Forum
u68001
u68001
Js sm vaš učitelj George Maux.
Star sem 32 let in bi rad da vsi tisti ki niste prijavljeni na ta predemt NE HODITE SEM GOR IN NE PIŠETE KOMENTAREJV !!!!

Rabim 7 učencev ali učenk.

Za začetek bi povedal nekaj obvestil.

1. Obvestilo

Že zgoraj sem omenil da bom rabil bom 7 učencev ali učenk.( Nič več ne man kot 7 ).
Lekcije bodo objavljene na tej temi .
Naloge pa mi pošiljate na zasebca, prav tako mi na zasebca pošljite teste in referate ki jih boste morali reševati oz. delati.

2. Obvestilo

V redovlnico bom vpisal vse učence ko bodo VSI PRIJAVLJENI.
Ocene vam bom poslal po Zs.
Teste bomo pisali na vsake 4. lekcije.

3. Obvestilo
Referate bomo pisali po 5.lekciji, spraševal pa vas bom na vsako 2. lekcijo.

Z obvestili smo končali sedaj pa vas malo seznanim z predemtom ( Nenavadna bitja ) .
V vsaki lekciji bodo opisana nenavadna bitja njegove lastnosti, značilnosti, moč ipd.
V lekciji bodo opisana tudi vsa njegova zgodovina.

To bi bilo vse.

Sedaj pa hitro se prijavit na predmet.

Lep pozdrav ,
Geroge Maux
07. januar 2012
Super tema :3

Jst bi pa še neki dodala:

- sem se lahko prijavite samo učenci, ki ste prijavljeni na INTERNETNO ŠOLO BuumBalle, ki je tudi na igrah123, jaz pa sem njena ravnateljica!
07. januar 2012
u58809
u58809
UČENCI:
-prijavnica:
...ime:Amy
...priimek:McDuff
...žival (ime in vrsta) nemški ovčar pes

...predmeta (ki ju boš obiskoval/a,nenavadna bitja
08. januar 2012
u58809
u58809
11 let
08. januar 2012
Ok je nunu. (:
08. januar 2012
u65505
u65505
ime: Eva
priimek: McBoom
žival: zajček Skokec
08. januar 2012
Upam, da se bo še kdo prijavil ):
12. januar 2012
u57700
u57700
ime: Anna Clara
priimek:Anderson
živalelfin DELFI
12. januar 2012
Ime: Petra
Priimek: Salvatore
Žival: netopir
12. januar 2012
taylor swift
Pes- carles king spaniel- žeki
24. januar 2012
Začnete.?
28. januar 2012
u68001
u68001
Ok čez nekaj mint bo tukaj objavljena prva lekcija. Na zasebno sporočilo mi bo vsaka poslala domačo nalogo. ( NE SMETE PREPISOVATI IZ LEKCIJE).
Ker je to prva lekcija imate časa do 22.00 ure (danes) najkasneje do torka.

Hvala za razumevanje
29. januar 2012
u68001
u68001
minut*
29. januar 2012
u68001
u68001
1.LEKCIJA (ZMAJI )

Zmaj je mitološka pošast, ki se pojavlja v mitologijah ljudstev po vsem svetu. Njegov opis se v različnih izročilih zelo razlikuje, povsod pa mu je skupno, da ima obliko in druge značilnosti kač ali drugih plazilcev, kot sta luskasta koža ter valjenje jajc. Pogosto mu pripisujejo nadnaravne lastnosti. Dva najbolj znana opisa zmajev sta evropski in vzhodnoazijski (orientalski).

Kitajski zmaj

Predvsem v kitajski folklori ima zmaj podobo velikanske kače brez kril, pogosto z več kot dvema paroma nog. To podobo so kasneje prevzela tudi druga vzhodnoazijska ljudstva. Pooseblja moč in modrost in je utelešenje koncepta janga (moški), povezan tudi z vremenom kot znanilec dežja.

Zmaj je bil dolgo časa simbol kitajskih cesarjev in navadni ljudje se niso smeli identificirati s tem simbolom.

Evropski zmaj

Zmaj je v evropski mitologiji največkrat ogromno kačasto bitje na štirih nogah z netopirskimi krili, kljunom in ostrimi zobmi, ki bruha ogenj ali pljuva strup. Lahko ima več glav, podobno kot Hidra.

Zaradi vpliva krščanstva in povezovanja podobe zmajev s hudičem se zmaj v Evropi smatra kot zlobno bitje. Starejša (poganska) podoba zmaja kot zaščitnika, ki simbolizira moč in zvitost, se je ohranila med drugim v valižanskem zmaju Y Ddraig Goch (dobesedno rdeči zmaj), ki je nacionalni simbol, in ljubljanskem zmaju, zaščitniku mesta Ljubljane. Tako se pojavlja tudi kot heraldični simbol sprva na ščitih srednjeveških vitezov, iz katerih izhajajo današnji grbi.

Domača naloga ( Naredite obnovo od vsega tega ).
29. januar 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg