Forum
u192373
u192373
Hellow!

To bo torej eno novo pisateljsko tekmovanje, ki bo sestavljeno iz 10 izzivov, ki bodo točkovani.
Vsak izziv bo imel največ možnih 7 točk, kolikor bo tudi tekmovalcev.
Rezultate bom sproti objavljala (ko dobim izziv od vsakega tekmovalca), kar pa ste napisali, bo ostalo anonimno (pošiljate torej prek zasebnih sporočil).

Kot že omenjeno, prostih mest je 7, prijavijo pa se lahko le resni kandidati.
Spodaj izpolnjeno prijavnico mi pošljite prek zasebnega sporočila, kjer se bom odločila ali ste sprejeti ali ne

Kakršnega koli pritoževanja, kreganja ali nestrinjanja z mojimi odločitvami ne bom tolerirala, kar pomeni, da vas lahko tudi diskvilificiram (do česar res upam, da ne bo prišlo).

Prijavnica:
IME [lahko je pravo ali pa umetniško] :
STAROST [brez laganja, prosim] :
PISATELJSKE IZKUŠNJE [Ali pogoste pišete, ste se že udeležiti kakšnega tekmovanja/literarnega natečaja itd.] :
NAJRAJE BEREM/PIŠEM [Zvrst] :
MOJA ZGODBICA [Link zgodbice, ki jo pišete, če jo imate seveda] :

Če vam kaj ni jasno, lahko vprašate tu ali pa prek zasebnih sporočil. Ko bo seznam tekmovalcev poln, začnemo z izzivi ^^

Prilizovanje se nagradi z dodatnimi točkami, prav tako so možne podkupnine.
(Hecam se ;D )

Naj zmaga najboljši ~
14. julij 2016
u192373
u192373
Prvi sprejeti tekmovalec:

- Herbert Hamprey
14. julij 2016
u192373
u192373
Prav tako sprejeta:

- Lia E. Potter
14. julij 2016
u192373
u192373
Nova tekmovalka:

-ketchup clouds.
16. julij 2016
u192373
u192373
Nova tekmovalka:

- Bella_Lunaa
16. julij 2016
u192373
u192373
Imamo še 3 prosta mesta, kar pogumno
16. julij 2016
u192373
u192373
Nova tekmovalka:

- Bitch with WiFi
16. julij 2016
u192373
u192373
Imamo torej le še 2 prosti mesti ~
16. julij 2016
u192373
u192373
Nova tekmovalka:

- KatSomerhalder
16. julij 2016
u192373
u192373
In še zadnje prosto mesto?
16. julij 2016
u192373
u192373
Zadnja tekmovalka:

- ѕυηѕнιηєвαє.

In prijave so s tem zaključene.
Prvi izziv pride najkasneje jutri
16. julij 2016
u192373
u192373
1. IZZIV

Vaš lik (njegove karakteristike so popolnoma neomejene) se prvič sreča z enim od spodaj naštetimi športi oziroma aktivnostmi (in z zraven napisanimi pogoji). Lahko je to njegova prostovoljna izbira ali pa ga je v to prepričal kakšen prijatelj, bistvo je, da naredite spis čim bolj izviren, dolžina pa ni omejena (“quality over quantity”).

• Skok s padalom (v tandemu)
• Canyoning oziroma soteskanje (v skupini kjer lik pozna le eno osebo, vseh oseb je lahko od 3 do
• Adrenalinski park
•Jahanje konj
•Plezanje po naravni steni

Vaše spise mi morate poslati preko zasebnega sporočila, točke (in obrazložitev) bom objavila tukaj.
Časa imate na voljo do 24. 7. 2016 (Načeloma izzive sprejemam še isti dan, do polnoči, vendar ni nič narobe če izziv pošljete kak dan prej ^^ )

Če vam kaj ni jasno lahko brez težav vprašate tukaj ali pa prek zasebnega sporočila.

Vso srečo
17. julij 2016
u192373
u192373
((Pri canyoning: vseh oseb je lahko od 3 - 8. ))
17. julij 2016
u192373
u192373
Naj vas spomnim, da je rok za oddajo že to nedeljo, dobila pa sem le en spis od sedmih...
22. julij 2016
u193768
u193768
Mojega dobiš danes
22. julij 2016
u192373
u192373
Odlično ^^
22. julij 2016
u192373
u192373
Upam, da se zavedate, da imate čas le še do polnoči ~
24. julij 2016
Moj pride do polnoči. Sem ti mislila včeraj oddati ampak mi ni všeč. ..moram še nekaj dodelat
24. julij 2016
u192373
u192373
V redu ^^
24. julij 2016
u192373
u192373
Bitch With WiFi, mi ni poslala spisa, niti se ni kakorkoli opravičila, da ne more, s tem lahko sklepam, da ji za to tekmovanje ni mar in jo bom diskvalificirala.

Po novem, je pri vsakem izzivu možnih največ 6 točk, kolikor je tekmovalcev.

Za ocenjevanje si bom vzela še nekaj časa, rezultati pridejo danes ali pa jutri. O morebitnih spremembah boste obveščeni tukaj.
25. julij 2016
u192373
u192373
REZULTATI 1. IZZIVA
(Komu se pa ljubi čakati, ne? )

Na splošno, ste me nekateri presenetili, spet drugi razočarali. Zanimivo je bilo, kako ste prav vsi zbrali, da ima vaš lik strah pred temi aktivnostmi. Tega v navodilih ni nikjer pisalo. Seveda te je malce strah, če greš prvič skakat s padalom, ampak jaz recimo, bi umirala od navdušenja, to mora biti zakon za znoret! Seveda me mami ne bi nikoli pustila in spet smo tam.

Točke so takšne kakršne so, mogoče bi kdo drug ocenjeval drugače, a to ni pomembno. Tudi vaše pritoževanje vas lahko le stane točk, kajti moja odločitev je končna.
Sicer pa, gre za prvi izziv, v devetih izzivih se lahko še vse spremeni, ne?

Bom šla od najnižjega do najvišjega točkovanega spisa.
1 TOČKA - cassiopeia

•BRALNA NEPISMENOST, bi rekla moja bivša učiteljica biologije (in še dodala: “Te bom tolk v rit sunla!”). Gre za tipičen primer neupoštevanja navodil. Lik bi se moral s tem športom, v tvojem primeru jahanjem, srečati prvič, v tvoji zgodbici pa temu ni bilo tako.
Prav tako sem si kot cilj tega nekako zamislila občutke, ki jih doživljaš med takimi stvarmi, adrenalin po žilah, bitje srca itd., zaplet je drugotnega pomena, kateremu pa si posvetila večino svoje pozornosti.
In poskusi vpeljati več opisovanja obrazne mimike. Vse kar si ti ves čas omenjala je bilo “nasmehne se”. Ljudje počnemo še marsikaj več kot se samo smejimo, z naših obrazov se, da razbrati še veliko drugih čustev.
2 TOČKI - ѕυηѕнιηєвαє.

•Nisem postavljala omejitve dolžine, a tole je bilo res kratko. In sama dolžina me niti ne bi motila, če bi bila stvar kvalitetno napisana. Tvoje besedilo se zdi nekako, plehko. Samo naštevanje. Nobenega pomenljivega premora ni vmes, niti enkrat nisi uporabila premega govora, kar sicer ni napaka, je pa malo čudno. Je tudi veliko slovničnih napak, preveč za tako kratko besedilo.
In to začetno predstavljanje, kdo je tvoj lik, kaj počne, itd. je popolnoma odveč, tega noben pisatelj ne piše. To so podatki, ki se navadi razvejo kasneje v besedilo, če sploh se v tako kratkem spisu. Dejstvo, da ima Lara enega brata in dve sestri je popolnoma nepomembno, saj kasneje v zgodbici niso igrali nikakršne vloge.
3 TOČKE - Lia E. Potter

•Spet. Preveč poudarka na zgodbi in zapletu, kot na dejanskem adrenalinskem parku in sami dejavnosti. “Šla sta gor in vse se je podrlo.” Če bi napisala samo to, bi imelo praktično isti učinek name. Nočem bit nesramna ampak sama sem res mislila, da je očitno, da s takim izzivom ciljam na občutke, čustva, ki jih lik čuti, ki se prvič sreča z neko doslej neznano aktivnostjo. In dejstvo je, da bi lahko sem notri spravila veliko več.
Ne gre samo zato, da izbereš in opišeš nek zaplet in razplet. Poglobite se v lik, opišite kaj čuti, kaj doživlja, kako reagira, kako drugi reagirajo …
Vem, da zmoreš bolje.
4 TOČKE - KatSomerhalder

•Moram si priznati, da sem od tebe pričakovala več, glede na to, da se mi zdiš še najbolj izkušena, pišeš ogromno zgodbic tukaj itd. Drugače je bilo vse lepo napisano, premagovanje strahu, a na splošno nič posebnega. Vem, da imaš potencial še za mnogo več!
P. S. Par stvari vem o jahanju, in je zelo težko pisati o jahanju, če sam nimaš nikakršnega predznanja. Kot začetnik te ne bi nihče pustil, da prvo minuto na konju galopiraš naokoli, kot začetnik si najprej na lonži, vadiš ravnotežje v hodu, šele potem se lotiš lahkega kasa, nato sedečega in potlej šele galop.
P. P. S. To se sicer ne šteje pri ocenjevanju ampak zelo pogosta napaka je napačno sklanjanje samostalnika ‘strah’. “Moraš se znebiti strahU” in ne ‘straha’. Samo, da boš vedela za naslednjič
5 TOČK - Bella_Lunaa

•Pisat znaš, besedilo lepo členiš, opisuješ vse kar je potrebno, besedilo je uravnoteženo. Kar pa ne znaš, je uporabljati več domišljije. ‘Imagination’, je naslov tega tekmovanja in ne ‘Kliše’, ‘Predvidljivo’ ali ‘Vsak romantični film’. Vem, da zmoreš bolje. Potrudi se in me preseneti, vzemi mi sapo, to želim od tebe, od vseh vas, tekmovalcev. Drznite si biti drugačni.
P.S. Všeč mi je, ker je tvoj lik veren. Danes si redko kdo drzni narediti ta korak in v zgodbo vpeljati Boga. Ne pravim, da bi morali to vsi narediti ampak poznam veliko primerkov, ki se štejejo za nekakšne kristjane, vendar pa kaj takega nikoli ne bi storili.
6 TOČK - Herbert Hamprey

•Nisem prepričana, ali gre zato, da rad pišeš o tem, ali me preprosto predobro poznaš in veš kaj moraš vključiti v zgodbo, da bo definitivno pritegnila vso mojo pozornost…
Kakorkoli, poleg nekaterih slovničnih napak (pri teh vedno pogledam skozi prste, razen, če bi bilo res moteče in neberljivo, tudi jaz se neskončno velikokrat zmotim) nimam veliko pripomb. Nekaj takega sem tudi pričakovala, sem želela dobiti od vas. Je izvirno in zadostuje danim navodilom, všeč mi je slog pisanja, opisuje okolico, ljudi in svoje občutke. Tako kot mora biti ^^

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Trenutne točke:

•Herbert Hamprey - 6 točk
•Bella_Lunaa - 5 točk
•KatSomerhalder - 4 točke
•Lia E. Potter - 3 točke
•ѕυηѕнιηєвαє. - 2 točki
•cassiopeia - 1 točka
25. julij 2016
u192373
u192373
((Kako se ti tukaj vse sfiži -.- v Wordu je bilo veliko bolj pregledno, se opravičujem za vso zmešnjavo...))
25. julij 2016
Neext
25. julij 2016
u193768
u193768
Next
25. julij 2016
u211706
u211706
Next
25. julij 2016
u209910
u209910
Hahaha komentar me je spavil v dobro voljo. Hvalaa ^^ se bom naslednjič bolj potrudila
26. julij 2016
in kdaj bo Next ?
26. julij 2016
u192373
u192373
2. IZZIV

Vaš lik (poljuben spol, starost) se zbudi sredi noči zaradi žeje in se odloči oditi v kuhinjo po kozarec vode. Ko natoči vodo in se obrne, zagleda na videz mladega moškega z masko na glavi, ki vanj meri s pištolo.
Opišite ta del in poljubno nadaljevanje.
(Smrt vašega lika je dovoljena.)
Zahtevan je tudi naslov tega spisa.

Tokrat pri dolžini zahtevam vsaj 300 besed, časa pa imate do 7. 8. 2016 ^^

Če ima kdo kakšno vprašanje, kar na dan z njim

Drugače pa srečno
26. julij 2016
opraviči me od 27.7.2016 do 3.8.2016 ker že jutri grem bom izziv naredila zdaj!
26. julij 2016
u192373
u192373
V redu
26. julij 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg