Forum
Upam da boste bral zgodbicooo.

Začelo se je ko sem imela 14.rojstni dan. že od malega sem oboževala konje in sem si ga zelo želela imeti. na moj 14 rojstni dan sem pojedla zajterk in se odpravila ven na sprehod. nobenega ni bilo doma zato sem mislili da so v službi. ko sem prišla domov sta me pred vrati čakala starša. oče je rekel naj se vsedem v avto in da se bomo odpravili na ranč kjer jaham. Tam sem odšla do mojega najljubšega konja. mami je stopila do mene in mi povedala ,da st mi ga kupila. Objela sem jih in vzela Buenota iz boksa . Mojemu konju je bilo ime Bueno Chas Qixote klicali smo ga pa Bueno. Osedlala sem ga in ga zajahala. Imela sva najboljši trening bila sem zelo vesela zato sem mu po koncu treninga dala celo vrečo jabolk. Odšli smo v konjeniško trgovino v Avstrijo tam kupili novo sedlo,podsedlnico,uzdo,brzdo,oglavko,priboljške,krtače... Zame pa smo kupili nove škornje,klobuk,ostroge,... Odšla sem nazaj k Buenotu in mu naročila kovanje. Potem sva z njim imela še en trening.Je zelo dober v disciplini raining zato rabi veliko treningov.

Ali boste brali??

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

25. oktober 2012
škornji:

sedlo:

ostroge:

uzda:

Bueno:

25. oktober 2012
u98305
u98305
next!
26. oktober 2012
Odšla sem domov. Zjutraj sem odšla v šolo in prijateljice so me zasule z vprašanji. Vse sem jim povedala. Po šoli sem poklicala mami da me je odpeljala domov potem pa še k Buenotu. Ko sem prišla tja mi je trener povedal da je zelo težka tekma v Ameriki in da bi jaz lahko tekmovala tam. Tekma je bila že čez en mesec zato sem takoj pričela z treningom. Šlo mi je zelo dobro. Buenotu sem dala veliko priboljškov. Ko je mama prišla po mene sem ji vse razložila odšli sva do trenerja in izpolnili prijavnico. Odločila sem se da bom rojstni dan praznovala z mojo najboljšo prijateljico.
MESEC POZNEJE:
Prišli smo v amerikoin začela sem trenirati 4x na dan po 3 ure. Bila sem stoodstotno pripravljena. Na dan tekme sem Buenota pripravila in naredila kratek trening ker je bila proga zahtevna.
26. oktober 2012
u98305
u98305
next
27. oktober 2012
Pred tekmo sem vse še enkrat dobro pogledala potem pa sem se povspela na Buenota. Najin nastop je bil zelo vspešen. Na koncu sem dosegla 2.mesto. Premagal me je sterejši fant po imenu Cris. BVil je star 17 let. Postala sva prijatelja. Ko smo morali oditi domov mi je dal zapestnico s srčkom. lepo sva se poslovila in odšla sem domov. Ko sem prišla na ranč so mi vsi čestitali.Z Buenotom sva pridno vadila in nekega dne me je poklical Cris. Rekel je da on nebo mogel na svetovno prvenstvo v rainingu ker se je poškodoval. Prosil me je če grem lahko jaz namesto njega. V vsakem primeru bi rekla ja...Z Buenotom sva vsak dan vadila po 4 ure. Končno je bilo svetovno prvenstvo in tam je bilo več kot 600 jahačev ki so bili starejši od mene. Prej nisem vedela da sem najmlajša in zato sem si še bolj želela zmagati. Prispeli smo v Ameriko (tam je bilo svetovno prvenstvo). Vsak dan sem trenirala toliko da so me bolele noge. Treniral me je najboljši trener v Sloveniji. Z mano sta šla starša in Cris. Z Crisom sva šla večkrat po mestu in postala sva par.Nato se začelo svetovno prvenstvo. Imela sem štartno številko 345 zato sem zelo dolgo čakala na svoj nastop . Ko sem vstopila v manežo sem bila zelo presenečena s tribun me je gladalo več kot 10 000 ljudi. Ko sem začela mi je šlo zelo dobro pri zadnjih potezah pa mi je šlo najbolje od vseh. Po 3 urah čakanja sem se z Buenotom odpravila v manežo in in počakala razglasitev. Pri rainingu sem zmagala. Bila sem tako vesela da sem oblela Buenota in mu kar v maneži dala korenje, ki mi ga je pravkar podal Cris iz tribune. Ko sem ga dajala v boks sem mu dala veliko žita in korenja, jabolk. Mama in oče sta bila tako vesela da sta mi dala denar in zelo veliko priboljškov Buenotu. Cris pa me je objel in poljubil. Zvečer sva odšla na jahanje. Vzela sva Buenota in Crisovega konja ki ga je za vsak slučaj pripeljal s sabo. Jahala sva po maneži in se zelo zabavala...
27. oktober 2012
u98305
u98305
Next
28. oktober 2012
Nasljednje jutro sem se zbudila v hotelu. Hitro sem se pripravila in odšla na ranč. Bueno je še ležal saj je bil od včeraj zelo utrujen. Skrtačila sem ga in ga pripravila za trening bil je zelo lep... Potem sem ga osedlala in ga zajahala. Bil je zelooo priden nato je v manežo prijahal moj trener. Malo sva se pogovarjala potem pa sva pričela s treningom. Povedal mi je, da bi mi lahko priskrbel jahanje najboljšega žrebca na svetu. Bila sem tako vesela da sem skoraj podla z Buenota. Po koncu treninga sem mu dala veliko priboljškov. Odšla sem v hotel kjer me je čakal Cris. Peljal me je v restavracijo na kosilo. Imela sva se zelo lepo. Ko sem prišla domov sta me starša vprašala če bi rada živela v Ameriki. Seveda sem rekla jaaa. Za konec tedna sem bila sama doma ker sta starša šla domov po vse stvari. Jaz pa sem med vikendom bila cel čas na ranču. Cris je tudi svojo kobilo dal na ta ranč. Cris je bil zelo vesel ker sem lahko živela v ameriki. Cris je živel le eno ulico stran in zato sva bila skoraj cel čas skupaj. Ko sta se vrnila starša smo si kupili lepo vilo pri ranču(bil je na podeželju)...

