Forum
Hej Mene pa sam zanima če se kir z jahanjem ukvarja?
Bi lahko mal opisu kak se ti zdi, ker bi rada probala sam rabm prej kako mnenje...
Pa šport kot preskakovanje ovir? kako se ti zdi, kakšno višino preskakuješ,
jahalna šola? Izpit Jahač 1,2?

Lepo prosim

06. maj 2013
u136893
u136893
Em, ja jaz jaham )
V jahalno šolo hodim, drugač pa skačem še ne..
Jahanje je ful vreju, kr kak greš 1x al 2x, te pol še bolj vleče tja, kr vsak dan bi bil tam.. naučiš se veliko o teh živalih, konjček lahko postane tvoj naj prijatelj.. res jahanje oz. družba konj je nekaj neprecenljivega )
07. maj 2013
Sem ti pisala po ZS.
07. maj 2013
okej Obema full hvaaalaaaaa
07. maj 2013
Nzk
07. maj 2013
u100166
u100166
Jaz tudi jaham in imam tudi svojega konja. Ce te karkoli zanima me lahko kar vprasas!
12. maj 2013
okeej sm ti poslala vprašanje na zasebca! sorry vem, da je mal pozn sam nimam časa pa me ni dost na igrah
17. maj 2013
am js jaham pa zdej polet grem delat jahača 1. Drgač pa je baje ful lahko k pr pisanju maš tko al tko knjigo loh zravn pr jahanju morš pa sam znt osedlt pa zauzdat pa mau galopa pa kas...
24. maj 2013
Tudi jst grem mogoče delat izpit poleti. Pri nas imaš tudi knjigo zdraven, pa tudi učiteljico jahanja lahko kaj vprašaš. Znati moraš zauzdat, osedlat, malo tolt-a, kasa, galopa...Pa tiste kroge, diagonele, ustavljanje...
24. maj 2013
kuk časa ste se pa prpravlale za ta izpit? kuk ur rabte?
27. maj 2013
Ojla!
Js sem se šele zdele priklučla...
Glede izpitov; jaz sem nardila jahač 1 in 2 februarja letos, nisem pa rabila veliko priprav. Moja prijateljca, ki je tudi inštruktorica, svoje učence na izpit pripravlja od prve učne ure naprej. Je pa tudi odvisno od trenerja.
Jaham od 4. leta naprej, vmes sem imela dvakrat zlomljeno nogo (pa ne zaradi konjev, da ne bo pomote) in sem imela kar precej dolga premora.
Moji kobili je ime Luna (no, ni čisto moja). Bila je strah in trepet tega ranča, in še dons sem edina, ki jo uboga. Pred tem, ko sem prišla na ta ranč, sem se ukvarjala z angleških jahanjem, nato pa sem morala presedlati na western ježo. Angleškega sedla ni bilo na voljo.
Kmalu sm ugotovila, da zna Luna preskakovat ovire (kar je nenavadno; je namreč angleški polnokrvni konj). Prijateljica mi je dala svoje staro angleško sedlo in začeli smo preskakovat. Prej se preskakovanja nisem nikoli učila, tako da vse kar z Luno znava, sem naju naučila jaz.
Zdaj preskakujem skoraj 2 leti in z Luno sva prišli na višino 130 cm. To je pa kar veliko, pa čeprav se morda ne sliš tako.
28. maj 2013
Kak pa je občutek ko preskakuješ ovire? Itak, da je velik zanč so nam pokazala in dejansk zgleda grozn
28. maj 2013
Mogoče je mal strašno za videt, ampk občutek je N.E.V.E.R.J.E.T.E.N.!!! Jaz dejansko ko sem začela preskakvat tisti dan, nisem hotla nehat.
28. maj 2013
aa če bi jst kdaj pršla tok daleč kaj pa če ti ovira pade, te nč ne skrbi da bi se konju kej nardil al pa da bi se kr na enkrat ustavu pred oviro? boš šla za preskakovanje uno licenco delat?
28. maj 2013
pale girl™
pale girl™
no sem pač se tudi za jahanje odločla poleti samo meni se preskakovanje v NEKATERIH PRIMERIH zdi mučenje...jaz ne bom nič trenirala samo jahala bom pač
28. maj 2013
mučenje, zakaj pa? sej konji radi preskakujejo...
28. maj 2013
Licenco mam namen delat, obvezno.
Če ovira pade, v 99% procentih primerov, ni nič narobe.
Z Luno sva enkrat v dveh letih (vsak dan preskakujeva) le enkrat skoraj zleteli po tleh. Da bi se konj ustavil pred oviro pa je dosti bolj pogosto. Ravno zaradi tega je dobro, da imaš izšolanega konja, ki ne bi zatajil.
Na začetku pa se tako ali tako preskakujejo nizke ovire, tako da se jim konji običajno ne izogibajo.
Za Luno vem, kdaj se bo ustavila pred oviro. Da bi pa zavila stran, se mi še ni zgodilo nikoli. Je pa res, da če nimaš svojega konja in z njim nisi tako navezan, nisi z njim vsak dan je zaznavanje vnaprej malčk težje.
28. maj 2013
pale girl™
pale girl™
hja...v nekaterih primerih je...saj radi preskakujejo samo glej če ti prehitro skočiš(oz.konj skoči in mu ti tako "zaukažeš" () delam na tem da bi se nekako enostavno izrazila)) lahko konja pohabiš...v klubu kjer bom jaz jahala je tak konj...so narobe preskakovali in ima zdaj pohabljeno hrbtenico,pa tudi če forsiraš konja ne...če je vse zmerno pa brez stresnih tekmovanj je čisto kul dresura je isto če kakšne čudne korake oz. figure delaš ,pa tista stvar,zdaj se ne spomnim kak se ji reče...pač da ma konj čudno obrnjeno glavo,tisto ja katastrofa..mislim potem mora tako hodit pa verjetno ni prijetno..
28. maj 2013
For Ever Me
Če konj rad skače, ga ni treba priganjati.
To, da je konj pohabljen pa je krivo predvsem neznanje ALI nemarnost jahača. tud jaz poznam take primerke, ampk tega pač preprečit ne moreš. Lahko se zgodi nezgoda ne glede na vse.
Da ne bo pomote, tudi jaz sm proti mučenju in forsiranju. Sem mnenja d moraš s konjem iskat kompromise ne pa izvajat terorja nad njim.
28. maj 2013
pale girl™
pale girl™
no tako sem istega mnenja samo se danes nekam ne morem izražati...em me lahko dodaš?
da vprašam kaj...prosim
28. maj 2013
●For Ever Me● se strinjam z HorseRider1999
da to pač ni "namerno" mučenje ampak je nesreča. Nesreče se pa dogajajo itak povsod in jih je težko preprečit čeprav če je jahač neizkušen nima po mojem mnenju niti pravice preskaovat.

HorseRider1999 opremo maš svojo? Men se je ne splača kupt sam baje je zlo draga.
28. maj 2013
vprašaš me lahk karkoli, rada pomagam. V resnici sem vesela
28. maj 2013
Jaz se počasi osamosvojujem.
Zaenkrat je v moji lasti nosnik, podsedelni pas, podsedelnica, ščitniki in vajeti, krtače, ostalo kar spada pod opremo za nego in opremo za jahača. skakalno sedlo dobim za birmo, zaenkrat imam univerzalno (večnamensko) sedlo.
Počasi kupujem svoje stvari, ker računam na to, da bo Luna nekega prečudovitega dne moja.
28. maj 2013
kuk je pa stara?
28. maj 2013
Luna?
6 let je bila 1. aprila.
28. maj 2013
Bom dala še kakšno slikico na moj profil, prav?
28. maj 2013
sej pol je še mlada! (super, a je to na slikci ona??) Sem že postavila to vprašanje
Frizijec* ampak vseeno kok pa kej date za uro jahanja? ne vem a se sam men zdi drago...
28. maj 2013
Jap... Mlada punca je še...
Ena ura jahanja v pouprečju stane okrog 20 EUR. Precej drago je, res. Tukaj mam kar srečo, ker sem sama svoj trener. Je pa res da je v preteklih letih šlo precej denarja za moje treninge. Ampak ima večina klubov (in posameznih učiteljev) možnost "paketa" 10-ih ur za 150 EUR + 2 uri gratis. No vsaj pri moji prijateljci Katji je tako...
28. maj 2013
pale girl™
pale girl™
ja je drago ponavadi...v našem klubu če si član 13 evrov če ne 16...če pogledaš kk stožice pa je baje 22 samo mi mamo 1 inštruktorco ampak mene bo učila ena ki ni inštruktorca v klubu ma pa licenco za dresuro baje pa ful dobro jaha
28. maj 2013
pale girl™
pale girl™
hehe mi mamo tako 10 ur 130 evrov pa ena gratis
28. maj 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg