Forum
u156631
u156631
Heeeej. Mogoče že poznate mojo zgodbo o star stablu... No tukaj bom pa pisala zgodbo o mojem prvem konju na Howrsu - Viharju. Upam, da vam bo všeč...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nekega dne se je skotil čisto navaden žrebiček... Njegova oče in mama sta bila Uranos in Gaia toda on ni bil čisto nič posebnega, zato sta ga oddala na Zemljo. Našla ga je zelo prijazna kobila in ga odpeljala v svojo čredo. Ime mu je dala Vihar in vsi so ga takoj vzljubili. Niso pa vedeli, da je nekaj posebnega...

Uranos:

Gaia:

Kobila, ki je posvojila Viharja:

Vihar:

In tako je rastel in rastel še vedno pa je bil zelo igriv. Njegova mama se je počasi starala in tako je Vihar neega deževnega dne odšel od doma... Tekel je in naenkrat je zagledal jamo, v kkateri je prenočil. Naslednje jutro se je navsezgodaj odpravil naprej na pot in prišel do odcepa. Ker je prej živel v gozdu se je odpravil po tisti poti, ki je vodila v gozd... Naenkrat je pred sabo zagledal žrebičico. Postala mu je všeč in vprašal jo je, kako se imenuje:
"Jaz sem Belissa" mu je dgovorila in pobenila stran. Vihar ji je sledil toda bila je prehitra in pred njo se je rastlinje umikalo, Viharju pa je zapiralo pot. Naenkrat se je pognal v dir in jo kmalu dohitel. Postavil se je pred njo in morala se je ustaviti... Kasneje pod večer ga je odpeljala do visokega drevesa z nizkimi vejami, kjer sta se lahko skrila in začela je pripovedovati svojo zgodbo...
Belissa:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Upam, da vam je všeč...
Next?
22. marec 2015
jaa
next
js mam tut howrse račun
22. marec 2015
u156631
u156631
Hvala za next.
23. marec 2015
u187099
u187099
Nextt
23. marec 2015
u156631
u156631
Hvala!!!!! Pa še sorry, ker se slike malo slabo vidi... Bom probala popravit. Drugače pa lahko tudi klikneta nanje, se malo bolje vidi...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Nekoč sem imela lastnika. Živela sem v konjeniškem centru Ow... Tam ni bil noben prijazen z mano, razen ene deklice. Vsak dan mi je prišla dajati jabolka in druačne priboljške. Nekega dne pa je preprosto izginila, zato sem pobegnila.Čez nekaj ur hoje, sem prišla do tega drevesa in tukaj sem ostala..."
Ko je končala pripovedovati se je ulegla in zaspala... Tudi Vihar je kmalu zaspal nekdo pa vendarle še ni odšel spati. To je bila Gaia Viharjeva prava mama... Gledala ga je iz krošnje velikega drevesa in razmišljala, da bi bilo vseeno bolje, če bi ostal pri njej. Nato je po zraku odgalopirala nazaj v vesolje... Naslednji dan sta Vihar in belissa vstala in se zazrla v nebo. Bilo je lepe sinje modre barve in obetal se je lep dan. Takrat pa je v bljižnjem grmovu nekaj zašumelo in ven je stopil pravi božanski konj - Jupiter. Bil je Viharjev starejši brat vendar bil je nekoliko drugačen. In Vihar je takoj vedel na kakšen način drugačen - bil je večji in bolj poseben...
Jupiter:

Vihar je bil očaran, ko mu je jupiter ponudil nekaj najokusnejšega, kar je jedel v življenju - korenček:

Ko ga je Vihar pojedel je svoj korenček dobila tudi Belissa. Zahvalila sta se jupiterju in vsi skupaj so postali dobri prijatelji. Jupiter se je pošteno razgvoril in Vihar je bil zelo presenečen, ko je izvedel, da je jupiter njegov brat. Nato pa je jupiter v Belissi prepoznal svojo praprapraprapraprapraprapraprapra in še nekajkrat pra sestro in Vihajev dan se je spremenil v njegovega najljubšega v življenju. Tako je prišel večer in jupiter je moral oddati še svoje zadnje darilo preden je odšel:
Viharju je podaril kamen modrosti, da je postal nesmrten, Belissi pa meduzino kri, ko jo je spila so ji v trenutku zrastla krila. In nato je jupiter odšel...
Kamen modrosti:

Meduzina kri:

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Next? Pls malo komentirajte kako se vam zdi...
23. marec 2015
u187099
u187099
Nexttttt
zlo dobrrrrr
23. marec 2015
u156631
u156631
Hvala!!
23. marec 2015
u156631
u156631
Nextam. Hvala za branje...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ko se je zvečerilo sta Belissa in Vihar odšla nazaj pod veje tistega drevesa. Kovala sta načrte za naslednji dan... Ko sta zjutraj vstala je Vihar predlagal, da odideta na pot. Belissa se je strinjala z njim... In tako sta odšla. Čez nekaj minut je na pot pred njiju stopil pegaz

"Vidva sta verjetno Vihar in Belissa." Je rekel. Vihar je plašno odgovoril, da ja in potem je pegaz začel govoriti:
"Vesta jaz sem Netresk. moja naloga je, da pazim na konje iz vsega sveta. Vidva sta zelo posebna konja in preiskušena bosta z veliko nevarnostmi. Vajina prva naloga je, da zrasteta..." Pegaz je ponudil Belissi in Viharju dve točki staranja in ko sta jih aktivirala sta v hipu zrastla...

Pegaz je govoril naprej:
"No zdaj pa pojdita z menoj, da vama pokažem naslednjo preizkušnjo...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Next?
24. marec 2015
jaaaaaa
next
24. marec 2015
dej dalše nexte kr tole prebereš v 20 sekundah vsaj js sm
24. marec 2015
u156631
u156631
Ok. Bom delala dalše. Drugače pa hvala...
24. marec 2015
u187099
u187099
Nextt
dodej me na howersu
sem pia 848
24. marec 2015
u156631
u156631
Ok. te bom dodala.
24. marec 2015
u156631
u156631
Ok. Upam, da je ta del dovolj dolg...
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Vihar in Belissa sta odšla z pegazom. Prišli so do morja, ki se je raztezalo čez celo obzorje... Pegaz je rekel, da morata Vihar in Belissa dobiti čarobno školjko iz oceana in mu jo prinesti. Vihar je malo počasi pokimal, zajel sapo in se potopil pod vodo:
Belissa: "Ne Vihar... Vrni se!!"
Poskušala je iti za jim, pegaz pa je le molče pokazal na njena krila. Potem se je spomnila, razrla krila in poletela za Viharjem. Vihar je plaval in se čudil, zakaj Belissa še ni prišla za njim. Potem se je ozrl in videl njeno senco, takoj se je pomiril. Ni pa bilo vse vredu, ko mu je začelo zmanjkovati zraka, takrat je bil nekje na pol poti do morskih tal in zdelo se mu je, da tam vidi školjko. Nekako se mu je uspelo zbrati in potopil se je do tja, z zobmi je prijel škojko... takrat pa mu je zmanjkalo zraka. Zbudil se je čez eno uro in sicer na kopnu, kar ga je presenetilo. Odprl je oči in zagledal Belisso, ki je vsa premočena stala ob njemu. Pegaz je od nekje priletel k Viharju in rekel:
"Zdaj še moje darilo, ker si mi prinesel školjko..."
Vihar ga je pogledal in zagledal črno rožo. Ko je pogledal bolj natančno je videl, da gre za črno orhidejo:
Pegaz: "Če se boš poškodoval pojej to orhidejo in zdravje se ti bo povrnilo..."
Vihar: "Uau... Hvala"
Pegaz: "Pa še nekaj malega zate Belissa..." Podaril ji je mošnjiček, v katerem je bilo darilo.
Belissa: "Hvala"
Pegaz: "In še nekaj zate Vihar"
Vihar: "Še nekaj? Saj ne potreujem toliko stvari..."
Pegaz se jima je nasmehnil in potem je izginil...
Črna orhideja:

Belissa je odprla svoj mošnjiček in v njem je našla še eno črno orhidejo in zlato jabolko. Vedela je kaj naredi jabolko in odločila se je, da ga bo pojedla kasneje... Ko je Vihar odprl svoj mošnjiček je v njem našel zlato jabolko in meduzino kri. Tudi on se je odločil, da bo popil in pojedel svoje stvari kasneje... Odšla sta spat...
Zlato jabolko:

Naslednji dan se je Vihar zbudil in zagledal Belisso, ko se je pripravljala, da bo pojedla jabolko. Občudujoče jo je gledal, ko je pojedla še zadnji kos jabolka in se spremenila v čudovito kobilo:

Vihar je samo zazijal potem pa se spomnil, da ima tudi on zlato jabolko in meduzino kri. Na hitro je popil meduzino kri in pojedel jabolko. Tudi on se je spremenil v lepega žrebca...

Čez en mesec:
Vmes se ni zgodilo nič posebnega, Vihar in Belissa sta postala najboljša prijatelja in sta komaj čakala na nov izziv. Ta je kmalu prišel v obliki orkana...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Upam, da je dovolj dolg. Sej mogoče bom naslednjič naredila še daljšega...
Next?
25. marec 2015
next
25. marec 2015
u156631
u156631
Hvala
25. marec 2015
u187099
u187099
Next
Kk pa se ti imenujes na howrse?
25. marec 2015
u156631
u156631
Hvala.
Na howrse sem aljao
25. marec 2015
u187099
u187099
Aha ok
25. marec 2015
Next + nova bralka
25. marec 2015
u156631
u156631
Hvala!!! Ko pridem domov iz šole bo nov del...
26. marec 2015
u187099
u187099
Yay
26. marec 2015
u156631
u156631
Nextam... ғᴏʀᴇᴠᴇʀ! welcome!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Vihar, Vihar na pomoč orkan se nama bliža..." je zavpila Belissa.
Vihar: "Hitro pobegni čim dlje od tod... Pridem za tabo"
Belissa: "Ampak.."
Vihar: "POJDI ŽE!!!!!!!"
Ko je Belissa odletela se je Vihar povzpel v nebo... Orkan se mu je bližal in Vihar se je popolnoma zbral... Nato mu je (še sam ni vedel kako) uspelo obrniti orkan v drugo smer. Takrat je ugotovil, da ima posebno moč in sicer, da lahko kroti vse vrste vetra, orkanov in podobnih reči. Nasmehnil se je in odletel k Belissi. Našel jo je na skalnati pečini, z velikim slapom in širnimi poljanami. Čisto na vrhu je bila majhna jama... Tam sta se nastanila in zaspala. Vihar se je prvi zbudil, ker je zaslišal tanek glas, ki je klical - na pomoč, pomagajte. Nato je glas utihnil. Vihar je najprej mislil zbuditi Belisso potem pa se je premislil in odšel v smeri glasu. Ko je prišel do roba pečine je poletel in pregledoval pokrajino. Videl je gozdove in reke, nato pa je nekaj zagledal... Videl je trop volkov, ki so poskušali ujeti kobilo. Tekla je hitro ampak še vedno ne dovolj hitro, da je ne bi ujeli. Nato se je zataknila v zajčjo luknjo in padla...
Vihar je poletel na tla in pregnal volkove, tako, da je v alfa samca vrgel kamen. Ko so odšli je stopil k kobili. Tudi ona je imela dlako od zlatega jabolka in meduzino kri. Pogledal je njeno sprednjo desno nogo. Kar je bilo videti ni bil preveč lepo. Očitno si jo je ob padcu zlomila in dolgo bo trajalo, da se ji bo pozdravila... Pomislil je, da bi jo pustil tam ampak nekako kar ni mogel oditi. Potem se je spomnil, da ima črno orhidejo. Vedel je, da bo Belissa jezna ampak je to vseeno storil. Zbudil je kobilo in ji ponudil črno orhidejo. Pojedla jo je in vstala, potem je le spregovorila "Hvala" in nato še "Kdo si?" Vihar ji je pojasnil celo zgodbo in potem ga je prosila. "Grem lahko s tabo?" Vihar je privolil in ob poti skozi gozd mu je kobila povedala še svojo zgodbo. Na koncu poti mu je povedala tudi svoje ime: "Mika" Lepo ime ima je pomislil in poskusil uživati na poti do jame, ker je vedel, kaj ga čaka tam...
Mika:

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Next?
26. marec 2015
u187099
u187099
Nextt
26. marec 2015
u156631
u156631
Hvalla!¡
26. marec 2015
Next
26. marec 2015