ղἶʂεო էἶ մʂրεl րօνεძმէἶ ղεƙმʝ, ƙმɾ ʂεო ძօlցօ ძɾžმl ν ʂεჩἶ. νεო, ძმ ʂրlօհ ղἶ րɾმνἶ էɾεղմէεƙ, მოրმƙ էօ ოօɾმო ʂրɾმνἶէἶ ἶz ʂεჩε. lʝմჩἶო էε, ოἶlεყ, lʝմჩἶო!' ob tem sporočilcu me je v srcu stisnilo, saj Willa ne morem več objeti, poduhati ali pa mu prijeti tople mehke roke. Ne... ničesar več...

u74005
japp ;D
27. februar 2012
neext
27. februar 2012
u59711
u59711
Hualaa
27. februar 2012
u59711
u59711
še kakšn next?
27. februar 2012
next!
27. februar 2012
u59711
u59711
hvala ampak od drugih oseb!
27. februar 2012
ajde next
27. februar 2012
-.-'
27. februar 2012
u59711
u59711
hvala MILEEZ_NESSY♥ ! Nessy, ka ti čem!
27. februar 2012
pa fuuul mi je ušeč ime ki si ga izbrala 'zase' (;
27. februar 2012
u59711
u59711
haha, japp.... logično, če pa maš rada Miley Smiley Cyrus
27. februar 2012
haha jap
27. februar 2012
u59711
u59711
27. februar 2012
nextttt fulll doberr
27. februar 2012
next
27. februar 2012
u59711
u59711
HVALAA
27. februar 2012
neext
28. februar 2012
u81433
u81433
Pa dej njeksti namest da govoriš hvala.!
28. februar 2012
NEXT!!!!!!!!!
28. februar 2012
u59711
u59711
ƒυcкιs c: -Ja, pač se zahvalim... te moti? ti pač ni treba brat -.- kaj ti naj, če me še ni bo prej doma in nism nextala -.- sei bom... nwm zaka vs čas govorim hvala, ampak se mi pač zdi prow... okeeiii?
28. februar 2012
u59711
u59711
"TU SVA!" zakriči Sofia in me dregne s palico, da spustim krik. Ljudje se ozrejo proti meni in zdaj proti Sofii, ki pa še kar bulji vame. Poskusim se vesti dokaj normalno, čeprav se v meni nabira bes, jeza... S Sofio izstopiva iz letala, pravilneje povedano jaz in kasneje Sofia. Namreč izogiba se me, kot da bi bila nekakšen bacil, parazit, ali... karkoli pač že...
Na nekem parkirišču je stal njen modri hrošč, kateremu se je že luščila barva. Sedli sva vanj in Sofia je pritisnila na plin. Hročš je spustil piskajoči zvok, ki je spominjal, da se ne bo premaknil. A po nekaj trenutkih je hitro speljal iz parkirišča in popeljali sva se do njene barake.
"IN... DOBRODOŠLA PRI MENI DOMA!" zavpije z neverjetno visokim glasom. Izstopiva iz hrošča in se obedve naenkrat ozreva po hiši, oziroma... saj sploh ni tako slaba... da bi ji pripadal vzdevek baraka...

"Lepo," po tiho pohvalim, da bi me teta morda le vzljubila. "LEPO?! PREKRASNO!" me popravi. Kar rečem je narobe, pa če se še tako trudim. Moje življenje je trud-da sploh preživim je velik dosežek. "Pridi," reče še z dokaj mirnim glasom in me povabi v hišo. "To je tvoja soba," stopi v sobo z modrimi stenami, ki pa moram priznati je veliko boljše, kot prejšnja. Hlad mi seže do kosti. "Tukaj je pa nekam...." začnem. "Mrzlo," nadaljuje Sofia in me porine v sobo. "Razpakiraj. Časa imaš pol ure, potem bo gospodinja skuhala kosilo in nato, greva po nakupih," reče in zaloputne vrata. Nevrjetno. Fantastično. Še nikoli nisem bila po nakupih, še nikoli nisem bila v tako lepi sobi, še nikoli... nisem tako uživala... no razen če ne štejemo družbe z Willom. Ne, seveda ne, on ne šteje. Iz kovčka začnem razpakirati stvari in jih zlagati v omaro. "Tukaj bo pa še lepo," si šepnem med zlaganjem...

"Kosilo," stopi v sobo prijazna gospodinja in me pozdravi. "Oh, hvala," si nisem mogla kaj, da nisem pokazala navdušenja. Veselo sem odkorakala do kuhinje, kjer je bilo na mizi že vse pripravljeno. Predjed, glavna jed in pa sladica. "Hvala," se zopet zahvalim in sedem nasproti Sofie...

(ignorirajten napis)
28. februar 2012
u59711
u59711
še 7 nextov
28. februar 2012
nextttt !!!!
28. februar 2012
u59711
u59711
heheh, še 6! povejte kritike pohvale.... VEDNO dobrodošle
28. februar 2012