Forum
Hej.
Ja, vem, veliko je že takšnih tem tukaj, ampak jaz bom vseeno naredila svojo, ker pač imam čas in ga želim izkoristiti v ta namen(:
Ni vam treba kritizirati mojega mnenja in življenja, mirne volje pa povejte svoje mnenje o mojem pisanju.
In ne, ne bom objavila svojih slik/povedala kaj preveč osebnega. Človeka lahko dobro spoznaš tudi, če ne veš njegovega imena in ne veš, kako izgleda njegov obraz.

S pisanjem bom začela najverjetneje jutri, do takrat pa adijo(:

21. marec 2016
u186827
u186827
Next
22. marec 2016
Hej!(:
Torej, moja prva objava bo: Facts about me // Dejstva o meni

1. Sem punca (če še kdo ni ugotovil haha)
2. Zelo hitro si premislim
3. Rada gledam smučarske skoke, and I'm a big fan of Andreas Wellinger^^ (čeprav poleg njega navijam tudi za Slovence)
4. B-day imam spomladi, pomlad je tudi moj najljubši letni čas (okej, bi bilo poletje ampak mi je večino časa prevroče)
5. Najljubši predmet mi je verjetno likovna umetnost, bi mi bila ANG, če bi učiteljica znala boljše razlagat lol
6. V življenju še nisem dobila slabše ocene kot 4
7. Poslušam različne zvrsti glasbe
8. I love cats&dogs
9. Če nimam kaj drugega za početi tudi rada berem haha, najljubša knjiga mi je pa verjetno HP, pa tut te If I stay, Paper towns,... niso slabe
10. Nimam neke najljubše pevke/pevca
11. Najljubši igralec/igralka: Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Ashley Benson, Leo
12. I love YouTube.
13. Najljubši youtuberji: Joe Sugg, Luke Korns, Chris O'Flyng, Niki and Gabi, MyLifeAsEva, Caspar Lee,....
14. Skoraj ves čas sem na facebooku, snapchatu, instagramu yeah I have no life...
15. Ful so mi všeč modre al pa zelene oči, idk zakaj :') aja, moje so take 'hazel' barve
16. Moja soba je skoraj vseh barv, ampak še kar dobro pašejo skup :') (če bi si lahko prenovila celotno sobo bi bila 1x večja in belo-rjava)
17. V razredu nas je 25 in od tega se družim samo s 3-4 drugimi, večina ostalih je dejansko idiotov
18. Naša šola je ubistvu polna idiotov...
19. In ja, verjetno sem tudi jaz eden izmed njih.
20. V družbi poznanih sem zelo glasna, če pa sem zraven koga ki ga ne maram/ne poznam pa sem zelo tiha
21. Baje imam dolgočasno faco
22. Vsaj 2x na dan mi kdo reče zakaj ga tako grdo/jezno gledam, pa ga sploh ne, I just have that bitchy face I guess
23. Sem edinka
24. Nekaj najboljših prijateljev sem spoznala prek interneta zato tut verjamem v to, da je tako prijateljstvo možno
25. Hitro se navežem na osebe
26. Kot sem že prej omenila je moj krog prijateljev majhen
27. Moj najljubši jezik je angleščina
28. Sem slovenka
29. Zaenkrat mi fizika niti ni tolk težka hahah
30. Ko sem bila mlajša sem se večino časa družila s fanti in 1punco, s katero sva še zdaj najboljši prijateljici
31. Veliko se smejim (ko sem s prijatelji)
32. Trenutno me sovraži 1/2 razreda, zarad osebnih razlogov, ampak iskreno: bmk za njih (:
33. I love make-up
34. Nimam nekega hobija
35. Slaba sem v športu in petju
36. Rada tut fotografiram čeprav se ne spoznam neki ful na fotoaparate
37. Ene 5 kaktusov mam v sobi in če bi imela prostor bi jih imela še več haha
38. Igram The sims 3 ampak mi trenutno nekaj šteka :')
39. Imam vsaj ene 30 različnih lakov za nohte ampak si jih nikoli ne lakiram, če že komu potem drugim
40. Visoka sem približno 170 cm

Če imate kakšne predloge o čem naj pišem mi napišite na zs ali tukaj(:
22. marec 2016
u186827
u186827
Next mogoče kolko se učiš na dan glede na ocene?
22. marec 2016
neexxtt!!
22. marec 2016
Hej(:
Danes bom napisala nekaj o šoli/učnih navadah, itd.

Če povem po pravici, ne hodim rada v šolo, čeprav vsi mislijo, da je to moj najljubši kraj na svetu.
Spat hodim pozno in vstajam zgodaj, tako da sem včasih v šoli že zelo utrujena in skoraj zaspim
V šolo in iz šole se vozim z avtobusom, po navadi grem v šolo s tistim "ta prvim", da se lahko pred poukom učim, če tisti dan kaj sprašuje/pišemo test.
Doma se mi po navadi res ne da učiti, če že, potem si 1 dan pred testom/spraševanjem preberem snov, ponovim. Najlažje se pa res učim zjutraj, tisti dan, ko pišemo/sprašuje.
Nimam dobrih učnih navad, ampak dokler speljem skozi z dobrimi ocenami, mi je okej.
Imam pa verjetno to srečo, da si dobro zapomnim neko snov že, če si 1x-2x preberem. Zjutraj gremo s prijateljicami, kot sem že prej omenila, prej v šolo in, če je treba potem tudi druga drugo vprašamo, da preverimo naše znanje.
Se pravi, učim se vsega skupaj toliko časa, kot imam na voljo zjutraj (približno 1uro), če pa res ne razumem si to prej zvečer preberem, ponovim. Ne moreš pa sedaj isto upoštevati, če hodiš npr. na faks, ker so tam tudi predmeti različni in se je treba več učiti.
Je pa seveda + tudi to, da pri pouku poslušaš. In od tega verjetno jaz največ odnesem(:

Nekaj nasvetov (na splošno):
- Pred testom se umiri, če boš živčna/živčen boš mogoče potem pozabil/a kakšen pomemben podatek.
- Ne začni se učiti šele dan pred testom (okej, jaz sem zadnja, ki to lahko reče ampak vseeno haha), če si težje zapomniš stvari in rabiš več časa, da se ti 'vpišejo' v spomin.
- Ne uči se le za test/spraševanje, uči se zase in za svoje znanje.
- Poskrbi, da med testom ne boš preveč utrujena (raje pojdi spat malo prej).
- Kakšne matematične, fizične,... formule si izpiši na list in ga prilepi na steno.
- Enako lahko narediš tudi z letnicami rojstev pomembnih oseb, o katerih se učite.
- Preberi tudi besedila v učbeniku, naloge v delovnem zvezku, dodatna gradiva, tudi sama kaj poglej na internetu/v knjigah,...
- Za izboljšanje znanja angleščine morda glej čimveč angleških filmov (lahko tudi izklopiš podnapise in si prevajaš sama, ali pa vklopiš angleške), videe na YouTubu,... Znanje lahko izboljšaš tudi z branjem angleške literature, govorjenjem v angleščini (npr. vadi s prijateljicami/nekaj časa se pogovarjajte v angleščini). (Isto velja tudi za učenje katerega drugega jezika.)
- Če se učiš matematiko, naredi nekaj vaj iz učbenika, delovnega zvezka, najdi vaje na internetu in vadi tudi tako. Nato pa se še 'napiflaj' formule in še enkrat dobro preglej postopke reševanja.
- Predmete kot so npr. zgodovina se je pač treba dobro naučiti, ni druge poti :')
- Likovna umetnost, šport, ipd. pa so panoga zase: če ne ocenjuje teorije, se pač potrudi po najboljših močeh. Ni vsak nadarjen za vse, saj tudi ne more biti.
- Pri kemiji moraš najprej seveda poznati osnove in če se tega že na začetku nisi naučila, ti bo potem vedno bolj težka.
- Če ti v šoli ne gre dobro in imaš nezadostne ocene/ocene, ki ti niso všeč, ne čakaj na zadnji trenutek: poskušaj jih popraviti sproti. Na koncu ti bo mogoče primanjkovalo časa.
- Na steno/omaro/vrata si nalepi urnik, da ga boš imela na očeh in ne boš pozabila šolskih potrebščin.
- Torbo si pripravi zvečer, saj boš potem zjutraj imela več časa, manj možnosti je tudi, da kaj pozabiš doma.
- Poskusi pisati lepo, zvezke pa ohranjaj pregledne.
- Pri pouku sodeluj, poslušaj, če želiš si tudi kaj zapiši.
- Če manjkaš si snov čim prej prepiši, če snovi, ki so jo jemali, ko si manjkal/a ne razumeš pa prosi prijatelja/prijateljico, da ti razloži.
:
:

Nisem nek šolski svetovalec, da bi znala vse razložit, napišem pač tisto, kar se mi zdi uporabno(:

Če imate kakšne predloge o čem naj pišem mi napišite na zs ali tukaj(:
23. marec 2016
neexxtt!!
23. marec 2016
u186827
u186827
Next
23. marec 2016
Hej(:
Ta dva dni nisem nič napisala, ker 1. nisem vedela niti kje se me glava drži in 2. nisem imela časa, za to se opravičujem(: (čeprav nikjer ne piše, da moram pisati vsak dan)
Na zs sem dobila predlog, da bi lahko pisala o mojih najljubših državah, krajih, kjer sem že bila, zato bom tudi poskusila napisati nekaj o tem(:

Potovanja in novi kraji so mi že od nekdaj bili zelo všeč, privlačili pa so me tudi tuji jeziki in znamenitosti, ki jih ti kraji ponujajo (okej, to z jeziki se je sedaj nekako spremenilo, ampak ne pomeni, da se ne bi rada naučila kakšnega jezika-nekaj se jih 'moram', nekaj pa bi se jih rada, ampak se mi zdijo težki in izgubim voljo, blah:/).

Ena izmed držav, ki mi je vedno bila všeč, je Nemčija. Pa ne zaradi vseh zgodovinskih dogodkov in ne zaradi njenih državnih voditeljev in niti ne zaradi jezika (ki mi po resnici povedano ni najbolj pri srcu), ampak zaradi države same (se pravi pokrajine, znamenitosti,...). Pa tudi zaradi oseb, ki so od tam hahah(:

Naslednja država je Francija. Sem že bila tam in mi je bilo super (čeprav se niti ne spomnim podrobnosti, saj je od takrat minilo že nekaj let). Če bi lahko, bi seveda šla še enkrat, tokrat mogoče v Pariz ampak ja, to leto verjetno ne Ena izmed stvari, ki so mi pri Franciji všeč, je tudi jezik (ga ne znam govoriti, ampak mi je vseeno všeč). Pa tudi okolica, seveda.

Še ena država, ki mi je zelo všeč, je Češka. Tudi to državo sem že obiskala (bila sem v Pragi) in mi je bilo res všeč- mesto samo, ogromno turistov in prijaznih domačinov. Je pa bilo zelo vroče, okoli 39stopinj in to ravno tisti dan, ko smo od jutra do večera hodili po mestu in si ogledovali znamenitosti

Že od nekdaj sem si želela obiskati Anglijo. Mi je všeč država, znamenitosti, jezik, ki ga govorijo in če bi se imela možnost preseliti kamorkoli bi se želela, bi verjetno izbrala Anglijo ali ZDA.

Že prej omenjena država, ZDA. Mesta, ki nikoli ne spijo, čisto drugačna življenja, vse to je tisto, kar mi je všeč. Kot sem napisala že prej, bi zelo rada živela tukaj, čeprav bi pogrešala prijatelje in družino.

Ta objava je bila malo krajša, ker, kot sem že prej omenila, v teh dneh nimam veliko časa(:

(V prihodnje bom pisala bolj 'doživete', zanimive objave, ker verjamem, da nihče ne bere rad tako suhoparnih in kratkih besedil (kratke mogoče že, nezanimive pa vsekakor ne))

26. marec 2016
u186827
u186827
Next
26. marec 2016
u208246
u208246
Next
29. marec 2016
Hej(:
Vem, da zdaj dolgo nisem nič napisala, ampak nisem imela časa.
Danes bom pisala o različnih temah, mogoče pa se jih bom dotaknila še v prihodnje.

1. FILMI, SERIJE

Včasih sem zelo rada gledala televizijo, zdaj pa sploh ne najdem več časa za to-če mi je všeč kakšen film, ga pogledam preko računalnika.
Kakorkoli, moja najljubša serije je Pretty Little Liars, najljubši lik iz serije pa mi je Hanna Marin. Gledam tudi KUWTK, ampak ne redno, ker pozabim (pa tudi zanimivo mi ni vedno, lol).
Nimam najljubšega filma, ampak imam zagotovo 'seznam' tistih, ki si jih morate ogledati, če si jih še niste:
- Paper Towns (Lažna mesta)
- The Hangover (Prekrokana noč)
- The Basketball Diaries (Košarkarjev dnevnik)
- The Maze Runner (Labirint)
- The DUFF (DUFF- Dežurni bajs)
- Mean Girls (Zlobna dekleta)
- Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1&Part 2 (Harry Potter in Svetinje smrti: Del 1 in Del 2)
- Harry Potter and the Order of the Phoenix (Harry Potter in Feniksov red)
- The Perks of Being a Wallflower (Charliejev svet)
:
:
(Jih je še več, ampak ne bom pisala vseh. Skratka, če ima kdo kakšen predlog, kateri film bi si še zaslužil ogled, naj to napiše spodaj v komentarje)

2. YOUTUBE

Definitivno stran, na kateri preživim največ časa. Preprosto obožujem gledanje videov, pa naj se ostalim to zdi še tako nesmiselno.
Moj naljubši YouTuber je Luke Korns, sledijo pa mu Chris O'Flyng, Caspar Lee, Joe Sugg, Mikey Murphy, PewDiePie, ... Sem imela obdobje, ko sem njegove videe gledala tudi po več dni skupaj (s kratkimi premori za spanje).
Moja najljubša YouTuberka je kar nekaj časa bila Meg DeAngelis, ampak mi je sedaj nekako bolj pri srcu Bethany Mota, čeprav ne objavlja tako pogosto-kakovost njenih videov je odlična, pa tudi zanimive ideje ima.
Za 'foro' sem posnela tudi nekaj videov za YouTube, a jih nikakor nimam namen objaviti(: Verjamem pa, da je to način, na katerega se dandanes obrača vedno več mladih in večini tudi uspe postati uspešen YouTuber.
Po moje ne rabiš miljone ogledov in subscriberjev, da si YouTuber. Da postaneš YouTuber moraš le imeti YouTube kanal in objaviti video. Vsa umetnost(:

3. KNJIGE

Ko sem bila mlajša sem v knjižnico prihajala z ogromno vrečo, ki je bila ob vsakem obisku polna knjig, ki so čakale, da jih preberem. Sposojala sem si po več knjig in jih do datuma vse prebrala, vrnila in prišla po nove. V osmem razredu pa se mi je vse nekako spremenilo-snov je postala težja in zaradi domačih nalog sem imela vedno manj časa, zaradi interneta pa vedno manj volje za branje. Tako je knjigo nekako zamenjal računalnik.
Seveda še berem-poskušam brati vsak dan, ampak, kot sem že prej napisala si moram vzeti čas zase, da dobim tisto voljo. Če me motita računalnik in telefon se slej kot prej pri branju zmotim in pogledam na telefon, tam ostanem za 15 minut in pozabim na knjigo.
Zato takrat, ko berem izklopim telefon in ugasnem računalnik. Če mi je knjiga zanimiva jo preberem dokaj hitro, če me zanima še kaj več o njej pogooglam podatke o njej, pogledam, če obstaja tudi film in o njej še nekaj dni razmišljam.

Krive so zvezde sem prebrala vsaj 5x. Celo steno sem imela popisano s citati iz knjige, vse zvezke in peresnico, kar naprej sem risala svoje podobe Hazel in Augustusa. Sčasoma pa sem na knjigo pozabila in vse se je malce umirilo. Še vedno menim, da je to ena izmed najboljših knjig in bom tako mislila še kar nekaj časa. John je izjemen pisatelj, kar lahko vidimo v vsaki njegovi knjigi.

Naslednja knjiga, ki me je pritegnila še približno 6x bolj, kot me je TFIOS, je v bistvu zbirka 7 knjig. Jp, Harry Potter. (: Svojo prvo HP knjigo, Harry Potter in Kamen modrosti, sem dobila za 8. rojstni dan. Sprva je nisem marala, ampak čez nekaj let sem jo vzljubila in kar kmalu sem kupila še ostalih 6 knjig iz te zbirke (+3 angleške: Quidditch Through the Ages, The Tales of Beedle the Bard, Fantastic Beasts and Where to Find Them). Postala sem dobesedno obsedena s Potterjem, knjige sem resda prebrala le 3x, ampak si bom kar kmalu vzela čas in jih prebrala še večkrat. Moja obsedenost se je letos malce umirila, ampak me še vseeno zanima HP svet. Že sama ideja zgodbe se mi zdi zelo zanimiva, pa tudi v filmih je vse zelo dobro prikazano (okej, je nekaj napak, ampak vsak dela napake (na primer tole: http://hellogiggles.hellogiggles.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/10/08/tumblr_mu8vxluda71rwkt5co1_500.jpg)).

Naslednja knjiga, ki mi je všeč, je Kdo si, Aljaska? avtorja Johna Greena. Ne bom preveč govorila o njej, všeč so mi predvsem globoke misli v njej(:

Seveda to niso edine knjige, ki so mi všeč, ampak so pa ene izmed mojih najljubših. Velja pa enako kot za filme-če poznate kakšno dobro knjigo, bi bila vesela, če bi njen naslov napisali tukaj spodaj(:

To bo za danes vse. Hvala vsem, ki ste to prebrali in se opravičujem, ker pišem tako neredne objave, ampak mi včasih preprosto zmanjka časa za vse skupaj.
05. april 2016
1onecute1
1onecute1
Next
05. april 2016
Next
05. april 2016
Hej,
spet je minil teden od kar sem nazadnje pisala(:

GLASBA

Rada poslušam različno glasbo. Ni odvisno od zvrsti, ampak od glasbe same.
Edina zvrst, ki je pa res nikoli ne poslušam, je slovenska narodno-zabavna glasba. Nimam nič proti-ko sem bila mlajša sem jo včasih še poslušala, zdaj pa mi preprosto 'ne potegne več '. Se pravi; na moji playlisti ni ansamblov... Pa tudi slovenskih pevcev ne poslušam kaj preveč. Nekatera besedila so čisto brezvezna in brez pomena, pa še nadležna melodija. Ne pravim, da so takšne pesmi od vseh, ampak od večine pa res. <-Don't judge me, it's just my opinion.

Nekaj pesmi, ki so meni všeč? Okej(: (ta trenutek pač, to se pri meni stalno spreminja :'))
- Cry Baby (Melanie Martinez)
- Dollhouse (Melanie Martinez)
- Carousel (Melanie Martinez)
- Me, myself and I (G-Eazy, Bebe Rexha)
- Stressed out (Twenty one pilots)
- 7 years (Lukas Graham)
- No (Meghan Trainor)
- Work (Rihanna, Drake)
- No broken hearts (Bebe Rexha, Nicki Minaj)
- Dangerous woman (Ariana Grande)
- Elastic heart (Sia)
- Cheap thrills (Sia)
- I took a pill in Ibiza (Mike Posner)
- Hello (Adele)
- Rolling in the deep (Adele)
- Someone like you (Adele)
- Love yourself (Justin Bieber)
- Lush life (Zara Larsson)
- 22 (Taylor Swift)
- Titanium (Sia, David Guetta)
- Nirvana (Smells like teen spirit)
- Welcome to the jungle (Guns n roses)
- Peer Gynt suite no. 1 (Edvard Grieg)
- Eine kleine nachtmusik (Wolfgang Amadeus Mozart)
- She's kinda hot (5 seconds of summer)
- Pompeii (Bastille)
:
:

Jih je še veliko več, ampak se res ne spomnim vseh. Ampak te kar naprej poslušam in so tudi ene izmed mojih najljubših.

12. april 2016
Next
29. maj 2017
neextt, dober okus za glasbo imaš (: naslednjič bi lahko pisala o svoji jutranji rutini? ali pa npr. bi navedla citate, ki so tebi osebno najbolj všeč c: (samo predlogi hehe)
31. maj 2017
Next
31. maj 2017
omg! ful.maš dobr okus za knjige. pa strinjam se s lost in space če bi lahko dala svojo jutranjo rutino ali pa večerno? drugače pa Next
31. maj 2017
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg