Forum
Hei! Moje ime je Vanessa. Povedala vam bom zgodbo kako sem postala to kar sem.

Začelo se je ko sem začela hoditi v srednjo šolo. Bila sem kot duh. Nihče me nikoli ni opazil, nihče se ni menil zame. Tako kot med vsakim velikim odmorom za kosilo sem tudi danes sedela na stopnicah na igrišču in risala v moj zvezek. Do mene je prišla punca.
"Hei. Kako ti je ime?" me je vprašala naravnost.
Je to morda šala? Je dobila izziv, da ogovori čudno punco za katero se nihče ne zmeni?
"Vanessa."
"Aha. Jaz sem Tina. Bi morda danes po pouku se družila z mano in mojimi prijatelji."
Pogledala sem jo. Ni se zmenila za moj pogled. Gledala je v telefon in čakala odgovor.
"Amm nevem."
Zdaj me je pogledala, me prijela za ramo in rekla.
"Z nikomer se ne družiš, nimaš nobenih prijateljev. Boš res odklonila moje povabilo."
"Verjetno se ti smilim, da me vabiš."
"Mogoče. Ampak daj no. Res sovražim ljudi ali kaj?"
"Nee."
"No?" me vpraša in me pogleda z svojimi velikimi očmi.
"Ja, bom se." rečem.
"Po pouku tukaj." reče in odide.
V sebi čutim veselje in srečo. Vendar sem tudi živčna kaj bodo njeni prijatelji mislili o meni.

Boste brale zgodbo?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

23. september 2017

še slika
23. september 2017
Next
23. september 2017
Nadaljujem.

Zadnja ura je bila fizika. Bilo je pet minut do odmora in minute so se vlekle kot ure. Ko je zazvonil zvonec sem pograbila torbo a nas je učiteljica zadržala v učilnici še pol minute. Zdelo se mi je, da zamudim in da pol minute traja precej dlje. Končno nas je spustila ven in hitro sem šla proti zadnjemu izhodu. Skoraj sem tekla. Prišla sem na igrišče, ampak tam ni bilo Tine ne kake grupe frendov. Bila sta dva fanta na drugi strani igrišča, ki sta brcala žogo.
Vsedla sem se na stopnice in zrla v moj telefon. Mami sem napisala SMS, da mogoče pridem kasneje domov, čeprav sem vedela, da ji je to malo mar kdaj pridem domov.
Končno sem zaslišala histerično smejanje in glasno pogovarjanje. Vstala sem in šla gor po stopnicah. Bila je Tina.
"Vanessa! Vsi to je Vanessa." pokaže s prstom name.
"Vanessa to je David, Domen in Nick. Ti dve nadlogi pa sta Katja in Nina." pogledala sem po vseh in jih na hitro ocenila.
Drugi so me pomerili od glave do pet, ampak niso rekli nič. "Gremo k Matoju." reče Domen.
Nisem vedela kje je to ali kdo je to, ampak sem jim sledila.
"Torej... ti si nova huh?" me vpraša David.
"Jp." rečem in gledam v tla.
"In kaj rada počneš?"
"Rišem." pogledam ga, ampak tudi on gleda v tla.
Nekaj časa sva tiho in je vse nekam nerodno, potem pa ga vprašam.
"In ti? S čim se ukvarjaš?"
"Z ničemer pravzaprav. Včasih skejtam." reče.
Pokimam.
Prišli smo do vrste blokov. Vstopimo v siv blok z pokvarjenim dvigalov. V četrtem nadstropju se ustavimo in gremo do stanovanja 22. Pozvonimo in odpre visok fant z belimi lasmi in bledo kožo. Grdo nas pogleda in na širše odpre vrata da vstopimo.
Čisto zadnja vstopim in fant me ustavi in me pogleda: "In kdo si ti?"
Nevem kaj naj rečem. Tina stopi do fanta in reče: "To je naša prijateljica Vanessa."
Fant zaokroži z očmi in zapre vrata. Pogledam po stanovanju, ki je precej majhno. Ima majhno kopalnico z tušem, večji prostor v katerem je ogromna postelja. Vsi se vsedejo na posteljo in gledajo skozi okna, ki se raztezajo čez celi prostor.
Mato

24. september 2017
Next
24. september 2017
Next
24. september 2017
Neeeext zanimivo
24. september 2017
Nadaljujem. Vesela sem za vse, ki berete

Prišla sem domov ob osmih. Doma ni bilo ne mame ne starejšega brata Simona. Stuširala sem se in se namestila na kavču. Takoj me je zmanjkalo. Zjutraj sem skoraj zamudila bus. Na busu ni bilo Tine, Davida ali drugih. Tudi v mojem razredu jih ni bilo.
V velikem odmoru sem jih poiskala na igrišču. Sedeli so na drugi strani. Tina me je takoj opazila in je zavreščala: "Vanessaaa, sem pridi!"
Pogledala sem na okoli, a nikogar ni bilo blizu.
"Super, da si prišla." reče Tina.
"Ja, včeraj mi je bilo lepo z vami."
"Potem bi se družila z nami v soboto na plaži?" vpraša David in stopi do mene.
"Ja itak!" rečem.
V meni je kipelo od veselja.
V soboto sem prišla pred šolo in se vsedla na stopnice pred vrati.
Prišla sta Nick in Domen.
"Imaš kopalke?" me vpraša Domen.
"Amm ne. Mislila sem.."
"Na plaži se bomo kopali, če nisi vedela. Verjetno imata Katja in Nina kake rezervne kopalke." me prekine Domen.
Čudno ju pogledam.
"Mi se kopamo v vsakem letnem času." reče Nick.
Kmalu pridejo Tina, Nina in Katja.
"Ma kera rezervne kopalke, ker drugače se bo ta mamacita naga kopala." reče Domen in mi pomežikne.
Vsi se zasmejemo.
"Sproti poberemo Davida." reče Tina.
In smo šli. Prišli smo do stare hiše iz katere je stopil David in nam pomahal.
"Hei. Vanessa prišla si." je rekel veselo in stopil do mene.
Še nikoli ni bil nihče tako vesel moje prisotnosti.
Pogledala sem ga v oči in videla sebe, veselo in srečno sebe.
Nekaj me je zaščemelo in v tem trenutku sem ga hotela objeti in poljubiti.
"Jp." sem rekla in šli smo na plažo.

Jaz

David

Upam, da vam bo všeč.
25. september 2017
nexxt!
25. september 2017
Next
26. september 2017
Prišli smo na plažo in bila sem presenečena, da se še toliko ljudi kopa čeprav smo že v jeseni. Ko smo prišli na plažo so oblaki razpuhteli in prikazalo se je sonce.
Šla sem preobleč kopalke. Ko sem prišla nazaj so že vsi imeli v rokah sladolede.
"Izvoli. Ne vem ravno kateri je tvoj najljubši, ampak čokolado imajo vsi radi." je rekel in mi v roke potisnil čokoladen sladoled.
"Hvala." sem rekla in začela lizati sladoled.
Ostali so že bili v vodi samo naju z Davidom so še čakali. Počasi sem šla v vodo in bila je bolj topla kot sem pričakovala.
Dolgo smo bili v vodi. Plavali smo, se škropili in si podajali žogo.
"Midva greva malo plavat." reče David in me povleče za roko.
Plavala sva stran od obale, ko zaslišim krike. Ozrem se proti obali in vidim reševalca, ki piska in maše z rokami. Vsi ljudje tečejo iz vode.
"Morski pes!!!"
Nikjer ne vidim nič samo vodo. Začnem plavati proti obali, skoraj že segam, ko se nekdo zadere: "Za tabo, hitreje plavaj, hitreje!!"
Začutim dotik in vidim Davida kako me povleče za sabo. Zdaj sem na varnem.
Stečem daleč na obalo in se sesedem. Vsi ljudje na plaži me gledajo. K meni pride reševalec.
"Si vredu? Kako ti je uspelo tako hitro priti na obalo?" vpraša in me pogleda.
"Ja, pomagal mi je moj prijatelj, fant." rečem in se ozrem za Davidom.
Nikjer ne vidim ne njega ne drugih.
"Čudno nikogar nisem videl." reče reševalec in se prime za glavo.
Odidem po plaži in iščem ostale. Zdaj k meni pride David z brisačo in me ogrne v njo.
"Ne morem verjeti. Rešil si mi življenje. Hvala, kako se ti naj zahvalim?" rečem in ga objamem.
"Ni se ti treba." reče in sklene roke okoli mene.
Sonce zahaja, zvečeri se. Vsi sedimo na pomolu in gledamo zahod. David sedi poleg mene in najina roka se nenadoma dotika. Zmrazi me in ne morem skriti nasmeha. Ko sonce potone v morje vstanemo in gremo nazaj po mestu.
"Te pospremim domov?" me vpraša David.
"Ni treba." rečem in se odpravim počasi dalje.
"Oh pa te bom. Ne morem te gledati kako greš sama." reče in me prime za roko.
Ko prideva pred vrata našega bloka se ustavim in ga poljubim na lice.
"Hvala za vse kar si danes storil zame. Ne morem verjeti, da sem še živa."
David me z obema rokama prime za lice in svoj obraz približa k mojemu. Čutim njegovo sapo in potem me poljubi.

26. september 2017
neeeext supeeer je
26. september 2017
neeext I LOVE IT
26. september 2017
Next zelo zanimivo
27. september 2017
Yaas vesela sem, da vam je všeč moja zgodba.
Nadaljujem.

Odprla sem vrata stanovanja in takoj šla pogledat skozi okno na ulico, če je še tam. Seveda nisem pričakovala, da bo ampak je bil. Pomahal mi je in pomahala sem nazaj.
"Vanessa!" se je zadrla mama.
Obrnila sem se in jo zagledala. Bila je pijana. Pogledala sem skozi okno, če je David še na ulici, ampak ga ni več bilo. Hitro je izginil.
Spet sem pogledala mamo. "Kje je Simon?" jo vprašam.
"On je nekam šel." reče in se nasloni na kavč.
V rokah drži steklenico vina, ki jo suče sem in tja. "Daj to sem." ji rečem in stegnem roko proti njej.
"Ne! Pusti to!" se zadere in pomaha z steklenico proti meni.
"Mama daj to sem!" se zaderem in stopim proti njej.
"Neeee!" se zadere mama in vrže steklenico proti meni.
Ta zadene steno in v trenutku se cela steklenica razdeli na tisoče koščkov. Kosi letijo na vse strani. Letijo po meni. En me popraska na nogi, en na roki in največji na vratu.
"Aaah!" zavpijem in se primem za vrat.
Stečem v kopalnico in pogledam rano. Hvala Bogu ni zadela nobene žile ali česar. Sicer bi verjetno že padla v nezavest. Zaslišim kako nekdo odpre vrata.
Stečem nazaj v dnevno sobo in vidim Simona.
"Simon pomagaj.." mu rečem in pokažem rano.
Simon hitro ukrepa in zaustavi krvavenje. Povije mi vse rane. Potem odpelje mamo v kopalnico. Mama začne hlipati in potiho joka. "Vanessa." reče in stegne roke proti meni.
Simon me pogleda in pokimam mu naj jo odnese.
Skupaj počistiva za njo. Simon bo kupil barvo, da prepleskava steno. Ta je vsa rdeča od vina.
"Oprosti šel sem po tablete, ker jutri bo imela mačka. Odpustili so jo." je rekel Simon.
"Je že vredu. Naredila nama bom palačinke in kakav. Da malo polepšam večer." rečem in začnem pripravljati maso.
Vsedeva se za mizo in začneva okušat slastne palačinke.
"Torej kako je kaj bil tvoj dan?" vpraša Simon.
"Super. Tvoj?"
"Ne tako vredu. Povej sestrica imaš fanta ali kaj? Meni lahko rečeš." reče Simon in me gleda.
"Ja imam nekoga, ki me ima rad in skrbi zame." rečem in se spomnim dogodka na morju.
O tem mu sploh ne bom rekla drugače me nikoli več ne spusti na obalo.
"Lepo, lepo. Če ne bo dober do tebe mi povej." reče in me objame.
Mama ni uničila večera. Srečna sem kot še nikoli prej. Simon, David in drugi prijatelji so mi dovolj.

Simon

Danes bo bolj kratko, jutri bo več.
27. september 2017
Mislila sem, da sem kratko napisala, ker sem opisala samo en večer, ampak je dolgo kot drugi odlomki tak, da.. jutri tak kak danes.
27. september 2017
neeext lovam <3
27. september 2017
Nadaljujem.

Ta teden so učitelji na polno začeli z testi in ocenami. V nedeljo sem se učila skoraj cel dan. V velikem odmoru sem poiskala družbo in šla k njim. "Heei!" rečem in jim pomaham.
"Hei." reče Tina.
"Je kaj narobe?" vprašam.
"No ja..." reče Tina in okleva.
Vsedem se zraven nje. "Mi imamo probleme z našimi skrbniki." reče Tina.
"Skrbniki?" vprašam.
"Ja, veš mi nimamo ravno staršev." reče Katja.
"Aja." rečem in me presune.
Vsi ti nimajo staršev in jaz imam enega in kaj imam od tega... Sama si kuham, sama perem, Simon mi pomaga čistiti hišo, mama je redko doma.
Simon dela v restavraciji in vedno, da mali delež plače meni in ja najboljši brat kar ga lahko imam.
Po pouku ni bilo nikogar na igrišču zato sem šla kar domov. Ko sem prišla domov sem slišala pesem.
"Je kdo doma?" vprašam, ker sicer ni nikogar doma, ko pridem iz šole.
"Ja Vanessa jaz sem doma." reče mama iz kuhinje.
"Mama?" rečem in sem zmedena.
"Ja, vem. Vzela sem si malce odmora. Ne morem ves čas delati." reče in vsede za mizo.
Na mizi sta dva krožnika, ker Simon pride kasneje domov in plošča kitajske hrane.
Začudena sedem in zagrizem v hrano. "No, kako je bilo v šoli?"
"Dobro."
"Si dobila kako novo oceno?"
"Ne." rečem.
"No in imaš kake prijatelje v šoli ali fanta ali kaj?" vpraša mama.
Kos sushija se mi zadrgne v grlu in moram se odkašljati.
"Ja mama imam prijatelje." rečem in jo pogledam.
Zvečer me pokliče neznana številka. Malo oklevam, nato pa prislonim telefon k ušesu.
"Halo?" vprašam.
"Hei srček, David tukaj." reče znani glas.
"David! Kako si dobil mojo številko?" rečem in v ušesu mi odbija njegov glas "srček", "srček"..
"Malo sem raziskoval. Amm ravno grem proti tvoji hiši, bi šla na sprehod?" vpraša.
"Ja itak! Takoj sem spodaj." rečem in prekinem.
Hitro oblečem debelo jakno in obujem čevlje. Odprem vrata in čisto preden jih zaprem se prikaže mama in vpraša: "Kam pa greš tako pozno?"
"Na sprehod." rečem in grem dalje.
"Čakaj! S kom?"
"Z prijateljico." se zlažem, če me bo gledala iz okna se itak ne bo videlo ali je fant ali punca.
"Kam gresta?"
"Mogoče greve po kak kapučino in nazaj."
"Glej, da se vrneš pred polnočjo." reče mama in požuga.
"Mama, samo na sprehod grem kje pa bi bila do polnoči." zaokrožim z očmi, ker vem, da mama neve nič o starševstvu.
Ko naju je rodila z Simonom je bila še čisto mlada in neumna. Z Simonom imava istega očeta, ampak, ko sem se jaz rodila je izginil. Mama je postala obupana in zame se sploh več ni brigala.
No kakorkoli sem odrasla in zdaj stojim pred najlepšim fantom na svetu. Nežno ga poljubim.
Primeva se za roke in greva.
"Oprosti, ker smo bili danes slabe volje. Samo veš.."
"Ja vem kako je to. Mojo mamo so odpustili in zdaj je doma in nisem vesela."
"A tako." reče.
Šla sva v gozd in dolgo hodila v temi, nikamor nisva prišla. Šla sva nazaj.
Ko sva šla nazaj je bila ura že polno in videla sem kako mami misli same slabe stvari o tem kaj delam v šoli, po šoli in kaj sem delala doma, ko je ni bilo.

28. september 2017
Neeeeext! Zakon
28. september 2017
Next
29. september 2017
Nadaljujem.

"Vstani!" se je zadrla mama.
Njen hreščeč glas me je vrgel iz sanj. Pogledam v telefon in vidim, da je ura pet zjutraj.
"Zakaj si me zbudila tako hitro?" vprašam z jutranjim glasom.
"Ker greve tečt. Saj veš, da bove zdrave, fit in suhe. To hočejo vse najtnice kajne?" reče mama.
"Čist vseeno mi je, če sem zdrava, fit in suha." rečem in zaprem oči.
"Umrla boš prej." reče mama.
"In kaj potem. Umrem prej ali slej, vseeno če prej ali kesnej." rečem in se obrnem v drugo stran.
"Daj no, nočem sama bežat."
"Potem pa sploh ne beži!" zabrusim in zaspim.
Ko sem prišla domov iz šole sem bila slabe volje. V šoli sem bila vprašana matematiko in kjub temu, da sem se učila sem dobila 2. Mama je pripravila kosilo.
"Kako je bilo v šoli?"
"Ah." skomignem z rameni.
Torbo vržem v kot in se vsedem. Poskusim juho, ki jo je mama pripravila.
"Mama ti si kaj pozabila, ko si kuhala to juho?" jo vprašam in se nakremžim.
"Kaj bi pozabila."
"Čisto je brez okusa." rečem in vlijem juho nazaj v jušnik.
Vem, da je nesramno pa to, ampak tega ne bom jedla.
"Mama, do zdaj nisi kuhala kako misliš, da boš zdaj naenkrat znala? Lahko bi samo naročila pico." rečem in grem v sobo.
Tedni minevajo in ocene v redovalnici se kopičijo. Seveda nisem pričakovala, da bom letos tako slaba. David mi pomaga se učiti a nama ne gre.
Sedim v učilnici in strmim skozi okno. Še malo pa bo zvonilo in pričele bodo se jesenske počitnice.
Stopim ven iz šole in David je takoj pri meni.
"Greš jutri na izlet?"
"Ja itak! In kam greva?"
"Presenečenje. Aja tam bova cel vikend, ti bo to prav?"
"Ja itak!"
"Ok potem te jutri zjutraj ob šestih počakam pred hišo. Vzemi kak nahrbtnik, dolga oblačila in debelo odejo."
"Vredu. Komaj čakam." rečem in se odpravim domov.
Ko pridem domov zakličem mami: "Mama doma sem!"
Pridem v jedilnico in vidim mamo kako sedi za mizo in bere časopis. Mama nikoli ne bere časopisa.
"Čakala sem te. Vsedi se in mi povej, če je kaj novega."
Dlake mi stanejo po konci in postanem živčna.
"Ja amm je. Začele so se počitnice in rada bi ta vikend preživela z prijatelji."
"Aha. Ja mislim, da tega ne bo. Veš mene zanimajo tvoje lepe ocene v šoli. Tvoja mater sem in moraš mi povedati."
"Mojo mater to do sedaj ni zanimalo in za kaj za vraga bi jo zdaj začelo huh?" rečem in čutim kako v meni bes narašča.
"Lahko nehaš s tem. Slaba sem bila in rada bi se poboljšala."
"Aha! Torej bi kar naenkrat rada bila dobra in jaz naj preteklih 15 let kar pozabim, kaj!!" dvignem glas in vstanem.
"NEHAJ! Nisem jaz kri..."
"Kdo drug je pa kriv, če ne ti. Pusti me na miru!" se zaderem in grem proti sobi.
"Nikamor ne boš šla!" se zadere mama za mano.
Oh ja pa bom.
Zaprla sem se v sobo in strmela skozi okno. Jokala sem.

29. september 2017
Next
30. september 2017
Nadaljujem.

Ura je bila štiri. Oblekla sem se in potiho šla v kuhinjo. Najedla sem se in si skuhala vroč čaj. Vzela sem ga v sobo in ga počasi srkala in strmela v omaro. Ko sem ga spila sem vzela vsa oblačila, ki sem jih nagledala in strpala v torbo. Vzela sem še par svinčnikov in zvezek v katerega rišem. Nekaj nujnih stvari sem še stlačila noter in vzela v roke telefon. Pokličem Davida.
"Oprosti, ker te budim. Si pripravljen?"
"Je že vredu. Že dolgo sem buden. Ja sem, si ti?"
"Ja. Bi že lahko prišel pome, rada bi šla prej."
"Ja itak! Za 15 min bom tam. Adijo srček." reče in odloži.
Vzela sem debelo bundo iz omare in torbo in šla počasi proti vratom. Ko sem prišla ven me je David že čakal. Pogledala sem proti našemu stanovanju in zagledala mamo.
"Ne morem verjeti! Vanessa nikamor ne pojdi!" se zadere.
Stečem proti avtu odprem vrata, pogledam še enkrat gor in vidim mamo kako nekaj maha. Hitro vstopim, zaloputnem vrata in David se že odpelje.
Nekaj časa se voziva v tišini.
"Si vredu?" vpraša David, ko sva že daleč stran od doma.
"Vredu sem." rečem.
Voziva se po osamljeni cesti naravnost in David kar naenkrat zavije na levo v gozd.
"David kam greva?" vprašam.
"Presenečenje. Zelo lepo je, naj te ne bo strah." reče David in me pogleda.
Srce mi bije.
"Zaupaj mi." reče David.
Poskušam slediti kam se peljeva a me premaga spanec. Zaspim in ko se zbudim zagledam Davida kako stoji pred avtom in gleda po gozdu. Stopim iz avta.
"Kje sva?"
"Oh vstala si. Lahko vzameš prtljago. Avto bova pustila tu in bova šla do koče."
"Aha. Čigava pa je koča?" vprašam.
"Se spomniš Matoja? On mi jo je malce posodil." se zareži David.
"Pridi!" reče veselo in mi pokaže roko.
Primem ga in počasi stopava med drevesi. Listje pod nama šušlja in pada z krošenj. Videti je kot v filmu ali pravljici. Sprostim se in že vidim pred sabo malo kočo. Malo je videti strašljiva, ampak bo vredu, če bo David z mano.

30. september 2017
Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next <
30. september 2017
Next
30. september 2017
Next
01. oktober 2017
Trudim se, da bo zgodba bolj zanimiva in privlačna in sem vesela vsakega novega bralca.
Nadaljujem.
Razgledala sem se po hiši. Bila je ljubka. Videla sem veliko slik od različnih ljudi. Sprašujem se kdo so ti vsi ljudje.
"Pridi nekaj ti bom pokazal." reče David.
Prime me za roko in mi pokrije oči. Vodi me gor po stopnicah, slišim odpiranje vrat. Odmakne roko in se odmakne. Waaauu!
V sobi je kad, zraven nje stol in zraven majhno okno.
"Čudovito je." rečem in se obrnem k Davidu.
Strastno se poljubiva. "Pokazal ti bom kaj je lepota." reče David.
Odideva na sprehod po gozdu. Tihi zvok postaja vse glasnejši.
"Kje sva?" vprašam Davida.
"Poglej." reče David in odmakne vejo.
Pred nama je visok slap. "Tu je tako lepo."
"Zato sem te pripeljal sem."
Sedela sva na kamnih in poslušala padanje vode okoli naj je bilo ogromno živali. Hvalabogu nobenega medveda.
Potem sva šla nazaj v hišico si naredila večerjo.
"Kdaj si se že pripravljal na to, da je hrana tu?" vprašam.
"Že od vedno." reče.
Pogledam ga z dvignjeno obrvjo, a David me niti ne pogleda. Zunaj je že hladno in pripraviva si toplo kopel. V lepe velike kozarce si natočiva rdečo vino. Vsedeva v kopel z kozarci v rokah. Vse je tako "goals". Slišim kako zvoni moj telefon, a se ne zmenim.

01. oktober 2017
Next
01. oktober 2017
Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next Next NextNext Next
02. oktober 2017
Zbudila me je svetloba, ki je bleščala naravnost v moje oko. Pogledala sem in se zbudila sama. Škoda, da je David že odšel ven. Lahko bi se še crkljala. Vstala sem in pogledala skozi okno. Pred mojim oknom je bilo kakih pet zajčkov. David je zraven stal in nekaj držal v rokah, a nisem videla kaj je to bilo. Zajčki se ga niso bojali, niti ga niso pogledali. Kot, če ga ne bi bilo. Šla sem v kuhinjo in pričakal me je zajtrk. Jajčka, slanina in kruh. David je prišel v kuhinjo in v korito dal gobe.
"Wau, na gobe se spoznaš? So užitne?"
"Ja, ne skrbi." reče David lepo nežno umiva gobe.
Vesela sem, da je David drugačen od drugih fantov. Na moji prejšnji šoli so fantje igrali igrice in težko verjamem, da je kateri kaj veliko doma pomagal.
"Naj naredim gobovo juho iz gob?"
"Ja, dobra ideja. Naredi jo kar zdaj, ker bova šla na izlet in bova lačna, ko prideva nazaj."
Skuhala sva juho, se oblekla in spet šla v gozd.
Prijela sva se za roke in šla. Šla sva mimo slapa, dalje po mostu preko doline in prišla šla po hribu navzgor. Približevala sva se veliki jami.
"Bodi tiho. Tukaj živi čisto prava medvedka in podnevi je ves čas v gozdu, ker se hrani, ponoči pa tukaj spi. Vseeno bodi tiho." reče David in me nese na hrbtu mimo jame.
Splezava po strmem gorovju navzgor in prideva na gorsko polico.
Pričaka naju najlepši razgled kar sem jih kdarkoli videla. Vidim cesto in reko. Poljubim Davida in on me poljubi nazaj.
"Ti si moje življenje." mu rečem.
"Jaz...." David ostane brez besed.
Prišla sva nazaj pozno in res sva že bila zelo lačna. Pojedla sva vso juho in še naredila sva si sendviče. Spakirala sva in nekje ob sedmih speljala iz gozda.
Ko sem prišla domov je bil pred blokom parkiran policijski avto. David me je hitro odložil in se odpeljal.
Odprla sem vrata stanovanja in slišala glasove. Šla sem dalje in zagledala mamo, policista in Simona za mizo.
"Vanessa." je rekla mama, prišla do mene in me z polno močjo udarila po licu.
Nisem se odmaknila niti za milimeter. Stala sem z žarečim licom in jo gledala.
"Zdaj pa se vsedi in povej kje si bila!" reče mama z ostrim glasom.
Vsedem se in nameravala sem povedati vso resnico, ker zakaj pa ne. To je bil drugi najlepši vikend v mojem življenju.

02. oktober 2017
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg