Forum
u71017
u71017
Sem Zoja,enajstletno dekletce.Živim,ja tako kot vsi ostali ljudje tudi jaz živim,ampak ne kjerkoli,temveč v sirotišnici.Veliko ljudi si misli,da je boljše,da imajo zapuščeni otroci streho nad glavo,kot pa,da so na cesti.To je delno res,vendar pa si včasih res želim,da bi bila kjerkoli drugje,samo tu ne.Stavba leži v San Franciscu in je ogromna,saj tukaj živi 450 zapučenih otrok,ki se vsak dan sprašujejo,če bodo kdaj le našli dom,družino.Nekatere prostovoljke so res prijazne in nam nudijo veliko odgovorov na naša vprašanja,ostale pa so zgolj tam zaradi varstva in ko jih kaj vprašaš le skomignejo z rameni,ter se skrivnostno nasmehnejo.Pouk poteka v treh učilnicah in razdeljeni smo na 6 skupin.Prve tri skupine zasedejo učilnilnice v dopoldanskem času,ko se mi igramo na igrišču.Druge tri skupine pa zasedemo učilnice popoldan.Hrana je bolj ne-raznolika,saj sirotišnica nima denarja,da bi kupovala raznoliko hrano.Za zajtrk so največkrat jajca na oko,kruh z marmelado ali jogurt(to dobivamo 2x tedensko),za kosilo pa dobivamo golaž,joto ali pa makarone s paradižnikovo omako.Tu imam kar nekaj prijateljev,saj sem že po naravi takšna,da rada navežem stike z najrazličnejšemi ljudmi(moj prijatelj Daan je Nizozemec,Chai pa je Kitajka).
****************************************************************************************************************************
[img]http://www.outsidelands.org/include/resizedimage.php?i=/images/edgewood-front.jpg&w=450[/img]
Sirotišnica

Jaz-Zoja
19. marec 2012
začetek je dober, vendar jote in golaža v San Franciscu ne poznajo
19. marec 2012
joooooooj sry - next
19. marec 2012
u35654
u35654
next
19. marec 2012
u71017
u71017
Hahaha,ne morem se nehat smejat.Kako sem lohk tok neumna,da sem pozabila,hahaha.Okej popravek:Za kosilo pa dobivamo pečen krompirček z zelenjavo,rižoto ali pa makarone s paradižnikovo omako.
Next posvečen MeNtOs
****************************************************************************************************************
THE NEW BEGGINING,MONDAY 17TH MARCH 2006
(Nov začetek,Ponedeljek 17.Marec ,2006)
Bil je ponedeljek,prvi dan v tednu,dan odbojke,predvsem pa nekaj najpomembnejšega.Poleg sobote je bil ponedeljek dan obiska rejnikov..Na ta dan so rejniki hodili gledat otroke in jih izbirali.Takrat smo se otroci še posebej uredili,da bi naredili vtis.Bilo je veliko otrok,a na koncu je odšel le eden,mogoče dva.Zbudili smo se že ob 6.00,zaradi nestrpnosti v današnjem dnevu.Le redko kdo je prejšnjo noč lahko mirno zaspal.Vsi smo mislili le eno:Me bodo vzeli?Bom dobil družino?Za to priložnost sem oblekla karirasto oblekico z dvojnima žepkoma in naborki.Lase sem si skrbno skrtačila in si vanje dala mojo roza mašnico.Manjkale so le še balerinke,tako bila sem pripravljena.Kot vedno sta se Daan in Chai uredila prej od mene,zato sta me počakala pred vrati.>>Oo Zoja,končno si prišla,sva mislila,da te ne bo>>.>>Bi pršla prej,pa sem se uredila za novo družino>>.Bila sem optimistična,vsakič sem upala,da me bodo vzeli.Vsakič!Nisem obupala,čeprav sem še vedno tukaj.Tokrat me bodo,čutim,da me bodo.>>Pohitimo,Mrs.Woold ima govor,nekaj v zvezi s sirotišnico >>mi je na kratko razložil Daan.Tekli smo,kolikor hitro smo mogli,saj si moral,če si zamudil,narediti 25 krogov okoli sirotišnice,tega pa si ni želel nihče.Četudi smo se še tako potrudili, nam ni uspelo.Prišli smo 2 minuti prepozno.Mrs.Woold nas je le grdo pogledala ter nakazala na vrata,kar je pomenilo,da imamo za preteči 25 krogov.Bilo je neizogibno,saj nas je tam nadzorovala učiteljica Hoods,najstrožja v sirotišnici.Tekli smo in tekli ...Noge me niso več ubogale,>>še zadnji krog>>mi je rekel notranji glas.Pogledala sem naokoli in videla ...
19. marec 2012
next
19. marec 2012
next
20. marec 2012
next
20. marec 2012
neext nujno ker mi je ze zdej prevec usec...
20. marec 2012
u71017
u71017
Wohoo,presenečena nad številom nextov.Opravičujem se,ker nisem nextala prej,ampak sem imela delo s šolo.
Pogledala sem naokoli in videla pretep na igrišču.Hitro sem pretekla še poslednji krog in se pognala na igrišče.>>Vrni mi žogo,paglavec>>je zakričal Tine,najstarejši v naši skupini.>>Kako si mi rekel?Ponovi če upaš!>>mu je jezno in užaljeno zabrisal nazaj drugi in stisnil roke v pest.>>Nehajta prosim!>>sem zavpila,saj tega res nisem mogla več gledati.Oči sta uprla vame,saj me prej sploh nista opazila.>>Kaj pa ti tukaj?>>je rekel Tine.>>Ne smemo se tepsti,to je tretje pravilo sirotišnice.Razen,če bi rada šla na cesto?>>.Za nekaj trenutkov sta pomislila,nato pa je spregovoril Jonas:>>Prav ima>>.Ravno,ko je Tine spet hotel nekaj pripomniti,pa me je poklical Daan:>>Zoja,zajtrk!>>.Obrnila sem se zopet k njima,skomignila z rameni ter pospešila korak proti Daanu.>>Zelo si bila pogumna>>,mi je med potjo čestital Daan.>>Hvala,Daan,tudi ti si bil takrat pri mostu>>.Ob teh besedah mi je solza spolzela po licu.Bila sem srečna ob misli,da mi je Daan rešil življenje.Tokrat smo za spremembo imeli rižoto.Hm,ponavadi imamo ob ponedeljkih makarone s paradižnikovo omako.Pokrižali smo se,saj je naša sirotišnica veljala za krščansko.Vsak dan ob 17.00 smo imeli molitev k Bogu.Ravno smo hoteli jesti,je govor zopet imela Mrs. Woold:>>Pomembno obvestilo!Kot veste je danes dan,ko hodijo rejniki izbirat otroke.Čez 45 min bosta prišla Mr. in Mrs. Mckinely.Naprošam vas k primernemu obnašanju.Hvala>>.Cel čas kosila sem razmišljala le o tem.Kakšna izgledata ?Imata že kakšne otroke?Imam kaj možnosti?Ura je minila kot bi mignil in na naše majhno parkirišče je zapeljal siv avto s temnimi okni.Ustavil je meter stran od vhodnih vrat in skozi vrata avtomobila je izstopil mlad par.Dala bi jima ,mogoče 35 let?Vsi otroci smo odšli v svoje sobe,sja so tako rejniki imeli lažji pregled nad nami.Čakali smo in čakali,naenkrat pa ...
20. marec 2012
u71017
u71017

Chai

Daan
20. marec 2012
u71017
u71017
Nadaljujem ...kakšen komment?
1.2 SURPRISED(Presenečena)
Čakali smo in čakali,naenkrat pa smo zaslišali škripanje vrat.Spogledali smo se in zravnali.Vstopila sta,vstopila!Zazrla sem se v njune oči in si predstavljala mene in njiju kot eno družino-bilo bi čudovito,prečudovito.Mrs Mckinely je imela za to priložnost oblečen svetlo-rjav suknjič in pokončne črne hlače.Lase je imela spete v figo in ustnice namazane z rdečo šminko.Mr. pa je bil bolj skromen-imel je bel,črtast polover in kavbojke,lase pa je imel počesane nazaj.Dišal je po parfumski vodi,fuj,nemaram umetnih vonjav.>>Kako ti je ime,mlada dama?>>predramil me je glas Mrs. Mckinely.Zmedeno sem jo pogledala,nato pa so se moje misli hitro zbistrile.>>Sem Zoja Quin in imam 11 let>>.>>Zoja,torej ...>>,>>Povej nama o kaj o svojih hobijih>>,>>Rada igram odbojko,plešem ter kolesarim>>,>>Kaj si najbolj želiš v življenju?>>.Presenetila me je kot strela z jasnega.>>Najbolj si želim ...da bi dobila družino>>.Oči so se mi navlažile,vendar sem jih z rokavom hitro obrisala in se nasmehnila.Izprašala je še ostale otroke,nato pa je Mrs. Mckinely nekaj prišepnila Mrs. Woold.>>Otroci,čez 5 minut v telovadnici>>.Po odhodu rejnikov iz naše sobe smo se še malo pogovarjali.Začela je Tiny,najbolj samovšečna punca naše sobe:>>Vzela me bosta,sigurno!Ste videli,kako me je pogledala Mrs. Mckinely,kako ljubeče.Kot,da me ima za hčerko>>,nadaljevala je Chui:>>Daj Tiny,ne hvali se.Mogoče pa se ti je samo zdelo>>.Tiny jo je grdo pogledala nato pa odšla.>>Kdorkoli bo izbran,mu bo lepo>>,je zatrdil Daan.Nehote sem pogledala na uro in videla,minuto časa imamo!>>Pojdimo,še minuta>>.Pohiteli smo in ravno ujeli govor Mrs. in Mr. Mckinely.>>Otroci,bilo nama je v veselje,da sva vas spoznala.Vaša sirotišnica je res nekaj posebnega.Tukaj otroke vzgajajo v duhu dobrega in pravičnega.Ampak vseh ne moreva vzeti domov>>.Zaslišal se je smeh po telovadnici,nato pa je ravnateljica s prstom nakazala,naj vtihnejo.>>Odločila sva se,da bova posvojila ...>>
21. marec 2012
neext sori ta teden me nebo velik gor zato ti dam ze zdele nexte za ceu tedn..nextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnext..
21. marec 2012
nextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnext
21. marec 2012
u80842
u80842
next nujno!!!!
21. marec 2012
nekst
21. marec 2012
nextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnext
22. marec 2012
u71017
u71017
Okej,zdej pa res en velik next.Opravičujem se,ker nisem dolgo nextala.
SURPRISED - second part
(Presenečena - drugi del)
>>Odločila sva se,da bova posvojila dva otroka>>.Napestost v telovadnici je bila več kot očitna,saj so bile vse oči uprte v Mrs. Mckinely,Mrs.Woold pa je pogledovala proti svojim nohtom.>>Posvojila bova Zojo Qurs in Daana Zumblake>>.Sem prav slišala?Mi je angel varuh izpolnil željo,ter mi pomagal?Nisem mogla verjeti.Čakaj malo,z Daanom bova brat in sestra.Kaj pa Chai?Jo bom še kdaj videla?Nekaj me je ruknilo pod rebro.Bila je Chui,rekla je:>>Kako vaju bom pogrešala,bila si mi kot sestra to moraš vedeti in zapustila si me Tiny,važički brez primere >>.Nisem vedela,ali bi se začela smejati njeni pripombi glede Tiny.Tiny me že nekaj časa ljubusumno opazuje,verjetno je mislila,da bodo njo posvojili.Z Daanom sva odšla v sobo spakirat,no,saj ni bilo ravno veliko dela,ker nisva imela veliko oblačil.>>Daan,še kar ne morem verjeti,tako sem vesela ...>>,>>Tudi jaz,a ne pozabi,večja soba je moja>>.Začela sva se smejati in se čez par minut komaj umirila ter dokončno spakirala,seveda nisem smela pozabiti plišastega medveda,ki sem ga dobila za rojstni dan,nanj sem se tako zelo navezala,da zdaj ne mine noč,ko ne bi bil ob meni.Slovo je bilo težje,kot sem si mislila,tudi solze so tekle.Chui me je tako močno objela,da sem mislila,da me ne namerava izpustiti,ravnateljica nama je samo pomežiknila in se nasmehnila,no,bolj Mrs in Mr Mckinely.Vsedli smo se v avto in se odpeljali v novi dom.Med potjo,sta naju spraševala stvari,kot so : Sta imela v sirotišnici veliko prijateljev?Kakšna se vama zdi Mrs.Woold?Je bila hrana dobra?Kdaj ste hodili spat?Kateri predmet vama je bil najbolj všeč?Stene katere barve hočeta imeti v sobi? ...
****************************************************************************************************************
1.2 NEW LIFE,NEW FAMILY,NEW WORLD
(Novo življenje ,nova družina,nov svet)
Prispeli smo.Ne vem koliko časa smo se peljali,saj se vmes zaspala.Bolje,da ne razlagam občutka,ko prispeš v nov dom,pa taka sreča!Z Daanom sva pomagala nesti potovalke v gromozansko hišo z dvema balkonoma in tranpolinom.Hm,zakaj pa potrebujeta trampolin.Ravno smo prispeli v dnevno sobo,nakar skozi vrata stopi ...
23. marec 2012
u80842
u80842
plis next!!!!!
23. marec 2012
neeext
23. marec 2012
nexttt
24. marec 2012
next..
25. marec 2012
u71017
u71017
Nextam,hvala vsem bralcem,dajete mi zagon < 3
1.2 NEW LIFE,NEW FAMILY,NEW WORLD
Ravno smo prispeli v dnevno sobo,nakar skozi vrata stopi neko dekle.Kar malo sva se jo ustrašila,saj je nisva pričakovala,no,saj jaz ne.To je opazila in rekla:>>Nikar se ne bojta,sem Lizzie,vajina sestra>>.Nekaj časa je v sobi vladala tišina,nato pa sem se prva opogumila:>>Moje ime je Zoja>>.>>Kako pa je tebi ime?>>je vprašala in namignila na Daana.>>Sem Daan>>.Mrs. in Mr. Mckinely sta se ponudila,da dokončata delo,ki smo ga začeli,Lizzie pa nama je razkazala hišo.Najprej nama je pokazala kuhinjo,ki je bila svetlo modre barve in je imela neko napravo,ki nama je bila neznana.>>Kaj je to?>>je začudeno vprašal Daan in pokazal na tisto stvar.Lizzie se je nasmejala in rekla:>>Mikrovalovka>>,>>Čemu pa služi?>>,>>Da pogreješ hrano,če je mrzla>>.Nadaljevali smo pri delovni sobo od Mr.Mckinelyja,Lizzie nama je razložila,da je to soba njenega očeta,saj vodi podjetje kar od doma,razen na sestanke hodi v službo.V delovni sobi je bila velika pisalna miza,z svetilko,družinsko fotografijo in računalnikom.Ogledali smo si še nekaj malih prostorov kot so kopalnica,wc ...Potem pa smo le prišli do najine sobe.>>Tukaj bosta pa vidva>>nama je razlagala Lizzie,midva sva pa zraven kimala.Vstopili smo.>>Vaav>>sva v en glas rekla in se začela razgledovati po sobi.Imela je zeleno in modro steno,pograd,dve pisalni mizi,nočno omarico,stensko uro in veliko omaro.Po uri in pol razgledovanja po hiši se je dan prevesil v noč in prišel je čas za spanje.>>Lahko noč>>so bile zadnje besede Lizzie in Mr. ter Mrs. Mckinely,ki sva jih slišala,potem pa sva si še nekako uspela umiti zobe,saj sva 2x vstopila v napačno sobo.Potem sva se preoblekla v pižami in se ulegla v posteljo,za naju je bil danes poseben dan,ki bi ga nama zavidal marsikateri otrok v sirotišnici,sledil je še pogovor,saj sva bila tako vznemirjena,da nisva mogla spati.
Z - Zoja,D - Daan
Z : Si vesel,ker sva končno dobila dom.
D : Malo pa že.
Z: Zakaj pa malo?
D ogrešal bom sirotišnico,pa Urbana in Žana.
D:Zoja?
Z:Mm?
Di se kdaj spraševala,kdo so tvoji pravi starši?
25. marec 2012
neeeext
25. marec 2012
u80842
u80842
next!!!!
26. marec 2012
u71017
u71017
Evo nextam,da nism prej nextala,pa verjetno že veste(school time):
Nekaj časa je v najini sobi vladala tišini,še vetrič se je dalo slišati.Nisem,preprosto,nisem pričakovala,da me bo to vprašal,sploh pa ne v takem položaju.Nekaj časa sem premišljevala,kaj bi mu rekla in nakoncu to tudi zares storila.
Z:Daan,se ti ne zdi malo napačen trenutek za taka vprašanja?
Hotela sem zveneti,kar se da prijazno,pa mi ni ravno uspevalo.
D:Oprosti,upam da ne zameriš ...lahko...noč.
Bil je zmeden,kar je potrjeval njegov glas.Mogoče je bil zmeden zaradi mojega ponovno postavljenega vprašanja,verjetno ga ni pričakoval,ne vem.
Z:Lahko noč
Zaspala sva v tiho,temno,hkrati pa v črno noč polno čustev in pričakovanj.
SCHOOL- SOMETHING UNKNOWN
(Šola-nekaj neznanega)
Zbudila sem se v sončno jutro in prepevanje ptic,ki me je prijetno zbudilo, je naznanjalo nov dan.Danes grem v moj *drugi svet*.Ta bo šolski.Je že res,da smo v sirotišnici imeli pouk,kot v šoli,a v sami šoli nisem bila še nikoli.Bilo me je kar malo strah,pa naj sem se še tako zelo trudila,šole si nisem znala predstavljati,le nekaj pa vem:veliko otrok,jedilnica in ocene.Da,v sirotišnici se ni ocenjevalo.Tam so nas naučili za življenje,kot bi rekla moja prejšnja *učiteljica* Nicole.Naslednji hip je v sobo že stopila Mrs.Mckinely in naju(med mojim premišljevanjem se je namreč zbudil še Daan)pozdravila z :>>Dobro jutro,kako sta spala?>>.>>Dobro,hvala>>sem ji odgovorila,nato pa tudi sama nekaj vprašala:>>Mrs. Mckinely,ob kateri uri se začenja pouk?>>,>>Ob 8.30,Zoja>>.Ura je bila 7.55.Iz omare sem privlekla svojo oblekico,ki pa,po odzivu sodeč,ni bila po godu Mrs.Mckinely.>>Mislim,da to ni ravno dobra ideja,pridi,ti bom pokazala obleko za današji dan>>.Hodila sem za njo,polna pričakovanja in začudenja,saj nisem bila navajena,da bi mi kdorkoli podarjal obleke.Prišli sva do njene spalnice in iz omare je potegnila oblekico.Osupnila sem.
27. marec 2012
u71017
u71017
tišina*
27. marec 2012
neext
27. marec 2012
u80842
u80842
next nujno!!!
ful zakon story
27. marec 2012
u71017
u71017
Nextam,pa oprostite ker tok pozn.Ta del bo posvečen LaraRosE(naslednjič pa vanessi55).
Osupnila sem.Bil je prečudovita,saj je bila bela in imela je črne rože z naborki.>>Saj ne bi bilo treba>>sem presenečena rekla.>>Del naše družine si>>je pripomnila Mrs.Mckinely,še preden bi lahko nadaljevala.Pokimala sem,se v kopalnici hitro preoblekla v lase vtaknila obroček in si umila zobe.Imela sem ravno toliko časa še,da sem si na noge nataknila preproste čeveljce(kasneje mi je Mrs. Mckinely povedala,da se jim reče *balerinke*).Seveda ne smem pozabiti na Daanov izgled:Imel je temno modre kavbojke,srajco(otroško) in superge.Izgledal je starejši.Ko smo se peljali do šole je v avtu vladala tišina,mogoče zato,ker sva z Daanom preveč mislila na današnji dan.Preden sva izstopila,nama je Mrs.Mckinely še zaželela:>>Srečno!>>in se odpeljala.Z Daanom sva se še malo pogovarjala o najinih občutkih,pričakovanjih ...Začela sva živčno postopati,saj nisva vedela kaj pričakovati,a naposled sva le vstopila.Bila sva v nekem majhnem prostoru,kjer so bile šolske razstave,potem pa je pisalo :Ravnatelj in vstopila sva.Za mizo je stala ženska majhne postave z debelimi očali.>>Želita?>>naju je prijazno vprašala.>>Midva sva Zoja Qurs in Daan Zumblake>>.Nekaj časa je listala po svojem blokcu,nato pa pokimala in naju najavila pri Ravnatelju.>>Vstopita>>je dejala ženska,ki naju je prej vpraša po podatkih in res sva vstopila in je ravnokar prišla iz ravnateljeve pisarne.>>Zoja Qurs in Daan Zumblake torej?>>,>>Da,gospod>>je odgovoril Daan,>>Dobrodošla na Orlovi šoli(Eagel school),tu imata urnike in srečno šolsko leto vama želim>>,>>Hvala>>sem tokrat govorila jaz in >>Nasvidenje>>potem pa sva šla.Hodnik je bil kar dolg in pod število 1. v Ponedeljek je bila napisana učilnica 2B,zato sva se odpravila tja.Potrkala sem.>>Naprej>>se je zaslišal učiteljičin strogi glas.Vstopila sva.Vsi pari oči so bili uprti v naju.>>Sva Zoja Qurs in Daan Zumblake>>sem naju predstavila.>>Sta nova?>>,>>Ja>>,>>Zoja ti pojdi v tisto klop,Daan ti pa v tisto na desni strani>>.Pokimala sva in se pomikala proti klopi.Sedela sem zraven nekega zdolgočasenega fanta,Daan pa je sedel,meni navidez prikupne punce.
30. marec 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg