Forum
u30590
u30590
Moja zgodbica bo govorila od Krasotillye Black ko je bla še otrok. Vse kr bom napisala se ne bo ujemal z tistmu kr je napisan v knjigah od Harryja Potterja.

Krasotillya živi pri teti in stricu (na Trochnmrkovem trgu 12) ker sta njena starša umrla. Ima dve sestri Narcisso(Narči) ki je stara 5 let in Andromedo(Dromeda) ki je stara 10 let. Poleg tega ima še dva bratranca Siriusa (11 let) in Regulusa (7 let). Imajo tudi hišnega vilinca Spacka.

Začne se avgusta ko je Krasotillya stara enajst in pričakuje pismo z Bradavičarke.
24. oktober 2010
next
24. oktober 2010
Next!
24. oktober 2010
u30590
u30590
OK tole je pa že preveč! Sirius je svoje pismo dobil že tri ure nazaj, kaj pa je z mojo sovo?! Pa sej že šest let vem da SEM čarovnica! Če slučajno ne dobim pisma bo Siriusa razgnalo od navdušenja. Pa še teta bo ponorela...
Ko sem že povsem obupala pa je na mojem oknu končno pristajala poštna sova. Brez pomislekov sem ji izpulila pismo ki ga je držala v kljunu.
To je to! Na spredniji strani kuverte je sijal grb Bradavičarke. Hitro sem strgala ovojnico in na dan potegnila dva kosa pergamenta. Na enem je bilo vabilo na bradavičarko na drugem pa seznam šolskih potrebščin. Saj ne da bi pričakovala kaj boljšega ampak na njem ni bilo niti ene knjige o črni magiji. Samo obramba ...
Next?
24. oktober 2010
next!
24. oktober 2010
u30590
u30590
No ja saj to niti ni pomembno. Zdaj moram pismo čimprej pokazati ostalim, da Sirius slučajno ne bo pomislil, da ga sploh nisem dobila. Stekla sem v jedilnico kjer so že vsi čakali, da se lahko odpravimo.
"No je končno prišlo vabilo iz Bradavičarke?" je nestrpno vprašala teta. Očitno ni bila nič kaj naudušena da je moje pismo prispelo s tolikšno zamudo.
"Ja!" sem ponosno odgovorila. "Lahko kar gremo?" Zdaj sem jaz postajala vedno bolj neučakana. Teta je prikimala in stopila do kamina. "Greš ti prva Kraska?" Hitro - še preden bi Sirius uspel ogovarjati sem se postavila v kamin. Iz srebrne čaše sem zajela nekaj frčaška. "Prečna ulica!" Potresla sem prašek in že isti hip so me zajeli zeleni plamenčki...
24. oktober 2010
next!
25. oktober 2010
Next

25. oktober 2010
u30590
u30590
Po frčemrežju sem potovala že tolikokrat da je bilo zame to bolj preprosto kot usesti se na vlak. Kot bi mignil sem že prispela v kamin v Počenem kotlu. Še predn sem uspela stopiti naprej iz kamina je name priletel Sirius. Ko je videl moj obraz povsem prekrit s pepelom je planil v smeh.
"TI BUTEL ZOPRNI A RES NE MOREŠ POČAKATI!" sem vzkipel ko sem se končno uspela pobrati iz pepela. Že odkar pomnim bi lahko trdila da je Siriusovo rojsvo največja tragedija ki je doletela družino Black in on to potrjuje z vsakim gibom.
Kmalu za njim sta v kamin priletela še Regulus in Narči. Bila sta dovolj majhna da sta lahko potovala skupaj. Za njima je najprej priletela še teta nato pa Dromeda.
Hitro smo se odpravili proti Gringgotu po denar in na to proti prvi trgovini - Plašči madam Malkin, kjer sem kupila šolski plašč (Sirius je dobil tri saj je bila teta mnenja da ga bo enega kaj kmalu strgal). Naprej smo se odpravili proti Lepopisu in pivniku po knjige in nato v Lekarno. Tam smo nakupili sestavine ki jih bomo potrebovali za pouk napojev in še nekaj sestavin, ki ji teta potrebuje v službi. Ko smo opravili smo odšli v prodajalno sov, kjer sem si izbrala pegasto sovo. Dala sem ji ime Lisa. Sirius ni dobil ničesar ker je včeraj razbil porcelanast servis ki je pripadal njegovi prapraprababici. Potem smo se odpravili proti Olchnbatovi trgovini s čarobnim palicam...
Next?
25. oktober 2010
next!
25. oktober 2010
next
25. oktober 2010
u28792
u28792
next
27. oktober 2010
next!
27. oktober 2010
sam mi ni ravno všeč Harry Potter.
Nisem tako kot Spelica123!
27. oktober 2010
Ka to je Harry Potter?
27. oktober 2010
u30590
u30590
Kjer bom končno dobila čisto svojo čarovniško palico. Izbrala me je palica iz smrekovine dolga 31 cm. V njenem jedru je bila kita zmajevega srca. Olchenbat je rekel da je najbolj primerna za kletve. Siriusa pa je po skoraj pol ure preizkušanja izbrala palica z feniksovem peresom iz leskovine dolga 27 cm.
Ko smo zaključili z nakupovanjem šolskih potrebščin smo odšli še na Nokturno ulico. Dromeda ni bila nad tem prav nič naudušena, kar naprej je blebetala nekaj o tem, da na tja zahajajo samo coprniki. Res ne vem kaj je hotela povedati s tem. Pa saj mi smo coprniki.
Sirius je bil odkar je dobil svojo palico tako nadut da sploh ni opazil kaj se dogaja okoli njega sicer bi verjetno že zatežil.
Narči pa je od naudušenja kar razganjalo. "Tetka si bom lahko pli Dawcu in Klawcu izblala dalilo? Plosim!" (Narcissa ne zna izgovoriti črke R) Dromeda je vzvišeno zavila z očmi ko se je Narcissa rodila si je zadala za cilj da jo bo vzgojila v pridno čarovnico. A bila je že zdavnaj izgubljen boj. Narči se je vedno zgledovala po meni.
27. oktober 2010
u30590
u30590
dadika, Krasotillya drgač je iz Harryja Pottra sam ni na njegovi strani (ubistvu takrat k se je to dogajal se HP(kot oseba) še ni rodil
27. oktober 2010
NEXTTTTT PLiiiiSSsSsSSSSSss ♥♥♥♥♥♥♥♥
27. oktober 2010
u30590
u30590
Ko smo po nekaj minutah pešačenja le prispeli k Dawcu in Klawcu je teta hitro preverila okolico. Dromeda je o nečem imela kar prav. Če nas bi videl kak vohun z ministrstva bi bil oči kar kmalu od službo. Zrak je bil čist zato smo hitro smuknili v trgovino. V njej zaprašena okna niso dopuščala soncu da bi posijalo v prostor. Še vedno je bilo vse zanemarjeno (na Prečni ulici nisem bila še nikoli tu pa že stokrat), pa vseeno je bilo veliko zanimivih stvari. Tale učbenik za zgodovino bi z največjim veseljem zamenjala za tole knjigo o Žrlelih kletvah. In tukaj je knjiga o skrižvnih, zanje še nism slišala ...
Kraska! Ničesar se ne dotikaj, če ne veš zakaj gre." me je ustavila teta prvi hip ko sem pomislila da bi prijela knjigo.
Narči je med že nabrala celo naročje bolj ali manj nenevarnih stvari, kot naprimer dlan slave in čisto majhna kačica. Zares nevarna je bila le eprueta z baziliskovem strupom. To je teta spravila med svoje strupe, ki jih je nakupila.
Tu smo zaključili nakupe. Zdaj bom morala doma čakati na prvi september.
28. oktober 2010
u30590
u30590
Next?
28. oktober 2010
next
28. oktober 2010
next!
28. oktober 2010
u30590
u30590
Tukaj je 31. avgust in skupaj s sestricama se drenjamo na peronu 9 in 3/4.
"Klaska, zakaj ne molem s tabo?" me je Narči že stotič proseče vprašala.
"Dobro veš da si še premajhna!" je važno povedala Dromeda. "Tudi jaz še ne morem iti pa zato ne tečnarim cel dan."
"Bodi tiho Dromeda! Če nisi opazila govori z mano ne s tabo," sem ji rekla.
"Pa se dolgcas mi bo," je Narči zdaj že jokala.
"Ne jokaj no," sem jo skušala potolažiti. "Saj ti bom kaj pisala." Objela sem jo in jo pobožala po laseh. Potem sem se poslovila še od Dromede in odšla na vlak.

Ker sem se toliko časa sem se poslavljala od sestric, da so vsi kupeji že zasedeni. Bom pač morala kar ve tega. V kupeju sta že sedela dva fanta.
"Povsod drugot je že zasedeno, bi vaju motilo, če prisedem?" sem vprašala.
"Seveda," je rekel svetlolas fant. Povedal je, da mu je ime Lucius in da prihala iz čistokrvne družine. Tako kot jaz je hotel v Spolzgad. Potem se je prestavil še temnolasec. Ime mu je bilo Robaus. Tudi on je hotel v Spolzagad. A je bil mešane krvi. Vseeno se mi je zdel kar prijeten.
Nekaj časa smo se še pogovarjali, potem pa sem predlagala, da se malo sprehodimo po vlaku.
V enem od kupejov sem opazila Siriusa in še sama ne vem zakaj odprla vrata ...
29. oktober 2010
next
29. oktober 2010
next
29. oktober 2010
Nexttt
04. november 2010
neXXXXt
04. november 2010
u28341
u28341
next