Forum
u165831
u165831
Hej!

Malo sem brskala po forumu in sem videla kar nekaj takšnih tem, ampak kljub temu sem se odločila, da naredim svojo. Tukaj bodo grozljive zgodbice. Zgodbe bodo delno resnične, delno si bom pa tudi jaz kaj izmislila. Objavljala jih bom jaz, če pa hočete lahko pa tudi vi kakšno kratko. Prosim brez neprimernih komentarjev! Veste kaj mislim in ne bom naštevala.

Z mojo prijateljico Nino sva se odločili, da prespim pri njej. Živi na podeželju. Ko sta me njena mama in ona prišle iskati, sva z Nino že načrtovali kaj bova počeli. Ko smo prispeli sem odložila svojo prtljago. Odločili sva se, da bova šle kar ven. Ima tudi nekaj prijateljev, ki so šli zraven naju. Jana, Lino in Saro. Malo smo raziskovali gozd na kar se Nina nekaj spomni: "Kaj, če bi šli malo raziskati cerkev. Če ne vsaj njeno okolico?" je vprašala. "Nekoč sem že zbrala malo poguma in jo šla raziskati. Našla sem ključ, ampak mi je zmanjkalo poguma. Ampak to je že bilo pred leti in ne vem, če je še sploh ključ tam," je še dodala. "Dajmo, pojdimo!" se je oglasil Jan, ki mi je bil všeč in je bil tudi zelo pogumen. Pred njim nisem hotela izpaditi strahopetka in sem le prikimala. "Ste pozabili na legendo?" je vprašala Lina. "Dajno! Ni resnična!" se je zasmejal Jan. "Legenda pravi, da je nekoč živela stara starka, ki je bila zelo stara in napol slepa. Nekoč je hodila mimo cerkve. Ura je bila polnoč. Vračala se je iz dela. Hotela je iti po bližnjici, ki je vodila mimo cerkve. Ko je hodila mimo cerkve je slišala orgle. A kdo bi na njih igral ob tako pozni uri? Zbrala je pogum in odšla v cerkev. Potem se govori, da je niso nikoli več videli. Nekateri pa, da je do le pravljica, ki otrokom daje strah, da bi pozabili staro cerkev. Otroke strašijo tako, da pravijo, da se je starka izgubila v gozdu od slepote in da je zatavala. Njen duh pa še sedaj tava po gozdu," je končala Lina. Jaz sem mislila, da me bo zmanjkalo. Bila sem na robu živčnega zloma. Ko smo prišli do cerkve je bilo že kar temno. Ura je bila še šest in z Nino bi morali že iti počasi k njej domov. Ampak, ko sem ji omenila, da bi šli je le odrezavo odreagirala: "Daj no, saj smo še le prišli!" Mene je vedno manj bilo v hlačah in v grlu se mi je nabiral cmok. Preiskali smo okolico in našli nič nenavadnega. Kje je ključ? Sem se spraševala. "Tukaj je!" je zaklical Jan. Nina je prva pritekla do njega in vzkliknila: "Saj ne morem verjeti! To je ta ključ!" Janu ga je iztrgala iz rok in odhitela proti grozljivemu vhodu v cerkev. "Si prepričana?" je zacvilila Sara. Jaz, Lina in Sara smo se vedno bolj bale. A Nina in Jan sta se nam le smejala. Kaj, če legenda govori resnico? Nina je potisnila ključ v ključavnico in začela obračati star ključ...

Nextam, ko dobim nekaj nextov!

Ali boš pisal/a zgodbice?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

20. februar 2014
u162007
u162007
Next
20. februar 2014
next
20. februar 2014
Next
04. maj 2016