Forum
Opis :
Zgodba govori o dekletu Neji, ki se z mamo preseli v večje in naprednejše mesto, Neja se je morala ločiti od prijateljic in prijateljov na stari šoli, ki je bila netako napredna, ker se je preselila v dvodomno ogromno hišo, kjer živi najbolj popularno dekle na šoli Massy Osnry, se vse bolj zaplete, Neja ni navajena na tehnologijo in moderne frizure zato je razredna črna koza, vse težje pa postaja, ko se Neja zaradi nepriljubljenosti odloči narediti nekaj, kar za trenutek poboljša stanje z sošolci vendar ne za dolgo kmalu se odloči, da bo temu naredila konec in vse se poboljša ko Neja prizna skrivnost zaradi katere Massy ostane v mestu...
Neja(12 let)

Massy(12,5)

Massy-jina prijateljica lucy(11,5)

Massy-ina bff Any:

___________________________________________________________________________________
1.Del- ODHOD.
Nejina mama že pakira stvari za na pot, pravtako se tudi Neja pripravlja, čeprav ne najbolj naudušena, ker bo pogrešala svoje prijatelje s katerimi je preživela skoraj celo poletje in šolo, pogrešala bo svojo vrtnno kočo kjer je preživlajala dneve, kjer se je učila in igrala igre z prijateljico.
Kjer je prejemala novice vse bo morala zapustiti, vendar nekaj jo muči najbolj, kako bo v naprednejšem mestu kaj bo z novimi sošolci, jo bodo sprejeli, če nima telefona kakršnega imajo skoraj vsi, jo bodo sprejeli, če nima novega računalnika, če nima e-pošte.
Ni vedela kaj naj, še zadnjič se je poslovila nato pa odšla v avto in na pot.Z mamo so potovale skoraj 3 ure, ko so končno prišle, niso mogle vrjeti vsemu, kar sta videli, toliko luči kino toliko prometa!
"Končno sva prispeli" je nepreveč naudušeno rekla Neja, mama pa jo je pogledala in zadovolno rekla: "Kako se ti zdi?"Neja je užaljeno vendar z nasmeškom pogledala in rekla: "Saj je čisto uredu."Mama je veselo gledala Nejo medtem, ko je ona želela vn iz avta.Stopila je na tla in takoj začutila spremembo, slabši zrak vročina vendar hiša je bila lepa, zgoraj je najino :

V primerjavi z prejšno hišo pravo bogastvo.

Nejina mama se je odšla pogovoriti o pravilih ter o šolah jaz pa sem ostala v hiši.
Ogledovala sem si vse najprej pa sem odššla izbrati sobo, saj bo čez nekaj dni prišla moja sestra, ki je ta trenutek na šolskem letovanju kakšno uro stran od tu.
Soba št. 1

soba št 2

soba št. 3

Izberem 3.
Vanjo sem dala prtljako in jo porazložila po omari, ko skozi okno zaslišim dekliški glas.
"Neka kmetica se je s svojo kmečko mamo in butasto sestro preselila tle gor.Upam da je vsaj lepšega izgleda kot je nesposobna a ne Lucy?"Postala sem užaljena skoraj zjokala sem se potem pa se oglasi lucy: "JA itak take bedakinje k nima pojma o tehnologiji nočm met na šoli." zjokala sem se totalno nato pa sem še slišala: "Pošlmo usm : Ju3 na šul new kmeti@ OK!?Izogibt se je treba 4evr!
Zjokala sm se in nisem bila prepričana da smo na pravem mestu dokler...
NEXT?
23. maj 2014
next...
23. maj 2014
next...
23. maj 2014
še 3
23. maj 2014
Zjokala sem se nisem bila prepričana da smo na pravem mestu dokler, nisem zaslišala
"Mnda pridejo dve novi"začela sem si brisati solze saj sem mislila,da bodo isto naredile z njo in je to ubistvu njena nova hiša vendar so rekle: "Napiši: 2 new girl,1 kmeti@ ime Nej@ 2 je Alici@ 1-, 2 OK?" spet sem se obrnila na posteljo in se jokala začela sem pakirati stvari seveda v solzah, ko sem slišala: Neja, ljubica si doma?" bila je mama, ubrisala sem si solze ter se delala kot da ni nič, mama me je pogledala ter rekla: "Si jokala pogrešaš dom?" nisem vedela kaj naj rečem zato sem si hitro izmislila: "Ne tukaj je super, samo v sonce sem pogledala ps so se mi oči malce zasolzile."Mama je začudeno odšla iz sobe v dnevno sobo in me veselo poklicala :"Pejt pogledat to!!Neja zakon je!"

Tudi meni je bila zelo všeč in sem to navudušeno pritrdila, čeprav bi raje imela staro dnevno sobo

Mama mi je rekla naj pogledam še jedilnico kuhinjo in knjižni prostor.
Jedilnica

Kuhinja

knjižni prostor

Potem pa sem odšla v sobo, ko sem se izgubila in zala skozi napačna vrata, bilo je polno škatelj za škatlami pa vraza odprla sem jih in odšla po stopnicah kjer so bila še ena vrata uzunaj pa je bil vrz za drevesom pa potka, ki je vodila do šole.

Naslednji dan, sem odšla v šolo, hodila sem zelo počasi izmišljevala sem si vse možne reči, da bi si našla prijateljico, pogledam naravnost vidim šolo, začenja me obdajati nekakšna vročina nekakšen strah, nekaj sem slutila.Prispela sem v razred, kjer me je učiteljica lepo sprejela ter mi pokazala sedež kjer sedim, sedeti sem morala zraven Amy.
Amy(12)

Prestavila sem se ona pa me je le tiho gledala, nato me je učiteljica poklicala k sebi.
Povedala mi je, da gremo čez 2 tedna v šolo v naravi in da bom v sobi z amy ter Liz
Povedala mi je tudi da je amy zelo skrivnostno dekle, vedno je uzunaj pri luči od jutra do večera le vsak dan od 12:00 do 15:00 odide za ulico vse ovcene so 5 opravičene ima ustne ocene je pa zato uprašana na tablo-piše.Odkar je na tej šoli in odkar je bila v šoli v naravi z Massy anny and Lucy ne govori, vsi mislijo, da jo je strah.
Spreletel me je srh mislila sem da ji je Massy kaj naredila, da je taka.Sedla sem nazaj k Amy ter jo uprašala zakaj negovori grdo me je pogledala uzela list papirja ter napisala msy
Uprašala sem jo kaj pomeni ona pa je uzela čuden zvezek ter iztrgala stran ter mi jo dala.
bile so črke. Pisalo je Massy: Nbššz hmmm ugotovila sm da govori le v svojem"skrivnem" jeziku uprašala sem: "žbmbk hpzpsjt mf z šzpkfn kfžjv(Zakaj govoriš le v svojem jeziku).?"
Ni mi odgovorila le napisala je po šoli v gozdu.Potem je k meni pristopila Massy ter rekla: "Ka so te s kmetije sm spustl da se lahk pasš? usi so se smejali rekla pa sm: "Glej če so mene so tut tebe!" usi so zavili z očmi massy pa je zabrusila nazaj : "Amy kwa bulš zdj je prepozn prej bi uporabljala pamt, aha pa še ti tanova neja pazi se , da te ne vržemo z NAŠEGA stanovanja."vsi so me zmerjali s kmetico stekla sem na wc za mano pa je stekla tudi Amy, ki mi je pokazala kako pobegniti iz šole, skupaj sva ušli nsto pa je Amy rekla:"Massy ona ona je njena mama ona unič unič uni uni uniči uničil uničil uničila j j j je hi hiš hiš hišo hišo Oni uničili mojo hišo.Ne govo ne govo govo govori govorim zat zat za za za zzato ker ke k ke ker jecccccllla jecclam jeclam negovori zato jeclam."
Pogledala sem jo pogledala njen žalostni obraz in uprašala: "V svojem jeziku nejeclaš?"
Nekaj časa me je gledala nato pa se je obrnila in si ubrisala solze ter rekla: " kb.z šzpkfn kfžjlv of kfčmbn."Žalostno sem jo pogledala ter povabila k sebi domol , saj sem videla da res nima doma, stare cujne stara torba le en star zvezek razkuštrani lasje in drobno telo, vsaj mesec ni jedela ničesar.Veselo je odšla po stopnicah gor, ter vzela sendvič ter se odšla stuširat.Prišla je lepa, barva njenih groznih las je izginaila, bila je prečudovita, videla sem le njeno glavo potem pa je prišla vn ter me prosila za obleko, čudilo me je da jo ni sram pustila sem jo v otroški sobi št.2, ki je bila povezana z mojo.
Amy:

Bila je prečudovita, zelo lepše urejena kot prej, poklicala sem mamo z novega telefona, ki sem ga našla v sobi na postelji,

Povedala sem, ji za "novo" sestro in strinjala se je glede tega da lahko živi pri nas.Povedla sem ji to novico ter ji obljubila da jo bom naučila nehati jeclati, čez kakšno uro ko se je oblekla in naspala(Probavala je veliko oblačil)sva zaslišali trkanje na vratih odprla sem bila je Massy ki e udrla v stanovanje in odšla v kopalnico, kjer je v topli zdravilni vodi, ki odstranjuje umazanijo bila Amy stekla sem po massy ona pa je slikala mene in njo ter rekla da bo objavila na splet in če kaj zatožim letimo vn iz hiše, objavila je ter napisala:
SREČNO,punci.Želim vama lep zakon.
Amy je bila brez besed ovila se je v brisačo ter stekla iz hiše lovila sem jo in ko se je spotaknila sem padla na njo ravno, ko je prišla massy in njene prijateljice zraven, spet so naju slikali ter objavili ŠE ena vesela fotografija mladih poročenih deklet.HAHA!
Sklenili sva da bova Massy uničili, saj ne preneseva žaljenja.Amy sem naučila osnovnega jeclanje oz. ponovitve besede ja in da z jeclanjem use ostalo pa govori skoraj brez jeclanja.Bili sva veseli, saj sva ustvarili profil na strani GoCHET.com z profilom Amy&Neja in sva zanalašč objavili slike, ki jih je naložila massy, saj sva imeli dober načrt, posneli sva več skupnih slik ter, jih naložili na spletno stran.Bil je večer, ko sva z Amy odšle na kratek tek okoli gozda in v njem.Bilo je zelo vroče zato sva imele spodno majico in kratke hlače, vvideli sva massy, ki je bila oblečena isto kot midve, nastavili sva ji past, pašteta polita z aromo simeta(Rjave barve) je izgledal kot drek, na katerega naj bi massy sstopila odšle smo mimo, ko smo zavile na napačno pot, ter, padli v lukno, nisva mogli vn saj je bila pregloboka zato sva zaspala.Sredi noči sva se prebudili in poskušali splezat vn, mame še ni bilo doma saj je odšla na 3 dnevno potovanje v italijo(Njena služba pač)Zato sva imeli čas da se splaziva v hišo ter stuširava.Bili sva blatni majice so bile raztrgane hlače prav tako.
Nextam kasneje
25. maj 2014
next full zakon!
25. maj 2014
Prišle sva domol, bili sva blatni ter umazani, zato sem odšla prva pod tuš, za mano pa je prišla na vrsto amy,ko sem zavita v brisčo skočila v bazen, si nisem mislila, da bo voda tako topla,brisačo sem odstranila iz bazena ter odšla po kopalke ravno ta čas ko je amy stopila iz tuš jaz pa sem z kopalkami odhajala na bazen zaleteli sva se, opravičila sem si ji ter odšla v bazen, tudi amy se mi je želela pridružiti vendar ni imela kopalk zato sem ji predlagla naj uzame mamino ogromno spalno srajico, skožila je v vodo kmalu bi srajico odpihnilo, vendar sem jo pridržala.Massy je prišla ter želela dati vabila za v šolo v naravi ko je videla, da smo v bazenu pod vodo in se tunkamo je slikala,in objavila medve pa svas novim telefonom lahko tudi z vodo dostopali do podatkov zato smo slikoo prenesli na račun Amy&Neja.Bilo je pozno in spet smo se morale stuširat, ker je bilo vode malo smo morale skupaj in seveda v kopalkah oz. splani srajici.Massy se je skrila ter odprla vrata ter slikala, ne da bi sploh opazili vendar sva lahko sliko prenesli, vendar tokrat sva bili v hudi kaši.Sklenili sva, da bova naslednič bolj previdni in poskušali se ne kopat v bazenu po 24:00 uri.Vendar Amy je bila popolnoma nesramežljiva zato se ni zmenila in mi povedala, da se v kopalkah nepočuti najprimernejše, zato sem celo noč razmišljala kaj je šlo tako zelo narobe, kaj bodo rekli v šoli, zvečer sem odšla k amy ter rekla, da jutri ne greva v šolo saj se bodo iz naju norčevali,rekla je naj se uležem k njej ,saj mi bo povedala skrivnost o Massy ravno zaradi tega jo sovraži.Poslušala sem nato pa sva obe zaspali, zjutraj sva se zbudili in odšli plavat bilo je zelo zabavno vendar sva danes bolj pazili in omislili si bova tudi urnik in čuvaja.Massy je imela 1 uro Angleščino na domu vendar so jo prestavili zato naju je prišla spet lovit, Amy je bila v bazenu in se ulegla na ležalnik.

Massy je prišla nato pa sem ji jaz sledila in ko je slikala amy sem jaz slikala njo kako slika amy vendar nisem objavila, saj nisem želela izkoristiti dobitka.
Ko je odšla sem Objela amy ter ji pokazala sliko bbili sva presrečni, ravno ta čas pa je prišla massy in naju slikala-SPET! Amy je bilo dovolj zato je tekla za njo ter ji povedala da ve kaj je storila in da če to pove čau čau Massy.Massy je rekla da bo za to povedala moji mami nisem dovolila zato sem mokra skočila na Massy ter ji telefon uzela iz rok.Ter ga zabrisala med revije.Ura je bila okoli 17:00.

Massy sem vrnila telefon ona pa se je osramočena vrnila nazaj domol.
Objela sem Amy ter ji rekla, naj si mislijo kar si hočejo midve sva najboljši prijateljici.Tudi ona me je objela ter rekla če se gremo pripravit za jutri(Šola v naravi)Spakirale smo ter spet skupaj zaspali, saj ji bilo kar hladno pa še odeja je bila mokra ker se je Amy vrgla vanjo.Tokrat smo spali na moji postelji, zgodaj zjutraj sva odšli k frizerju nato pa na avtobus, sedeli sva skupaj ter pripravljali uprašanja za igro a si upaš, ki se jo bomo midve ter še 2 sošolki igrali v sobi, onidve pa sta pripravili posebna uprašanja.Vsi dso naju gledali ko sva stopili na avtobus.Massy-ina prijateljica Lucy je bila tudi z nama zato so z massy imele najhujše pripravljene izive, ki če jih neopraviš moraš biti celo šolo v naravi brez obleke.Zato je bolje opraviti, pri talentih sva se že dogovorili plesali bova.
Med potovanjem sva poslušali muziko :

Bilo je zakon, nato pa smo prispeli.Imeli smo najboljšo sobo.

Zvečer smo se šli to igro in lucy je začela, uprašala je mene "Si upaš tuširat z Amy?"vedela sem bila je massy nisem imela izbere rekla sem "JA" potem je lucy zlobno pogledala ter rekla"Dokaži"odšle smo v kopalnico nismo se gledale ter se tuširali.Nato pa jeliz uprašala si upaš v brisači seveda spati z Nejo?amy ni imela izbere odgovorila je ja in tako sva celo noč žalostno spali skupaj.zjutraj sva se maščevali massy tako da sva ji uzeli rjuho ter jo dali vn
vse so jo gledale saj je spala v spalni srajici, bilo pa je dokaj hladno tudi učiteljica, ki je prišla zjutraj buditi.Odšle smo v jedilnico kjer so se iz naju norčevali, da sva poročeni ter da pozirava massy massy pa ni vedela vsega.Čudno ji je bilo, kdaj sva pustili da naju slika skupaj na sladoledu in kako sva se objeli, vendar je vseeno ostala brez besed.
next?
25. maj 2014
next next next next next next next
25. maj 2014
Next
25. maj 2014
"AAAAA!" sem zakričala, ko me je Amy zbudila, ter rekla"Jutri gremo v šolo v naravi!" začudeno sem se ozrla po sobi, ter se le smejala, ter amy povedala kaj je bilo, vsa vesela se je zapodila k bazenu in ravno, ko je želela skočiti, sva slišala trkanje. Počasi, sva s približali vratom, ter odprle s kijem v roki.Zaman, bila je moja sestra Lucija, ki je prišla iz zaključnega izleta oz. šole v naravi.Lucy(Kakor jo kličem)ima 19 let in pol, je že zaposlena ,kot pomočnica direktorja(Prinaša mu kavo, ureja pisarno, opomina na sestanke...)Pa čeprav je malenkost čudno je njen uspelo, saj je odšla na direktorsko šolo, vsaj tako ji jaz rečem.Predstavila sem jo Amy,Lucy pa jo je brez zadrškov objela, ter nama začela pripovedovati o zakljčnem izletu, saj bo od zdaj naprej delala kot pomočnica glavnega direktorja firme N.U.O.T-Novo uradno odkritje tovarne.
Lucy:

Imam, jo rada za nameček pa pride še moja mlajša sestrica Lea.
Lea ima 6 let in pol, je zelo pameten otrok na mojo žalost,mi zelo rada nagaja, vendar je tudi ona sprejela Amy v družino ter razlagala kako je bilo v poletnem kampu.
Lea:

next?
03. junij 2014
next
08. junij 2014
še 4
08. junij 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg