Forum
u103552
u103552
Živjo! Ta zgodbica ne bo taka kot vsaka. To bo malo drugačni Hunger Games. Vem da na začetku zgleda isto ampak oblubim da bo pol drgačno!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zbudilo me je tiho hlipanje. To je bilo Primino hlipanje. Zbudila se je in se šla stisnit k mami. Danes je bil dan žetve. Bilo je Primino prvo leto. Šla sem k njej in jo potolažila, "Prim, ne bodo te izbrali, tvoje prvo leto je". Jaz imam v prozorni posodi več listkov z mojim imenom. Zaradi zastavkov. Zastavki so olje in kruh. Oskrbujejo te z njimi. Cena za to je eno tvoje ime več v stekleni posodi. Prim nima zastavkov.
Odkar je oče umrl v nesreči v rudniku, mama ne skrbi več toliko za najo s Prim, kot je včasih. Zato zdaj jaz skrbim za nas. Vsak dan grem z Galom na lov.
Z Galom sva se spoznala pred 4 leti, po nesreči, ko nismo imele več hrane, sem se odločila da grem za ograjo. Tam sem videla past in v njej žival. Dotaknila sem se živali in kar iz neje je prišel Gale."Ni lepo krasti" je rekel. Rekle sem, da nisem kradla. Gale me je vprašal kako mi je ime. Potiho sem mu rekla da sem Katniss. "No Catnip ni lepo krasti" je rekel. "Katniss" sem bolj glasno ponovila. Takrat sva postala prijatelja in vsak dan sva se dobila na istem mestu.
13. avgust 2012
en velik next
13. avgust 2012
u103552
u103552
thanks
13. avgust 2012
nzk
13. avgust 2012
u103552
u103552
Mama mi je na posteljo že položila sprano modro obleko. Oblekla sem se in mami mi je spletla kito. Prim je imela oblečeno mojo obleko od lani. Ko smo se oblekle smo se odpravile do trga. Tam je bilo že veliko ljudi. Na odru je že stala Effie Trinket. Zraven nje sta bili dve veliki prozorni posodi. Fantje in punce smo se razdelili v dve vrsti. Effie je začela z svojim vsakoletnim govorom. Ko ga je bilo konec je rekla, :

Potem pa:
"Dame imajo prednost!" in iz posode izvlekla listek z imenom. "Tekmovalka 74ih iger lakote je... Primrose Everdeen!!"
13. avgust 2012
u103552
u103552

Na začetku nisem mogla verjeti. Prim?!? Stara je komaj 12 let! "Primrose, kar pogumno na oder!" je rekla Effie. "Neee!!!" sem se zadrla in stekla proti njej. Ampak stražarji so me že prijeli.

(klikni sliko)
Sem se zadrla. To sem naredila da bi rešila svojo sestro. Ker Prim nebi preživela. Vsi so utihnili. Effie:" Nekdo se je javil!! Stopi na oder!". Stražarji so me odpeljali na oder. Prim mi je to hotela preprečiti a jo je Gale ustavil. Že pred leti sva se zmenila, da če bom izbrana, bo čuval mojo družino.
Ko sem stopila na oder se je oglasila Effie: "Kako ti je ime?" "Katniss" sem rekla. "Katniss Everdeen".

"Effie: "Imamo tekmovalko 74ih iger lakot! Zaploskajmo!!". Slišim tiho ne veselo ploskanje. Potem se je oglasila Effie: "Zdaj pa fantje. Pobrskala je po posodi in potegnila ven listek, prebrala in rekla: "Tekmovalec 74ih iger lakot je Peeta Mellark!!". Pa ne on. Ne ravno on. Nekega zimskega dne, ko z mamo in Prim nismo imele več nič hrane, sem šla do peka in pobrskala po smeteh. Nagnala me je pekova žena. Potem sem se sesedla pod drevo pred pekarno, zaprla oči in si v mislih rekla: zdaj bom umrla, tukaj, sama, na hladnem. Ampak potem je prišel on, Peeta in mi vrgel hlebec malo zažganega kruha. Gotovo je bil zaradi tega tepen, ampak takrat mi je rešil življenje. Zdaj pa ga moram ubiti.
13. avgust 2012
next
13. avgust 2012
Neext;*
13. avgust 2012
u73465
u73465
neeext
13. avgust 2012
u103552
u103552
thanks vam usem ful ful ful ful jutri dobite next, ker sem zdele zaspana
13. avgust 2012
u103552
u103552
Spet so zaploskali. Potem naju je Effie pospremila v neko sobo. Effie:" vidva sta tekmovalca 74ih iger lakot, zato se bomo jutri odpeljali v Kapitol! Ob osmih zjutraj. Dobimo se na železniški postaji.". Pokimala sem. Poskušala sem se izmikati pogovoru s Peeto. Odpravila sem se domov. Vedela sem, da bo to moj zadnji dan v 12 okrožju. Ko sem prišla sta me Prim in Mama objele. Mama je bila žalostna, Prim pa tudi. Tudi jaz sem bila. Potem pa ko me je Zlatica videla, je zaprhala. Zlatica je mačka, ki me ne mara, jaz pa nje tudi ne maram.

"Vse bo vredu," sem rekla Prim.

Začela je jokati... Potem sem šla, da bi se dobila z Galom. DObila sva se na istem mestu. Tam me je že čakal. Vsedla sem se na skalo.

Živjo" sem ga pozdravila. "Živjo" je rekel. Gleda me. Catnip, pazi nase, mi reče. "Bom" mu odgovorim. "Pazi na mojo družino" sem mu rekla. Pokimal je. Objela sem ga. Nisem ga hotela spustiti, saj sem vedela, da ga ne bom več videla. Zakaj igre lakote sploh obstajajo?? si mislim. Zato, da pobijejo ljudi, kar tako za zabavo??? To se mi zdi res kruto.
14. avgust 2012
next
14. avgust 2012
u73465
u73465
neeext fuul dobr!
14. avgust 2012
neext
15. avgust 2012
u73465
u73465
neeext
15. avgust 2012
u103552
u103552
thanks jutri next
19. avgust 2012
u73465
u73465
Neeeeeeext
20. avgust 2012
u103552
u103552
Moj računalnik je tok beden! Napišem next in kr naenkrat mi zapre vse skupi in vse zbriše
Bom še enkrat za moje zveste bralke
Naslednji dan sem se še zadnjič poslovila od mame in Prim, pa tudi od Gala. Naslednji trenutek se že bila na vlaku na poti v kapitol. Še zmeraj sem se izmikala pogovoru s Peeto. Vsakič ko sem ga pogledala sem čutila metuljčke v trebuhu. Nisem si hotela priznati da sem zaljubljena v njega. Pa čeprav sem. Po 1 uri in pol vožnje se je vsa nasmejana prikazala Effie.

Čez dve uri bomo prispeli, je navdušeno rekla. Zadovoljna je, da je končno v okrožju kjer se kaj dogaja. (**Dogaja se to, da se je Katniss javila za tributko**) Zdaj pa pridita na kosilo, je še dodala.
Na kosilu je bil še Haymitch, zmagovalec 50ih iger lakot. Najin mentor. Moral bi nama dajati nasvete vendar je bil za to preveč pijan.

Jedli smo veliko bolj razkošno kot doma. Bilo je božansko. Potem je Peeta spomnil Haymitcha da nama mora dati nasvet.

To nama je rekel. "To že veva" sem mu zabrusila. "Drugega nimam za povedat" je rekel in odšel po novo flašo vina. Potem smo prišli do Kapitola.

20. avgust 2012
next
20. avgust 2012
u103552
u103552
tnx
20. avgust 2012
nzk
20. avgust 2012
u73465
u73465
Neeeext