vila:

28. oktober 2012
u110865
u110865
next
29. oktober 2012
Next
30. oktober 2012
30. oktober 2012
Zjutraj sem odšla h buenotu in ga zajahala.Bil je zelo priden zato si je zaslužil nagrado. Poklicala sem Crisa in ga prosila če lahko ogradi travnik za mojo hišo. Ko sem Buenota razsedlala in ga peljala na travnik. Bil je zelo vesel. Z Crisom pa sva odšla v restavracijo in nato mi je zazvonil telefon. Trener me je klical da bova jutri odšla jahat tistega žrebca. Crisa sem prosila , če bo lahko on jutri jahal Buenota , ker me nebo doma. Potem sem odšla h Buenotu in ga stuširala. Počakala sem da se pošušil nato pa sem z njim odšla na teren brez sedla. Bil je tako priden, da sem ga spustila na jaso in ga pustila da se pase. Jaz pa sem ga gledala kako je lep. Po nekaj urah sem poklicala Buenota a ni prišel k meni . Nato sm šla pogledat po jasi a ni ga bilo. Odšla sem do drevesa kjer sem pustila uzdo med tem pa sem ga zelo klicala. Ko sem prišla tja je on samo ležal na tleh. Pobožala sem ga in počasi je dvignil glavo ko me je zagledal je hitro vstal. Zajahala sem ga in odšla sva domov. Dala sem ga na pašo in mu dala priboljške. Odšla sem spat. Zjutraj sem se poslovila od Buenota in odšla k žrebcu...
30. oktober 2012
u110865
u110865
next
31. oktober 2012
Ko sem se 3 ure peljala do njega sem ko sem končno prišla. Njegov lastnik mi je povedal, da mu je ime Iron O Lena. Poklical je Ironovega oskrbnika IN mu rekel naj ga osedla. Moj trener pa je med tem ogledoval konja ki bi ga rad kupil. Ko je bil Iron končno osedlan sem ga lahko zajahala. Najprej sem naredila nekaj krogov v hodu da sem se navadila in ga ogrela. treniral me je kar njegov lastnik saj je bil zelo dober v tem. Iron je bil zelo hiter in dober. Po koncu treninga me je pohvalil in se še sam usedel nanj. Šlo mu je zelo dobro rekel je da bi lahko Buenota med počitnicami pripeljala sem da ga bo izučil. Med poletnimi počitnicami smo ga pripeljali in smo bili tudi mi tam. Ironovemu lastniku je bilo ime Lucas. Lucas je vsak dan malo sedel na Buenota potem pa še jaz. Šlo mu je zelooooo dobro. Po koncu šolanja je bila tekma kjer sva zmagala. Ko smo ga odpeljali naza domov sem ga spustila na pašo za hišo ki je bila zelo velika. Nasljednje jutro sem ga odpeljala na sprehod ob reki sem zagledala...
31. oktober 2012
u110865
u110865
next!
31. oktober 2012
u110865
u110865
zeeloo cool zgodbica!
31. oktober 2012
hwalaa

Crisovo kobilo ki je ležala na tleh. Hitro sem hotela poklicati Crisa a ni bilo signala. Buenotu sem vrv zavezala na oglavko kot uzdo in upala da me bo ubogal. Tako sva s Buenotom galopirala po poti do ranča kjer sem poklicala Crisa in mu vse povedala. Buenota sem zaprla v boks in počakala Crisa da je prišel do mene. Odšla sva do njegove kobile Shorty. Cris si jo je ogledal in ugotovil da jo je nekdo spustil iz boksa in jo poskušal poškodovati. Poklical je veterinarja da jo je pregledal. Rekel je da bo z njo vse vredu. Potem sem odšla do Buenota in ga osedlala. Odšla sva v manežo. Imela sva lep trening.Potem je v manežo prišel moj trener in me začel trenirati. Šlo mi je dobro čeprav je imel Bueno slab dan. Po koncu treninga sem mu dala najboljšo krmo na ranču, žito in nekaj jabolk. Nato sem odšla domov. Štarša sta mi povedala da bomo šli nasljednji teden na morje in da bom lahko s sabo vzela Buenota in Crisa. Vsak dan sem pridno vadila. in končno smo odšli na morje. Ko smo prispeli smo razpakirali. Jaz sem se oblekla v kopalke in Buenotu nadela uzdo. Najprej sva šla malo galopa po mivki potem pa v vodo Bueno Je bil zelo vesel v vodi saj je bil prvič. Ko sva šla ven sem ga stuširala in ga dala na pašo za hišo...
01. november 2012
u110865
u110865
next
03. november 2012
u98305
u98305
next
03. november 2012
next
06. november 2012
Sorii k tok časa nism pisala !!!

Zjutraj sem se zbudila in odšla do Buenota. Bil je zelo umazan saj se je povaljal. zato sva odšla naravnost v morje kjer sva se zabavala. In nato sem ga stuširala in ga zajahala. Ker še nisem dobro poznala plaže sem jo odšla raziskat. A ko sem jahala 1 uro sem ugotovila da sem se zgubila. Odšla sem malo na okrog in ničesar nisem videla. Zato sem razjahala in odšla sva pod drevesa saj je začelo deževati. Ko sem skušala poklicati domov ni bilo signala in telefonu je zmanjkalo baterije. Nevihta je podirala drevesa in del gozda je pogorel. Nato me je zjutraj Bueno zbudil, ko sem odprla oči sem videla da ležim na plaži in sem polna peska. Odšla sem v morje in za mano je prišel Bueno. Bila sva vesela. Nato pa sem se spomnila da sva se zgubila. Na plaži sem zagledala svojo torbo v kateri sem imela hrano in pijačo. Zvečer ko je bila tema sem v daljavi zagledala luč. Spet sem zajahala Buenota in odpravila sva se tja. Ko sva končno prišla do hiše ki je bila skoraj podrta imela je hlev in zraven sobo v kateri je bila postelja. Ko pa sem potrkala na vrata mi je odprla stara gospa. In prosiola sem jo če lahko prespim v tisti sobici in Buenota dam v hlev. In starka je bila prijazna povabila me je v hišo in mi skuhala večerjo ki je bila zelo dobra. Izvedela sem da ji je ime Lili in da jo v mestu nemarajo ker mislijo da je čarovnica. Izvedela je da ima Lili zelo rada živali še posebaj konje. Povedala ji je da ga je včasih imela in ime mu je bilo Taris. A ker so mislili da ga bo začarala so ji ga uzeli in ga skrili. Potem pa raje ni nikoli kupila nobene živali več ker je mislila da ji jo bodo spet uzeli...
10. november 2012
u18699
u18699
http://www.igre123.com/forum/tema/hot-or-not/44693/ Bod piki pa glasuj
10. november 2012
Še 3 next
12. november 2012
Nexttt
13. november 2012
sam nexty
13. november 2012
Okk
Odšla sem v posteljo in se naspala. Zjutraj se je pogovor nadaljeval.Povedala mi je da v gozdu skriva konja po imenu Glo Brandy. Bil je ves črn z belo liso na čelu. Jahala ga je samo enkrat na teden. Nato sem jo prepričala da sva odšli na ježo. Ko sva jahali sva srečali nekaj ljudi ki niso bili domačini in je zato niso prepoznali. Lili je nato v grmovju zagledala človeka ki jo je najbolj sovražil. Zato sta se posloviliin jaz sem odšla malo po gozdu da bi našla pot da hiške. Ko se je zvečerilo sem našla hiško. Ko so me doma videli so bili zelo veseli. Buenota sem dala na pašo in odšla sem v hišo in pojedla pico ki je bila za večerjo. Nato sem odšla v posteljo in se naspala. Zbudila sem se ravno za kosilo. Oblekla sem se in z Crisom sva odšla v restavracijo. Po tem sem odšla do Buenota in mu dala veliko žita in dobre krme, jabolk in priboljškov. Ko je pojedel sem ga odpeljala v morje da se je skopal in bil je čist zato sem nadela odejo in ga dala v prikolico da se nebi povaljal. Čez nekaj časa sem ga dala na pašo ki sem jo ogradila zanj. Nato sem odšla v morje. Potem sem Buenotu spet dala žita in krme , razne priboljške...
16. november 2012
next
22. november 2012
u110865
u110865
next of kors!!!!!!
23. november 2012
next hhhhiiittt
26. november 2012
u110865
u110865
next