Forum
u65343
u65343
hej Pisala bom zgodbico o težavah najstnice! Zgodba bo malo imišljena! Vmes pa bodo tudi prizori mojega življenja!
Upam da ti bo všeč!

Boš bral/a

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

17. marec 2012
u65343
u65343
Hej! Sem Arianna in sem stara 13 let. Hodim v 8.razred. Kamlu jih bom dopolnila 14 Moji mati je ime Sabina (36) očetu pa Peter(35). Imam kar nekaj bratov in le 1sestro. Najstarejši brat je Tadej (Tedi) in je star 15 let. Potem je Timotej (Timo) ki je star 11, nato Taras ki je star 9 potem Amalia (Ami) ki je stara 8 in Tin in Til ki sta stara 6 let.
Meni se sicer zdita mojedva starša precej mlada za toliko otrok. Res pa je da je najstarejši star le 15. Poročila sta se ko je bila mati stara 20 oče pa 19. Leto kasneje pa sta že imela prvega otroka. No saj ni važno. Živimo v hiši ki je vsaj meni kar lepa! Jaz imam sobo skupaj z Ami in neglede nato kako sem si želela sestrico si zdaj želim da je nebi imela in bi lahko imela svojo sobo. Tadej ima svojo, kar se mi seveda ne zdi pravično. Timotej in Taras jo imata skupaj Tin in Til pa skupaj. Jaz hodim v 8.razred in nisem ravno najbolj priljubljena na šoli. Zadnje leto opažam da se Mati in Oči ne razumeta več dobro. Mati prihaja domov pozno v noč in potem gre takoj spat, oči pa sploh ne spi več v spalnici ampak kar na kavču. Zdi se mi da se včasih ko sta doma mi pa v šoli in če pridem domov prej prepirata. In tudi nista več srečna.....Jutri pišemo test iz Kemije. To je en redkih predmetov kateri mi gredo dobro. Tako da se sploh nisem nič učila. Saj znam. No vsaj upam da. Spat sem šla kmalu za tem ko sem odšla pod tuš saj sem bila utrujena. Zjutraj sem se zbudila že ob 6.30. Saj sem imela takrat naštimano budilko. Mama je bila že v službi , očeta pa tudi ni bilo več. Šla sem zbudit najprej Tadeja saj valja za velikega zaspanca zato Mati meni zaupa da si nastavim budilko in zbudi, še ostale. To res ampak čisto zares sovražim.... ..........................................................Next?;*
17. marec 2012
u65343
u65343
Ps. v naslednjih delih se bodo začele pojavljati najstniške težave. Tisto zgoraj je bil bolj opis Zaj pa nekaj slik če mi uspe
17. marec 2012
u65343
u65343

Mati Sabina!
17. marec 2012
u65343
u65343

Oče Peter!
17. marec 2012
u65343
u65343

Jaz Arianna!
17. marec 2012
u65343
u65343

Bratc Tadej!
17. marec 2012
u65343
u65343

Bratc Timo!
17. marec 2012
u65343
u65343
ostale pridejo mal kasnej
17. marec 2012
u65343
u65343

Bratc Taras!
18. marec 2012
u65343
u65343

Sestrca Ami!
18. marec 2012
u65343
u65343

Tin in Til!
18. marec 2012
u65343
u65343

Best frend Kai !
18. marec 2012
u65343
u65343
Zbudila sem še ostale. Popekla sem tolste in jih postavila na mizo. Potem so svi jedli jaz pa sem se šla oblečt in naličit. Potem me je poklicala Tiana da bo ob pol osmih pred mojo hišo da greva skupaj v šolo. Seveda sem rekla ja! ( Tiana je moja sošolka in živi le 4 hiše naprej od mene.Zato hodiva v šolo skupaj) Potem sem si šla pripravit torbo ,ker nisem našla delovnega zvezka za Slo. sem ga iskala povsod po sobi, ter se zraven drla na Ami ker še ni bila oblečena. Končno sem ga našla. Timo in Taras sta že odšla v šolo s prijatelji. Potem je prišla soseda Mojca ki je v šolo peljala Ami,Tina in Tila, saj je bila tako zmenjena z Mati.
18. marec 2012
u65343
u65343
Jaz pa sem preden sem odšla v šolo, še Tedu zaupila da ima le še pol ure in on mi je vrnil le:''jano sej vem dej pejt že''. Tako sem se obula vzela ključe in odšla ven. Tam je že bila Tiana ki mi je rekla: ''Pejt pejt no ej ful ti mam za povedat!'' In sva šli. Vmes sva se pogovarjale , oziroma večino je govorila ona. Malo pred šolo pa mi je celo dovolila da ji še jaz kaj povem. V šoli sva šli do omaric da bi se prevbuli. In čim sem ji hotela povedat kaj se dogaja mojim staršom je ta že odfrčala z Petio.(Petia je še ena moja sošolka ki misli da je najlepša na šoli in trenutno hodi z najlepšim fantom na naši šoli ps. da vanj sem zaljubljena že kar dolgo časa.) Jaz sem potem za njo odšla sama v razred Kemije. Prišla je učiteljica in vsi smo se vsedli. Potem nam je razdelila teste. Rešila sem ga v 20minutah a sem ga še malo zadržala saj sem dobila kar nekaj listkov z uprašanji rešitev. Potem sem ga oddala. Po uri sem stekla z razreda v zgornje nadstropje do mojega najboljšega prijatelja Kaia. Objela sva se in povedal mi je da gre zvečer z Melisso iz 8.c v kino. Potem sva skupaj odšla v učilnico slovenščine kjer sediva čisto zadaj. Med uro se nisva dala motiti zato sva se naglas pogovarjala se prerivala, učiteljica naju je večkrat opozorila in tudi grozila da bo klicala domov. Nisma se dala motit in sva se še naprej pogovarjala. Po uri je šla učitlca res klicat dam. Po pouku smo šli na igrišče tam sta bila tudi Petia in Rok. Nisem želela biti zraven zato sem se vsedla na klopco malo stran. Vsake toliko časa sem pogledovala proti Roku in včasih sta se najina pogleda srečala. Mislila sem da se bom stopila. No nisem vam še povedala da sem mu že priznala da mi je zelo všeč. Gledal me je kot da sem tudi jaz njemu. A sem si rekla da se mi verjetno to le zdi. Potem je prišel Kai objela sem ga, vsedel se je k meni. Povedala sem mu kako me gleda Rok. In on me je začel zbadati da mogoče je pa tusi on vame a sem mu rekla da ni saj je s Petio. A Kai se ni predau. Kar naprej mi je to govoril. Ko sva se pogovarjala sem opazila da me Rok ne gleda več. Potem sem odšla domov s tem da sem morala spotoma še po. Ami. Ker se ni hotro zrihtala sem jo malo preganjala. Potem sva odšli domov. In še obirala se je. Šlo mi je že pošteno naživce. Doma je Ted prišel v mojo sobo in mi rekel:
Ted: Ej dej prosm če mt praša če si me kej donz vidla u šoli reč da ja!
Js: A spet nisi šu al kaj?
Ted: Mane dej če smo pisal Slovo.
Js: Madej sej se mau nauč pa pejt pisat no! Jasej men je pa mtko klicala ker sma se z Kaiom preveč pogovarjala alnkei. Prou glupa je ta lesarka(ga. Lesar) resnono!
Ted: Fak upam dani še zame kej rekla?!
Js: Ej nevem sej bova vidla. Itak pa tep mami nč ne nardi Itak ga bom spet js nasrkala.
Ted: Madobr bo pa fotr zvedu ne?
Js: Ja okej sej je usen.
Ted: Okej hvala ti čau.
Js:Čau.
Ob 6ih je mami pršla dam. In seveda naju je oba s Tedom poklicala v svojo spalnico. Neki je začela s tem da morva bit pridna itd. itd. in nevem kaj kak je bla ona. Polje pa začela sam še mene neki da me bo prešolala če bom tok klepetala in use ! In ker je znano da se midve z mami velik kregava. In se js velik bol razumm iz očitom.
Mati: Lej neboš se ti tko obnašala do učitlc. Bot pridna. Tko k je Tadej. Zgeluj se po njem ane!
Js: Jakaj a pol je bol da splohk negrem u šolo. In lej ni moj problem če on nevem kak pridno sedi in posluša. Večino dni pa ga itak ni u šolo. Pa ja sej sam name se derš njemu pa nouš nč rekla!
Mati: Lej neboš ti men ugovarjala. Prou! Če nouš nehala govort in se grdo obnašat te bom prešolala pa resno mislm.
Js: Ja ne lej nebom šla! Pa če se zapreš nekam negrem!
Pol je pršu oči in me začeu brant. Ker se tud njemu zdi da ni prou da Tedu pa nč nereče. In je oči reku Tedu da nesme več špricat. In pol sta se mati pa fotr neki kregala. Nakonc je Mati fotru rekla nej gre iz bajte ker ga noče več vidt. In da mu da 20 minut da pobere stvari in gre. Js sm rekla da če gre on grem tud jst. (pri naši družini je blo tk da se je mami najbolš razumela z Tedom,Tilom in Tinom in Tarasom. Oči pa z mano, ami in Timotejem.) Oče je šel po kovček in začel pakirat. Js sm stekla v svojo sobo in tudi začela pakirat. Vse šolske stvari sem dala v torbo. Obleke in ostale stvari pa v kovček. Ami me je vprašala kam grem ,povedala sem ji in rekla je da hoče z nama z očetom. Jaz sem imela že spakirano zato sem pomagala še njej. Oče je spakiral že prej in se šel poslovit od tarasa,Timota,Tina in Tila. Mati očitno ni mislila da jaz mislim resno odit z njim. Za povrh pa je šla še Ami. Ko smo že skoraj sedeli v avtu mati pa je med vrati govorila naj prideva z Ami nazaj je ven pritekel še Timo da gre on tudi z nami ssabo je imel le šolsko torbo in nekaj oblek natlačenih v 3plastične vreče. Kar skočil je v avto. Potem smo se odpeljali. Nisem vedela kam bomo šli. Zato sem uprašala očeta kam gremo. In rekel je da k babici. Dokler se stvari ne umirijo. Pripeljali smo se do babičine hiše ki je bila na drugi strani našega kraja. Babica je na srečp imela 4 sobe za goste. Saj ima oče še 3sestre. In so prej vsi živeli tukaj. Sedaj pa je le še babica. Oče ji je povedal kaj je bilo. In seveda nam je rekla da lahko ostanemu tu kolikor časa želimo. Rekla je da si lahko izberemo sobe. Jaz sem seveda stekla v sobo tetke Anče ki je sicer najmlajša a je imela največjo sobo. Tam sem iz kovčka povlekala svoj prensonik ki mi ga je kupil oče ne daleč nazaj. Šla sem na facebook. In videla sporočilo. Nisem si mislila kdo bi lahko bil. In bil je Rok. Napisal mi je_:
Rok: Jasej. Men pišeš da sem ti ful ušeč in da si vame in nevem kaj pol na igrišču se pa ševedno objemaš in nevem kaj delaš use iz kaiom. Sej prou
18. marec 2012
u65343
u65343
Napisal mi je_:
Rok: Jasej. Men pišeš da sem ti ful ušeč in da si vame in nevem kaj pol na igrišču se pa ševedno objemaš in nevem kaj delaš use iz kaiom. Sej prou
18. marec 2012
u65343
u65343
Napisal mi je_:
18. marec 2012
u65343
u65343
noče poslat še druzga dela;'/
18. marec 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg