Forum
u50446
u50446
helou...
no sm se odločla d bom pisla ŠE eno zgodbico.
pliss berte
in bom
16. junij 2011
u50446
u50446
in bom srečna, no
tku,
še enkrat pliss berte in komntirite
16. junij 2011
u50446
u50446
------------------------------
bližal se je začetek šolskega leta
in nestrpno sem ga pričakovala
pa, ne mislit d imam rada šolo, sam preselili smo v ta kraj pred 2 tednoma
in celo malo se bojim šole.
saj veste: novi sošolci in sošolke k me gvišnu n bojo marale,
učitli k so do tebe n začetki prjazni pol pa ratjo tečni...
vem iz lastnih izkušenj...
"dašaaaaaa!!!!!!!!"
je zatulila mama
"ja saj že gremmmmmmmm"
sem zavpila nazaj. iz pritličja sem slišala mrmranje mame, da njena hči nič ne dela,
oči pa je godrnjal, češ kaj tako kričimo.
stekla sem po stopnicah in pristala v maminih krempljih.
"poslušaj, ljubica! če želiš živeti v čisti hiši, mi torej pomagaj čistiti in pospravljati"
me je grdo pogledala.
v roke mi je porinila metlo in smetišnico sama pa se posvetila kuhanju.
uboga mami, vedno pred začetkom pouka čisti kot nora.
najbrž misli da bom že prvi dan pripeljala prfokso in razred domov.
no kr si nisem hotela nakopati hišnega pripora sem raje hitro, a natančno pometla.
spravila sem še iz pomivalnega stroja,
obesila mokro perilo,
in končno je bilo mami dovolj in lahko sem šla ven. oziroma me je nagnala ven.
ker je bil avgust je bilo noro vroče.
za našo hišo, ki spominja na vilo čira čara, le da je velik obolj sodobna
je bil majhen vrt in zelenica. tu je bila še gugalnica in...
ribnik. nisme se sezula, saj poleti hodim po hiši in okoli hiše bosa,
noge sem pomakala do kolen v prijetno hladno vodo. potem pozno popoldne ko se bo malce ohladilo, bom šla na sprehod po mestu...
zelo me zanima, kaj vse je v mestu.
vesela bi bila če je le, kakšna hladna kavarna, sladoledar s sladoledom in granito,
nakupovalni center z tisoč trgovinami,
bazen in na koncu še rolkališče.
ja to je moja strast, rolkanje...
imam več kot 2 rolki, vsaka drugačna,a še vedno so dobro ohranjene.
"ga ga!"
je zagagala račka v ribniku in me zbudila iz misli.
prijela sem jo pa me je ugriznila.
ti prekleta raca!
takrat pa mi je v žepu zazvonil mobi...
bila je moja prijateljica Tina, iz mesta v katerem smo prej živeli.
(j- jst, t- tina)
t - živjo daši! kako si? je lepa hiša? kakšen hud tipček?
j - haha, tukaj je grozljivo vroče, zgorela bom
t - srečka ti!pri nas pa zmrzujemo.
j - kaj? ti si lahko vesela, v tej hiši je grozljivo vroče, očka že namešča klimo čeprav smo konec avusta
t - si že videla kakega fanta?
j - lej tinči, saj ti pravim da v tej vročini ne morem iti ven iz hiše.
t - prav, sej razumem. aja, veš kaj? gaja je...
a nikoli nisem izvedela kaj je gaja storila saj mi je v tistem hipu raca mobi z kljunčkov potegnila iz rok in padel je v vodo. in kolikor vem, moj mobi ni vodoodporen
grr... za to boš plačala raca!
previdno sem potipala pod vodo in ga potegnila ven. skušala sem ga uključitit vendar brez uspeha.
takrat pa pride na vrt...
16. junij 2011
u50446
u50446
me

16. junij 2011
hahaha!
16. junij 2011
u50446
u50446
takrat pa pride na vrt očka. ko je zagledal moj premočen mobi se je zasmejal in rekel
"joj, daša, naslednjič pazi, ampak saj je bil mobi že star. samo novega si boš pa sama kupila" me je opozoril zraven pa se je smejal. stopila sem ven iz ribnika in mu šla pokazat škodo. vsedla sva se na gugalnico in pogovarjala. on o svoji službi, jaz o počitnicah, mobijih (kateri mi je všeč in bi si ga kupila). moja očka je super. sicer je glede fantov nepoustljiv drugače pa mi vse pusti. ste videli, glede mobija ni zganjal cele štale... mama pa...uf...kriza bo! zagnala bo celga hudiča, bo velik pridig kako moram pazit na svoje stvari... in da si ne mormo tolk privoščit zarad nove hiše...slednje ni res. moja starša delata in imamo kar denarja. ne da bi rekla da smo bogati, a se zibljemo na območju med bogatimi in revnimi. no dovolj o tem... z očkom sva se na vrtu prijetno zabavala. kar naenkrat je ustal, stopil do ribnika , zajel vodo v dlan, se obrnil proti meni. tisti hip mi je zaštekalo kaj namerava in bla sem prepozna in tudi mokra. začel se je vodni boj in kazalo je da bom bolj jaz mokra in bom seveda poraženka. na vrtu se je kar naenkrat prikazala mama. mislila sem da naju bo kregala ker sva tako otročja a se je še sama pridružila vojni in seveda meni. tako sva čez pol ure zmagali očka, ki je bil cel moker midve pa malo manj. ker je bila mama dobre volje sem se odločila da ji povem od mobiju.
ko smo lepo mokri sedeli na klopci sem previdno začela
"ej mami, a bi ti bila jezna če bi mi mobi padel v vodo?"
vedno sem tako, začela,
kot da bi se to lahko zgodilo in nisem omenila da se mi je že.
mama, ki je bila že navajena tega stavka, me je sumničavo pogledala nato pa se je blago nasmehnila. uf... srečo imam.
"nič skrbi, daša, saj je bil star, samo drugič bolj pazi."
je rekla. odahnila toda pri zadnji besedi sem na skrivaj zavila z očmi.
očka je to videl in se komaj zadrževal da ni padel v smeh.
"samo sama si ga boš kupila novega!"
je ponovila očkov stavek.
prikimala sem. očka naju je veselo objel, toda kaj ko je bil, moker. midve sva bili na delu gugalnice, kjer je sijalo sonce in sva se le za silo malo posušili. zavpili sva, nato pa se je spet začel vodni boj. tokrat je pa očka zmagal. medtem ko sta se starša na gugalnici mokra zaljubljeno gledala, sem jaz stekla v hišo, po suha oblačila. preoblekla sem se v stare kavbojske kratke hlače ki so bile vse pošivane in raztgane, rob pa je bil razrezan. ker mi mama enkrat pred veliko časa nazaj ni želela kupiti kratkih čal sem si je dolge kavbojke razrezala in oblikovala na kratke. mama je bila takrat huda in samo očka naju je lahko pomiril. oblekla sem si še eno zelo ohlapno majico, k so bla kar moja ramena videt. mokre lase, ki so bili tedaj speti v konjski rep pa sem si razpustila. bila sem kar lepo videt. ko sem prišla nazaj na vrt, si je mama ogledovala vrtne gredice, očka pa je bral knjigo na gugalnici. bil je videti zelo zatopljen zato sem ga raje pustila pri miru in stopila do mame da bi ji pomagala. skupaj sva opleli eno gredico in posadili korenje, paradižik in solato. tam je stala ena bolj samotna gredica, odaljena od drugih in mamo sem prosila
"ej mami, a boš na tisti gredici kaj posadila?"
"ne vem srček, nameravala sem nekaj paprik."
ko je videla moj žalosten pogled se ji je posvitalo kaj želim
in prikimala je rekoč
"ti kar tam kaj posadi, gotovo bo lepo uspelo"
v roke mi je porinila vrečke semen paprik, solate in peteršilja a odkimala sem.
pokazala sem na mizico pole gugalnice. tam so bile vrečke semen tulipanov, jagod in narcis ter drugih rož.
mama se je nasmehnila in mi dovolila da grem po semena.
lotila sem se dela brez mamine pomoči. prekopala in oplela sem gredico nato pa posadila semena in zalila.
mama se je medtem odpravila v kuhinjo delat večerjo, očka pa je še vedno bral.
iz lastnih izkušenj sem vedela da ga ne smem motit in sem raje šla na sprehod okoli hiše. zgleda da se je tisti ki nam je prodal hišo lepo potrudil oziroma njegovi delavci, saj okoli hiše ni bilo plevela in tudi drugih odpadkov ne. res lepo. samo da razložim kako je hiša zgledala:
imela je bledo modro fasado, okoli hiše je bila bela ograja oziroma plot, barva je bila čisto zluščena in mislim da je imela mama v prihodnjih dneh prav tak načrt: prebarvat ograjo. bilo je zelo lepooooo. kar pravljično. ko sem se razgledala je že bil čas za večerjo. imeli smo makarone v paradičnikovi omaki. še kar dobro. in ker je bilo vroče tudi: sladoled! moja mama je najbolša čeprav včasih je kar tečna. mamo sem prosila če bi lahko šla malo po mestu in dovolila sta mi oba. šla sem se preobleč. očku ni bilo jasno zakaj. seveda on bi šel kar v delavskih oblačilih, nepočesan v gledališče in po mestu. mama pa me je razumevajoče gledala. ni kaj, včasih je prav čudovita. in mislim da me v teh letih prav razume. kod ve kaj če je prav ona bila še hujša? xD odpravila sem se. ugotovila sem da je Ajdovščina prav prijazno mesto.
(SAM TOLK, TO JE IZVEN ZGODBE, V AJDOVŠČINI NI RES TAKIH STAVB KOT JIH BOM NAŠTELA). imeli so krasen park, nekaj odličnih kavarn in slaščičarn (ravno prav za mami, bo lahko tam v miru opravljala z prijateljicami), imeli so kar nekaj super trgovinic z oblačili in vsemi modnimi dodatki. nekaj trgovin za mobitele in knjigarn. in kar je še najboljše so imeli: mega knjižnico (v prejšnjem mestu je sploh ni blo) , kino (Pogledala sem program filmov in imajo nekaj suepr najnovejših), bazen in skejtališče! jupi prišla bom na svoj račun!
pri nekem sladoledarju sem kupila granito nato pa odšla v park. v parku je bilo tudi majhno jezerce. sedla sem na klopco in srkala granito. mami pravi da je to le pobarvan led ma ni res. v lonček ti dajo led z okusom sadja. jaz sem vzela z okusom jagode.
takrat pa se je na klopco usedla...

next?
16. junij 2011
u36875
u36875
jap
16. junij 2011
u50446
u50446
okej...ma bom počakala še na nekej nextov
16. junij 2011
neeext!!
16. junij 2011
u50446
u50446
zdej n morm... igrat človek ne jezi se xD
bom pej hmali
16. junij 2011
next
16. junij 2011
u50446
u50446
takrat pa se je na isto klopco vsedla dekle mojih.
"hei"
me je pozdravila.
pozdrav sem ji vrnila
"si nova?"
"jap, lih pred 2 tednoma smo se preselili iz Šempetra pri novi gorici."
"res? lepo! tud jaz bi se preselila"
"pravim ti, po dolgem času ti začne it na živce"
"torej si se že večkrat preselila?"
je bilo dekle očarano
"ja" sem zdolgočaseno rekla.
videla sem da je punca dojela da nočem o tem govorit.
"kako ti je ime?"
sem tokrat jaz začela
" Kaja, pa ti?"
"Daša"
"lepo ime... kateri razred si?"
"em...zdaj noben, ampak bom to leto 8.c"
"res?! jaz tudi!"
vesela sem bila da sem dobila prijateljico.
povabila me je še na en sprehod.
ko sva hodili po ajdovščini je bila sončni zahod.
"pridi!"
je zaklicala in me vlekla za roko. zadihani sva prišli nekam na konec mesta.
šli sva na nek hribček, griček ali vzpetina. bila je mehko in kar vsedli sva se po travi.
z hriba se je čudovito videl sončni zahod. hiše so se kopale v rdeči oranžni svetlobi. bilo je čudovito. zazvonil mi je mobi. očka mi ga je posodil . najbrž je mama. kajo sem pustila da je še sanjala sama pa stopila k drevesu in se oglasila.
m- mama, j- jst

m- srček, domov bo treba
j - okej mami, z kajo sva tukaj na gričku in gledava sočni zahod. samo še nekaj grem v trgovino za mobi pa pridem
m - si že našla prijateljico?
j - jap
m - no, potem pa kar bodi še malo, a ob mraku da si doma
--------
njen odločni glas je dal vedeti da se ne smem pogajati. poslovili sva se nato pa sem šla nazaj k Kaji. klepetale sva nato pa sva se počasi odpravili še v trgovino da malo pogledam za nov mobi. kar naenkrat me je Kaja vprašala
"v katero hišo ste se pa vselili?"
"mislim da se kliče Štrausova hiša, če se ne motim"
"kaj? v štrausovo ste šli?"
"ja! zakaj?"
"kr je tam zelo fajn. ko se še niste vselili smo se punce tam dobivale in smo mele tajne sestanke"
"sestanke?"
sem se zasmejala.
ko sva hodili do trgovine za mobi, mi je vse razložila. tam so se dobile da bi fante malo zafrkavale. res kulsko...
prispele sva do trgovine. ogledala sem si razstavljene mobije in eden mi je bil zelo všeč oziroma dva. z navdušenjem sem prelistala katalog. takrat pa mi je prodajalka rekla da žal zapirajo. vzela sme katalog. kaja si je medtem kupila nov obleček za mobi.
stopili sva ven in se odpravili domov. Kaja je živela v bližini moej hiše. super, a ne?! poslovili sva se, in si obljubili da se jutri dobiva pri meni. o, ne! ključ sem pozabila! šla sem okoli hiše. moja soba je bila v najvišjem nadstropju (je pritljičje in še eno nadstropje in še ogromno podstrešje, tam sem jaz). in vrtne lope sem privlekla lestev splezala v sobo. bila je čudovita. takrat pa se je odprla loputa in mama je pokukala v sobo. zasmejala se je.
"pridi dol, ne boš verjela..."
16. junij 2011
u50446
u50446
"pridi dol ne boš verjela, kdo je prišel na obisk"
je navdušeno rekla, naslednji hip se je že namrščila
"čakaj, kako si pa ti tukaj? kaj nisi v mestu?"
zasmejala sem se, pokazala na okno, mama je pokukala in takoj ji je bilo jasno.
"ti porednica! a zdaj mi boš po lestvi plezala v sobo?"
me je grajala, a videti je bilo da ji gre na smeh.
še enkrat mi je rekla, naj pridem dol, potem pa je še sama šla.
v sobi sem imela ogledalo. pogledala sem se in zagledala 13- letno dekle,
z sivomodrimi očmi, svetlo rjavimi lasmi in popolno postavo.
ja to je res. na svoje oči in postavo sem ponosna. z 4 leti sem začela z jazzbaletom (takrat smo živeli v ljubljani) , z 7 leti sem začela plezati in zdaj hodim še na atletska tekmovanja saj hitro tečem, skačem v daljino in višino. toda moje dolgočasni lasje, nos, in drugo pa mi ni všeč. br.... bom že potrpela. oblečena sem bila v sivo zelo ohlapno majico s kratkimi rokavi z črnim napisom i love pariz in in namesto i-ja pri besedi pariz je bil narisan eifflov stolp. oblečena sem imela kratke kavbojske hlače, tiste o katerih sem vam že pravila. ker bi rada na goste naredila vtis sem si razpustila lase (prej so bili speti v figo). ker sem imela skuhe ustnice sem si še z labelo šla čez. zadovoljna s svojim videzom sem odšla dol. ko sem stopila v dnevno sobo sem zazevala. na kavču sta sedela očka in mama nasproti niju pa približno maminih let ženska s fantom tudi mojih let. fantova mama (domnevala sem da je lahko) se je pogovarjala z mojima staršema, fant pa se je vidno dolgočasil. ko je mama opazila da sem vstopila me je predstavila "tole je najina hči Daša, istih let kot vaš Matic." fant ki mu je bilo ime Matic se je navdušil. zaljubljeno me je opazoval in se takoj zapletel v pogovor. bog, ni mi všeč, o ne, ni mi všeč. imel je rjave lase, tudi rjave oči... ni bil po mojem okusu. a zgledalo je da sem mu všeč. mama se mi je spodbudno nasmehnila in...o ne! pa kaj misli da se bom zaljubila na njen ukaz?! nikoli! fanta sem grdo pogledala, malce poklepetala z njegovo mamo nato pa se odpravila nazaj v sobo. slišala sem kako mama razlaga da sem zdaj težavna in da imam ljubezenske težave....bog, kako se laže! čez kakih 15 minut sem slišala kako so se zaprla vhodna vrata. uf...zdaj je varno. počasi in previdno sem se odpravila nazaj dol. mama je nekaj tipkala za računalnikom, očka je pa gledal poročila. stopila sem do njega in takoj sva se zapletla v pogovor. pokazala sem mu katalog od mobijev, in navdušeno sva ga prelistala. mama se nama je kmalu pridružila.
očka in mama sta se spogledala nato pa je mama začela
"ljubica, jutri greva z očijem pogledat za pohištvo.
bi šla z nama?"
o, ne! pohištvo! živ dolgčas!
"em, mami, če res želiš grem, sam raje ne bi šla"
mama im očka sta si vidno odahnila.
ravno sem hotela iti v kuhinjo ko je pri vratih pozvonilo...
krasno! samo še obiskov se mi je manjkalo!
16. junij 2011
u50446
u50446
Kaja:

Matic:

16. junij 2011
u51368
u51368
next
16. junij 2011
hoda zgodbica!
18. junij 2011
next....................................................................................................................................................................next........................................................
18. junij 2011
u45017
u45017
Next^^
18. junij 2011
neeeext
18. junij 2011
nextii
19. junij 2011
u51015
u51015
next
19. junij 2011
u50446
u50446
krasno! samo še obiskov se mi je manjkalo! stopila sem do vrat in jih odprla. pred vhodom sta stala babi in dedi. "baaaaabbbbbbiiiiiiiiiii!!!!!!!deddddddddddiiiiiiiii!" sem zatulila in jih objela.
morm it
pole nextam
20. junij 2011
u50446
u50446
torej...kje sem že ostala? aja:
krasno! samo še obiskov se mi je manjkalo! stopila sem do vrat in jih odprla. pred vhodom sta stala babica in dedek. "baaaaabbbbbbiiiiiiiiiii!!!!!!!deddddddddddiiiiiiiii!" sem zatulila in jih objela. babica in dede me imata zeloo rada, jaz pa njiju še bolj. za mano sta takoj pritekla mama in očka in takoj so se začeli pogovarjati. moja mami in babica o tem, kako težko smo se priselili, o tem kakšna je hiša in podobno. dedek in njeogv tast, torej moj očka sta pa šla na vrt in se pogovarjala o politiki, delu in podobno...čist za tastare značilno...(velik vzdih). medtem je mene mama nalovila skuhat kavo, pa se je spomnila da je že pol sedmih zvečer in bi moji starši in stari starši res pozno zaspali. sem pa zato morala skuhati čaj. ma bog! kdo še poleti pije čaj? stoprocentno sem bila proti. zato sem našim gostem ponudila hladen pomarančni sok z limono na kozarcu zahakljano, z dežničkom in slamico. zbrali smo se na vrtu (bil je res gromozanski) za našo lepo vrtno mizico. nad nami je bil latnik (vinska trta in neke čudovite rože ki so rasla tako navzdol). babica in dedek sta me pohvalila za čudovito dekoracijo, mama je nekaj godrnjala, očka pa se je le zasmejal. med pogovorom z njima vam bom stare starše lepo opisala: babica Marta je čudovita. ima čudovite skoraj bele lase pristrižene skoraj do ramen. vedno je v formi: hodi na maratone, včasih celo v fitnes, in vedno me zvleče na pohod do kake gore ali velikega riba bogu za hrbtom. madona, res je od sile! dedek Tone je tudi fajn. vedno je tiho in je odličen v šahu in tako sem se naučila biti poraženka. sicer je pa čudovit! ima še vedno rjave lase, med njimi tudi nekaj sivih, očala z debelimi okvirji in brke. takrat me je iz sanj prebudilo vprašanje
"kateri razred boš letos, daša?"
"ja, 8.c"
"joj, si že velika!"
to mi gre hudo na živce! si že velika, si se že veliko zredila od zadnjič, joj tok is že stara! včasih me prime da bi jim rekla, ja ti si že za v grob. vendar si ne upam, saj jih imam rada. razen pratete Olge. Olga je grozna! zahteva oliko in sploh je stroga... v življenju sem jo srečala le 3x in nikoli več si je ne želim.
no, čez kako slabo uro sta babica in dedek morala že iti, saj ne da bi bila huda tema, si predstavljate ob osmih in pol zvečer je vroče in svetlo kot opoldan...
20. junij 2011
u51015
u51015
next!!!!!!!!!!!!!
20. junij 2011
u50446
u50446
no, čez kako slabo uro sta babica in dedek morala že iti, saj ne da bi bila huda tema, si predstavljate ob osmih in pol zvečer je vroče in svetlo kot opoldan... sam pač...saj veste. sicer do vipave niti ni kaj toliko, mogoče 7 minut. poslovili smo se z dedkom in babico. babi me je tako močno objela, da sem se zbala za moja rebra. "jutri pridi kaj naokoli" mi je zašepetala, v roko stisnila 5 evrov kar je veliko preveč za vozovnico za avtobus do vipave. pomežiknila mi je nato pa je odšla in za sabo močno zaprla vhodna vrata. denar sm dala v žep, nato se pridružila mami in očku na vrtu. slednji je prižgal neko smrdljivo svečko proti komarjem, ki je grozljivo smrdela. tam smo bili v polmraku in se pogovarjali. ja, mogoče se vam zdi čudno toda staršem povem vse (poleg tega da povem še vse babici, pa kaj staršem zamolčim), no skoraj vse. povedala sem jim od kaje, mobitela, in od ajdovščine. tukaj je rojstni kraj moje mame. po poklicu je neka novinarka pri neki reviji. za nalogo so ji dali da mora vsakih nekaj let obiskati neki nepoznan kraj v sloveniji. in midva z očkom ji morava seveda slediti. mami je rekla da bomo tu ostali za vedno in očka se strinja. rekla sta še, da je to mamin zadnji tak projekt in da zdaj se bo zaposlila kot novinarka pri krajevnem časopisu. se mi zdi da je omenila Ajdovske novice. kak beden naslov časopisa, jaz bi dala mnogo bolj odbitega! ker je bila že 21.30 (vsaj tako je pisalo na očkovem mobiju) smo se odpravili v hišo. jaz sem vzela še eno čokoladico (na to hrano sem nora!) nato pa sta me spodila spat v mojo sobo. oziroma v moje podstrešje. čudovito! živim na podstrešju! res je prekrasno ležati na trebuhu na postelji, se z nogami dotikati poševnega stropa in bit na laptopu. bla sm na fb-ju, na igrah 123 (XD), in seveda še na drugim podobnih straneh. malo sem pokukala tudi na spletno stran moje bodoče šole. si predstavljate, učiti se bom morala v temno rdeči oziroma v bordo barvi s katero je prepleskana šola? pogledala sem slike dogodkov. in se zgrozila. imeli so dan odprtih vrat in vsak razred je moral pripraviti nekaj, eko dan, dan šole...in to se zgodi vsako leto?! neee!!! ja no, saj me bo spremljala Kaja. uf...še dobro da mam njo. z njo se "četala" po fejsbuki. čudovito sva se zabavali. povedala sem ji, da jutri gresta starša in da bom sama doma. bila je navdušena. povedala mi je svoj msn in tako sem si namestila kamrco in sva se v živo pogovarjali. kako napredna je zdaj elektronika! zahvaliti se moram tistemu ki je izumil računalnik, mp4, mobitel, kamerco in take programe na internetu. mislim d je bil to... pa kaj jst vem. ker sem bla vsa smrdeča od tiste grozljive svečke proti še bolj grozljivim komarjem, ki se me vsako leto lotijo z slastjo, sem šla pod tuš. temeljito sem se umila, se preoblekla v pižamo, nato pa šla risat. ja, risanje je tudi moja naboljša stvar,poleg skejtanja seveda. lotila sem se pogleda skozi okno, a sem kmalu odnehala. se mi pa prav ne da ob 10 in pol zvečer risat listke na drevju. odpravila sem se še mal na internet. ko sem zaslišala korake ki so prihajali gor na podstrešje sem laptop dala pod posteljo, nato pa zlezla pod odejo in se delala da spim. koraki so kmalu potihnili. uf...nevarnost mimo. ravno sem hotela izpod postelje nazaj potegniti laptop ko sem zaspala...
20. junij 2011
u51015
u51015
next!!
20. junij 2011
next
20. junij 2011
u52205
u52205
remember: ČoKoLaDaa - LiMoNaDeツLoVe ?!
20. junij 2011
u51015
u51015
aha. next!!
20. junij 2011
u52205
u52205
spala sem do 9 ure zjutraj. nisem ravno jutranji tip. počasi sem se odvlekla do umivalnika in se pogledala. v ogledalu sem zagledala ptičje strašilo. da bi se za silo uredila sem se počesala, nenatančno umila zobe, in si obraz splahnila z mrzlo vodo da bi se vsaj malo zbudila. stekla sem v kuhinjo in kričala "mama, očka!" ko sme na kuhinjskem pultu zagledala popisan list papirja se takoj utihnila. pisalo je:
DRAGA DAŠA,
TAKO TRDNO SI SPALA DA TE NISVA BUDILA Z OČKOM.
ŠLA SVA ŽE ZGODAJ ZJUTRAJ DA TAKOJ DOBIVA NAJBOLJŠO PONUDBO.
VRNEVA SE NAJKASNEJE OB PETIH.
ZA KOSILO NAROČI PICO!
IMEJTA SE LEPO S KAJO!
MAMA

uf... hitro sta jo popihala. ja no, saj ni važno, bo še večji žur! za zajtrk sem si prirpavila kakav in piškote. ker je očka vzel s sabo mobi, meni ga pa je včeraj posodil sem kajo poklicala kar z hišnega mobitela. a ni kul, da lahko puščajo tudi sporočila če nas ni doma?! saj veste tisto... po pisku pustite sporočilo. z očkom in mamo smo sestavili da bojo vedeli da nas ni. takole gre:
Živjo! smo družina Trošt.(rečemo vsi) tu daša (to rečem jst), Vesna(to reče mama) , Matevž (reče očka). ker nas trenutno ni doma (rečem jst), pustite sporočilo (reče mama) in takoj ko ga bomo slišali vas pokličemo nazaj (to reče očka). adijo (rečemo vsi).
a ni kul?! res smo mogli dolgo časa vadit, da nam je vse uspelo enoglasnbo rečit. no, poklicala sem kajo. oznanil je tisti znani tu- tu . kmalu se je oglasila Kaja.
(k- kaja, j- jst)
k - kdo je?
j- oi kaja, jst sm tuki
k - oi daša! kej je dobrega?
j- kdaj svas e že zmenle d pridš k meni?
k- em takoj po kosili.
j- lahk pridš še rpej , pa ješ pr meni kosilo. sej bom itak naročila pico
k - o fajn, takoj, sam mamo vprašm...

odmaknila je slušalko ma se je slišalo kako je zakričala "mama, lahko prideš še pred kosilom k daši? bova že kej jedle!" "ja lahko" se je oglasila najbrž njena mama.

k- lahk pridm
j - fajn se slišmo ob... rečmo ob 10.30
k - okej, bova šle še kej po mesti, ti morm še velik za pokazat
j- prav, se slišmo!
k - čaw
j - adijo!

prekinila je. uf, zdaj pa samo priprave. pogledala sem kuhinjo. bila je v neredu. hitro sem se lotila pospravljanja, saj sem hotela narediti vtis na Kajo. pospravila sem še dnevno sobo in jedilnico, drugo je bilo pa itak čisto. šla sem še za slučaj pogledat v sobo če je tam vse vredu. ob pogledu na razmetano pisalno mizo in posteljo me je kar zmrazilo. po tleh pa so bile tudi moje majice in hlače. še sobo sem spravila v red nato pa se utrujena zleknila na kavč. še 15 minut pa bo tukaj. pogledala sme malo televizijo in grizljala čokolado. nato pa je pozvonilo...
20. junij 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg