Forum
rada bi vam povedala svojo zgodbo o nosečnosti. Stara sem 15 let in imam šestmesečno hčerko. Bila sem stara 14 lez, ko sem zanosila in zgodilo se je na zabavi. Vsi so mi govorili, da morem narediti splav, a nisem hotela. Če vas zanima celotna zgodba jo bom napisala, ker ne želim, da se še kateri izmed vas zgodi kaj takega kot se me meni. Nebo ravno v obliki zgodbe, ampak bo vseeno po delih. Seveda če želite.
23. februar 2012
pisala bom vseeno...ni treba pisati komentov ali nextov....samo preberite...
23. februar 2012

Spomnim se, kako me je približno 2 tedna pred mojim nezaščitenim spolnim odnosim prijateljica Tina (imena bodo izmišljena) vprašala kaj bi jaz naredila na njenem mestu. Ja, bila je noseča. Stara pa je bila 17 let. Kot iz topa sem ji ustrelila: »SPLAV!«

Bila je zabava pri moji simpatiji. Odločila sem se da ne grem. Pa saj poznate to zaljubljenost. Prijateljica Monika me je prepričala. Še nikoli prej se nisem napila. Bila sem pridna punčka. Starši so me oboževali. Bila sem lepo vzgojena, ampak očitno so mi premalokrat govorili o nosečnosti in pijanosti. S simpatijo (Jure) sva se začela pogovarjati. Spomnim se, kako sva odšla v njegovo sobo. In zgodilo se je - big finale. Ko sem prišla domov, sem samo zaspala. Na stopnicah, ko sem se preobuvala. Ko sem se zjutraj zbudila sem 10 minut gledala okoli sebe in se spraševala kje sem. Ha! Nisem bila doma. Bila sem pri sošolki, ki je soseda od Jureta.Vprašala sem jo, kaj se dogaja. Povedala mi je, da sem prišla k njej in zaspala. Čudno sem se počutila. Slabo mi je bilo in glava me je bolela. Nisem pomislila na to, da bi se prejšni večer napila. Glava me je velikokrat bolela, saj sem imela kot 5 letna punčka pretres možganov. Mislila sem, da sem vse skupaj samo sanjala. Pa saj veste kako so včasih sanje močne. Dobila sem sms od mami: jaz in tvoj oči greva na morje. Greš zraven?Odpisala sem ji, da bom že prespala pri sošolki. 3 dni sem prespala pri njej. Nikamor nisve šle, nakar jeprišla Mojca. Povedala mi je za zabavo. Pokazala mi je posnetek. Kakšen posnetek? Mene in Jureta kako imava spolni odnos. Bilo je prepozno. Prepozno za jutranjo tabletko. Če bi Mojca prišla prej s posnetkom zdaj nebi bilo tega sranja, sem si mislila. Jezna sem bila na Mojco in mami, da mi nista 3 dni omenili, da sem bila na zabavi. In začela se je moja nočna mora…
23. februar 2012
u14318
u14318
neext!!
Ka To Je ReSnIčNa ZgOdBa???
23. februar 2012
u25153
u25153
next.!!!!!!!!!
aja a lahko berete mojo zgodbo poletna somanca.?
24. februar 2012
neext
24. februar 2012
neext
24. februar 2012
Next!
24. februar 2012
a to se ti je res zgodil?? NEXT!
24. februar 2012
u70159
u70159
Next!
24. februar 2012
Heej.

Vprašali ste me, če se je to res zgodilo. Ja, to je resnična zgodba. Resnična zgodba moje nosečnosti!

Kako povedati staršem, da se je njuna 15 letna hčerka napila in, da je noseča?! Ali naj naredim splav ali naj otroka obdržim?! Kako bo s šolo?! Kaj si bodo ostali mislili o meni?! Kaj naj naredim?!
Ta vprašanja so mi hodila po glavi. Odmevalo je. Strah me je bilo.
Jaz, sošolka in Mojca smo odšle v kavarno. Ljudje so se obračali za mano, se smejali ter spraševali: »je to tista?« Šok! Nisem vedela kaj naj. Vsi so vedeli. Vsi so vedli pred mano, samo jaz nisem vedla. Spet sem dobila sms od mami: zakaj naju nič ne pokličeš? Je kaj narobe? Jutri se vrneva domov. Odpisala sem ji: ne mami nič ni narobe. Nisem imela denarja gor. Uredu.
Premišljevala sem, kako naj jima povem, da sem se napila. Ja, tudi to. Vedela sem, da bosta jezna, ko bosta izvedela, da se je njuna 15 letna hčerka napila. In kako naj jima povem, da sem noseča? Odrekla se me bosta. Dala me bosta v rejništvo. Kaj naj?!
Spomnila sem se na Tino. Tisto Tino, katera je bila tudi noseča. Poklicala sem jo. Povedala sem ji kaj se je zgodilo, a me je sredi govora prekinila in rekla: »vse vem, pomagala ti bom«. Super, tudi ona ve! Najraje bi se nekam skrila. Nekam pobegnila. Samo, da bi nebi bilo treba prenašati teh pogledov mimojdočih ljudi.
Odpravile smo se k Tini. Ustavila me je gospa srednjih let. Potegnila je telefon iz torbice. Pokazala mi je posnetek ter me vprašala: »si to ti na posnetku?« Izbulila sem oči. Nisem mogla verjeti, da me gre kaj takšnega vprašati gospa, ki je že marsikaj dala skozi. Odrasla gospa. Smejala se mi je. Privoščljivo. Solze so mi rinile v oči.
Prišle smo do Tine. Vprašala me je, če razmišljam o splavu. Pritrdila sem ji. Povedala mi je, da se je ona odločila, da bo otroka obdržala. Še en šok. Čeprav je bila stara 17 let se mi je zdelo, da ne more vzgajati otroka. Pogovarjale smo se in izvedela sem, da še ni povedala staršem o njeni nosečnosti. Dogovorile sve se, da jim bove jutri skupaj, da se bomo dobili in se pogovorili.
Prišel je tisti 'jutri'. Živčnost. Odšli smo k Tini na kosilo. Starši so se pogovarjali, smejali, jedli. Mi2 sve bile tiho in primiru. Tina me je ruknila. Vstale sve. Obedve v en glas: »mami, ati noseča sem«! Začeli so se še močneje smejati. Me2 sve bile resne. Kar na enkrat je nastala tišina. Moj oči je vprašal: »je to res ali je samo neslana šala?« Res je, je priletelo iz mojih ust. Začeli so kričati, drug preko drugega. Razbijali so s krožniki, dobile sve par zasluženih klofut.
Telefon mi začne zvoniti: Jure. Kaj zdaj!? Kaj hoče od mene!? Ali ni dovolj, da mi je že otroka naredil?!

24. februar 2012
Next!!!
24. februar 2012
Heej

Oglasila sem se mu. Jure: »Petra,oprosti mi. Prosim pridi k meni. Oprosti!« Jokal je.
Starši so se še kar naprej drli. Malo na naju s Tino, malo pa drug na drugega. Oči se je drl na mami: »Kako si jo to vzgojila. Zdaj pa imaš!« Mami pa nazaj na njega: »Zakaj kriviš mene? Tudi ti si jo vzgajal!«
Tini sem povedala, kaj je rekel Jure. Potihoma sve odšle k njemu. Starši sploh niso opazili. Preveč so bili zaposleni sami s seboj.
Pozvonila sem. Pogovarjala sva se. Vprašal me je, če lahko vzamem jutranjo tabletko. Ko sem mu povedala, da je že prepozno sem dobila občutek, da se mu je stemnilo pred očmi. Vprašal me je: » Kako naj povem staršem, da bom postau fotr?« Tokrat se je stemnilo meni. »Kaj ti to resno? Kaj ti mislš, da ga bom obdržala?! Nor si! N-o-r!« , sem začela kričati na njega. Nadaljevala sem: »Pa kaj ti sploh veš kolk sva stara?! Otroka sva še!« Brez besed. Nato pa: » Ja! Želim ga obdržati! Želim biti dober fotr.« Tišina. Tina se je oglasila: » Petra, kaj pa če sploh nisi noseča? Kaj, če se jajčece sploh ni oplodilo?« Na to sploh nisem pomislila. Zmenili smo se, da Jure svojim ne bo povedal dokler nebo 100%, da sem noseča. Odšla sem domov.
En teden sem poslušala samo dretje. Za niju sem bila kurba, ničvrednica, brezobraznica… Naslednji teden je bila tišina. Mislm, da nismo spregovorili niti ene besede. Tišina me je bolj bolela kot tiste besede. In tretji teden se je mami odločila, da se bomo pogovorili. Rekla je: » Ali boš naredila splav ali pa pri tej hiši nimaš več ničesar za iskati!« Očita je zmrzilo, a je potegnil z njo.
Nisem si kupila testa nosečnosti, ampak sem odšla k ginekologu. Hotela sem biti prepričana. Najprej sva se pogovarjala, nato sem naredila test. Imela sem upanje. Upanje, da pa le nisem noseča. Naredila sem test. Pozitiven! Upanje se je razblinilo. Konec! Konec je z mano! Ginekolog me je prepričeval, da ni nič hudega in, da bom naredila splav. Bila sem za.
Tedni so minevali. 6. teden: pojavila sta se slabost in bruhanje. 7. teden: prvi ultrazvok. Vse vredu z njim.
Počasi sem mogla razmišljati o splavu. Ja ali ne? Vsi razen Tine in Jureta so mi rekli, da naj naredim splav, da sem še otrok. Zakaj sem se torej odločila, da nebom naredila splava? Iz dveh razlogov....
24. februar 2012
u14318
u14318
neeeeeeextt

ful dobru...pa žou mi je....res si ful pretrpela...prow boga si noo...
24. februar 2012
next
24. februar 2012
next
24. februar 2012
neeext...pa hvala bogu, da nisi nardila splava.! Po mojem mnjenu, sicer nevem kako je ampak se mi zdi da je otrok največje bogastvo.!
24. februar 2012
Heej

OOOO vsi te vaši komentarji. Jou. Hvala vem res vam hvala za spodbudo. Tega ne pišem zase, ampak za vas.

Prosim, dobro si poglejte tole sliko!

Zakaj se torej nisem odločila za splav?
1. ginekolog mi je povedal kako splav poteka. Nič groznega. Poudaril je, da zarodek potegnejo ven iz tebe. Ja. Tko po domače mi je povedal, ker sem bila stara komaj 15 let. Hotela sem, da mi pokaže slike. In, ko sem videla te slike sem si premislila. Skoraj. 10% možnosti je še bilo, da bom naredila splav. (slike so grozne, ampak prosim, da si jih pogledate, ker to je zame ubijanje otrok)

24. februar 2012
2. čutila sem ga. V sebi. Ne vem nekako sem ga imela rada. Bil je del mene. Zakaj bi morala uničiti del mene? Zakaj bi morala ubiti otroka? Dojenčka? Ki ni popolnoma nič kriv, da se je znašel v meni. Le njegova mami in oči sta kriva.
24. februar 2012
u14318
u14318
neeeeeeeeexxxxxxtttt

upam, da smo ti vsaj malo v podporo...aja pa kaku je punčki ime...zlo je lepa..
24. februar 2012
u14318
u14318
srečno
24. februar 2012
punčki je ime Inaya...jaz sem v zgodbi Mojca (imen ni dala pravih)
24. februar 2012
Next!
Najprej sem mislila, da si si čisto vse izmislila a zdaj ti popolnoma verjamem!
Odpusti mi nevem kako je to ampak mi je sedaj žau, da ti nism verjela!
Upam, da mi lahko odpustiš!
24. februar 2012
vem eliko ljudi ne verjame zgodbi...a je resnična
24. februar 2012
neext
24. februar 2012
u79562
u79562
next
24. februar 2012
neext...
24. februar 2012
u14318
u14318
Lepo ime...in res mi je žal, da se ti je tu zgodilo...in prav si nrdila sam, da js nwm kaku boš punčki povedala, da si z njo zanosila pri 14, in kako se bodo npr. sošolci če bo imela 11 let ti pa 25?? mislm sej si prow nrdila sam jst nwm no kaku bi ji tu povedla...res res se mi smilš...
24. februar 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg