Forum
u28905
u28905
osebe:
1. Liliana (Lili)-14let
2. Luka- 15let
3. Rebeka (Lilijanina mama)-37let
4. Klavdija (Lukova mama)-37let

ostale osebe sproti--->
25. oktober 2010
u28905
u28905
PONEDELJEK:
»Lili!« »mir mi daj!« zavpijem nazaj »Liliana, moja mala mucika...« izziva mama »a greš lahko stran?!« ni kaj, mama vstraja »Silibili-Lili!«, o.k., dovolj je imam! »ne bom vstala! Ne grem s tabo na tisti smotani sprehod!« zavpijem in se z blazino pokrijem čez glavo. Mama utihne... spet je užaljena. Grozno je občutljiva. sovražim njeno občutljivost. Vstala sem in se odpravila v kuhinjo. Mame ni bilo nikjer, najbrž je že odšla. Vsedem se za mizo in razmišljam... nekaj me je zbodlo v hrbet zato sem se obrnila. Zagledam risalni žebljiček, in roza listek s sporočilom: »pika-poka. Nisem jezna nate. Ampak če že ne greš na sprehod, lahko vzameš sesalni stroj in posesaš po hiši. Nato lahko pripraviš zajtrk in pobrišeš prah iz polic. Tvoja 'smotana' mama.« je bilo napisano, z lepo pisavo, ki mi je šla tisti trenutek strašno na živce. »kako mi lahko naredi kaj takega! Počitnice so!« sem vpila sama zase in brcala v stol. Na koncu sem vseeno šla po sesalnik in sesala po hiši... zraven sem razmišljala: moja mama je zmešana, stara sem 14 let, ona pa me kliče pika-poka. Za bruhat! Ko sem vse postorila, se je mama vrnila domov, vsa srečna. V rokah je držala telefon in se hihitala. »nekaj norega ti moram povedati!« je zavpila in me objela...
25. oktober 2010
u28905
u28905
next?
25. oktober 2010
u28905
u28905
bere kdo??
25. oktober 2010
next!
25. oktober 2010
u28905
u28905
»kaj mi moraš povedat?« me je zanimalo. »okej. Prejle sem govorila s svojo nekdanjo najboljšo prijateljico. Poznava se že od osnovne šole.« je rekla in se spet začela hihitati »aha. To si mi hotela povedat?« sem razočarano zagodrnjala. »ne sploh ne! No vglavnem, ko sva govorili, sva se dogovorili da čez počitnice prideta k nam...« »kako misliš prideta? Bo s sabo pripeljala moža?« zdaj sem bila že kar malo jezna... »ah, ne. Ločena je. S sabo bo pripeljala sina. Lukata, 15 let ima.« je rekla in mi pomežiknila. »sina? Ampak mami, to so moje počitnice! Mislila sem da bova šli na kak izlet.« sem jamrala. »ah nehaj. Prideta danes popoldan.« debelo sem jo pogledala »danes!?«. Zdaj imam resno uničene počitnice!
25. oktober 2010
u28905
u28905

Liliana
25. oktober 2010
u28905
u28905

Luka
25. oktober 2010
next!
25. oktober 2010
u28905
u28905

levo-Rebeka, desno-Klavdija
25. oktober 2010
u29016
u29016
nextajjjjjjjjjjjjjj
25. oktober 2010
u28905
u28905
»si jezna ljubica? Res te nisem hotela razjeziti. Ampak, saj lahko pokličem Klavdijo- tako ji je ime- in ji rečem naj ne prideta.« je začela »ah, ne mami. Pusti. In koliko časa bosta pri naju?« me je zanimalo »cel teden.« je rekla in se široko nasmehnila. »aha, in kje bosta spala?« mama me je postrani pogledala »o ne! Ni šans! Nihče ne bo v moji sobi!« sem panično vpila, saj sem vedela, da bo mami hotela, da spita v moji sobi. »ne, Lili. Klavdija bo spala na kavču, ampak Luka...« je nadaljevala. Odkimala sem »kaj če je kakšen pedofil?« sem poskušala »pedofil? Lili, samo 15 let ima,« se ni dala mami. »o.k. ampak če bo spal pri meni, bo na tleh, daleč stran od moje postelje.« sem dodala »seveda. Zdaj pa se pripravi, saj prideta že čez nekaj ur. Pospravi sobo, pripravi lukatu posteljo itd. Jaz moram pripraviti še nekaj stvari in skuhati kosilo.« odšla sem v sobo in začela pospravlajti. Res mi ni bilo všeč, da bo fant spal v moji sobi. Če že ne drugega, vsaj upam da bo lep. Ah, kaj lep, sigurno je kak čudak. Na tla sem zmetala nekaj odej in blazino. Si bo že sam postlal če bo hotel...
25. oktober 2010
Next!
25. oktober 2010
nadaljuj
25. oktober 2010
u28905
u28905
ČEZ NEKAJ UR...
Cinnnn, cinnnn »Lili, greš odpret, jaz ne morem.« se je zadrla mama, ko je zaslišala zvonec. »okej, prišla sta, bodi prijazna...« sem si rekla in odprla vrata. »dober dan.« sem rekla, brez da bi pogledala kdo je prišel. Vedela sem že da sta Klavdija in Luka... »živjo, ti si najbrž liliana.« mi je rekla Klavdija. Ko sem jo končno pogledala sem se zdrznila. Bila je črnka. Še nikoli nisem videla črnke... res ne, in mislim da me to da je črna, ne bi smelo tako vznemiriti. Podali sva si roke. »Klavdija!« sem zaslišala mamo, ki je pritekla iz kuhinje. »Rebeka!« ji je odgovorila Klavdija. Skočili sta si v objem in se široko smejali. Potem sta odšli v kuhinjo, mene sta seveda pustili samo. Tedaj pa je iza hiše stopil on... zastal mi je dih, kri mi je stekla naravnost v lica. Nevem, in še enkrat nevem, zakaj sem tisti trenutek ko sem ga videla odšla v hišo in se skrila v sobo. Zaprla sem vrata in poslušala, če se bo kaj slišalo »to je moj sin Luka.« sem zaslišala Klavdijo. »oh, no ta je pa že velik fant.« je rekla mama. Po moje je bila še vedno neumna. »Rebeka, nisi mi povedala da imaš hčerko.« je spet rekla Klavdija. »ah, oprosti, pozabila sem ti omeniti.« se je izgovarjala mama. Pozabila je? Neumna je, to je dokazano. Odmaknila sem se od vrat in se vsedla na posteljo. Kako zelo je bil lep!...
25. oktober 2010
nadaljuj
25. oktober 2010
next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25. oktober 2010
next!
25. oktober 2010
u28905
u28905
»Lili, pridi dol!« je zavpila mami. Hitro sem vstala in odšla v kuhinjo. Kjer so za mizo sedeli mama, Luka in Klavdija. »kar vsedi se. Zdajle bomo jedli.« je odločila mama in pokazala na mizo. Moj stol je zasedla Klavdija, tako da je bil edini prosti sedež ob mami, nasproti Lukatu. Okej, meni je bilo prav. »koliko si stara Liliana?« me je vprašala Klavdija. »15.« sem odgovorila in se vsedla, takrat sem prvič pomislila, kako je možno da je Klavdija črnka, Luka pa belec. Kakorkoli... mama je na mizo postavila jušnik in začeli smo jesti. Ko sva se z Lukatom pogledala, bi se skoraj stopila ob njegovih modrih očeh in ko se je nasmehnil... o jej... kaj če se zaljubljam vanj? Nesmem! Tukaj bosta le en teden in potem se mogoče ne bova več videla. Ampak lažje se je odločiti, kot da se te odločitve tudi držati. Po kosilu je mama naredila nekaj neverjetnega. No , vsaj zame je bilo neverjetno. »Luka, pojdita z Liliano v njeno sobo, da ti bo pokazala kje boš spal.«. kar stala sem na mestu. Najbrž sem izgledala strašno neumno. »greva?« je vprašal, in šele takrat sem se premaknila. Ko sva šla po stopnicah, je začel pogovor »zelo lepo ime imaš.« je rekel. Zardela sem »hvala, ti tudi.« sem odgovorila, in obžalovala ko se je zasmejal. Otročje! Če je on meni rekel da mu je všeč moje ime, še ne pomeni da je meni ušeč njegovo! Nikoli mi ni bilo všeč ime Luka, zakaj zdaj? ah, ko sva prišla do sobe, se je zgodilo nekaj zelo neprijetnega...
25. oktober 2010
next!
25. oktober 2010
naprej
25. oktober 2010
u6488
u6488
next!!!
25. oktober 2010
nex!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25. oktober 2010
next^^