Forum
To je moja druga tema, tako da sem šele začetnica. Upam, da bo komu všeč
Zgodba govori o 15 letni Meti. Meta se preseli v drugo mesto zaradi služb svojih staršev.
Začne hoditi na splošno gimnazijo. Vse ji gre slabo, šolo jemlje z levo roko.
Poleg tega pa ji okolje ni še povsem domače in nikakor ne najde prijatelja.
Vse pa se spremeni...

Ali vam je všeč?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

01. december 2015
Ime mi je Meta in sem stara 15 let. Imam rjave lase, sem visoka približno 170 cm. Nisem ravno med najpametnejšimi, med najslabšimi pa tudi ne. Imam 3 sestre. Najstarejša je Tjaša in je stara 22 let. Ni ravno pametna, a študira za farmacevta. Ona je bila vedno nekaj posebnega. Sem že mislila, kako slabo je z njo saj je ponavljala 1. letnik. Potem je Katja. Stara je 18 let in je zelo lepa. Ne poznam pametnejšega človeka od nje. Je organizirana in vedno pripravljena pomagati. Potem sem jaz. Imamo pa tudi Mijo. Stara je 11 let. Je še pravi otročiček. Še vedno se igra s konjički. Čeprav si marsikaj o tem mislim, raje zadržim zase. Mama je pisateljica. Oče pa je avtomehanik. Dela par ulic od naše ''bodoče hiše.

''Ne, ne grem nikamor!!'' zavpijem. Mama me gleda kot, da sem padla iz lune. Oče se naslanja ob steno in izgleda kot, da bo ravno zaspal. ''Ampak to bo dobro za nas,'' reče mama. ''Tam bom lahko pisala v miru. Našla sem nam hišo, ki je že stara, ampak jo lahko obnovimo,'' je z veseljem rekla mama. ''Glej, briga mene kam pa zakaj gremo tja, kakšne hiše so tam, travniki, trgovine,... Ne zanima me! Jaz bi bila rada tukaj Katarina!'' rečem. Mama noče, da jo kličemo mama, mami, ali kaj podobnega. Želi, da jo kličemo po imenu saj je tako bolj umetniško.

jaz:

sestra Tjaša:

sestra Katja:

sestra Mia:

mama Katarina:

oče Robert:

01. december 2015
Next?
01. december 2015
u201358
u201358
Next
02. december 2015
u199774
u199774
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!!!!!!!!!!!!!
02. december 2015
Medtem ko sem se jaz požrtvovalno prepirala za obstoj naše družine, se ostali sploh niso postavili na mojo stran. Še huje!! Mar jim je bilo. Tjaša je bila kdo ve kje, Katja se je v svoji sobi učila, Mia pa se je igrala s konjički. Ugotovila sem, da se ni vredno prepirati, ker ne bo obveljala moja volja. Naslednje 3 dni smo samo pakirali. Kaj kmalu smo se odpeljali v drug mesto. V mojem bivšem kraju se mi ni bilo od nikogar za posloviti. Nisem imela ravno veliko prijateljev.
02. december 2015
u199774
u199774
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!!!!!!
02. december 2015
še 1 next?
02. december 2015
u199774
u199774
neeeeeeeext!!!!!!!!!!!!!
02. december 2015
neeeexxxxxxttt
03. december 2015
u201358
u201358
Next
03. december 2015
Ko smo prispeli sem stopila iz avta in si mislila: ''WTF...?'' Saj je bil pogled na našo bodočo hišo katastrofalen. Fasada je bila brez barve, streha je bila čisto podrta, vrata totalno starinska... Upala sem, da bo notri bolje. Ampak je bilo še huje! Smeti so bile vsepovsod, preproge so bile zelo stare, sobe so bile zelo majhne... ''No deklice moje ali ni super!!'' je z navdušenjem zaklicala mama. Jaz sem se bliskovito obrnila in jo strogo pogledala. Mislila sem si: ''Ali me zafrkavaš? Hiša ni toliko vredna kot sta za njo plačala!!!'' Katja pa je rekla: Sej je super. Le malo bo treba pospraviti pa bo.'' Skoraj sem ušla v zrak ko sem to slišala. Nato pa...

Kaj je bilo?
2 nexta?
04. december 2015
u201358
u201358
Next
04. december 2015
u199774
u199774
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!!!!!!!
04. december 2015
Nato sem si pa rekla: ''Eh pozabi. Tako ali tako ne boš nič dosegla.'' Tisti dan smo se ves čas ukvarjali s hišo. Veliko je bilo za postoriti. Ko se je zmračilo sem se vrgla na posteljo in v pol ure zaspala. Pred tem pa sem vzela kitaro in igrala pesmi Shawna Mendesa. On je moj najljubši pevec. Mimogrede. Naša hiša stoji na podeželju, pravzaprav v majhne mestu v Kanadi. Kot is topa sem odložila kitaro in zaspala. Premišljevala sem o jutrišnjem prvem dnevu v šolo.
15. december 2015
next?
15. december 2015
u199774
u199774
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekst!
16. december 2015
Next
17. december 2015
Zjutraj sem se zbudila. Pomela sem si oči in vstala. Najprej sem šla na zajtrk kjer me je že čakalo rahlo presenečenje. Mama in mlajša sestra sta sedeli pri mizi. Sami se mi je ta dogodek zdel zelo čuden saj se še ni zgodilo, da bi mama sedela s komerkoli pri mizi. Vedno je le slikala v svoji sobi, ki je bila prav zato namenjena. Hotela sem se umakniti ampak sem bila res že zelo lačna. Zato sem bliskovito odšla do hladilnika in iz njega vzela mleko. Iz omare sem vzela še kosmiče in si pripravila zajtrk. Odnesla sem si ga na mizo in začela brskati po skledi. To je bilo namerno saj sem le tako lahko uspešno prisluškovala maminem in sestrinem pogovoru. '' No, kaj praviš? Imeli bi se super lepo... Seveda bi to odšli šele čez nekaj mesecev ampak do takrat pa le temeljito premisli prav?'' je rekla mama. Takoj se mi je zdelo zelo čudno o čem govori mama. Mogoče jo prepričuje, da bi odšli po novo torbo za v šolo... ampak je ne rabi, ker je ravno dobila novo... No najbolje da jo zvito vprašam...'' Mia kaj je mami rekla? Kam bosta odšli?'' sem vprašala. Mia mi ni odgovorila. '' Ali me boš TI kdaj poslušala smrklja hudičeva!!!'' sem rekla. Seveda le v mojih mislih. ''No, dam ti veliko čokolado z lešniki, ki jo imaš najraje,'' sem rekla. '' Ampak, da bo res velika in z lešniki...'' je takoj dvignila pogled. Oči so se ji iskrile in vedela sem da je podkupljiva z veliko lešnikovo čokolado.
22. december 2015
Next
23. december 2015
Imate raje dolge ali kratke nexte?
Sprasujem da vem za v bodoce...
23. december 2015
u201358
u201358
Next
Vseeno
23. december 2015
u199774
u199774
Next Next Next
23. december 2015
''Prav dobiš,'' sem ji rekla. No bomo videli kakšne podatke mi boš povedala sem si mislila. '' No če ti povem, obljubiš, da ne boš nikomur povedala'' je rekla. ''Častna,'' sem rekla. Za hrbtom sem držala prste prekrižane tako, da je izjave bila preklicana. ''No, mami mi je rekla, da bi čez par mesecev odšli v drugo mesto kjer bi imeli vse. Imajo tudi velike konje in muzej voščenih lutk!!'' je rekla Mia. Potem je 10 minut govorila o tem muzeju. V svoji glavi sem jo na pol poslušala. Drugače sem pa premišljevala, če je mama normalna! Ravno smo se zaradi nje preselili, ampak zdaj hoče spet drugam. Mar ne bi bilo bolje če bi ostali v starem domu in se potem preselili? To govorim zato, ker sem izgubila prijatelje in fanta, ki mi je bil všeč... čeprav sem ga vedno le gledala mi je to zadostovalo. Prijateljev pa tudi nisem imela prav veliko... Oh, kako sem pozna! Še 10 minut je do avtobusa jaz pa še oblečena nisem. Nase sem najprej navlekla tisto kar mi je najprej prišlo pod roke. Na hitro sem se namazala z maskaro in stekla v vežo, kjer sem se obule. Pograbila sem torbo in stekla na avtobusno postajo, ki je bila 200 m od naše hiše. Nisem hotela zamuditi že na prvi šolski dan. Ko sem prihitela na postajo, sem bila vsa zadihana. ''No, krasno zdaj pa vsi mislijo, da sem padla z Marsa!'' sem si mislila. V istem trenutku se je pokazal avtobus, ki je ravno zapeljal na dovoz k postaji. Usedla sem se na prazen prostor. Naslonila sem se na steklo in gledala okolico. Naenkrat pa se je zraven mene usedla neka punca. Izgledala je zelo prijazno in mi je namenila nasmeh. ''Živjo! Tebe še nisem videla na tem avtobusu? A si nova? Sklepam, da greš v šolo...'' je rekla punca. Po njenem nastopu se mi je zdelo, da je zelo prijazna, pametna ter zelooo zgovorna. ''Živjo! Ja, sem nova in sem prvič na tem avtobusu. In ja grem v šolo.'' sem rekla. ''No super! Jaz sem mimogrede Natalija Ustan. V kateri razred greš?'' je vprašala. '' V 1c. Drugače sem pa Meta Jelovec. Pa ti kateri razred si?'' sem vprašala, saj se mi je zdela zelo prijetna oseba.
23. december 2015
Slika:
Natalija Ustan

23. december 2015
Next
23. december 2015
u201358
u201358
Next
23. december 2015
u199774
u199774