Forum
Napisala bom eno zgodbico, k bo ubistvu dnevnik. Gre se pa o Evonne.

1. DEL

G-R-O-Z-A! Kot, da se moji starši že ne dovolj prepirajo! Predstavljajte si, da vsak dan slišite kričanje lastne mami in vpitje očeta. Zadnje čase sem ves popoldan v sobi, ker si ne upam iz nje. Prav dobro se spomnim prvega dne, ko se je vse skupaj začelo. V šoli je bilo super, vsa vesela sem prišla domov, da bi oznanila, da sem dobila petico. Ko sem hodila po stopnicah navzgor, sem slišala nekakšno dretje. Nič mi ni bilo jasno prav tako pa se mi tudi sanjalo ni, da prihaja iz našega stanovanja. Lahko bi rekli da sem kar priskakljala navzgor in odprla vrata. Takrat je bilo kričanje veliko glasnejše. In takrat se ugotovila kdo se pravzaprav dere. Moja starša. Moj obraz ni več tako žarel. Pravzaprav je bil zgrožen. Ko sem videla na tleh razbito vazo, me je bila groza. Vedela sem, da je to naredil oči, ker je bila to mamina najljubša vaza. Oči in mami nista pričakovala, da bom prišla tako kmalu in sta se mi hitela opravičevati, vendar sta bila prepozna. Jaz sem v sobi že jokala. Po tem je bil kakšen teden mir. Nek večer sem odšla k mami in jo vprašala, če je zdaj z očijem vse vredu. Ni mi rekla ne DA in ne NE. Le vso krivdo je zvalila nanj. Vedela sem, da med njima ni več niti pravega prijateljstva. Bila sem razočarana. Preden sem se vrnila v sobo, sem jo še vprašala, če se bosta ločila. Odvrnila mi je, da seveda ne, vendar v resnici ni bila tako prepričana, kot je zatrjevala. Tisto noč nisem mogla zaspati. Od takrat je vedno tako. Vsak dan ju poslušam in vsak dan ne morem zaspati. Prav zares ni nič čudno, če mi učiteljica vedno pridiga, da preveč gledam romantične filme, ki so moj velik hobi. Tako rada bi živela v kakšnem od njih. Nikogar nimam, ki bi me imel rad. Tudi prijateljicam je preveč pomembna lepota, da bi bile moje prijateljice, ko pa imam vsak dan podočnjake... O MOJ BOG! Očitno se je spet nekaj razbilo! Mislim da je bolje, da se odpravim spat. Vse skupaj je preveč grozno, da bi prenašala. Veliko lažje je utoniti v spanec in nekaj sanjati. Verjemite, tudi nočne more so boljše, kot pa poslušanje groznega kričanja.

2. DEL

V šoli ves čas poslušam sošolce in učence, ki so mlajši, pa tudi starejši, kako sovražijo budilke, kako spijo, potem pa jih trapasta ura, kot ji pravijo zbudi. Zelo rada bi videla, če bi tudi mene zbudila budilka. Pravzaprav sploh ne vedo, da imajo srečo, da jih zbudi budilka. Jaz pa vso noč poslušam samo kreganje, kdo ima kdaj več odeje, ko pa zaspim, me zbudi kričanje, da je mleko prevroče ali pa prehladno. Odvisno, kdo ga pogreje. Vedno na hitro stečem v kopalnico nato se preoblečem, na hitro popijem mleko, mrzlo ali pa vroče, me ne zanima kakšno je, pograbim torbo in stečem po hodniku in po stopnicah do izhoda ali pač vhoda ter grem na avtobus. Takrat imam čas za oddih. Velikokrat se zgodi, da me mami pokliče on 8:00 po mobilniku in me vpraša, če sem že vstala in, da se ona že vozi v službo. Potem se mi na dolgo opravičuje, ker me je pozabila zbuditi. HALO! Tudi ona bi se zbudila pri takšnem dretju, ki ga sama počne. Zadnje čase mi upadajo ocene zaradi kravala, ki ga imamo doma. Večino se naučim kar v šoli pred poukom in med njim. Čas v šoli pa vedno hitro mine. Spet drugače, kot govorijo moji sošolci. Ja, oni pa se pritožujejo, da imajo preveč šolskih ur. Meni pa je seveda veliko boljše biti v šoli... Ko bi bila vsaj takšna kot ostali. Vsi imajo prijatelje in... In normalno družino. Ponavadi se dolgo časa zadržim v jedilnici, kjer razmišljam in se pripravljam na muko v kateri bom celih 15 ur! Tako zelo žal mi je. Pojedla sem kosilo. Sedaj tukaj nimam kaj več početi. Želim si, da bi dolgo čakala na avtobus. Hvala Bogu 8ke niso preveč redne. Poleg tega si bom še v knjižnici izposodila knjigo. Če jo bom uspela kaj prebrati pri vsem tem kričanju, ki ga povzročata moja starša. Čas je, da se vrnem domov. Zaenkrat 8ke še ni na spregled. Ali pač...

3. DEL

Vrata so odklenjena. Le kaj se dogaja... Odprla jih bom... Nič nenavadnega. Pravzaprav... Nihče se ne dere! Uau! Kot bi bila v nebesih. Kar zavriskala bi! Mislim, da je najbolje, da se spravim delat nalogo, drugače bom spet pri slovenščini eno besedo napisala vsaj 3x zaporedoma. Kakšen nebeški mir. Kako lepo je. Mislim da sem korak bliže navadnim otrokom oz. svoji vrstnikom. Verjemite, lepšega dneva še ni bilo...
Ali pač... Tresem se. Vse skupaj sem narobe razumela. Joj, kako sem neumna. Veste, sedaj bo vedno mir. Samo spati pa ne bom mogla. Nikoli več ne bom živela pri obeh starših. Moja mami je prišla v sobo... No, da bi se poslovila od mene. Sedaj bom živela pri očijo. Samo pri očiju. Med počitnicami pa bom pri mami. Očitni to ,kar mi je mami obljubila, da se ne bosta ločila, namreč, ni držalo. To sem že na začetku slutila. Zdi se mi, da bo sedaj še hujše kot kdaj koli. Oči je sicer bolj razumevajoč... Pa vendar. Pravi mi, da se bom kmalu navadila in, da je tako boljše za vse nas tri. Celo izvedela sem odgovor na moje veliko vprašanje. Zakaj sta se kregala? Zato, ker je imela mami novega fanta. Ne morem verjeti. Ves čas je obtoževala očija. Kar smili se mi. Oči pravi, da bova poskusila živeti sama in, da če kaj potrebujem naj mu le rečem. Veliko manj strog je kot včasih. Verjemite. Kaj bodo sedaj govorili v šoli, ko bodo izvedeli? Verjetno bom tarča posmeha. Čeprav nisem sama nič kriva. Kot pravi oči...
Zadnje dneve se počutim boljše. Zdi se mi celo, da je boljše, da oči in mami nista več skupaj. Vednar še nista uradno ločena. Vendar bosta kmalu. V soboto. V soboto bom zadnjič videla mami do naslednjih počitnic. Čeprav je vsega ona kriva, se mi vseeno zasolzijo oči, ko pomislim na to. Zares lepo bi bilo, če bi imela najboljšo prijateljico. Pri vsem tem bi mi stala ob strani. Tako težko mi je. Zato, če jo vi imate, cenite to. Pravzaprav si nihče sploh ne more predtavljati kako bi bilo, če bi bilo slabše...

EVONNE

DIANA

SAMANTHA
20. junij 2011
next
20. junij 2011
4. DEL

Učitelji so v šoli veliko bolj razumevajoči. Vendar me ne razumite narobe. Za to sploh nisem hvaležna. Moji sošolci in sošolke še ne vedo za kaj gre. In zato me tako zelo sovražijo. Veliko manj priljubljena sem kot včasih, čeprav nikoli nisem bila. Kot da ne bi moglo biti še slabše. Očitno pa učitelji nimajo prav nič razumevanja glede ustnega spraševanja. Ravnokar me pred tablo poklicala učiteljica Heatly. Vprašana bom. Geografijo namreč. Zakaj nisem včeraj niti povohala zvezka? Oh, le zakaj? Pač moram nehati pisati, ker mi učiteljica Heatly že grozi, da bom imela le 4 toče, če pri priči ne pridem gor. Za to se mi sicer ni treba prav nič sekirati, saj bom vesela, če dobim 2.
Kaj bo rekel oči? Verjetno ne bo več tako razumevajoč. Dejstvo, da smo že na koncu leta je zares grozljivo. Če ne bom v 2 tednih popravila, bom geografijo zaključila 1. Tega ne bi mogla dovoliti. Lani sem bila pri vseh predmetih odlična. Učiteljico Heatly je moje slabo znanje presenetilo, vendar ni imela srca, da bi me poslala nazaj v klop in poklicala kakšnega, ki živi oz. je živel zadnje mesece v normalnem okolju in se je uspel naučiti vsaj za pozitivno oceno. Moja sestrična za katero bi lahko rekli, da je edina moja prijateljica vendar jo vidim le 5x na leto pravi, da je potrebno v času, ko ti je vse (bolje rečeno: skoraj vse) grozno misliti na kaj boljšega. Naredila bom seznam, kaj moram še narediti v tem dnevniku.
SEZNAM STVARI ZA MOJ DNEVNIK:
-Piši kje trenutno pišeš dnevnik,
-piši čas ob katerem trenutno pišeš dnevnik.
Poleg tega pa, ali ste vi sploh vedeli, da je to moj dnevnik? Najbrž ne. Lahko bi pisala boljše, da bi bilo bolj očitno. Ravnokar smo prejeli šolski časopis. Razmišljam še, ali naj ga prilepim sem. Morda bi bilo to še najboljše, drugače ga bom spet izgubila.
DINNSTON

Urednica: ravnateljica Gloria Dinnston
Številka: 116

ZADNJI MESEC LETOŠNJEGA ŠOLSKEGA LETA
Bliža se konec letošnjega šolskega leta, zato vas, dragi učenci in učenke jaz in vsi učitelji ter učiteljice prosimo, če se zadnji mesec še najbolj potrudite. Obvestiti vas moramo, da bo vsak, ki bo imel 1 nezadostno oceno pri katerem koli predmetu ta predmet zaključil nezadostno. Tega si verjetni nihče ne želi, saj imamo med poletnimi počitnicami čas za sprostitev, počitek ter zabavo. Tisti pa, ki bo zaključil kateri koli predmet nezadostno, bo imel men poletnimi počitnicami popravni izpit. Kar pomeni, da se bo potrebno tudi takrat, ko bodo drugi imeli prosti čas učiti. Če bo izpit uspešno narejen, učencu oz. učenki razreda ne bo potrebno ponavljati, drugače bodo posledice prav takšne. Želimo si, da ne bi to leto prav nihče ponavljal, še boljše pa bi bilo, če ne bi bilo tudi nobenega popravnega izpita. Vsak učenec ali učenka, ki ima do sedaj eno ali več nezadostnih ocen, naj to popravi do 15. junija.

PRIREDITVE IN TEHNIŠKI, NARAVOSLOVNI TER ŠPORTNI DNEVI
1. razred : 4.6.-športni dan, 25.6.-zaključna prireditev
2. razred : 4.6.-športni dan, 25.6.-zaključna prireditev
3. razred : 4.6.-športni dan, 25.6.-zaključna prireditev
4. razred : 9.6.-športni dan, 25.6.-zaključna prireditev
5. razred : 9.6.športni dan, 25.6.-zaključna prireditev
6. razred : 9.6.športni dan, 15.6.-naravoslovni dan, 25.6.-zaključna prireditev
7. razred : 2.6.-tehniški dan, 25.6.-zaključna prireditev
8. razred : 3.6.-naravoslovni dan, 14.6.-tehniški dan, 25.6.-zaključna prireditev
9. razred : 7.6.-športni dan, 15.6.-zaključna prireditev in zabava devetarjev

10.6. bodo pred šolo stojnice ne le za šolarje, pač pa tudi za vse njihove sorodnike. Lepo vabljeni vsi skupaj.

PRILOGE oz. DELA UČENCEV
Zahvaljujemo se vam za priloge, ki ste jih sami izdelali in ste jih želeli videti v 116 številki Dinnstona.

Clarisa Middelton 3.razred
Anne PoliceMan 1. razred
Če se vam zdi tole kakšna revija... Jaz bi bolj rekla, da je kakšna oglasna deska le da je vse skupaj na papirju.
P.S.: Konec pouka je, zato grem na kosilo.

5. DEL

1.6. ob 5:00, v sobi
No, glede Dinnstona še nisem povedala veliko. Imam kar nekaj pripomb, ki pa jih rajši zadržim zase. No, prvič kot prvič, že vsaj 50x (Sploh ne pretiravam, na tej šoli sem namreč že 6 let!) sem pisala ravnateljici, da bi objavila moje slike ali pesmi pa tudi krajše zgodbice. Moje ni niti enkrat objavila. Res je, da sem začela pisati šele v 4. razredu... Očitno Ravnateljica Gloria Dinnston vedno onjabi le dela prve triade, čeprav nikjer ne piše, da 2. in 3. triada ne smeta pisati, saj njihova oz. naša dela ne bodo nikoli objavljena. Prav dolgočasno je, da moram vsak mesec v Dinnstonu gledati slike, ki jih tako rekoč lahko nariše tudi vrtovček. Kot da smo vsi še »otročički«. Poleg tega bi si ravnateljica lahko izmislila kakšne bolj zanimive teme. To bi potem vsaj bil šolski časopis. Namesto da bi izdelovala obvestila naredi časopis. Pa vendar je v prav vsaki številki Dinnstona v juniju nekaj odličnega. Nikjer ne boste namreč našli rubrike »TESTI«. Ja, to je dobesedno ZAKON!! Mislim da je dovolj o Dinnstonu. Vsaj za enkrat.
Čudno... le kdo bi sedaj zvonil... Oči je že doma... najboljše da grem pogledat. Le kdo bi samo čakal....
Bil je poštar. In dobila sem reklame!! SUPER! Če še ne vese, se s tem zadnje čase pogosto dolgočasim. Odkar je pri nas vse drugače. No, sedaj »pri nama«. Izrezala bom nekaj najljubših slik in jih prilepila v dnevnik. To ponavadi naredim, le, da jih potem lepih po steni in po vratih. Najbolj vesela sem, ko dobim reklamno revijo od NAME... Samo da je tokrat nimam.
P.S.: Ali sem že omenila, da mi je oči obljubil... No... Obljubil mi je, da me bo naročil na revijo Smrklja. To naj bi bila odlična revija. Vsak dan poslušam o njej v šoli. Nočem biti edina, ki v našem razredu ni naročena na njo.

MERCATOR MALO MODE (CITY MAGAZINE)
KAR TOPIJO SE MI SLINE...

Vedno sem želela imeti lep dnevnik in v njem vseurejeno. Zato pravzaprav lepim vse skupaj notri. Zdi se mi da sem že malo dolgočasna. Sama namreč ne vem točno kaj naj napišem...
29. junij 2011
sorri, ker ne pride točno tko, ker jst to kopiram iz enga spletnega mesta, kjer ubistvu to pišem. tm, kjer piše da so priloge, so ene slike, če jih bom še našla pošljem, drgač bom pa ene druge, pa sorri, ker tok doug nism "nadaljevala". če te zanima tisto spletno mesto, v GOOGLE napiš "geniji slovenje". (je napisano več). drgač pa bom tut tuki pisala, pa vsm hvala, ki berete!
29. junij 2011
Clarisa Middelton 3. razred:

Anna PoliceMan 1. razred:

29. junij 2011
MERCATOR

MALO MODE (CITY MAGAZINE)

KAR TOPIJO SE MI SLINE...

29. junij 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg