Forum
Živjo!

Odločila sem se, da bom pisala še eno zgodbico, saj se je večina zgodbic ki sem jih do zdaj imela, obneslo.
Pa naj malo opišem tole zgodbico. Glavne osebe so: Miha, Lea in Nika.
Ta zgodbica govori o punci Lei, ki je še v osnovni šoli, v sedmem razredu. Pol šolskega leta je že okoli, Lea pa se ne uči veliko, čeprav se gre na točke, s katerimi si kroji prihodnost. Dobili pa so tudi novega sošolca Miho, in zaradi Mihe se Lei življenje po ´koščkih` spreminja …

Boš spremljal/a to zgodbico?
Uživajte ob branju in hvala za ogled!
14. avgust 2014
Next
14. avgust 2014
"o, šit!" sem rekla in hitro vstala, ko sem zagledala budilko. kazala je že pol osmih, jaz pa imam pouk ob osmih. še dobro, da sem si že včeraj pripravila, kaj naj oblečem, saj ponavadi izbiram cunje 20 minut. oblekla sem se, ko sem se hitro naličila, sem se počesala in si spletla kitko. oddivjala iz sobe skozi kuhinjo in med tekom pograbila tri jagode in šla skozi vrata.
zunaj sem videla svojo bff Niko, ki je že vsa jezna gledala na svoj mobitel na uro. pomahala sem ji med tekom do nje, ona pa je naredila jezen obraz.
rekla je: j- js, n- nika
n- pa kaj hudiča delaš tok cajta! mimo so pršl starejši cute fanti in js sm zgledala kot budala, ko gledam v tvojo bajti in...
j- ejjj!! ustavi se malo! ja js sm pa spala! - predolg... (naredila sem žalosten obraz)
n- haha pejva hitr še mal pa bova zamudle!
j- ja, ok...
in obe sva se zasmejale.

ko sva prišli v šolo,sva odhiteli v razred fizike in hitr iz torbe potegnile zvezke. takrat je v razred vstopila učiteljica. jaz pa vsa panična niki: "nika ... sem rekla vsa panična.

SLIKICE:

JAZ:

NIKA:

NAŠA ŠOLA:

15. avgust 2014
u159129
u159129
neeext
15. avgust 2014
"Nika..." sem rekla vsa panična. "nika, nimam zvezkov!"
j- jst, n - nika
n- mah dej ti bom posodla en list
j- mah ne! sej listov mam kolikor hočem!
n- zakaj pol ne vzameš enega??
j- ja dons sm js vprašana!
n- o, šit!
j- jaa...
n- čaki bom ...

2X next?
16. avgust 2014
u101440
u101440
next
16. avgust 2014
prej sm se zmotila. 1X next. aja, se opravičujem, ni bilo časa, zdej nextam:

n- čaki, se bom js javila.
j- resss??
n- ja, itak
j- hvalaaa... najboljša si! (in sva se objeli)
u- učiteljica- ne objemajta se, raje sodelujta! (in gledala je mene in niko) se kdo javi?
n- jazzzz!! (je zavpila nika)
u- res? presenečena sem, saj je danes vprašana lea. ampak prav. pridi pred tablo.

vprašanja so bila na tabli:

1. Podčrtaj pravilno obliko.

Učenci ne smejo nosit/nositi težkih torb.
Andrej ne bo mogel prit/priti pravočasno.
Urša, se greš strič/stričt/striči?
Matjaž gre igrat/igrati nogomet.
Mama je šla peč/pečt/peči pecivo.
Po tekmi moraš čim več spat/spati.

2. Vstavi glagol v ustrezni obliki; izbiraj med: oditi/odit, igrati/igrat, gledati/gledat, pospraviti/pospravit, obiskati/obiskat, pojesti/pojest, opleti/oplet, plesati/plesat.
Na črto napiši, ali boš vpisal nedoločnik ali namenilnik.

Uroš je tekel ___________________ tekmo. ___________________
Mateja ne sme ___________________ sošolke. ___________________
Ni mogla ___________________ krožnika juhe. ___________________
Prvošolci so se odšli ___________________ na igrišče. ___________________
Želela je ___________________ z Urošem. ___________________
Bilo je še zgodaj, zato ni hotela ___________________ domov. ___________________
Danes mora Tara ___________________ sobo. ___________________
Mama bo morala ____________________ gredice. ___________________

po nekaj minutah se je usedla v klop. dobila je 5.
pouk smo danes končali 20 minut prej, saj smo imeli priprave na koncert. kdo bo prišel, je bila skrivnost. hitro smo v avli pripravili stole in blazine ter se posedli. potem pa zaslišim glas sošolke...

p.s. slovenščino smo imeli v razredu fizike.

2X next?
16. avgust 2014
u101440
u101440
next
16. avgust 2014
slikice:
naša hiša:

učiteljica fizike: (ne glej table)

16. avgust 2014
upss, popravljam 2. slikica, to je učiteljica slovenščine!
16. avgust 2014
u159129
u159129
neeeeeext
16. avgust 2014
nextam + hvala za nexte. malo oglašujte, prosim
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
»Lea, Lea...« je zaklicala in prihitela do mene. Prisedla je. »Nekaj ti moram povedati!« »Je pomembno?« sem jo vprašala in jo pogledala. »Seveda je!« mi je odgovorila. »Potem pa kar«. »Prej sem poslušala pogovor med našo razredničarko in tajnico,« je začela. »In kaj sta rekli?« »Naša razredničarka je omenila našega novega sošolca!« »Ja in? Kaj si izvedela?« »Hmmm…« se je zamislila. »Star je toliko kot ti torej 13, in pride v razred jutri«. »Samo to?« Sem jo dregnila. »Ja kaj pa bi še rada?« »Ja na primer, kakšne oči ima, če je visok, kako mu je ime…« »Ja, to pa vem,« me je prekinila Sara (tako ji je ime). S pogledom sem ji sporočila, naj nadaljuje. »Ime mu je Miha«. » Aaaaaaaaaa!« Sem rekla malo bolj naglas. »Kaj pa je?« Me je vprašala Sara vsa zaskrbljena, kaj mi je. »To je najlepše ime na svetu!!« »Ajaaa, to.« » Ja kaj pa si mislila? Da imam škorpijona na rami?« Zasmejali sva se, ko naju je prekinil dobro znani glas. Zaslišali sva začetek pesmi I & YOU in se spogledali. Takoj sva zacvilili in navdušeno pogledali na oder. Navdušenje naju je minilo.
16. avgust 2014
u177736
u177736
neeeeeext
16. avgust 2014
u101440
u101440
next
16. avgust 2014
u159129
u159129
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
16. avgust 2014
Next
16. avgust 2014
OK, NEXTAM, RES HVALA VSEM KI TO ZGODBICO BERETE, ČE VAM JE DOBRA. NEXTAJTE 
-------------N-------------E-------------X-------------T-------------A-------------M-------------
Zagledali sva znan obraz. Bila je ravnateljica s šopom listov v rokah. Kot po navadi bo spet govorila eno uro. Ta ravnateljica pa res ni obzirna do žrtev, ki jo morajo poslušati. S Saro sva izdihnili.
Ravnateljica je začela:
Dragi učenci in učenke, danes smo se tukaj zbrali, da poslušamo ta koncert, ki smo ga učitelji pripravili, le za vas. Verjetno vseh pevskih skupin ne poznate … »VSEH pevskih skupin?« sem zašepetala Sari. »To pomeni, da jih je več!« Sara se je nasmehnila. Dobro ugotavljaš, samo nekaj me moti. Kaj? Sem ji neučakana odvrnila. Naslov tega koncerta je: Malo manj znane pevske skupine, torej kratica naslova je MMZPS. Vsa zgrožena sem jo vprašala: »A niso rekli, da bo koncert špica?« »Mogoče pa bo,« je rekla kot da ji je vseeno. »Zakaj pa potem vrtijo I & YOU?« sem ji po tiho pripomnila.
Ravnateljica je takrat končno nehala uspavati poslušalce s svojim tekstom in odšla z odra. Mikrofon je dala voditeljici koncerta in ta je zbudila vse zaspance v publiki, saj je mikrofon obrnila proti zvočniku in je prav nemarno zacvililo. Seveda ne namerno.
17. avgust 2014
SLIKICE:

RAVNATELJICA:

VODITELJICA KONCERTA:

SARA:

17. avgust 2014
u101440
u101440
next
17. avgust 2014
u159129
u159129
neext
17. avgust 2014
next
18. avgust 2014
hvala za nexte, next posvečen novi bralki

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

Voditeljici je ime Manca. Začela je: »Ker smo naredili to prireditev z razlogom, da uživate, uživajte! Pojte, plešite, kakor vam paše! Še preden začnemo, vam moram povedati za napako. Na plakatu je pisalo narobe. Naslov prireditve je: Talenti se kar vrstijo. In ne bodo samo pevske točke. Pa kar začnimo! Na oder prihajajo pevski zbor Sončki, ki so stari od 6 do 9 let. Zapeli nam bodo pesmico Zajček«. Vsi smo vzdihnili. 4X so se zmotili, pomagati jim je mogla učiteljica in ko so končno končali je na oder prišla Manca. Napovedala je klovne, eno igrico ki so jo igrali četrtošolci in je nihče ni razumel in dolgčas je bil vse dokler ni na vrsto prišlo 5 fantov. Zagotovo ne iz naše šole. Dva sta imela rdeče lase, eden blond, dva pa rjave. Potem pa so potegnili lasulje dol in skoraj me je kap. Ne samo mene vse punce na tej šoli od četrtega razreda navzgor.

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

Kaj misliš, da se bo/je zgodilo?
18. avgust 2014
1. nevem
18. avgust 2014
2. next
18. avgust 2014
u101440
u101440
next
bli so 1D
18. avgust 2014
Bravo Nika!
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Res, bili so 1D. Vse smo se zadrle AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! In fantje so šli v drugo avlo, kjer so imeli svoj koncert (imamo dve avli), saj ne marajo 1D.
1D so igrali:
-kiss you,
-best song ever,
-one way or another…
Na koncu pa so še vsem dali avtogram in rekli, da bo zdaj ena igra za določeno nagrado, ki je presenečenje (govorili so v angleščini). Na oder so povabili 7, 8 in 9 razred. Rekli so, da naj izberejo predstavnika razreda. To sem bila jaz. Šla sem na oder še z ostalima predstavnicama osmega in devetega razreda.
Vprašanja so bila, če vemo:
-koliko let so že skupina
-katera je njihova prva pesem
-kateri video nam je najbolj všeč itd…
Na vse sem odgovorila prav. Za zadnje vprašanje so se strinjali z mano. Vsako so spraševali posebej, ostali sta imeli slušalke na ušesih da niso slišale.
Tista iz osmega ni vedla odgovora na drugo vprašanje in je zato bila diskvalificirana, tista iz devetega pa je na vse odgovorila enako kot jaz, torej pravilno. 1D so se odločili, da bomo imeli še eno igro, da določimo zmagovalko.

20. avgust 2014
u101440
u101440
next
20. avgust 2014
next
20. avgust 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg