Forum
u87979
u87979
Hej, spet js, zj sm se pa res odločla do končno. To zgodbo bom pisala med poletnimi počitnicami vsak dan.
Kot vidite, v slovenskem prevodu naslov pomeni videla sem samoroga. Tale zgodba bo bolj fantazijska, včasih smešna ter vsekakor tudi žalostna.
Govorila bo o 14-letni Sari, ki nima staršev in se ji nekega dne začnejo dogajati čudne stvari.
Več pa v uvodnem delu.
Upam da boste brali.
-----------------------------------------------------------------------------------

Hej, moje ime je Sara. Stara sem 14. let ter prihajam iz Kanade. Nimam staršev. Umrla sta mi ko sem bila še mlada. Do sedaj sem že zamenjala 5 rejniških družin. Vse so bile takšne, nasilne. Če me niso tepli, sem morala vse narediti sama in imeli so me za hišnega ljubljenčka ki dela namisto njih. Vendar nekaj pa imam, navadno otroško življenje. Smem obiskovati navadno šolo, pa čeprav me ne marajo najbolj. Nikjer nisem zaželena. V šoli sem prav dobra. Otroci me ne marajo tudi zato, ker sem nekako čudaška. Cel čas samo rišem. Rišem izmišljena bitja, živim v popolnoma svojem svetu. Do konca šole je še le en teden. Sploh nevem, kaj bom ko odrastem. Vendar slutim, da bodo te počitnice nekaj posebnega, nekaj zelo posebnega.

(jaz)
---------------------------------------------------------------------------------
Še pol en next.

boš brala?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

17. junij 2012
u82138
u82138
cool
17. junij 2012
naprej
17. junij 2012
nexxxttt
17. junij 2012
nexxt!!
18. junij 2012
u87979
u87979
okej
takoj po kosilu nextam.
18. junij 2012
u87979
u87979
next. (:
------------------------------------------------------------------------------------------
Nekdo je prihajal proti meni, slišala sem šumenje peska. Slišala sem tudi čuden zvok. Tako me je mikalo, da bi odprla oči, ampak sem se preveč bala, kaj bi videla. Čutila sem, kako bitje zre vame. Ampak nikakor nisem morala odpreti oči. Spet enake sanje. Že nekaj časa se mi sanja isto, a nikoli ne morem premagati straha in videti kaj je pred mano. Odprla sem oči a sem bila prepozna. Sanje so že odpotovale proč. Vstala sem se in se pretegnila, Ema pa se mi je nasmejala. Ema, to dekle je staro samo 5. let in je z mano v isti sobi. Ko sem se umila, sem se odpravila v spodnje nadstropje. Stare stopnice so dan za dnem vedno bolj škripale. Ema mi je sledila v kuhinjo. Tam sva zagledale Diano, katero imam najraje. Diana me je našla in me pripeljala sem. "Hej dekleti" naju je pozdravila in odvrnila sem. Ema je medtem že iskala po predalu z priborom. Diana je srkala vročo kavo. "te peljem v šolo?" me je vprašala Diana. "Če lahko, bi prosila." sem ji odvrnila. Ko je spila svojo kavo sva se odravili. Poslovili sva se, jaz pa sem že zagledala gručo otrok ki prihaja proti meni. Hotela sem se prebiti, a mi ni najbolj uspelo. Ustavil me je fant ki ga zelo sovražim. "Kaj pa imaš tole?" me je spraševal in kazal na mojo torbo. "Te nič ne briga!" sem jezno odgovorila in se sstrga iz objema velikih otrok ter stekla noter. Ocene me sploh niso skrbele, že sem spravila na prav dobro. Bolj me je skrbelo to, kar si drugi mislijo o meni. Vzela sem blokec in začela risati. Tako so minili dnevi do počitnic....
------------------------------------------------------------------------------
Brez zamere ko je tak kratek. :*
18. junij 2012
next zelo dobro pišeš
18. junij 2012
u87979
u87979
hvala. (:
še 1-2 nexta.
18. junij 2012
u87979
u87979
hey, am, js bom do torka na morju, tak de nebom mogla pisat.
No, zjle grem in fajn se mejte. (:
22. junij 2012
u87979
u87979
Tako so minili dnevi do počitnic, ampak v petek, počasi sem prihajala domov, razmišljala sem o vsem, zakaj imam takšne sanje, zakaj se jih tako bojim. Preprosto zamišljena sem bila. Ampak, čakaj! Pred sirotišnico sem zagledala velik kombi. "Kaj za...?" sem se vprašala in medtem stopila na vejico ki se je prelomila. Ženska se je ozrla proti meni, ampak ni me videla, saj sem se skrila za grm. Skrivaj sem gledala in ko ženske ni bilo več zunaj sem stekla proti vratom. Zunaj sem že zagledala Diano ki je majhne otroke nagajala notri. "Spet bo nekdo srečnež" sem si rekla in potiho odprla vrata in stekla po stopnicah. Na srečo me nihče ni videl. Padla sem na posteljo in se nato zazrla skozi okno. Veter je pihal in majal drevesa, na katerih so bili veliki listi. Ker pa je bilo okno odprto, je notri priletel velik list, list, kakršnega še nisem videla. Bil je tako lep. Preobrnila sem ga. "KAJ?!" sem zavpila. Ko sem preobrnila list je na drugi strani pisalo "Opazujemo te". Res, sprva sem mislila, kdo bi mi lahko to poslal. Vedno ko sem videla kaj nenavadnega sem sprva pomislila na domišlijo. A nato sem si rekla, da se nekdo zafrkava iz mene. List sem shranila v predal, ko pa sta v sobo stopili Diana in gospa, ki sem jo prej videla zunaj. Stisnila mi je lica in me pogledala ob strani. Nato pa je Diana dejala "Najstarejša je, 20 julija bo stara 15 let". Diani sem namenila grd oziroma presenečen pogled. "Kako pravite da ji je ime?" je vprašala gospa, Diana pa je rekla "Sara". "Pridite z menoj in stopite iz sobe da se pogovoriva" je rekla gospa in povlekla Diano za roko. Tresknila je z vrati, jaz pa sem ji pokazala jezik, ampak takrat, ko me ni videla. Ko je Diana zopet odprla vrata, mi je gospa namenila grd in zloben pogled, iz katerega sem prebrala "Čudaška smrklja". Diana je zaprla vrata in se vsedla na mojo posteljo ter me z njenimi nežnimi rokami prijela za mojo roko. "Sara, kar mi je povedala oziroma priporočala gospa, se mi zdi pametno. Saj veš in se zavedaš, da te v teh letih nihče ne bo posvojil več. Najstarejša si, in zelo pametna punca. Nočem ti pokariti življenja s to sirotišnico. Gospa je priporočala dekliški dom. Tam boš spoznala polno prijateljic tvojih let. Tisti dom je prečudovit. Za vsakega se nekaj najde..." mi je povedala Diana a sem jo prekinila. "Nikamor ne bom šla. Ti se dobro zavedaš kako dolgo sem tukaj, in ta boga 4 leta bom še zdržala!" sem zavpila nazaj in se vlegla na blazino tako, da sem hrbet kazala Diani. Počasi je zapustila sobo, jaz pa sem v joku zaspala.
Že tako sem bila obupana, sedaj pa še edini človek ki mi je stal obstrani, ni več z mano. Razmišljala sem, sem res tako zelo čudna?...

------------------------------------------------------------------------------
Se opravičujem kr že ful dolgo nism nextala, preprosto ni se mi dalo.
Next?
04. julij 2012
next
04. julij 2012
lepa zgodba vendar fantaziska ,kar ni zame ti kar nadaljuj

next?
04. julij 2012
u87979
u87979
sj pač piše u uvodu da bo fantazijska.
ja, drugač bom pa nextala ju3.
04. julij 2012
oki sej je cool
05. julij 2012
u87979
u87979
Spet sanje, ki se mi že sanjajo zelo dolgo. Spet tisti šum peska, ko tista stvar zre vate, ko te tako mika, da bi odprl oči, pa nemoreš, ker te je strah. Odprla sem oči. Zazrla sem se na budilko, ki je kazala pol osmih zvečer. Stekla sem po stopnicah da bi poiskala Diano. Sedela je na stolu v kuhinji in v naročju držala malo 1 leto staro Nadiy. "Diana..." sem začela. Pogled je usmerila proti meni. "Bi bilo mogoče, da bi me peljala gospe Lizi?" sem panično vprašala. Gospa Liza je znala pomagati vsakemu problemu. Bila je kot čarovnica, vendar prijazna. RAzložila ti je kaj se ti bo zgodilo in povedala ti je pomen sanj. "Tisti stari čarovnici pa te že nebom peljala. SAj si videla kaj je bilo zadnji?" mi je odvrnila Diana, jaz pa sem le jezno stekla v sobo. VEdela sem, da tokrat Diana ne bo prišla za mano. V sobi je bila Ema, ki je listala po knjigi pravljic. V torbo sem spravila debelo knjigo, ki mi jo je zadnjič dala gospa Liza. "Ema, prosim, ne izdaj me" sem ji rekla, ona pa je pokimala. "Ampak kam greš?" mej je vprašala. "Razvozljati grem uganko" sem ji odvrnila in ji pomežiknila. Odprla sem okno iz s pomočjo starega drevesa splezala dol. Tekla sem kolikor sem mogla in na koncu prišla do trgovine, v kateri so se prodavale stare stvari. Potrkala sem na vrata in gospa Liza je pogled ustavila na meni. Pokazala sem ji če lahko odpre in pokimala je. Sedaj sva sedli za mizo in gospa je zrla v moje oči. Njene modro-vijolične oči so se mi zdele rahlo srhljive. Iz torbe sem vzela knjigo. "Otrok, povej" je rekla gospa in me prijela za roko. "Že zelo dolgo se mi sanja, da v mojih sanjah nekaj prihaja k meni, ampak nikoli ne vidim kaj je to." sem ji pojasnila. "Te sanje niso pogoste otrok, a poznam nekoga, ki je imel enake sanje. Te sanje pomenijo, da smo ljudje nekaj posebnega, ti ljudje, ki imajo takšne sanje. VEndar svetujem, da čim hitreje premagaš strah in odpreš oči, saj te nekdo potrebuje. Vendar več o tem, moraš ugotoviti sama" mi je rekla gospa. "Vrjamem da boš" mi je še rekla in spustila mojo roko. Celo pot domov sem razmišljala, kaj za boga, kdo me potrebuje?

06. julij 2012
u85003
u85003
neext(:
07. julij 2012
u87979
u87979
u ponedeljek nextam. ((:
07. julij 2012
I love u :*
I love u :*
next