Forum
Živjo a je mogoče kdo prebral knjigo, mi lahko kdo pove o čem se gre...približno pač vem, ker sem gledala film..
hvala in lp
14. april 2016
prebrala sem skoraj celo prvo knjigo, ker mi je potem žal zmanjkalo časa zaradi šole in nisem nadaljevala. drugače je roman razdeljen na dva dela, ker je zelo dolg tako da te slučajno ne bo presenetilo če boš knjigo iskala.(: verjetno ti je bil všeč film, če iščeš zdaj knjigo ali se motim? uglaunem, tut sama sem jo zato poiskala, ker mi je bil film zelo všeč. nej ti pa povem da se knjiga dosti razlikuje od filma. v zakup moraš vzeti to, da je nastala v 18. stoletju in je Dumas pisal za čisto drugačno populacijo kot je ta danes in da knjiga ni podobna današnjim, tudi po pisanju ne. ogromno časa traja, da se dogodki v knjigi zgodijo, ker je ogromno opisovanja, vštetih je ogromno zgodovinskih dejstev oz. opisuje pač stvari, kakršne so bile takrat. ne škodi, če malo poznaš takratno zgodovino (ne vem koliko si stara, drugače se to obdobje obravnava tam v 8. razredu nekje), da se ne izgubiš in so ti stvari vsaj približno jasne. (se pravi ker omenja Napoleona, njegov beg in še milijon drugih stvari). Film je seveda precej novejši in moraš vedet, da so filmi narejeni za današnjo populacijo, ki obožuje akcijo in napetost, zato je tudi film morda bolj napet, vse se hitreje dogaja in zato bi ti znalo biti dolgočasno. morda knjiga zahteva tudi določeno kilometrino branja in poznavanja različnih literarnih zvrsti ter zrelost ampak ker te ne poznam, ne bom rekla, da knjiga potem ni zate (zrelost se seveda nikakor ne določa s starostjo), samo omenim (: drugače se je meni zdela super in mi je zelo žal, da jo nisem dokončala in nameravam to vsekakor storiti enkrat v prihodnosti, nato pa prebrati še drugi del. drugače je seveda podobna filmu, če sta navsezadnje nekako enaka zgodba, samo preobrat dogodkov je rahlo drugačen (če recimo smem izdat tisto bičanje v filmu je čista hollywoodska pogruntavščina in je bila pomoje vključena za popestritev dogajanja oz. vzbujanje določenih čustev v ljudeh) pa še dosti drugih razlik je v dogodkih čeprav je okvirna zgodba načeloma ista (: upam da te nisem preveč zdolgočasila, pa da sem ti kaj pomagala.
14. april 2016
aja, pa oprosti če sem slučajno ful zgrešila temo, pa če si hotela neko obnovo vsebine, samo zdelo se mi je dobro če ti knjigo tudi tko predstavim (: če pa želiš bolj podrobno obnovo vsebine lahko pa tudi rečeš, čeprav je minilo že nekaj časa odkar sem brala ampak se bom potrudila spomnit čim več (:
14. april 2016
Ja če se mogoče spomniš bi mi res koristla vsebina, hvala drugače
14. april 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg