Forum
u84435
u84435
Hojla!
Odločila sem se,da napišem ŠE eno zgodbico . Upam,da bo kdo bral... Ta zgodbica bo malce srhljiva... Govori o družini,ki se preseli v vilo. Živijo v Sloveniji. Ampak Eva (glavna junakinja) odkrije nekaj srhljivega.... Pisala bom,kot da bi pisala Eva. Družina je sestavljena iz petih članov:

EVA
Je stara 14 let. Ljubko dekle,ki obožuje plesanje hip-hopa in One Direction. njena najljubša jed je pica margarita. Ko se preselijo v vilo je jezna na starše,saj je zaradi tega morala zapustiti prijateljice. In je samska. Eva:

NINA
Je Evina mlajša sestrica. Stara je 3 leta. Rada ima čokoladne tortice in balet. Obožuje pa tudi preoblačenje barbik. Nina:
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSUaVSDXzhcuKRPZ5UPrEaKwaJHwgHoiwPMPf89NISF9jnSL1Qp[/img]

ROK
Evin starejši brat. Ima 16 let. Rad posluša Flo Rido . Njegova najljubša jed je hamburger. Navdušuje se nad košarko. Punce menjava po tekočem traku. Rok:

KATJA
Evina mami. Ima 36 let. Po poklicu je modna oblikovalka. 3 km od vile je njen novi modni studio. Rada posluša Bon Jovi. Njena najljubša jed so tortelini v piščančji omaki. Katja:
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQkOy8WlVkrjdehfjHEi0jj2pQQHZRKs3R1D5eYeABLsi72IqYUAQ[/img]

BORUT
Evin očka. Star je 37 let. Od glasbe ima najraje AC DC. Po poklicu je odvetnik. Njegova nova pisarna je od vile oddaljena 3 km. njegova najljubša jed so ocvrti kalamari in pomfri. Borut:
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR80dOrfXIcoD-J26fgIy2blWRMUwljQRYcBBm28YvdoMRPhs[/img]

Upam,da vam bo všeč!
06. februar 2013
u84435
u84435
"Ne,ne,ne!"sem jezno vpila. Naš avto je bil naložen,vozili smo se proti novi vili. Nisem je še videla,saj sem bila prepričana,da si bosta na koncu starša premislila! "Eva,ljubica.... O tem smo že govorili. Našla si boš nove prijateljice,"je rekla mami. "Poglej Roka. Izgubil je punco,samo zaradi selitve,pa se nič ne sekira!"je nadaljevala. "Bla,bla,bla. Rok bi Anjo v vsakem primeru pustil!"sem siknila skozi zobe. "Ne pa nebi! Eva,sprijazni se že enkrat!"je ugovarjal Rok. "Eva..."je poskusila tudi Nina. A ko je zagledala moj divji pogled je raje utihnila. V ušesa sem si dala slušalke svojega iPoda,da mi ni bilo treba poslušati,kako so vsi veseli in oh in sploh. Po dveh urah vožnje smo zapeljali na dovoz pred vilo. Bila je čudovita,moram priznati....
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTKro1FZGGWMUPezk9I_NUQLSv8h8BcgXnkaj2954KSP9IazDyz[/img]
Bila pa je na samem. Mami me je odpeljala v mojo novo sobo. Bila je taka:

Rokova taka:
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRidZ0fGDVF-CPk4IO1PuwfCmaOjNfgPl07WbH-7K-KPKwndnmJ[/img]

Ninina taka:
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGblnh2zlLdPq_9t21EQbnhheQ2oUBrZQF8NseLTwt3QpxtBId[/img]

Soba od mami in očka:
[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQeH7qSKQK60yOoY9bljGjYKfKLxpLwzhvrsl693vt-FhmjzGhy[/img]

Ko sem razpakirala stvari me je mami poklicala na večerjo. Jedli smo dunajske zrezke in riž. Potem pa.....................................................................................................Next?
06. februar 2013
u84435
u84435
next
07. februar 2013
u84435
u84435
Hvala!!
***************************************************************************************************
...sem se šla stuširati. Bil je 31. avgust,zato je torej ju3 prvi šolski dan... Grem v deveti razred. Ko sem se umila smo bili še malo v dnevni sobi. Nina je morala spati. Rok in oči sta gledala pomembno nogometno tekmo. Kar nekaj. Jaz in mami sva se pogovarjali. (J-jaz,M-mami):
M-Eva,hiša je pa lepa,ne?
J-Ja,to pa res...
M-Veš,da je stara 100 let?
J-OMG!
M-Ampak smo jo malo prenovili. Veš,tvoja soba,ne? Ima zelo moderno pohištvo... Jaz sem ga izbrala!
J-Ja,res je lepa...
M-Pa veš,da je v sobi ena zelooo stara omara?
J-Da,videla sem jo.
M-No,tista omara je v sobi že od kar so zgradili hišo. 100 let. na istem mestu! Hudo,ne?
J-Pa res.
M-Se že kaj veseliš jutrišnjega dne?
J-Zakaj bi se?
M-Eva! O Bog! Jutri imaš 13 rojstni dan! jutri,v ponedeljek 1. septembra!
J-Saj res... nikoli nisem bila vesela,ker imam RD na prvi šolski dan...
M-Eva! Vem,da pogrešaš prijateljice... Sploh Aljo... Vem,da nista več BFF zaradi selitve...
J-Ura je že veliko. Torbo imam pripravljeno,zato grem spat. Nočko.
M-Nočko.
Šla sem spati...
=======================ZJUTRAJ========================================
Oblekla sem si ozke kavbojke,belo ohlapno majico in roza all starke. Lase sem si počesala in se malo naličila. Nato sem odprla staro omaro,saj sem imela v njej modne dodatke. Iz nje sem vzela roza pas. Ko pa sem zaprla omaro sem jo malce premaknila. No ja,za kak meter. ne vem zakaj... Za oamro so stala vrata! Odprla sem jih. Vodila so v lepo urejen hodnik. Ampak vrata sem zaprla saj se mi je mudilo na zajtrk. Omaro sem potisnila nazaj in stekla dol. jedli smo palačinke. Ko smo jedli je mami rekla:"Danes vas bom v mesto,kjer je šola,gimnazij in vrtec peljala jaz. Eva,ko končaš pojdi pred gimnazijo. Z R
08. februar 2013
u84435
u84435
oooopsss,pomotoma sem poslala
okom skupaj pojita po Nino,nato pa skupaj počakajte očeta pred Šparom! Ok?" je vprašala. "Ok,"smo rekli. "Eva,čaka taprvo darilo..."je rekel oči in mi dal roza paket. odprla sme ga in noter je bil mladiček border collie! Bil je tak:

"Več daril pa po pouku!"je rekla mami. Potem sm ose odpravili v mesto. Vozili smo se deset minut. Osnovna šola je bila kar lepa... No ja... Ko sem vstopila v 9.a so me vsi čudno gledali. Ignorirala sem jih. Potem je prišla naša razredničarka in.................................
08. februar 2013
u104970
u104970
next!
08. februar 2013
next!!
08. februar 2013
next
08. februar 2013
u112646
u112646
neeeeeeeeeeext!
08. februar 2013
u84435
u84435
Oooopsss,ne 13 RD,ampak 14!!!!!!!!!!
08. februar 2013
u84435
u84435
Hvala!!
***************************************************************************************************
...hotela,da se jim predstavim. Rekla sem:"Živijo,moje ime je Eva. Prihajam iz Ljubljane. Danes imam 14. let. Če koga kaj zanima,naj kar vpraša." Neko dekle je dvignilo roko in reklo:"Živijo,moje ime je Larisa. Imaš brate ali sestre?"je vprašala Larisa. "Da,mlajšo sestro Nino in starejšega brata Roka." "Koliko sta stara?"je zanimalo Lariso. "Nina 3,Rok 16." Sledilo je še nekaj vprašanj ostalih sošolcev. Nato sem lahko sedla. Larisa:

Med odmorom sem izvedela,da je ona kao glavna na šoli in kao najlepša. Hmf. nikomur nisem zaupala. Hotela sem nazaj svoje stare frendice... Bilo je grozno. Larisa me je ves čas zmerjala.
Po pouku sem stekla pred gimnazijo. Tam je že čakal Rok. "Kako je bilo prvi dan?"je vprašal. Vrgla sem se mu v objem in se razjokala. "Tako grozno?"je vprašal. Prikimala sem. "Jaz sem si našel nove prijatelje,"je rekel. Nato sva skupaj odšla do vrtca. Nina se je igrala skupaj z novimi prijateljicami. "Nina,tvoj brat in sestra sta prišla pote!"je rekla vzgojitelica. Nini sem pomagala obleči vetrovko in obuti teniske. Skupaj smo šli pred Špar. Nina je pripovedovala kako super je bilo. Z Rokom sva jo tiho poslušala. "Kaj če bi se poskušala malo vključiti v družbo?Malo se jim odpri,"je šepetajoče predlagal. "Pha. Ja,sploh Larisi!"sem šepnila. "Kdo je larisa? Le lepa?"ga j ezanimalo. "Rok!"sem zavpila. "Kaj?"je rekel,a je utihnil. Očka nas je že čakal. Odpeljal nas je domov. Nato je moral nazaj v službo. Nina je gledala risanke,Rok mi je pa pomagal pri pripravi kosila. klepetala sva (J-jaz,R-Rok):
J-Rok,nekaj ti moram povedati...
R-Ja?
J-Veš,tista stara omara v moji sobi,ne?
R-Aha?
J-Za njo so nekakšna vrata,ki vodijo v nekakšen hodnik.
R-Kaaaaj? Zakaj nisi prej povedala?
J-D? Kaj ti je?
R-Eh,samo trapasta legenda...
J-Povej jo!
R-
Next?
08. februar 2013
u112646
u112646
neeeeeeext!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
09. februar 2013
u112646
u112646
nujno nujno T-A-K-O-J-!-!-!-!-!
09. februar 2013
u84435
u84435
Hvala!
********************************************************************************************
R-V bistvu... Veš ko smo šli jaz,mami,oči in Nina gledati hišo,ne? Takrat nam je lastnik povedal to legendo. Za hec....
J(se sklonim in Ty-u (izgovori se Taj,tako sem dala ime kužku)dam košček mesa)-Kaj pa legenda pravi?
R-Pač,da je v tvoji sobi hodnik,ki vodi v............................................lastnik ni znal povedat kam.
J-Maš kako idejo?
R-V bistvu ja.....
J-Čakaj!!!!!!!!!!!!!! Ti imaš idejo?? Ti,ki komaj izdelaš vsak razred?
R-Eva,ti jo povem,ali ne?
J-Pa daj.....
R-Kaj če greva danes popoldan v knjižnico in.................?
J-Čakaj!! Ti bi šel v knjižnico??? Ti,ki za domače branje prebereš samo zadnjo stran knjige??
R-Eva!!!
J-Ja,saj vem... Sem že tiho...
R-Tam pa poiščeva podatke o hkiši in okolici!
J-Prav super ideja!
R-Hvvala!
J-Lahko samo nekaj vprašam?
R-Da?
J-Ali sploh veš,kje je knjižnica!!
R-Eva!!
J-Saj vem,saj vem. hej,ali to pomeni ne?
R-Bodi tiho,če nimaš kaj pametnega za povedati!! Seveda vem!
Next?
09. februar 2013
next
09. februar 2013
u100166
u100166
neeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxtttttttttttttt
♥Kdor zelo rad bere zgodbice:
http://www.igre123.com/forum/tema/v-iskanju-belega-samoroga/49489/
Zgodba govori o Alishi in Alice,ki sta sestricni. Njun dedek se ukvarja z nadnaravnimi bitji in nekega dne ga ni domov iz potovanja. Zacnejo se zapleti in noro napeta zgodba o svetu vil,trolov,piratov,zmajov... in tako rekoc ali ta dezela v resnici res obstaja?
Vredno bo prebrati!
09. februar 2013
u84435
u84435
Hvala!!
****************************************************************************************************
Skupaj sva naredila njoke v smetanovi omaki,gobovo juho in paradižnikovo solato. Nato sva pripravila mizo. Kmalu sta prišla starša in lotili smo se kosila (J-jaz,M-mami,O-oči,R-Rok,N-Nina):
R-Mami? Lahko greva z Evo danes v knjižnico?
M(se ji zaleti)-Ti bi šel v knjižnico!?
R-Pa kaj je narobe z vsemi???
J-Zagotovo ima vročino...
O-Lahko gresta ampak kdo vaju bo peljal?
R-Z mojim motorjem greva.
J(zgroženo,prestrašeno)-Nikoli! Ti si tako divji voznik!Ubil me boš!
R-OMG! Ne bom te ubil,sestrica...
J-Raje grem peš...
N-Se stlinjam z Evo...
M-Lahko greta z motorjem,ampak Rok,vozi pazljivo,OK?
R-Prav...
Po kosilu sva se usedla na motor
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSchu8gkHmJ3st0RtYSPf6ZUg-eNPnc-IxexKfGZ49jmVmtDjgb[/img]
si nadela čeladi in se odpeljala. Rok je sedel spredaj,jaz pa sem ga objemala okoli pasu...
Next?
09. februar 2013
u100166
u100166
next
09. februar 2013
u112646
u112646
next!!!!!!!!
09. februar 2013
u112646
u112646
a lahk nextaš že zdj?!?!????
09. februar 2013
u84435
u84435
Hvala!!
*******************************************************************************************
J-Rok!! Skoraj sva se zabila v tisto drevo!!
R-Eva,drevo je bilo oddaljeno pet metrov!
J-Pha,pa kaj še....
R-Eva pomiri se... Ne bom te ubil...
Kmalu sva prispela do knjižnice. Knjižničarki sva povedala kaj iščeva. odpeljala naju je v star prostor poln knjig in nama dala debelo staro knjigo. Šla sva v 'modern' del knjižnice. Tam sva sedla na sedežno in začela listati po njej. Našlla sva zanimiv odstavek.
R- Ga bom jaz prebral.
J(presenečeno)-ti znaš brati??
R-Eva,bi že nehala??
J-No,pa a preberi na glas....
R-Legenda pravi,da je bila prva družina,ki je živela v tej hiši pobita. Nihče ne ve natančno zakaj. Legenda pravi samo to,da so jih sorodniki zjutraj našli mrtve. V tej hiši naj bi bil tudi skriti hodnik. Kdor najde ta hodnik in pozna legendo je preklet na smrt.
J(prestrašeno)-Umrla bom...
R-Ne,ne boš! Nihče ne bo ubil moje sestre!
J-Kako boš to preprečil? Lahko,da bo izgledalo kot navadna nesreča.
next?
Sorry za kratek next!
09. februar 2013
NEXT
09. februar 2013
u112646
u112646
neeext!!!!
09. februar 2013
u84435
u84435
Hvala!!
R-Čakaj! Tu še nekaj piše!
J-Kaj pa?
R- Če pa ta oseba za hodnik pove še komu in tudi ta nekdo pozna legendo je tudi ta obsojen na smrt.... Reši se lahko le na en način;ubiti mora osebo,ki mu je povedala za hodnik. V glavnem,rešen bo,če oseba umre.
J-Rok,ubij me.
R-Nikoli!
J-Ampak oba bova umrla...
R-Našel bom način.
J-Naredila bom samomor... Nočem,da umreš.
R-Eva,prosim,ne. Mora obstajati način!
J(jokaje)-Prosim te Rok.... Moram umreti! kaj če se vržem pod tovornjak? Skočim z mostu? Karkoli...
R-Eva bi res to naredila mami? Očku? Nini? Meni? Veš kako slabo bi se počutili?
J- Vsaj umrli nebi...
E-Svet brez tebe ni svet. Življenje bi se za nas končalo....
J-Glej,zdaj pa pomisli! Kaj bi bilo huje;da umrem samo jaz,ali da umreva ba. Oboje je hudo. in verjemi,bolje da umrem le jaz kot pa oba.
R-Ni res!
J-Rok..............Moram umreti. Še danes...
R-In jaz bom to kar mirno gledal?
J-Aha.
R-Pozabi. Naravnost domov greva.
J-Roooooooooooooooooook!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne veš kaj govoriš! Verjetno se ti zaradi branja blede.
R-Evaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
J-Ja,ja... Saj vem.
R-Domov morava. Čakajo te preostala darila...
J-Prav,ne bom se ubila. A nikomur besedice! Nikogar več ne želim spraviti v nevarnost.
R-Okej.
Pot domov je bila precej nevarna. Prekletstvo je že delovalo. Vsaj desetkrat sva se skoraj zaletela. Doma so me čakala na mizi darila. Bilo jih je ogromno. Tudi od preostalih sorodnikov,ki so jih poslali po pošti.
Od mami in očka:
iPad 5

iPhone5

Od Roka:
Ovitke za iPhone z različnimi motivi (vsi,ki so na slikah)

[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSSQMV_hetDnaW_V7wkW3K4MO1i-e4XP5M5xtRg_V7VQvTu4icl[/img]

Od Nine:
risbica

Od tete in strica po mami:
glasbeni stolp

Od tete in strica po očku:
karte za koncert od 1D

Od babice in dedka po mami:
CD-ji vseh mojih priljubljenih zvezdnikov

Od dedka in babice po očku:

(izpit že imam saj se občasno vozim z Rokovim)
In seveda cel kup sladkarij. Rok je bil zaradi motorja cel ljubosumen. Imela sem boljšega od njegovega! Jah,naša družina je zelooo bogata. Nato so naenkrat izza kavča skočili vsi sorodniki,katerih darila sem odprla. Jdli smo višnjevo torto in se zabavali....
Next?
09. februar 2013
u84435
u84435
Od dedka in babice po očku:
motoooor[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR8ZGdO6hK1GnxilrILPsf3Rg8N3wQ3kVJbVBJjySDwRfVdmOIo[/img]
09. februar 2013
next
09. februar 2013
u84435
u84435
Torta:

09. februar 2013
u112646
u112646
neeeext
10. februar 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani